Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

UBER · NYSE

Uber Technologies, Inc

Technology and platforms · Services-Business Services, NEC

71/100Finančné zdravieB · Dobré100 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
52,02 mld. USDTržby · rast YoY 18,3 %
Net income
10,05 mld. USDČistý zisk · čistá marža 19,3 %
Free cash flow
9,76 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 18,8 %
Diluted EPS
4,73 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
10,7 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
Return on assets (ROA)
17,8 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
7,11 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
10,52 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q2 FY 2026 · USD

Obdobie: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.

Tržby
14,19 mld. USDMedziročne 12,2 % · Q2 FY 2025
Prevádzkový zisk
1,89 mld. USDPrevádzková marža 13,3 %
Čistý zisk
2,39 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
1,17 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 5. 8. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 14191000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001543151-26-000032 · Revenues · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 1890000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001543151-26-000032 · OperatingIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
  • Čistý zisk: 2394000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001543151-26-000032 · NetIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
  • Zriedený EPS: 1.1700000000 USD/shares · reported-v1. 0001543151-26-000032 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 5. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 7 dostupných období

52,017 mld. USD

Obdobie do 2025-12-31

31. 12. 2025Revenue52,017 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.5,4160822,8573640,2986457,739922019-12-31: 13 mld. USD2020-12-31: 11,139 mld. USD2021-12-31: 17,455 mld. USD2022-12-31: 31,877 mld. USD2023-12-31: 37,281 mld. USD2024-12-31: 43,978 mld. USD2025-12-31: 52,017 mld. USD2019202020212022202320242025
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2019-12-3113
2020-12-3111,139
2021-12-3117,455
2022-12-3131,877
2023-12-3137,281
2024-12-3143,978
2025-12-3152,017

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

B · Dobré

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

100 % pokrytie vstupov · obdobie do

100 %Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

56/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

56/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

76/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

98/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

94/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Rast a konzistentnosť · 98Najslabšia oblasť Ziskovosť · 56
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu10,7 %39,2Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu19,3 %73,3Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu1,1 ×58,1Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu54,6 %54,5Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu18,8 %71,9(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu1 ×80,2Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu18,1 %96,2CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu17,8 %94,5Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

7 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 7 dostupných období

31. 12. 2025Revenue52,017 mld. USDNet income10,053 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-17,703121,8674421,43841,0085660,579122019-12-31: 13 mld. USD2020-12-31: 11,139 mld. USD2021-12-31: 17,455 mld. USD2022-12-31: 31,877 mld. USD2023-12-31: 37,281 mld. USD2024-12-31: 43,978 mld. USD2025-12-31: 52,017 mld. USD2019-12-31: -8,506 mld. USD2020-12-31: -6,768 mld. USD2021-12-31: -0,496 mld. USD2022-12-31: -9,141 mld. USD2023-12-31: 1,887 mld. USD2024-12-31: 9,856 mld. USD2025-12-31: 10,053 mld. USD2019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2019-12-3113-8,506
2020-12-3111,139-6,768
2021-12-3117,455-0,496
2022-12-3131,877-9,141
2023-12-3137,2811,887
2024-12-3143,9789,856
2025-12-3152,01710,053

Operating & net margin

Ročné výsledky · 7 dostupných období

31. 12. 2025Operating margin10,7 %Net margin19,33 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-78,52-40,74-2,9734,812019-12-31: -66,12 %2020-12-31: -43,66 %2021-12-31: -21,97 %2022-12-31: -5,75 %2023-12-31: 2,98 %2024-12-31: 6,36 %2025-12-31: 10,7 %2019-12-31: -65,43 %2020-12-31: -60,76 %2021-12-31: -2,84 %2022-12-31: -28,68 %2023-12-31: 5,06 %2024-12-31: 22,41 %2025-12-31: 19,33 %2019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2019-12-31-66,12-65,43
2020-12-31-43,66-60,76
2021-12-31-21,97-2,84
2022-12-31-5,75-28,68
2023-12-312,985,06
2024-12-316,3622,41
2025-12-3110,719,33

Free cash flow

Ročné výsledky · 7 dostupných období

31. 12. 2025Free cash flow9,763 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-6,96308-2,268042,4277,1220411,817082019-12-31: -4,909 mld. USD2020-12-31: -3,361 mld. USD2021-12-31: -0,743 mld. USD2022-12-31: 0,39 mld. USD2023-12-31: 3,362 mld. USD2024-12-31: 6,895 mld. USD2025-12-31: 9,763 mld. USD2019202020212022202320242025
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2019-12-31-4,909
2020-12-31-3,361
2021-12-31-0,743
2022-12-310,39
2023-12-313,362
2024-12-316,895
2025-12-319,763

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 7 dostupných období

31. 12. 2025Cash & equivalents7,105 mld. USDLong-term debt10,521 mld. USD

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.03,0988056,197619,29641512,395222019-12-31: 10,873 mld. USD2020-12-31: 5,647 mld. USD2021-12-31: 4,295 mld. USD2022-12-31: 4,208 mld. USD2023-12-31: 4,68 mld. USD2024-12-31: 5,893 mld. USD2025-12-31: 7,105 mld. USD2019-12-31: 5,734 mld. USD2020-12-31: 7,587 mld. USD2021-12-31: 9,303 mld. USD2022-12-31: 9,292 mld. USD2023-12-31: 9,484 mld. USD2024-12-31: 9,497 mld. USD2025-12-31: 10,521 mld. USD2019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2019-12-3110,8735,734
2020-12-315,6477,587
2021-12-314,2959,303
2022-12-314,2089,292
2023-12-314,689,484
2024-12-315,8939,497
2025-12-317,10510,521

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 7 dostupných období

31. 12. 2025Total assets61,802 mld. USDTotal liabilities33,719 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.017,6135735,2271452,8407170,454282019-12-31: 31,761 mld. USD2020-12-31: 33,252 mld. USD2021-12-31: 38,774 mld. USD2022-12-31: 32,109 mld. USD2023-12-31: 38,699 mld. USD2024-12-31: 51,244 mld. USD2025-12-31: 61,802 mld. USD2019-12-31: 16,578 mld. USD2020-12-31: 19,498 mld. USD2021-12-31: 23,425 mld. USD2022-12-31: 23,605 mld. USD2023-12-31: 26,017 mld. USD2024-12-31: 28,768 mld. USD2025-12-31: 33,719 mld. USD2019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2019-12-3131,76116,578
2020-12-3133,25219,498
2021-12-3138,77423,425
2022-12-3132,10923,605
2023-12-3138,69926,017
2024-12-3151,24428,768
2025-12-3161,80233,719

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 7 dostupných období

31. 12. 2025Revenue growth18,28 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-27,893,1334,1565,1796,22020-12-31: -14,32 %2021-12-31: 56,7 %2022-12-31: 82,62 %2023-12-31: 16,95 %2024-12-31: 17,96 %2025-12-31: 18,28 %2019202020212022202320242025
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2019-12-31Nedostupné
2020-12-31-14,32
2021-12-3156,7
2022-12-3182,62
2023-12-3116,95
2024-12-3117,96
2025-12-3118,28

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 7 dostupných období

31. 12. 2025Finančné zdravie71 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002021-12-31: 19 bodov / 1002022-12-31: 21 bodov / 1002023-12-31: 52 bodov / 1002024-12-31: 64 bodov / 1002025-12-31: 71 bodov / 1002019202020212022202320242025
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2019-12-31Nedostupné
2020-12-31Nedostupné
2021-12-3119
2022-12-3121
2023-12-3152
2024-12-3164
2025-12-3171
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2019-12-312020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
RevenueTržby13 mld. USD11,14 mld. USD17,46 mld. USD31,88 mld. USD37,28 mld. USD43,98 mld. USD52,02 mld. USD
Net incomeČistý zisk-8,51 mld. USD-6,77 mld. USD-0,5 mld. USD-9,14 mld. USD1,89 mld. USD9,86 mld. USD10,05 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk-8,6 mld. USD-4,86 mld. USD-3,83 mld. USD-1,83 mld. USD1,11 mld. USD2,8 mld. USD5,57 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu-6,81 USD-3,86 USD-0,29 USD-4,65 USD0,87 USD4,56 USD4,73 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow-4,32 mld. USD-2,75 mld. USD-0,45 mld. USD0,64 mld. USD3,59 mld. USD7,14 mld. USD10,1 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)0,59 mld. USD0,62 mld. USD0,3 mld. USD0,25 mld. USD0,22 mld. USD0,24 mld. USD0,34 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty10,87 mld. USD5,65 mld. USD4,3 mld. USD4,21 mld. USD4,68 mld. USD5,89 mld. USD7,11 mld. USD
Total assetsAktíva31,76 mld. USD33,25 mld. USD38,77 mld. USD32,11 mld. USD38,7 mld. USD51,24 mld. USD61,8 mld. USD
Current assetsObežné aktíva13,93 mld. USD9,88 mld. USD8,82 mld. USD9,25 mld. USD11,3 mld. USD12,25 mld. USD13,99 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky5,64 mld. USD6,87 mld. USD9,02 mld. USD8,85 mld. USD9,45 mld. USD11,48 mld. USD12,32 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom16,58 mld. USD19,5 mld. USD23,43 mld. USD23,61 mld. USD26,02 mld. USD28,77 mld. USD33,72 mld. USD
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu0,03 mld. USD0,03 mld. USD0,03 mld. USD0,03 mld. USD0,03 mld. USD1,15 mld. USD0 mld. USD
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti5,71 mld. USD7,56 mld. USD9,28 mld. USD9,27 mld. USD9,46 mld. USD8,35 mld. USD10,52 mld. USD
Interest expenseÚrokové náklady0,56 mld. USD0,46 mld. USD0,48 mld. USD0,57 mld. USD0,63 mld. USD0,52 mld. USD0,44 mld. USD
Cost of revenueNáklady na tržbyNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Free cash flow Voľný peňažný tok · model-4,91 mld. USD-3,36 mld. USD-0,74 mld. USD0,39 mld. USD3,36 mld. USD6,9 mld. USD9,76 mld. USD
Net margin Čistá marža-65,4 %-60,8 %-2,8 %-28,7 %5,1 %22,4 %19,3 %
Zdroj · dátum podania SEC

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 10,7 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 18,8 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 18,3 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Riziká a slabé miesta

  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
  • Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 18,3 %, čistá marža 19,3 % a FCF marža 18,8 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -3,1 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
  • Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
O spoločnosti Uber Technologies, Inc

Uber Technologies, Inc · Services-Business Services, NEC.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.