Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

III. pilier

Do III. piliera môže vstúpiť každý od 18 rokov; prispievate vy a prípadne zamestnávateľ. Nejde o II. pilier ani o bežné investovanie: iný správca, iné poplatky, iná daň.

Overené údajeZdroje a metodika

Fondy III. piliera podľa spoločnosti a typu.

Metodika a zdroje ↗

Historické zhodnotenie k: . NAV a hodnota jednotky môžu mať novší dátum; ten nemení dátum výnosov.

Hľadanie a filtre fondov

Historická snímka k 9. 10. 2026 je staršia než 14 dní. Aktuálne údaje overte u združenia.

20 z 20 fondov · poradie podľa spoločnosti a názvu

Nezávislý prehľad, bez affiliate odkazov
Fondy3. piliera: typ, odplata za správu, majetok a zhodnotenie. Zhodnotenie je minulá výkonnosť, nie záruka a stĺpce majú rôzne obdobia.
Typ a garanciap. a. z majetku fonduKumulatívne zhodnotenieza dané obdobie, nie p. a.Priemerne ročne (p. a.)rôzna dĺžka histórieVýber
Od vzniku
NN Tatry-SympatiaDôchodkový výplatný d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Cieľom je zabezpečiť poberateľom dávok dostatok likvidity na výplatu dávok.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
0,40 % % z majetku fondu (stránka fondu); zákonný strop pre výplatný fond je 0,60 %

NN Tatry-Sympatia DDS – fondy a odplaty (stránky jednotlivých fondov) ↗ · odplaty overené 19. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; NN Tatry - Sympatia, d.d.s., a.s.
VýplatnýVýplatný0,40 %63 mil. €NAV k 9. 10. 2026-0,40 %-0,91 %-0,10 %-0,74 %-0,27 %0,64 %
NN Tatry-SympatiaIndexový príspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Indexový fond; podľa štatútu môžu akciové investície tvoriť až 105 % hodnoty majetku fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
1,00 % % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku; odplata za zhodnotenie je najviac 10 % zo zhodnotenia (stránka fondu)
Odplata za zhodnotenie
10,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Zákonný strop odplaty za správu príspevkového fondu je 1 %. Odplata za prestup do inej DDS do 1 roka od zmluvy je najviac 5 % zostatku.

NN Tatry-Sympatia DDS – fondy a odplaty (stránky jednotlivých fondov) ↗ · odplaty overené 19. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; NN Tatry - Sympatia, d.d.s., a.s.
PríspevkovýIndexový1,00 %767 mil. €NAV k 9. 10. 202613,54 %2,42 %15,62 %9,59 %Nepublikované9,00 %
NN Tatry-SympatiaKonzervatívny príspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Majetok tvoria peňažné a dlhopisové investície; cieľom je zhodnotenie pri nižšej miere rizika.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
0,60 % % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku; odplata za zhodnotenie je najviac 10 % zo zhodnotenia (stránka fondu)
Odplata za zhodnotenie
10,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Zákonný strop odplaty za správu príspevkového fondu je 1 %. Odplata za prestup do inej DDS do 1 roka od zmluvy je najviac 5 % zostatku.

NN Tatry-Sympatia DDS – fondy a odplaty (stránky jednotlivých fondov) ↗ · odplaty overené 19. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; NN Tatry - Sympatia, d.d.s., a.s.
PríspevkovýKonzervatívny0,60 %152 mil. €NAV k 9. 10. 2026-1,26 %-1,73 %-0,91 %-0,08 %0,14 %0,89 %
NN Tatry-SympatiaRastový príspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Investuje najmä do akciových, dlhopisových a peňažných investícií, prípadne v malej miere do komoditných.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
1,00 % % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku; odplata za zhodnotenie je najviac 10 % zo zhodnotenia (stránka fondu)
Odplata za zhodnotenie
10,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Zákonný strop odplaty za správu príspevkového fondu je 1 %. Odplata za prestup do inej DDS do 1 roka od zmluvy je najviac 5 % zostatku.

NN Tatry-Sympatia DDS – fondy a odplaty (stránky jednotlivých fondov) ↗ · odplaty overené 19. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; NN Tatry - Sympatia, d.d.s., a.s.
PríspevkovýRastový1,00 %457 mil. €NAV k 9. 10. 202610,11 %1,29 %13,15 %7,65 %6,85 %4,61 %
NN Tatry-SympatiaVyvážený príspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Investuje najmä do dlhopisových, akciových, peňažných a komoditných investícií.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
1,00 % % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku; odplata za zhodnotenie je najviac 10 % zo zhodnotenia (stránka fondu)
Odplata za zhodnotenie
10,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Zákonný strop odplaty za správu príspevkového fondu je 1 %. Odplata za prestup do inej DDS do 1 roka od zmluvy je najviac 5 % zostatku.

NN Tatry-Sympatia DDS – fondy a odplaty (stránky jednotlivých fondov) ↗ · odplaty overené 19. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; NN Tatry - Sympatia, d.d.s., a.s.
PríspevkovýVyvážený1,00 %836 mil. €NAV k 9. 10. 20264,36 %-0,41 %5,89 %3,59 %3,46 %2,15 %
StabilitaStabilita akciový príspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
1,00 % p. a. z majetku fondu
Odplata za zhodnotenie
10,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Strana 2: aktuálna odplata 1 % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku; 0,7 % je modelový vplyv na výnos, nie sadzba odplaty.

Stabilita akciový príspevkový d.d.f. - KID 29. 6. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; STABILITA, d.d.s., a.s.
PríspevkovýAkciový1,00 %109 mil. €NAV k 9. 10. 202614,83 %1,04 %17,99 %8,65 %6,34 %5,11 %
StabilitaStabilita indexový príspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
1,00 % p. a. z majetku fondu
Odplata za zhodnotenie
10,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Strana 2: aktuálna odplata 1 % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku; 0,7 % je modelový vplyv na výnos, nie sadzba odplaty.

Stabilita indexový príspevkový d.d.f. - KID 29. 6. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; STABILITA, d.d.s., a.s.
PríspevkovýIndexový1,00 %60 mil. €NAV k 9. 10. 202612,77 %3,10 %14,66 %8,79 %Nepublikované13,20 %
StabilitaStabilita konzervatívny príspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
0,90 % p. a. z majetku fondu
Odplata za zhodnotenie
10,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Strana 2: aktuálna odplata 0,9 % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku; 0,5 % v pravom stĺpci je modelový vplyv na výnos, nie sadzba odplaty.

Stabilita konzervatívny príspevkový d.d.f. - KID 29. 6. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; STABILITA, d.d.s., a.s.
PríspevkovýKonzervatívny0,90 %4 mil. €NAV k 9. 10. 20262,40 %-0,49 %2,67 %NepublikovanéNepublikované3,68 %
StabilitaStabilita výplatný d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
0,60 % p. a. z majetku fondu
Odplata za zhodnotenie
0,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Strana 1: tabuľka aktuálnej a maximálnej odplaty; aktuálna správa 0,6 %, zhodnotenie 0 %. Stále odkazovaný dokument, nie tvrdenie o novej verzii 2026.

Stabilita výplatný d.d.f. - KID 1. 3. 2025 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; STABILITA, d.d.s., a.s.
VýplatnýVýplatný0,60 %44 mil. €NAV k 9. 10. 2026-0,93 %-1,24 %-0,77 %-0,30 %-0,14 %0,99 %
StabilitaStabilita vyvážený príspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
1,00 % p. a. z majetku fondu
Odplata za zhodnotenie
10,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Strana 2: aktuálna odplata 1 % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku; stĺpec vplyvu na výnos nie je sadzba odplaty.

Stabilita vyvážený príspevkový d.d.f. - KID 29. 6. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; STABILITA, d.d.s., a.s.
PríspevkovýVyvážený1,00 %431 mil. €NAV k 9. 10. 20267,71 %0,95 %8,65 %4,19 %2,82 %2,44 %
Tatra banka DDSComfort life 2030 príspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
0,60 % p. a. z majetku fondu
Odplata za zhodnotenie
5,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Strana 2: zloženie nákladov — sadzba správy 0,6 %, zhodnotenie 5 %; modelový vplyv správy na výnos 0,4 % nie je sadzba.

Comfort life 2030 príspevkový d.d.f. - KID 1. 8. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; Doplnková dôchodková spoločnosť Tatra banky, a.s.
PríspevkovýCieľový dátum0,60 %529 mil. €NAV k 9. 10. 20260,23 %-1,67 %0,14 %1,77 %1,92 %1,64 %
Tatra banka DDSComfort life 2040 príspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
1,00 % p. a. z majetku fondu
Odplata za zhodnotenie
5,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Strana 2: zloženie nákladov — sadzba správy 1 %, zhodnotenie 5 %; modelový vplyv správy na výnos 0,6 % nie je sadzba.

Comfort life 2040 príspevkový d.d.f. - KID 1. 8. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; Doplnková dôchodková spoločnosť Tatra banky, a.s.
PríspevkovýCieľový dátum1,00 %624 mil. €NAV k 9. 10. 20269,41 %-0,74 %9,87 %6,74 %5,72 %3,10 %
Tatra banka DDSComfort life 2050 príspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
1,00 % p. a. z majetku fondu
Odplata za zhodnotenie
5,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Strana 2: zloženie nákladov — sadzba správy 1 %, zhodnotenie 5 %; modelový vplyv správy na výnos 0,6 % nie je sadzba.

Comfort life 2050 príspevkový d.d.f. - KID 1. 8. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; Doplnková dôchodková spoločnosť Tatra banky, a.s.
PríspevkovýCieľový dátum1,00 %424 mil. €NAV k 9. 10. 202613,59 %-0,55 %14,27 %9,24 %7,65 %6,87 %
Tatra banka DDSComfort life 2060 príspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
1,00 % p. a. z majetku fondu
Odplata za zhodnotenie
5,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Strana 2: zloženie nákladov — sadzba správy 1 %, zhodnotenie 5 %; modelový vplyv správy na výnos 0,7 % nie je sadzba.

Comfort life 2060 príspevkový d.d.f. - KID 1. 8. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; Doplnková dôchodková spoločnosť Tatra banky, a.s.
PríspevkovýCieľový dátum1,00 %161 mil. €NAV k 9. 10. 202613,43 %-0,59 %14,07 %8,76 %Nepublikované10,40 %
Tatra banka DDSComfort life 2070 príspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
1,00 % p. a. z majetku fondu
Odplata za zhodnotenie
5,00 % zo zhodnotenia
Poznámka
Strana 2: zloženie nákladov — sadzba správy 1 %, zhodnotenie 5 %; modelový vplyv správy na výnos 0,7 % nie je sadzba. Starší archívny KID 0,5 % sa nepoužíva.

Comfort life 2070 príspevkový d.d.f. - KID 15. 10. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; Doplnková dôchodková spoločnosť Tatra banky, a.s.
PríspevkovýCieľový dátum1,00 %9 mil. €NAV k 9. 10. 202610,77 %1,60 %11,00 %NepublikovanéNepublikované10,82 %
Tatra banka DDSDôchodkový výplatný d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
Odplata za správu tohto fondu nebola v dostupných oficiálnych dokumentoch overená.
Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; Doplnková dôchodková spoločnosť Tatra banky, a.s.
VýplatnýVýplatnýNeoverenév dokumentoch neoverená58 mil. €NAV k 9. 10. 20260,83 %-0,09 %1,27 %1,43 %0,62 %0,71 %
UNIQAGlobálny akciový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
Odplata za správu tohto fondu nebola v dostupných oficiálnych dokumentoch overená.
Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; UNIQA d.d.s., a.s.
PríspevkovýAkciovýNeoverenév dokumentoch neoverená243 mil. €NAV k 9. 10. 202613,06 %2,57 %14,39 %6,00 %5,42 %4,49 %
UNIQAIndexový globálny d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
Odplata za správu tohto fondu nebola v dostupných oficiálnych dokumentoch overená.
Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; UNIQA d.d.s., a.s.
PríspevkovýIndexovýNeoverenév dokumentoch neoverená265 mil. €NAV k 9. 10. 202613,58 %2,76 %15,14 %8,21 %Nepublikované9,91 %
UNIQAPríspevkový d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
Odplata za správu tohto fondu nebola v dostupných oficiálnych dokumentoch overená.
Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; UNIQA d.d.s., a.s.
PríspevkovýKonzervatívnyNeoverenév dokumentoch neoverená286 mil. €NAV k 9. 10. 20263,49 %0,28 %4,07 %2,14 %1,74 %1,84 %
UNIQAVýplatný d.d.f.
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Dátum vzniku
Nie je v zdrojovej tabuľke
Odplata za správu
Odplata za správu tohto fondu nebola v dostupných oficiálnych dokumentoch overená.
Identita a história overené 19. 10. 2026 · zdroje: Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností; UNIQA d.d.s., a.s.
VýplatnýVýplatnýNeoverenév dokumentoch neoverená24 mil. €NAV k 9. 10. 20261,32 %0,24 %1,78 %0,08 %0,28 %0,10 %
NN Tatry-Sympatia

Dôchodkový výplatný d.d.f.

VýplatnýVýplatný

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
0,40 %
Majetok (NAV)
63 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
-0,40 %
3 mes.
-0,91 %
1 rok
-0,10 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
-0,74 %
10 r. p. a.
-0,27 %
Od vzniku
0,64 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Cieľom je zabezpečiť poberateľom dávok dostatok likvidity na výplatu dávok.

Odplata 0,40 % % z majetku fondu (stránka fondu); zákonný strop pre výplatný fond je 0,60 %.

Odplata za zhodnotenie neoverená. Ostatné náklady: neoverené.

NN Tatry-Sympatia DDS – fondy a odplaty (stránky jednotlivých fondov) ↗ · odplaty overené 19. 10. 2026

NN Tatry-Sympatia

Indexový príspevkový d.d.f.

PríspevkovýIndexový

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
1,00 %
Majetok (NAV)
767 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
13,54 %
3 mes.
2,42 %
1 rok
15,62 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
9,59 %
10 r. p. a.
—
Od vzniku
9,00 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Indexový fond; podľa štatútu môžu akciové investície tvoriť až 105 % hodnoty majetku fondu.

Odplata 1,00 % % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku; odplata za zhodnotenie je najviac 10 % zo zhodnotenia (stránka fondu).

Sadzba zo zhodnotenia 10,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

NN Tatry-Sympatia DDS – fondy a odplaty (stránky jednotlivých fondov) ↗ · odplaty overené 19. 10. 2026

NN Tatry-Sympatia

Konzervatívny príspevkový d.d.f.

PríspevkovýKonzervatívny

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
0,60 %
Majetok (NAV)
152 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
-1,26 %
3 mes.
-1,73 %
1 rok
-0,91 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
-0,08 %
10 r. p. a.
0,14 %
Od vzniku
0,89 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Majetok tvoria peňažné a dlhopisové investície; cieľom je zhodnotenie pri nižšej miere rizika.

Odplata 0,60 % % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku; odplata za zhodnotenie je najviac 10 % zo zhodnotenia (stránka fondu).

Sadzba zo zhodnotenia 10,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

NN Tatry-Sympatia DDS – fondy a odplaty (stránky jednotlivých fondov) ↗ · odplaty overené 19. 10. 2026

NN Tatry-Sympatia

Rastový príspevkový d.d.f.

PríspevkovýRastový

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
1,00 %
Majetok (NAV)
457 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
10,11 %
3 mes.
1,29 %
1 rok
13,15 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
7,65 %
10 r. p. a.
6,85 %
Od vzniku
4,61 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Investuje najmä do akciových, dlhopisových a peňažných investícií, prípadne v malej miere do komoditných.

Odplata 1,00 % % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku; odplata za zhodnotenie je najviac 10 % zo zhodnotenia (stránka fondu).

Sadzba zo zhodnotenia 10,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

NN Tatry-Sympatia DDS – fondy a odplaty (stránky jednotlivých fondov) ↗ · odplaty overené 19. 10. 2026

NN Tatry-Sympatia

Vyvážený príspevkový d.d.f.

PríspevkovýVyvážený

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
1,00 %
Majetok (NAV)
836 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
4,36 %
3 mes.
-0,41 %
1 rok
5,89 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
3,59 %
10 r. p. a.
3,46 %
Od vzniku
2,15 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Investuje najmä do dlhopisových, akciových, peňažných a komoditných investícií.

Odplata 1,00 % % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku; odplata za zhodnotenie je najviac 10 % zo zhodnotenia (stránka fondu).

Sadzba zo zhodnotenia 10,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

NN Tatry-Sympatia DDS – fondy a odplaty (stránky jednotlivých fondov) ↗ · odplaty overené 19. 10. 2026

Stabilita

Stabilita akciový príspevkový d.d.f.

PríspevkovýAkciový

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
1,00 %
Majetok (NAV)
109 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
14,83 %
3 mes.
1,04 %
1 rok
17,99 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
8,65 %
10 r. p. a.
6,34 %
Od vzniku
5,11 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata 1,00 % p. a. z majetku fondu.

Sadzba zo zhodnotenia 10,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

Stabilita akciový príspevkový d.d.f. - KID 29. 6. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Stabilita

Stabilita indexový príspevkový d.d.f.

PríspevkovýIndexový

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
1,00 %
Majetok (NAV)
60 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
12,77 %
3 mes.
3,10 %
1 rok
14,66 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
8,79 %
10 r. p. a.
—
Od vzniku
13,20 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata 1,00 % p. a. z majetku fondu.

Sadzba zo zhodnotenia 10,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

Stabilita indexový príspevkový d.d.f. - KID 29. 6. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Stabilita

Stabilita konzervatívny príspevkový d.d.f.

PríspevkovýKonzervatívny

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
0,90 %
Majetok (NAV)
4 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
2,40 %
3 mes.
-0,49 %
1 rok
2,67 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
—
10 r. p. a.
—
Od vzniku
3,68 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata 0,90 % p. a. z majetku fondu.

Sadzba zo zhodnotenia 10,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

Stabilita konzervatívny príspevkový d.d.f. - KID 29. 6. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Stabilita

Stabilita výplatný d.d.f.

VýplatnýVýplatný

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
0,60 %
Majetok (NAV)
44 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
-0,93 %
3 mes.
-1,24 %
1 rok
-0,77 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
-0,30 %
10 r. p. a.
-0,14 %
Od vzniku
0,99 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata 0,60 % p. a. z majetku fondu.

Sadzba zo zhodnotenia 0,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

Stabilita výplatný d.d.f. - KID 1. 3. 2025 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Stabilita

Stabilita vyvážený príspevkový d.d.f.

PríspevkovýVyvážený

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
1,00 %
Majetok (NAV)
431 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
7,71 %
3 mes.
0,95 %
1 rok
8,65 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
4,19 %
10 r. p. a.
2,82 %
Od vzniku
2,44 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata 1,00 % p. a. z majetku fondu.

Sadzba zo zhodnotenia 10,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

Stabilita vyvážený príspevkový d.d.f. - KID 29. 6. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Tatra banka DDS

Comfort life 2030 príspevkový d.d.f.

PríspevkovýCieľový dátum

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
0,60 %
Majetok (NAV)
529 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
0,23 %
3 mes.
-1,67 %
1 rok
0,14 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
1,77 %
10 r. p. a.
1,92 %
Od vzniku
1,64 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata 0,60 % p. a. z majetku fondu.

Sadzba zo zhodnotenia 5,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

Comfort life 2030 príspevkový d.d.f. - KID 1. 8. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Tatra banka DDS

Comfort life 2040 príspevkový d.d.f.

PríspevkovýCieľový dátum

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
1,00 %
Majetok (NAV)
624 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
9,41 %
3 mes.
-0,74 %
1 rok
9,87 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
6,74 %
10 r. p. a.
5,72 %
Od vzniku
3,10 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata 1,00 % p. a. z majetku fondu.

Sadzba zo zhodnotenia 5,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

Comfort life 2040 príspevkový d.d.f. - KID 1. 8. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Tatra banka DDS

Comfort life 2050 príspevkový d.d.f.

PríspevkovýCieľový dátum

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
1,00 %
Majetok (NAV)
424 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
13,59 %
3 mes.
-0,55 %
1 rok
14,27 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
9,24 %
10 r. p. a.
7,65 %
Od vzniku
6,87 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata 1,00 % p. a. z majetku fondu.

Sadzba zo zhodnotenia 5,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

Comfort life 2050 príspevkový d.d.f. - KID 1. 8. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Tatra banka DDS

Comfort life 2060 príspevkový d.d.f.

PríspevkovýCieľový dátum

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
1,00 %
Majetok (NAV)
161 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
13,43 %
3 mes.
-0,59 %
1 rok
14,07 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
8,76 %
10 r. p. a.
—
Od vzniku
10,40 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata 1,00 % p. a. z majetku fondu.

Sadzba zo zhodnotenia 5,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

Comfort life 2060 príspevkový d.d.f. - KID 1. 8. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Tatra banka DDS

Comfort life 2070 príspevkový d.d.f.

PríspevkovýCieľový dátum

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
1,00 %
Majetok (NAV)
9 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
10,77 %
3 mes.
1,60 %
1 rok
11,00 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
—
10 r. p. a.
—
Od vzniku
10,82 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata 1,00 % p. a. z majetku fondu.

Sadzba zo zhodnotenia 5,00 % (podľa zdroja). Ostatné náklady: neoverené.

Comfort life 2070 príspevkový d.d.f. - KID 15. 10. 2026 ↗ · odplaty overené 21. 10. 2026

Tatra banka DDS

Dôchodkový výplatný d.d.f.

VýplatnýVýplatný

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
Neoverené
Majetok (NAV)
58 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
0,83 %
3 mes.
-0,09 %
1 rok
1,27 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
1,43 %
10 r. p. a.
0,62 %
Od vzniku
0,71 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata za správu tohto fondu nebola v dostupných oficiálnych dokumentoch overená.

Odplata za zhodnotenie neoverená. Ostatné náklady: neoverené.

UNIQA

Globálny akciový d.d.f.

PríspevkovýAkciový

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
Neoverené
Majetok (NAV)
243 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
13,06 %
3 mes.
2,57 %
1 rok
14,39 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
6,00 %
10 r. p. a.
5,42 %
Od vzniku
4,49 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata za správu tohto fondu nebola v dostupných oficiálnych dokumentoch overená.

Odplata za zhodnotenie neoverená. Ostatné náklady: neoverené.

UNIQA

Indexový globálny d.d.f.

PríspevkovýIndexový

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
Neoverené
Majetok (NAV)
265 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
13,58 %
3 mes.
2,76 %
1 rok
15,14 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
8,21 %
10 r. p. a.
—
Od vzniku
9,91 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata za správu tohto fondu nebola v dostupných oficiálnych dokumentoch overená.

Odplata za zhodnotenie neoverená. Ostatné náklady: neoverené.

UNIQA

Príspevkový d.d.f.

PríspevkovýKonzervatívny

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
Neoverené
Majetok (NAV)
286 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
3,49 %
3 mes.
0,28 %
1 rok
4,07 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
2,14 %
10 r. p. a.
1,74 %
Od vzniku
1,84 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata za správu tohto fondu nebola v dostupných oficiálnych dokumentoch overená.

Odplata za zhodnotenie neoverená. Ostatné náklady: neoverené.

UNIQA

Výplatný d.d.f.

VýplatnýVýplatný

Dátum vzniku fondu
Zdroj neuvádza
Odplata za správu (p. a.)
Neoverené
Majetok (NAV)
24 mil. €
NAV k 9. 10. 2026

Kumulatívne zhodnotenie (nie ročná sadzba)

Od 1. 1.
1,32 %
3 mes.
0,24 %
1 rok
1,78 %

Priemerne ročne (rôzna história)

5 r. p. a.
0,08 %
10 r. p. a.
0,28 %
Od vzniku
0,10 %
Stratégia, odplaty a dokumenty

Podrobný popis stratégie nebol z dostupných zdrojov overený; pozrite štatút fondu.

Odplata za správu tohto fondu nebola v dostupných oficiálnych dokumentoch overená.

Odplata za zhodnotenie neoverená. Ostatné náklady: neoverené.

Vyberte 2 až 4 fondy a porovnajte ich vedľa seba.

Hodnoty zhodnotenia sú prevzaté z jednotnej tabuľky združeniaAsociácia doplnkových dôchodkových spoločností k 9. 10. 2026. Prvé tri stĺpce sú kumulatívne za dané obdobie, nie ročné sadzby, a žiadny z nich nezaručuje budúci výsledok. Stĺpce „Od vzniku“ nemožno medzi fondmi porovnávať, lebo majú rôznu dĺžku histórie. Kontrola podkladu 19. 10. 2026. Odplaty majú vlastné dátumy kontroly v detaile fondu; neskoršia kontrola odplaty neobnovuje históriu výnosov.

Štyri veci, ktoré určujú výsledok.

1 / VSTUP
od 18 rokov

Zmluvu uzavriete priamo s DDS alebo cez sprostredkovateľa.Pravidlo ↓

2 / DAŇ
180 € ročne

Príspevky znižujú základ dane, nie daň priamo, a len z aktívnych príjmov.Pravidlo ↓

3 / ZAMESTNÁVATEĽ
najmenej 2 %

Povinné pri rizikových prácach; inak dobrovoľné. Zvýhodnenie vyžaduje overenie.Pravidlo ↓

4 / VÝBER
10 rokov

Predčasný výber vlastných príspevkov; pri ňom sa dodaňuje uplatnená úľava.Pravidlo ↓

Štyri DDS podľa ministerstva práce.

Čo tabuľka hovorí a čo nie.

Príspevkový a výplatný fond

Sporíte v príspevkovom fonde (konzervatívny, vyvážený, rastový, akciový, indexový alebo s cieľovým rokom). Výplatný fond slúži na vyplácanie dávok a má iný cieľ: dostatok likvidity na výplatu, nie rast. Preto ich nemožno zoradiť do jedného rebríčka.

História nie je rovnaká

Tabuľka združenia neuvádza dátum vzniku fondov, takže stĺpec „Od vzniku p. a.“ nie je medzi fondmi porovnateľný. Fondy s označením roka (Comfort life 2030–2070) tvoria samostatnú skupinu; ich presnú stratégiu si overte v štatúte, tu ju nemáme overenú.

Poplatky majú viac zložiek

Okrem odplaty za správu môže DDS účtovať odplatu za zhodnotenie a prestup do inej DDS do roka. Konkrétne sadzby máme overené pri 15z 20 fondov (NN Tatry-Sympatia); pri ostatných sú „Neoverené“, nie nulové.

Riziká a obmedzenia

  • Príspevkové fondy nemajú v zdrojoch overenú garanciu výnosu; minulé zhodnotenie nie je záruka.
  • Indexový fond NN môže mať podľa štatútu akciové investície až 105 % majetku.
  • Daňová úľava sa pri predčasnom výbere dodaňuje do troch zdaňovacích období.
  • Zvýhodnenie príspevku zamestnávateľa nie je z oficiálnych zdrojov plne overené.
PRAVIDLÁ A ZDROJE

Podmienky, dane a výplata, s dátumom a zdrojom.

Ako overujeme ↗
VstupOverené

Účastnícku zmluvu o doplnkovom dôchodkovom sporení môže uzavrieť každý starší ako 18 rokov, priamo s DDS alebo cez finančného sprostredkovateľa.

DaneOverené

Príspevky účastníka na DDS možno odpočítať od základu dane v preukázateľne zaplatenej výške, najviac 180 € ročne. Podmienky: zmluva uzavretá po 31. 12. 2013 (alebo zmena zmluvy so zrušením dávkového plánu) a žiadna iná nevyhovujúca zmluva o DDS; uplatňuje sa len z aktívnych príjmov (závislá činnosť, podnikanie, iná samostatná zárobková činnosť).

Obmedzenie: Ide o zníženie základu dane, nie o priamy bonus. Skutočná úspora závisí od vašej sadzby dane. Pri predčasnom výbere treba základ dane do troch zdaňovacích období zvýšiť o dovtedy uplatnené sumy.

VýberOverené

Predčasný výber z vlastných príspevkov (bez príspevkov zamestnávateľa) je možný najskôr po 10 rokoch od uzavretia zmluvy a ďalší najskôr po 10 rokoch od posledného predčasného výberu. Pri predčasnom výbere sa uplatnená daňová úľava dodaňuje.

Obmedzenie: Podmienky výberu uvádza odvetvové združenie; presné znenie určuje zákon č. 650/2004 Z. z. a účastnícka zmluva.

VýplataOverené

Doplnkový starobný dôchodok: dočasný (minimálne 5 rokov, s možnosťou jednorazového vyrovnania do 25 % zostatku, vypláca DDS) alebo doživotný (s možnosťou jednorazového vyrovnania do 50 % zostatku, vypláca poisťovňa). Výška závisí od hodnoty osobného účtu.

Obmedzenie: Platí pre zmluvy po 1. 1. 2014; staršie zmluvy majú dávkový plán.

Príspevky zamestnávateľaOverené

Zamestnávateľ je povinný prispievať aspoň 2 % z vymeriavacieho základu zamestnancom vykonávajúcim rizikové práce (kategória 3 a 4 a zákonom určené práce), ak má zamestnanec uzavretú zmluvu s DDS. Ostatným zamestnancom je príspevok dobrovoľný.

Obmedzenie: Zdrojom je odvetvové združenie.

Príspevky zamestnávateľaVyžaduje overenie

Daňové a odvodové zvýhodnenie príspevku zamestnávateľa a jeho limity sme z oficiálnych zdrojov plne neoverili, preto ich neuvádzame.

Obmedzenie: Bez čísla: neuvádzame sumu ani percento, kým nepotvrdíme aktuálne znenie zákona o dani z príjmov a odvodoch.

PoplatkyOverené

Príspevkový fond: odplata za správu najviac 1 % z priemernej ročnej čistej hodnoty majetku; odplata za zhodnotenie najviac 10 % zo zhodnotenia; odplata za prestup do inej DDS do 1 roka od zmluvy najviac 5 % zostatku. Výplatný fond: odplata za správu najviac 0,60 % (od roku 2020).

Obmedzenie: Maximá sú citované na stránkach fondov NN Tatry-Sympatia. Skutočné odplaty ostatných DDS neboli overené.

Informácie nie sú investičným, daňovým ani právnym poradenstvom. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúceho výnosu. Pred uzavretím zmluvy si prečítajte štatút fondu, účastnícku zmluvu a kľúčové informácie vybranej doplnkovej dôchodkovej spoločnosti.

Overené údajeZdroje a metodika

Zhodnotenie fondov je k 9. 10. 2026. Odplata za správu je overená pri 15 z 20 fondov; ostatné sú označené „Neoverené“, nie nulou. Podrobný postup je v metodike.

Oficiálne zdroje