WM · NYSE
WASTE MANAGEMENT INC
Industrials · Refuse Systems
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 25,2 mld. USDTržby · rast YoY 14,2 %
- Net income
- 2,71 mld. USDČistý zisk · čistá marža 10,7 %
- Free cash flow
- NedostupnéVoľný peňažný tok · FCF marža Nedostupné
- Diluted EPS
- 6,70 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 17,1 %Prevádzková marža · hrubá marža 40,4 %
- Return on assets (ROA)
- 6 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 0,2 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Vykázaný čistý zisk klesol z 2,75 mld. USD na 2,71 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 6,85 mld. USDMedziročne 6,3 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 1,28 mld. USDPrevádzková marža 18,7 %
- Čistý zisk
- 0,82 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 2,05 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 28. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 6846000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-067830 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 28. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 1279000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-067830 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 28. 10. 2026.
- Čistý zisk: 820000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-067830 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 28. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 2.0500000000 USD/shares · reported-v1. 0001628280-26-067830 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 28. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 28. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
25,204 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue25,204 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 11,791 | |
| 2010-12-31 | 12,515 | |
| 2011-12-31 | 13,378 | |
| 2012-12-31 | 13,649 | |
| 2013-12-31 | 13,983 | |
| 2014-12-31 | 13,996 | |
| 2015-12-31 | 12,961 | |
| 2016-12-31 | 13,609 | |
| 2017-12-31 | 14,485 | |
| 2018-12-31 | 14,914 | |
| 2019-12-31 | 15,455 | |
| 2020-12-31 | 15,218 | |
| 2021-12-31 | 17,931 | |
| 2022-12-31 | 19,698 | |
| 2023-12-31 | 20,426 | |
| 2024-12-31 | 22,063 | |
| 2025-12-31 | 25,204 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,708 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income2,708 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 0,994 | |
| 2010-12-31 | 0,953 | |
| 2011-12-31 | 0,961 | |
| 2012-12-31 | 0,817 | |
| 2013-12-31 | 0,098 | |
| 2014-12-31 | 1,298 | |
| 2015-12-31 | 0,753 | |
| 2016-12-31 | 1,182 | |
| 2017-12-31 | 1,949 | |
| 2018-12-31 | 1,925 | |
| 2019-12-31 | 1,67 | |
| 2020-12-31 | 1,496 | |
| 2021-12-31 | 1,816 | |
| 2022-12-31 | 2,238 | |
| 2023-12-31 | 2,304 | |
| 2024-12-31 | 2,746 | |
| 2025-12-31 | 2,708 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
Nedostupné
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flowNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 1,188 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 1,299 | |
| 2016-12-31 | 1,656 | |
| 2017-12-31 | 1,612 | |
| 2018-12-31 | 1,899 | |
| 2019-12-31 | 2,059 | |
| 2020-12-31 | 1,818 | |
| 2021-12-31 | 2,299 | |
| 2022-12-31 | 1,727 | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
10,74 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin10,74 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 8,43 | |
| 2010-12-31 | 7,61 | |
| 2011-12-31 | 7,18 | |
| 2012-12-31 | 5,99 | |
| 2013-12-31 | 0,7 | |
| 2014-12-31 | 9,27 | |
| 2015-12-31 | 5,81 | |
| 2016-12-31 | 8,69 | |
| 2017-12-31 | 13,46 | |
| 2018-12-31 | 12,91 | |
| 2019-12-31 | 10,81 | |
| 2020-12-31 | 9,83 | |
| 2021-12-31 | 10,13 | |
| 2022-12-31 | 11,36 | |
| 2023-12-31 | 11,28 | |
| 2024-12-31 | 12,45 | |
| 2025-12-31 | 10,74 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
45,835 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets45,835 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 21,154 | |
| 2010-12-31 | 21,476 | |
| 2011-12-31 | 22,569 | |
| 2012-12-31 | 23,097 | |
| 2013-12-31 | 22,603 | |
| 2014-12-31 | 21,252 | |
| 2015-12-31 | 20,367 | |
| 2016-12-31 | 20,859 | |
| 2017-12-31 | 21,829 | |
| 2018-12-31 | 22,65 | |
| 2019-12-31 | 27,743 | |
| 2020-12-31 | 29,345 | |
| 2021-12-31 | 29,097 | |
| 2022-12-31 | 31,367 | |
| 2023-12-31 | 32,823 | |
| 2024-12-31 | 44,567 | |
| 2025-12-31 | 45,835 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
B · Dobré
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: FCF margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula. Zobrazené skóre používa čiastočné vstupy.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
35/100Peňažné toky
100/100Rast a konzistentnosť
91/100Efektívnosť kapitálu
55/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 17,1 % | 55,2 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 10,7 % | 51,9 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 0,9 × | 43,3 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 78,2 % | 26,2 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 2,2 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 11,1 % | 82,1 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 6 % | 55 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue25,204 mld. USDNet income2,708 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 11,791 | 0,994 | |
| 2010-12-31 | 12,515 | 0,953 | |
| 2011-12-31 | 13,378 | 0,961 | |
| 2012-12-31 | 13,649 | 0,817 | |
| 2013-12-31 | 13,983 | 0,098 | |
| 2014-12-31 | 13,996 | 1,298 | |
| 2015-12-31 | 12,961 | 0,753 | |
| 2016-12-31 | 13,609 | 1,182 | |
| 2017-12-31 | 14,485 | 1,949 | |
| 2018-12-31 | 14,914 | 1,925 | |
| 2019-12-31 | 15,455 | 1,67 | |
| 2020-12-31 | 15,218 | 1,496 | |
| 2021-12-31 | 17,931 | 1,816 | |
| 2022-12-31 | 19,698 | 2,238 | |
| 2023-12-31 | 20,426 | 2,304 | |
| 2024-12-31 | 22,063 | 2,746 | |
| 2025-12-31 | 25,204 | 2,708 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin17,09 %Net margin10,74 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 16 | 8,43 | |
| 2010-12-31 | 16,91 | 7,61 | |
| 2011-12-31 | 15,16 | 7,18 | |
| 2012-12-31 | 13,56 | 5,99 | |
| 2013-12-31 | 7,72 | 0,7 | |
| 2014-12-31 | 16,43 | 9,27 | |
| 2015-12-31 | 15,78 | 5,81 | |
| 2016-12-31 | 16,87 | 8,69 | |
| 2017-12-31 | 18,2 | 13,46 | |
| 2018-12-31 | 18,7 | 12,91 | |
| 2019-12-31 | 17,51 | 10,81 | |
| 2020-12-31 | 15,99 | 9,83 | |
| 2021-12-31 | 16,54 | 10,13 | |
| 2022-12-31 | 17,08 | 11,36 | |
| 2023-12-31 | 17,5 | 11,28 | |
| 2024-12-31 | 18,42 | 12,45 | |
| 2025-12-31 | 17,09 | 10,74 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flowNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 1,188 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 1,299 | |
| 2016-12-31 | 1,656 | |
| 2017-12-31 | 1,612 | |
| 2018-12-31 | 1,899 | |
| 2019-12-31 | 2,059 | |
| 2020-12-31 | 1,818 | |
| 2021-12-31 | 2,299 | |
| 2022-12-31 | 1,727 | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents0,201 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,14 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 0,539 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 0,258 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 0,194 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 0,058 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | 1,307 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 0,039 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 0,032 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 0,022 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 0,061 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 3,561 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | 0,553 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 0,118 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 0,351 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 0,458 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 0,414 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 0,201 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets45,835 mld. USDTotal liabilities35,844 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 21,154 | 14,563 | |
| 2010-12-31 | 21,476 | 14,885 | |
| 2011-12-31 | 22,569 | 16,179 | |
| 2012-12-31 | 23,097 | 16,422 | |
| 2013-12-31 | 22,603 | 16,601 | |
| 2014-12-31 | 21,252 | 15,408 | |
| 2015-12-31 | 20,367 | 15 | |
| 2016-12-31 | 20,859 | 15,539 | |
| 2017-12-31 | 21,829 | 15,787 | |
| 2018-12-31 | 22,65 | 16,374 | |
| 2019-12-31 | 27,743 | 20,673 | |
| 2020-12-31 | 29,345 | 21,891 | |
| 2021-12-31 | 29,097 | 21,971 | |
| 2022-12-31 | 31,367 | 24,503 | |
| 2023-12-31 | 32,823 | 25,927 | |
| 2024-12-31 | 44,567 | 36,313 | |
| 2025-12-31 | 45,835 | 35,844 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth14,24 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 6,14 | |
| 2011-12-31 | 6,9 | |
| 2012-12-31 | 2,03 | |
| 2013-12-31 | 2,45 | |
| 2014-12-31 | 0,09 | |
| 2015-12-31 | -7,39 | |
| 2016-12-31 | 5 | |
| 2017-12-31 | 6,44 | |
| 2018-12-31 | 2,96 | |
| 2019-12-31 | 3,63 | |
| 2020-12-31 | -1,53 | |
| 2021-12-31 | 17,83 | |
| 2022-12-31 | 9,85 | |
| 2023-12-31 | 3,7 | |
| 2024-12-31 | 8,01 | |
| 2025-12-31 | 14,24 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie66 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 62 | |
| 2012-12-31 | 60 | |
| 2013-12-31 | 44 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 53 | |
| 2016-12-31 | 57 | |
| 2017-12-31 | 62 | |
| 2018-12-31 | 63 | |
| 2019-12-31 | 66 | |
| 2020-12-31 | 59 | |
| 2021-12-31 | 59 | |
| 2022-12-31 | 60 | |
| 2023-12-31 | 66 | |
| 2024-12-31 | 65 | |
| 2025-12-31 | 66 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 11,79 mld. USD | 12,52 mld. USD | 13,38 mld. USD | 13,65 mld. USD | 13,98 mld. USD | 14 mld. USD | 12,96 mld. USD | 13,61 mld. USD | 14,49 mld. USD | 14,91 mld. USD | 15,46 mld. USD | 15,22 mld. USD | 17,93 mld. USD | 19,7 mld. USD | 20,43 mld. USD | 22,06 mld. USD | 25,2 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 0,99 mld. USD | 0,95 mld. USD | 0,96 mld. USD | 0,82 mld. USD | 0,1 mld. USD | 1,3 mld. USD | 0,75 mld. USD | 1,18 mld. USD | 1,95 mld. USD | 1,93 mld. USD | 1,67 mld. USD | 1,5 mld. USD | 1,82 mld. USD | 2,24 mld. USD | 2,3 mld. USD | 2,75 mld. USD | 2,71 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 1,89 mld. USD | 2,12 mld. USD | 2,03 mld. USD | 1,85 mld. USD | 1,08 mld. USD | 2,3 mld. USD | 2,05 mld. USD | 2,3 mld. USD | 2,64 mld. USD | 2,79 mld. USD | 2,71 mld. USD | 2,43 mld. USD | 2,97 mld. USD | 3,37 mld. USD | 3,58 mld. USD | 4,06 mld. USD | 4,31 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 2,01 USD | 1,98 USD | 2,04 USD | 1,76 USD | 0,21 USD | 2,79 USD | 1,65 USD | 2,65 USD | 4,41 USD | 4,45 USD | 3,91 USD | 3,52 USD | 4,29 USD | 5,39 USD | 5,66 USD | 6,81 USD | 6,70 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 2,36 mld. USD | 2,28 mld. USD | 2,47 mld. USD | 2,3 mld. USD | 2,46 mld. USD | Nedostupné | 2,53 mld. USD | 3 mld. USD | 3,18 mld. USD | 3,57 mld. USD | 3,87 mld. USD | 3,4 mld. USD | 4,34 mld. USD | 4,54 mld. USD | 4,72 mld. USD | 5,39 mld. USD | 6,04 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 1,27 mld. USD | 1,18 mld. USD | 1,23 mld. USD | 1,35 mld. USD | 1,57 mld. USD | 1,67 mld. USD | 1,82 mld. USD | 1,59 mld. USD | 2,04 mld. USD | 2,81 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1,14 mld. USD | 0,54 mld. USD | 0,26 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,06 mld. USD | 1,31 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,06 mld. USD | 3,56 mld. USD | 0,55 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,46 mld. USD | 0,41 mld. USD | 0,2 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 21,15 mld. USD | 21,48 mld. USD | 22,57 mld. USD | 23,1 mld. USD | 22,6 mld. USD | 21,25 mld. USD | 20,37 mld. USD | 20,86 mld. USD | 21,83 mld. USD | 22,65 mld. USD | 27,74 mld. USD | 29,35 mld. USD | 29,1 mld. USD | 31,37 mld. USD | 32,82 mld. USD | 44,57 mld. USD | 45,84 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 3,01 mld. USD | 2,48 mld. USD | 2,38 mld. USD | 2,42 mld. USD | 2,5 mld. USD | 3,53 mld. USD | 2,35 mld. USD | 2,38 mld. USD | 2,69 mld. USD | 2,65 mld. USD | 6,21 mld. USD | 3,54 mld. USD | 3,07 mld. USD | 3,55 mld. USD | 3,8 mld. USD | 4,77 mld. USD | 4,91 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 2,9 mld. USD | 2,49 mld. USD | 3,07 mld. USD | 3,04 mld. USD | 3,01 mld. USD | 3,49 mld. USD | 2,51 mld. USD | 2,79 mld. USD | 3,26 mld. USD | 3,11 mld. USD | 3,14 mld. USD | 3,55 mld. USD | 4,08 mld. USD | 4,39 mld. USD | 4,23 mld. USD | 6,26 mld. USD | 5,52 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 14,56 mld. USD | 14,89 mld. USD | 16,18 mld. USD | 16,42 mld. USD | 16,6 mld. USD | 15,41 mld. USD | 15 mld. USD | 15,54 mld. USD | 15,79 mld. USD | 16,37 mld. USD | 20,67 mld. USD | 21,89 mld. USD | 21,97 mld. USD | 24,5 mld. USD | 25,93 mld. USD | 36,31 mld. USD | 35,84 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0,71 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,43 mld. USD | 0,47 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,49 mld. USD | 0,48 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cost of revenueNáklady na tržby | Nedostupné | Nedostupné | 1,29 mld. USD | 8,88 mld. USD | 9,11 mld. USD | 9 mld. USD | 8,23 mld. USD | 8,49 mld. USD | 9,02 mld. USD | 9,25 mld. USD | 9,5 mld. USD | 9,34 mld. USD | 11,11 mld. USD | 12,29 mld. USD | 12,61 mld. USD | 13,38 mld. USD | 15,01 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 1,19 mld. USD | Nedostupné | 1,3 mld. USD | 1,66 mld. USD | 1,61 mld. USD | 1,9 mld. USD | 2,06 mld. USD | 1,82 mld. USD | 2,3 mld. USD | 1,73 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Net margin Čistá marža | 8,4 % | 7,6 % | 7,2 % | 6 % | 0,7 % | 9,3 % | 5,8 % | 8,7 % | 13,5 % | 12,9 % | 10,8 % | 9,8 % | 10,1 % | 11,4 % | 11,3 % | 12,4 % | 10,7 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 17,1 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 14,2 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Vykázaný čistý zisk klesol z 2,75 mld. USD na 2,71 mld. USD.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 14,2 %, čistá marža 10,7 % a FCF marža Nedostupné. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -1,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 2,75 mld. USD na 2,71 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗