Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

ABNB · NASDAQ

Airbnb, Inc.

Technology and platforms · Services-To Dwellings & Other Buildings

79/100Finančné zdravieB · Dobré87.5 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
12,24 mld. USDTržby · rast YoY 10,3 %
Net income
2,51 mld. USDČistý zisk · čistá marža 20,5 %
Free cash flow
NedostupnéVoľný peňažný tok · FCF marža Nedostupné
Diluted EPS
NedostupnéZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
20,8 %Prevádzková marža · hrubá marža 83 %
Return on assets (ROA)
11,6 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
6,56 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
2 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Vykázaný čistý zisk klesol z 2,65 mld. USD na 2,51 mld. USD.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q2 FY 2026 · USD

Obdobie: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.

Tržby
3,61 mld. USDMedziročne 16,5 % · Q2 FY 2025
Prevádzkový zisk
0,76 mld. USDPrevádzková marža 21 %
Čistý zisk
0,82 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
NedostupnéUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 6. 8. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 3608000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001559720-26-000027 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 6. 8. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 758000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001559720-26-000027 · OperatingIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 6. 8. 2026.
  • Čistý zisk: 816000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001559720-26-000027 · NetIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 6. 8. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 6. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 5 dostupných období

12,241 mld. USD

Obdobie do 2025-12-31

31. 12. 2025Revenue12,241 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.5,117147,7833810,4496213,115862021-12-31: 5,992 mld. USD2022-12-31: 8,399 mld. USD2023-12-31: 9,917 mld. USD2024-12-31: 11,102 mld. USD2025-12-31: 12,241 mld. USD20212022202320242025
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2021-12-315,992
2022-12-318,399
2023-12-319,917
2024-12-3111,102
2025-12-3112,241

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

B · Dobré

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do

87.5 %

Nedostupné metriky modelu: FCF margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula. Zobrazené skóre používa čiastočné vstupy.

Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

70/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

58/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

100/100
Váha 25 % · vstupy 50 %

Rast a konzistentnosť

91/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

79/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Peňažné toky · 100Najslabšia oblasť Finančná stabilita · 58
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu20,8 %64,5Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu20,5 %76,3Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu1,4 ×72,6Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu63,1 %44,3Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modeluNedostupnéNedostupné(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu1,9 ×100Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu11,1 %82,2CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu11,6 %79,1Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

5 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 12. 2025Revenue12,241 mld. USDNet income2,511 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-2,115021,914745,94459,9742614,004022021-12-31: 5,992 mld. USD2022-12-31: 8,399 mld. USD2023-12-31: 9,917 mld. USD2024-12-31: 11,102 mld. USD2025-12-31: 12,241 mld. USD2021-12-31: -0,352 mld. USD2022-12-31: 1,893 mld. USD2023-12-31: 4,792 mld. USD2024-12-31: 2,648 mld. USD2025-12-31: 2,511 mld. USD20212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2021-12-315,992-0,352
2022-12-318,3991,893
2023-12-319,9174,792
2024-12-3111,1022,648
2025-12-3112,2412,511

Operating & net margin

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 12. 2025Operating margin20,78 %Net margin20,51 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-13,469,6632,7955,912021-12-31: 7,16 %2022-12-31: 21,45 %2023-12-31: 15,31 %2024-12-31: 23 %2025-12-31: 20,78 %2021-12-31: -5,87 %2022-12-31: 22,54 %2023-12-31: 48,32 %2024-12-31: 23,85 %2025-12-31: 20,51 %20212022202320242025
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2021-12-317,16-5,87
2022-12-3121,4522,54
2023-12-3115,3148,32
2024-12-312323,85
2025-12-3120,7820,51

Free cash flow

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 12. 2025Free cash flowNedostupné

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.00,9704251,940852,9112753,88172021-12-31: 2,288 mld. USD2022-12-31: 3,405 mld. USD20212022202320242025
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2021-12-312,288
2022-12-313,405
2023-12-31Nedostupné
2024-12-31Nedostupné
2025-12-31Nedostupné

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 12. 2025Cash & equivalents6,56 mld. USDLong-term debt1,999 mld. USD

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02,102734,205466,308198,410922021-12-31: 6,067 mld. USD2022-12-31: 7,378 mld. USD2023-12-31: 6,874 mld. USD2024-12-31: 6,864 mld. USD2025-12-31: 6,56 mld. USD2021-12-31: 1,983 mld. USD2024-12-31: 1,995 mld. USD2025-12-31: 1,999 mld. USD20212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2021-12-316,0671,983
2022-12-317,378Nedostupné
2023-12-316,874Nedostupné
2024-12-316,8641,995
2025-12-316,561,999

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 12. 2025Total assets22,208 mld. USDTotal liabilities14,009 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.06,3292812,6585618,9878425,317122021-12-31: 13,708 mld. USD2022-12-31: 16,038 mld. USD2023-12-31: 20,645 mld. USD2024-12-31: 20,959 mld. USD2025-12-31: 22,208 mld. USD2021-12-31: 8,933 mld. USD2022-12-31: 10,478 mld. USD2023-12-31: 12,48 mld. USD2024-12-31: 12,547 mld. USD2025-12-31: 14,009 mld. USD20212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2021-12-3113,7088,933
2022-12-3116,03810,478
2023-12-3120,64512,48
2024-12-3120,95912,547
2025-12-3122,20814,009

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 12. 2025Revenue growth10,26 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.011,4522,934,3545,792022-12-31: 40,17 %2023-12-31: 18,07 %2024-12-31: 11,95 %2025-12-31: 10,26 %20212022202320242025
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2021-12-31Nedostupné
2022-12-3140,17
2023-12-3118,07
2024-12-3111,95
2025-12-3110,26

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 12. 2025Finančné zdravie79 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002023-12-31: 73 bodov / 1002024-12-31: 83 bodov / 1002025-12-31: 79 bodov / 10020212022202320242025
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2021-12-31Nedostupné
2022-12-31Nedostupné
2023-12-3173
2024-12-3183
2025-12-3179
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
RevenueTržby5,99 mld. USD8,4 mld. USD9,92 mld. USD11,1 mld. USD12,24 mld. USD
Net incomeČistý zisk-0,35 mld. USD1,89 mld. USD4,79 mld. USD2,65 mld. USD2,51 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk0,43 mld. USD1,8 mld. USD1,52 mld. USD2,55 mld. USD2,54 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciuNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Operating cash flowPrevádzkový cash flow2,31 mld. USD3,43 mld. USD3,88 mld. USD4,52 mld. USD4,65 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)0,03 mld. USD0,03 mld. USDNedostupnéNedostupnéNedostupné
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty6,07 mld. USD7,38 mld. USD6,87 mld. USD6,86 mld. USD6,56 mld. USD
Total assetsAktíva13,71 mld. USD16,04 mld. USD20,65 mld. USD20,96 mld. USD22,21 mld. USD
Current assetsObežné aktíva12,39 mld. USD14,86 mld. USD16,51 mld. USD17,18 mld. USD18,8 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky6,36 mld. USD7,98 mld. USD9,95 mld. USD10,16 mld. USD13,65 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom8,93 mld. USD10,48 mld. USD12,48 mld. USD12,55 mld. USD14,01 mld. USD
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu0 mld. USDNedostupnéNedostupné0 mld. USD2 mld. USD
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti1,98 mld. USD1,99 mld. USD1,99 mld. USD2 mld. USD0 mld. USD
Interest expenseÚrokové nákladyNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Cost of revenueNáklady na tržby1,16 mld. USD1,5 mld. USD1,7 mld. USD1,88 mld. USD2,09 mld. USD
Free cash flow Voľný peňažný tok · model2,29 mld. USD3,41 mld. USDNedostupnéNedostupnéNedostupné
Net margin Čistá marža-5,9 %22,5 %48,3 %23,9 %20,5 %
Zdroj · dátum podania SEC

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 20,8 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 10,3 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
  • Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.

Riziká a slabé miesta

  • Vykázaný čistý zisk klesol z 2,65 mld. USD na 2,51 mld. USD.
  • Chýba 12.5 % váhy vstupov.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 10,3 %, čistá marža 20,5 % a FCF marža Nedostupné. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -3,3 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Vykázaný čistý zisk klesol z 2,65 mld. USD na 2,51 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
  • Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti Airbnb, Inc.

Airbnb, Inc. · Services-To Dwellings & Other Buildings.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.