Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

WMT · NASDAQ

Walmart Inc.

Technology and platforms · Retail-Variety Stores

58/100Finančné zdravieC · Zmiešané100 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
706,41 mld. USDTržby · rast YoY 4,7 %
Net income
21,89 mld. USDČistý zisk · čistá marža 3,1 %
Free cash flow
14,92 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 2,1 %
Diluted EPS
2,73 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
4,2 %Prevádzková marža · hrubá marža 24,2 %
Return on assets (ROA)
8 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
10,73 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
38,17 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q2 FY 2027 · USD

Obdobie: 1. 5. 2026 – 31. 7. 2026.

Tržby
186,1 mld. USDMedziročne 5,9 % · Q2 FY 2026
Prevádzkový zisk
9,38 mld. USDPrevádzková marža 5 %
Čistý zisk
6,37 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
0,80 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 28. 8. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 186100000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000104169-26-000154 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 28. 8. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 9383000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000104169-26-000154 · OperatingIncomeLoss · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 28. 8. 2026.
  • Čistý zisk: 6366000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000104169-26-000154 · NetIncomeLoss · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 28. 8. 2026.
  • Zriedený EPS: 0.8000000000 USD/shares · reported-v1. 0000104169-26-000154 · EarningsPerShareDiluted · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 28. 8. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 28. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 1. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 12 dostupných období

706,413 mld. USD

Obdobie do 2026-01-31

31. 1. 2026Revenue706,413 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.449,80356545,84452641,88548737,926442015-01-31: 485,651 mld. USD2016-01-31: 482,13 mld. USD2017-01-31: 481,317 mld. USD2018-01-31: 495,761 mld. USD2019-01-31: 510,329 mld. USD2020-01-31: 519,926 mld. USD2021-01-31: 555,233 mld. USD2022-01-31: 567,762 mld. USD2023-01-31: 605,881 mld. USD2024-01-31: 642,637 mld. USD2025-01-31: 674,538 mld. USD2026-01-31: 706,413 mld. USD201520162017201820192020202120222023202420252026
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2015-01-31485,651
2016-01-31482,13
2017-01-31481,317
2018-01-31495,761
2019-01-31510,329
2020-01-31519,926
2021-01-31555,233
2022-01-31567,762
2023-01-31605,881
2024-01-31642,637
2025-01-31674,538
2026-01-31706,413

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

C · Zmiešané

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

100 % pokrytie vstupov · obdobie do

100 %Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

47/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

41/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

69/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

82/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

65/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Rast a konzistentnosť · 82Najslabšia oblasť Finančná stabilita · 41
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: maloobchodný. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu4,2 %43,5Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 8 % → 75 · 12 % → 100
Net margin12.5 % modelu3,1 %51,2Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 1 % → 25 · 3 % → 50 · 5 % → 75 · 8 % → 100
Current ratio12.5 % modelu0,8 ×37,4Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu62,7 %44,8Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu2,1 %38,9(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 1 % → 25 · 3 % → 50 · 5 % → 75 · 8 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu1,9 ×100Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu4,8 %64,5CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu8 %65,1Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

12 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Revenue706,413 mld. USDNet income21,893 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.0201,327705402,65541603,983115805,310822015-01-31: 485,651 mld. USD2016-01-31: 482,13 mld. USD2017-01-31: 481,317 mld. USD2018-01-31: 495,761 mld. USD2019-01-31: 510,329 mld. USD2020-01-31: 519,926 mld. USD2021-01-31: 555,233 mld. USD2022-01-31: 567,762 mld. USD2023-01-31: 605,881 mld. USD2024-01-31: 642,637 mld. USD2025-01-31: 674,538 mld. USD2026-01-31: 706,413 mld. USD2015-01-31: 16,363 mld. USD2016-01-31: 14,694 mld. USD2017-01-31: 13,643 mld. USD2018-01-31: 9,862 mld. USD2019-01-31: 6,67 mld. USD2020-01-31: 14,881 mld. USD2021-01-31: 13,51 mld. USD2022-01-31: 13,673 mld. USD2023-01-31: 11,68 mld. USD2024-01-31: 15,511 mld. USD2025-01-31: 19,436 mld. USD2026-01-31: 21,893 mld. USD201520162017201820192020202120222023202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2015-01-31485,65116,363
2016-01-31482,1314,694
2017-01-31481,31713,643
2018-01-31495,7619,862
2019-01-31510,3296,67
2020-01-31519,92614,881
2021-01-31555,23313,51
2022-01-31567,76213,673
2023-01-31605,88111,68
2024-01-31642,63715,511
2025-01-31674,53819,436
2026-01-31706,41321,893

Operating & net margin

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Operating margin4,22 %Net margin3,1 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.0,712,534,366,192015-01-31: 5,59 %2016-01-31: 5 %2017-01-31: 4,73 %2018-01-31: 4,12 %2019-01-31: 4,3 %2020-01-31: 3,96 %2021-01-31: 4,06 %2022-01-31: 4,57 %2023-01-31: 3,37 %2024-01-31: 4,2 %2025-01-31: 4,35 %2026-01-31: 4,22 %2015-01-31: 3,37 %2016-01-31: 3,05 %2017-01-31: 2,83 %2018-01-31: 1,99 %2019-01-31: 1,31 %2020-01-31: 2,86 %2021-01-31: 2,43 %2022-01-31: 2,41 %2023-01-31: 1,93 %2024-01-31: 2,41 %2025-01-31: 2,88 %2026-01-31: 3,1 %201520162017201820192020202120222023202420252026
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2015-01-315,593,37
2016-01-3153,05
2017-01-314,732,83
2018-01-314,121,99
2019-01-314,31,31
2020-01-313,962,86
2021-01-314,062,43
2022-01-314,572,41
2023-01-313,371,93
2024-01-314,22,41
2025-01-314,352,88
2026-01-314,223,1

Free cash flow

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Free cash flow14,923 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.07,3558514,711722,0675529,42342015-01-31: 16,39 mld. USD2016-01-31: 16,075 mld. USD2017-01-31: 21,054 mld. USD2018-01-31: 18,286 mld. USD2019-01-31: 17,409 mld. USD2020-01-31: 14,55 mld. USD2021-01-31: 25,81 mld. USD2022-01-31: 11,075 mld. USD2023-01-31: 11,984 mld. USD2024-01-31: 15,12 mld. USD2025-01-31: 12,66 mld. USD2026-01-31: 14,923 mld. USD201520162017201820192020202120222023202420252026
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2015-01-3116,39
2016-01-3116,075
2017-01-3121,054
2018-01-3118,286
2019-01-3117,409
2020-01-3114,55
2021-01-3125,81
2022-01-3111,075
2023-01-3111,984
2024-01-3115,12
2025-01-3112,66
2026-01-3114,923

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Cash & equivalents10,727 mld. USDLong-term debt38,166 mld. USD

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.013,9866627,9733241,9599855,946642015-01-31: 9,135 mld. USD2016-01-31: 8,705 mld. USD2017-01-31: 6,867 mld. USD2018-01-31: 6,756 mld. USD2019-01-31: 7,722 mld. USD2020-01-31: 9,465 mld. USD2021-01-31: 17,741 mld. USD2022-01-31: 14,76 mld. USD2023-01-31: 8,625 mld. USD2024-01-31: 9,867 mld. USD2025-01-31: 9,037 mld. USD2026-01-31: 10,727 mld. USD2015-01-31: 45,68 mld. USD2016-01-31: 40,959 mld. USD2017-01-31: 38,271 mld. USD2018-01-31: 33,783 mld. USD2019-01-31: 45,396 mld. USD2020-01-31: 49,076 mld. USD2021-01-31: 44,309 mld. USD2022-01-31: 37,667 mld. USD2023-01-31: 38,84 mld. USD2024-01-31: 39,579 mld. USD2025-01-31: 35,999 mld. USD2026-01-31: 38,166 mld. USD201520162017201820192020202120222023202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2015-01-319,13545,68
2016-01-318,70540,959
2017-01-316,86738,271
2018-01-316,75633,783
2019-01-317,72245,396
2020-01-319,46549,076
2021-01-3117,74144,309
2022-01-3114,7637,667
2023-01-318,62538,84
2024-01-319,86739,579
2025-01-319,03735,999
2026-01-3110,72738,166

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Total assets284,668 mld. USDTotal liabilities178,488 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.081,13038162,26076243,39114324,521522015-01-31: 203,49 mld. USD2016-01-31: 199,581 mld. USD2017-01-31: 198,825 mld. USD2018-01-31: 204,522 mld. USD2019-01-31: 219,295 mld. USD2020-01-31: 236,495 mld. USD2021-01-31: 252,496 mld. USD2022-01-31: 244,86 mld. USD2023-01-31: 243,197 mld. USD2024-01-31: 252,399 mld. USD2025-01-31: 260,823 mld. USD2026-01-31: 284,668 mld. USD2022-01-31: 152,969 mld. USD2023-01-31: 159,206 mld. USD2024-01-31: 161,828 mld. USD2025-01-31: 163,131 mld. USD2026-01-31: 178,488 mld. USD201520162017201820192020202120222023202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2015-01-31203,49Nedostupné
2016-01-31199,581Nedostupné
2017-01-31198,825Nedostupné
2018-01-31204,522Nedostupné
2019-01-31219,295Nedostupné
2020-01-31236,495Nedostupné
2021-01-31252,496Nedostupné
2022-01-31244,86152,969
2023-01-31243,197159,206
2024-01-31252,399161,828
2025-01-31260,823163,131
2026-01-31284,668178,488

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Revenue growth4,73 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-1,780,633,035,447,842016-01-31: -0,73 %2017-01-31: -0,17 %2018-01-31: 3 %2019-01-31: 2,94 %2020-01-31: 1,88 %2021-01-31: 6,79 %2022-01-31: 2,26 %2023-01-31: 6,71 %2024-01-31: 6,07 %2025-01-31: 4,96 %2026-01-31: 4,73 %201520162017201820192020202120222023202420252026
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2015-01-31Nedostupné
2016-01-31-0,73
2017-01-31-0,17
2018-01-313
2019-01-312,94
2020-01-311,88
2021-01-316,79
2022-01-312,26
2023-01-316,71
2024-01-316,07
2025-01-314,96
2026-01-314,73

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Finančné zdravie58 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002017-01-31: 60 bodov / 1002018-01-31: 55 bodov / 1002019-01-31: 53 bodov / 1002020-01-31: 57 bodov / 1002021-01-31: 62 bodov / 1002022-01-31: 57 bodov / 1002023-01-31: 53 bodov / 1002024-01-31: 57 bodov / 1002025-01-31: 58 bodov / 1002026-01-31: 58 bodov / 100201520162017201820192020202120222023202420252026
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2015-01-31Nedostupné
2016-01-31Nedostupné
2017-01-3160
2018-01-3155
2019-01-3153
2020-01-3157
2021-01-3162
2022-01-3157
2023-01-3153
2024-01-3157
2025-01-3158
2026-01-3158
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2015-01-312016-01-312017-01-312018-01-312019-01-312020-01-312021-01-312022-01-312023-01-312024-01-312025-01-312026-01-31
RevenueTržby485,65 mld. USD482,13 mld. USD481,32 mld. USD495,76 mld. USD510,33 mld. USD519,93 mld. USD555,23 mld. USD567,76 mld. USD605,88 mld. USD642,64 mld. USD674,54 mld. USD706,41 mld. USD
Net incomeČistý zisk16,36 mld. USD14,69 mld. USD13,64 mld. USD9,86 mld. USD6,67 mld. USD14,88 mld. USD13,51 mld. USD13,67 mld. USD11,68 mld. USD15,51 mld. USD19,44 mld. USD21,89 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk27,15 mld. USD24,11 mld. USD22,76 mld. USD20,44 mld. USD21,96 mld. USD20,57 mld. USD22,55 mld. USD25,94 mld. USD20,43 mld. USD27,01 mld. USD29,35 mld. USD29,83 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu5,05 USD4,57 USD4,38 USD3,28 USD2,26 USD5,19 USD4,75 USD1,62 USD1,42 USD1,91 USD2,41 USD2,73 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow28,56 mld. USD27,55 mld. USD31,67 mld. USD28,34 mld. USD27,75 mld. USD25,26 mld. USD36,07 mld. USD24,18 mld. USD28,84 mld. USD35,73 mld. USD36,44 mld. USD41,57 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)12,17 mld. USD11,48 mld. USD10,62 mld. USD10,05 mld. USD10,34 mld. USD10,71 mld. USD10,26 mld. USD13,11 mld. USD16,86 mld. USD20,61 mld. USD23,78 mld. USD26,64 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty9,14 mld. USD8,71 mld. USD6,87 mld. USD6,76 mld. USD7,72 mld. USD9,47 mld. USD17,74 mld. USD14,76 mld. USD8,63 mld. USD9,87 mld. USD9,04 mld. USD10,73 mld. USD
Total assetsAktíva203,49 mld. USD199,58 mld. USD198,83 mld. USD204,52 mld. USD219,3 mld. USD236,5 mld. USD252,5 mld. USD244,86 mld. USD243,2 mld. USD252,4 mld. USD260,82 mld. USD284,67 mld. USD
Current assetsObežné aktíva63,28 mld. USD60,24 mld. USD57,69 mld. USD59,66 mld. USD61,9 mld. USD61,81 mld. USD90,07 mld. USD81,07 mld. USD75,66 mld. USD76,88 mld. USD79,46 mld. USD84,87 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky65,25 mld. USD64,62 mld. USD66,93 mld. USD78,52 mld. USD77,48 mld. USD77,79 mld. USD92,65 mld. USD87,38 mld. USD92,2 mld. USD92,42 mld. USD96,58 mld. USD107,47 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkomNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné152,97 mld. USD *159,21 mld. USD *161,83 mld. USD *163,13 mld. USD *178,49 mld. USD *
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu4,79 mld. USD2,75 mld. USD2,26 mld. USD3,74 mld. USD1,88 mld. USD5,36 mld. USD3,12 mld. USD2,8 mld. USD4,19 mld. USD3,45 mld. USD2,6 mld. USD3,54 mld. USD
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti40,89 mld. USD38,21 mld. USD36,02 mld. USD30,05 mld. USD43,52 mld. USD43,71 mld. USD41,19 mld. USD34,86 mld. USD34,65 mld. USD36,13 mld. USD33,4 mld. USD34,62 mld. USD
Interest expenseÚrokové nákladyNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Cost of revenueNáklady na tržby365,09 mld. USD360,98 mld. USD361,26 mld. USD373,4 mld. USD385,3 mld. USD394,61 mld. USD420,32 mld. USD429 mld. USD463,72 mld. USD490,14 mld. USD511,75 mld. USD535,4 mld. USD
Free cash flow Voľný peňažný tok · model16,39 mld. USD16,08 mld. USD21,05 mld. USD18,29 mld. USD17,41 mld. USD14,55 mld. USD25,81 mld. USD11,08 mld. USD11,98 mld. USD15,12 mld. USD12,66 mld. USD14,92 mld. USD
Net margin Čistá marža3,4 %3 %2,8 %2 %1,3 %2,9 %2,4 %2,4 %1,9 %2,4 %2,9 %3,1 %
Zdroj · dátum podania SEC

* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 4,2 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 2,1 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 4,7 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Riziká a slabé miesta

  • Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 4,7 %, čistá marža 3,1 % a FCF marža 2,1 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +0,2 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti Walmart Inc.

Walmart Inc. · Retail-Variety Stores.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.