TSLA · NASDAQ
Tesla, Inc.
Technology and platforms · Motor Vehicles & Passenger Car Bodies
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 94,83 mld. USDTržby · rast YoY -2,9 %
- Net income
- 3,79 mld. USDČistý zisk · čistá marža 4 %
- Free cash flow
- 6,22 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 6,6 %
- Diluted EPS
- 1,08 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 4,6 %Prevádzková marža · hrubá marža 18 %
- Return on assets (ROA)
- 2,9 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 16,51 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Vykázaný čistý zisk klesol z 7,09 mld. USD na 3,79 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 28,05 mld. USDMedziročne -0,2 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 0,72 mld. USDPrevádzková marža 2,6 %
- Čistý zisk
- 0,79 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 0,22 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 22. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 28046000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-066775 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 718000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-066775 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
- Čistý zisk: 787000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-066775 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 0.2200000000 USD/shares · reported-v1. 0001628280-26-066775 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 22. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
94,827 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue94,827 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | 0,204242 | |
| 2012-12-31 | 0,413256 | |
| 2013-12-31 | 2,013496 | |
| 2014-12-31 | 3,198356 | |
| 2015-12-31 | 4,046025 | |
| 2016-12-31 | 7,000132 | |
| 2017-12-31 | 11,759 | |
| 2018-12-31 | 21,461 | |
| 2019-12-31 | 24,578 | |
| 2020-12-31 | 31,536 | |
| 2021-12-31 | 53,823 | |
| 2022-12-31 | 81,462 | |
| 2023-12-31 | 96,773 | |
| 2024-12-31 | 97,69 | |
| 2025-12-31 | 94,827 |
Net income
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
3,794 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income3,794 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | -0,254411 | |
| 2012-12-31 | -0,396213 | |
| 2013-12-31 | -0,074014 | |
| 2014-12-31 | -0,29404 | |
| 2015-12-31 | -0,888663 | |
| 2016-12-31 | -0,674914 | |
| 2017-12-31 | -1,962 | |
| 2018-12-31 | -0,976 | |
| 2019-12-31 | -0,862 | |
| 2020-12-31 | 0,721 | |
| 2021-12-31 | 5,519 | |
| 2022-12-31 | 12,556 | |
| 2023-12-31 | 14,997 | |
| 2024-12-31 | 7,091 | |
| 2025-12-31 | 3,794 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
6,22 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow6,22 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | -0,31226 | |
| 2012-12-31 | -0,505309 | |
| 2013-12-31 | -0,00623 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | -1,404631 | |
| 2017-12-31 | -3,476 | |
| 2018-12-31 | -0,003 | |
| 2019-12-31 | 1,078 | |
| 2020-12-31 | 2,786 | |
| 2021-12-31 | 5,015 | |
| 2022-12-31 | 7,566 | |
| 2023-12-31 | 4,357 | |
| 2024-12-31 | 3,581 | |
| 2025-12-31 | 6,22 |
Net margin
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
4 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin4 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | -124,56 | |
| 2012-12-31 | -95,88 | |
| 2013-12-31 | -3,68 | |
| 2014-12-31 | -9,19 | |
| 2015-12-31 | -21,96 | |
| 2016-12-31 | -9,64 | |
| 2017-12-31 | -16,69 | |
| 2018-12-31 | -4,55 | |
| 2019-12-31 | -3,51 | |
| 2020-12-31 | 2,29 | |
| 2021-12-31 | 10,25 | |
| 2022-12-31 | 15,41 | |
| 2023-12-31 | 15,5 | |
| 2024-12-31 | 7,26 | |
| 2025-12-31 | 4 |
Total assets
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
137,806 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets137,806 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | 0,713448 | |
| 2012-12-31 | 1,11419 | |
| 2013-12-31 | 2,41693 | |
| 2014-12-31 | 5,830667 | |
| 2015-12-31 | 8,067939 | |
| 2016-12-31 | 22,664076 | |
| 2017-12-31 | 28,655372 | |
| 2018-12-31 | 29,74 | |
| 2019-12-31 | 34,309 | |
| 2020-12-31 | 52,148 | |
| 2021-12-31 | 62,131 | |
| 2022-12-31 | 82,338 | |
| 2023-12-31 | 106,618 | |
| 2024-12-31 | 122,07 | |
| 2025-12-31 | 137,806 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
C · Zmiešané
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
81/100Peňažné toky
69/100Rast a konzistentnosť
72/100Efektívnosť kapitálu
33/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 4,6 % | 23 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 4 % | 28,6 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 2,2 × | 93,3 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 39,9 % | 68,1 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 6,6 % | 37,7 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 3,9 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | -1 % | 45 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 2,9 % | 32,7 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue94,827 mld. USDNet income3,794 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-12-31 | 0,204242 | -0,254411 | |
| 2012-12-31 | 0,413256 | -0,396213 | |
| 2013-12-31 | 2,013496 | -0,074014 | |
| 2014-12-31 | 3,198356 | -0,29404 | |
| 2015-12-31 | 4,046025 | -0,888663 | |
| 2016-12-31 | 7,000132 | -0,674914 | |
| 2017-12-31 | 11,759 | -1,962 | |
| 2018-12-31 | 21,461 | -0,976 | |
| 2019-12-31 | 24,578 | -0,862 | |
| 2020-12-31 | 31,536 | 0,721 | |
| 2021-12-31 | 53,823 | 5,519 | |
| 2022-12-31 | 81,462 | 12,556 | |
| 2023-12-31 | 96,773 | 14,997 | |
| 2024-12-31 | 97,69 | 7,091 | |
| 2025-12-31 | 94,827 | 3,794 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin4,59 %Net margin4 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-12-31 | -123,13 | -124,56 | |
| 2012-12-31 | -95,41 | -95,88 | |
| 2013-12-31 | -3,04 | -3,68 | |
| 2014-12-31 | -5,84 | -9,19 | |
| 2015-12-31 | -17,71 | -21,96 | |
| 2016-12-31 | -9,53 | -9,64 | |
| 2017-12-31 | -13,88 | -16,69 | |
| 2018-12-31 | -1,81 | -4,55 | |
| 2019-12-31 | -0,28 | -3,51 | |
| 2020-12-31 | 6,32 | 2,29 | |
| 2021-12-31 | 12,12 | 10,25 | |
| 2022-12-31 | 16,76 | 15,41 | |
| 2023-12-31 | 9,19 | 15,5 | |
| 2024-12-31 | 7,24 | 7,26 | |
| 2025-12-31 | 4,59 | 4 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow6,22 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | -0,31226 | |
| 2012-12-31 | -0,505309 | |
| 2013-12-31 | -0,00623 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | -1,404631 | |
| 2017-12-31 | -3,476 | |
| 2018-12-31 | -0,003 | |
| 2019-12-31 | 1,078 | |
| 2020-12-31 | 2,786 | |
| 2021-12-31 | 5,015 | |
| 2022-12-31 | 7,566 | |
| 2023-12-31 | 4,357 | |
| 2024-12-31 | 3,581 | |
| 2025-12-31 | 6,22 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents16,513 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-12-31 | 0,255266 | 0,276251 | |
| 2012-12-31 | 0,20189 | 0,452336 | |
| 2013-12-31 | 0,845889 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | 1,905713 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 1,196908 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 3,393 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 3,368 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 3,686 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 6,268 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | 19,384 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 17,576 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 16,253 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 16,398 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 16,139 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 16,513 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets137,806 mld. USDTotal liabilities54,941 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-12-31 | 0,713448 | 0,489403 | |
| 2012-12-31 | 1,11419 | 0,98949 | |
| 2013-12-31 | 2,41693 | 1,74981 | |
| 2014-12-31 | 5,830667 | 4,860761 | |
| 2015-12-31 | 8,067939 | 6,93695 | |
| 2016-12-31 | 22,664076 | 16,750167 | |
| 2017-12-31 | 28,655372 | 23,02298 | |
| 2018-12-31 | 29,74 | 23,427 | |
| 2019-12-31 | 34,309 | 26,199 | |
| 2020-12-31 | 52,148 | 28,418 | |
| 2021-12-31 | 62,131 | 30,548 | |
| 2022-12-31 | 82,338 | 36,44 | |
| 2023-12-31 | 106,618 | 43,009 | |
| 2024-12-31 | 122,07 | 48,39 | |
| 2025-12-31 | 137,806 | 54,941 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth-2,93 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 102,34 | |
| 2013-12-31 | 387,23 | |
| 2014-12-31 | 58,85 | |
| 2015-12-31 | 26,5 | |
| 2016-12-31 | 73,01 | |
| 2017-12-31 | 67,98 | |
| 2018-12-31 | 82,51 | |
| 2019-12-31 | 14,52 | |
| 2020-12-31 | 28,31 | |
| 2021-12-31 | 70,67 | |
| 2022-12-31 | 51,35 | |
| 2023-12-31 | 18,8 | |
| 2024-12-31 | 0,95 | |
| 2025-12-31 | -2,93 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie58 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 23 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 18 | |
| 2017-12-31 | 16 | |
| 2018-12-31 | 16 | |
| 2019-12-31 | 26 | |
| 2020-12-31 | 54 | |
| 2021-12-31 | 67 | |
| 2022-12-31 | 74 | |
| 2023-12-31 | 68 | |
| 2024-12-31 | 64 | |
| 2025-12-31 | 58 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 0,2 mld. USD | 0,41 mld. USD | 2,01 mld. USD | 3,2 mld. USD | 4,05 mld. USD | 7 mld. USD | 11,76 mld. USD | 21,46 mld. USD | 24,58 mld. USD | 31,54 mld. USD | 53,82 mld. USD | 81,46 mld. USD | 96,77 mld. USD | 97,69 mld. USD | 94,83 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | -0,25 mld. USD | -0,4 mld. USD | -0,07 mld. USD | -0,29 mld. USD | -0,89 mld. USD | -0,67 mld. USD | -1,96 mld. USD | -0,98 mld. USD | -0,86 mld. USD | 0,72 mld. USD | 5,52 mld. USD | 12,56 mld. USD | 15 mld. USD | 7,09 mld. USD | 3,79 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | -0,25 mld. USD | -0,39 mld. USD | -0,06 mld. USD | -0,19 mld. USD | -0,72 mld. USD | -0,67 mld. USD | -1,63 mld. USD | -0,39 mld. USD | -0,07 mld. USD | 1,99 mld. USD | 6,52 mld. USD | 13,66 mld. USD | 8,89 mld. USD | 7,08 mld. USD | 4,36 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | -6,93 USD | -4,68 USD | -11,83 USD | -1,14 USD | -0,98 USD | 0,21 USD | 1,63 USD | 3,62 USD | 4,30 USD | 2,04 USD | 1,08 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | -0,13 mld. USD | -0,27 mld. USD | 0,26 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | -0,12 mld. USD | -0,06 mld. USD | 2,1 mld. USD | 2,41 mld. USD | 5,94 mld. USD | 11,5 mld. USD | 14,72 mld. USD | 13,26 mld. USD | 14,92 mld. USD | 14,75 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,18 mld. USD | 0,24 mld. USD | 0,26 mld. USD | 0,97 mld. USD | 1,63 mld. USD | 1,28 mld. USD | 3,42 mld. USD | 2,1 mld. USD | 1,33 mld. USD | 3,16 mld. USD | 6,48 mld. USD | 7,16 mld. USD | 8,9 mld. USD | 11,34 mld. USD | 8,53 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 0,26 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0,85 mld. USD | 1,91 mld. USD | 1,2 mld. USD | 3,39 mld. USD | 3,37 mld. USD | 3,69 mld. USD | 6,27 mld. USD | 19,38 mld. USD | 17,58 mld. USD | 16,25 mld. USD | 16,4 mld. USD | 16,14 mld. USD | 16,51 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 0,71 mld. USD | 1,11 mld. USD | 2,42 mld. USD | 5,83 mld. USD | 8,07 mld. USD | 22,66 mld. USD | 28,66 mld. USD | 29,74 mld. USD | 34,31 mld. USD | 52,15 mld. USD | 62,13 mld. USD | 82,34 mld. USD | 106,62 mld. USD | 122,07 mld. USD | 137,81 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 0,37 mld. USD | 0,52 mld. USD | 1,27 mld. USD | 3,18 mld. USD | 2,78 mld. USD | 6,26 mld. USD | 6,57 mld. USD | 8,31 mld. USD | 12,1 mld. USD | 26,72 mld. USD | 27,1 mld. USD | 40,92 mld. USD | 49,62 mld. USD | 58,36 mld. USD | 68,64 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 0,19 mld. USD | 0,54 mld. USD | 0,68 mld. USD | 2,11 mld. USD | 2,81 mld. USD | 5,83 mld. USD | 7,67 mld. USD | 9,99 mld. USD | 10,67 mld. USD | 14,25 mld. USD | 19,71 mld. USD | 26,71 mld. USD | 28,75 mld. USD | 28,82 mld. USD | 31,71 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 0,49 mld. USD | 0,99 mld. USD | 1,75 mld. USD | 4,86 mld. USD | 6,94 mld. USD | 16,75 mld. USD | 23,02 mld. USD | 23,43 mld. USD | 26,2 mld. USD | 28,42 mld. USD | 30,55 mld. USD | 36,44 mld. USD | 43,01 mld. USD | 48,39 mld. USD | 54,94 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0,01 mld. USD | 0,05 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 0,27 mld. USD | 0,4 mld. USD | 0,59 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0,47 mld. USD | 0,66 mld. USD | 0,69 mld. USD | 0,75 mld. USD | 0,37 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,34 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 0,14 mld. USD | 0,38 mld. USD | 1,56 mld. USD | 2,32 mld. USD | 3,12 mld. USD | 5,4 mld. USD | 9,54 mld. USD | 17,42 mld. USD | 20,51 mld. USD | 24,91 mld. USD | 40,22 mld. USD | 60,61 mld. USD | 79,11 mld. USD | 80,24 mld. USD | 77,73 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | -0,31 mld. USD | -0,51 mld. USD | -0,01 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | -1,4 mld. USD | -3,48 mld. USD | -0 mld. USD | 1,08 mld. USD | 2,79 mld. USD | 5,02 mld. USD | 7,57 mld. USD | 4,36 mld. USD | 3,58 mld. USD | 6,22 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | -124,6 % | -95,9 % | -3,7 % | -9,2 % | -22 % | -9,6 % | -16,7 % | -4,5 % | -3,5 % | 2,3 % | 10,3 % | 15,4 % | 15,5 % | 7,3 % | 4 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 4,6 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 6,6 % tržieb.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Vykázaný čistý zisk klesol z 7,09 mld. USD na 3,79 mld. USD.
- Tržby medziročne nerástli (-2,9 %); príčiny tento model neurčuje.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb -2,9 %, čistá marža 4 % a FCF marža 6,6 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -3,3 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 7,09 mld. USD na 3,79 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Tržby medziročne nerástli (-2,9 %); príčiny tento model neurčuje.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗