GE · NYSE
GENERAL ELECTRIC CO
Industrials · Electronic & Other Electrical Equipment (No Computer Equip)
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 45,86 mld. USDTržby · rast YoY 18,5 %
- Net income
- 8,7 mld. USDČistý zisk · čistá marža 19 %
- Free cash flow
- NedostupnéVoľný peňažný tok · FCF marža Nedostupné
- Diluted EPS
- 8,14 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- NedostupnéPrevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
- Return on assets (ROA)
- 6,9 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- NedostupnéHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 14,12 mld. USDMedziročne 15,9 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- NedostupnéPrevádzková marža Nedostupné
- Čistý zisk
- 2,29 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 2,20 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 20. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 14118000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000040545-26-000064 · Revenues · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 20. 10. 2026.
- Čistý zisk: 2288000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000040545-26-000064 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 20. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 2.2000000000 USD/shares · reported-v1. 0000040545-26-000064 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 20. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 20. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
45,855 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue45,855 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 154,396 | |
| 2010-12-31 | 148,875 | |
| 2011-12-31 | 110,062 | |
| 2012-12-31 | 112,588 | |
| 2013-12-31 | 113,245 | |
| 2015-12-31 | 117,386 | |
| 2016-12-31 | 110,171 | |
| 2017-12-31 | 99,279 | |
| 2018-12-31 | 97,012 | |
| 2019-12-31 | 90,221 | |
| 2020-12-31 | 75,833 | |
| 2021-12-31 | 56,469 | |
| 2022-12-31 | 29,139 | |
| 2023-12-31 | 35,348 | |
| 2024-12-31 | 38,702 | |
| 2025-12-31 | 45,855 |
Net income
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
8,704 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income8,704 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 11,025 | |
| 2010-12-31 | 11,644 | |
| 2011-12-31 | 14,151 | |
| 2012-12-31 | 13,641 | |
| 2013-12-31 | 13,057 | |
| 2015-12-31 | -6,126 | |
| 2016-12-31 | 7,5 | |
| 2017-12-31 | -8,484 | |
| 2018-12-31 | -22,355 | |
| 2019-12-31 | -4,979 | |
| 2020-12-31 | 5,704 | |
| 2021-12-31 | -6,337 | |
| 2022-12-31 | 0,336 | |
| 2023-12-31 | 9,482 | |
| 2024-12-31 | 6,556 | |
| 2025-12-31 | 8,704 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
Nedostupné
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flowNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 15,781 | |
| 2010-12-31 | 26,324 | |
| 2011-12-31 | 20,722 | |
| 2012-12-31 | 16,212 | |
| 2013-12-31 | 21,756 | |
| 2015-12-31 | 12,582 | |
| 2016-12-31 | -6,039 | |
| 2017-12-31 | -0,088 | |
| 2018-12-31 | -1,649 | |
| 2019-12-31 | 6,518 | |
| 2020-12-31 | 1,989 | |
| 2021-12-31 | 2,231 | |
| 2022-12-31 | 4,546 | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné |
Net margin
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
18,98 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin18,98 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 7,14 | |
| 2010-12-31 | 7,82 | |
| 2011-12-31 | 12,86 | |
| 2012-12-31 | 12,12 | |
| 2013-12-31 | 11,53 | |
| 2015-12-31 | -5,22 | |
| 2016-12-31 | 6,81 | |
| 2017-12-31 | -8,55 | |
| 2018-12-31 | -23,04 | |
| 2019-12-31 | -5,52 | |
| 2020-12-31 | 7,52 | |
| 2021-12-31 | -11,22 | |
| 2022-12-31 | 1,15 | |
| 2023-12-31 | 26,82 | |
| 2024-12-31 | 16,94 | |
| 2025-12-31 | 18,98 |
Total assets
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
130,169 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets130,169 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 781,949 | |
| 2010-12-31 | 748,491 | |
| 2011-12-31 | 718,003 | |
| 2012-12-31 | 684,999 | |
| 2013-12-31 | 656,56 | |
| 2015-12-31 | 493,071 | |
| 2016-12-31 | 359,122 | |
| 2017-12-31 | 369,245 | |
| 2018-12-31 | 311,072 | |
| 2019-12-31 | 265,177 | |
| 2020-12-31 | 256,211 | |
| 2021-12-31 | 198,874 | |
| 2022-12-31 | 188,851 | |
| 2023-12-31 | 173,3 | |
| 2024-12-31 | 123,14 | |
| 2025-12-31 | 130,169 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Údaje nestačia na schválené celkové skóre finančného zdravia.
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
Nehodnotené
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
75 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: Operating margin, FCF margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
—/100Peňažné toky
—/100Rast a konzistentnosť
—/100Efektívnosť kapitálu
—/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 75 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 19 % | Nedostupné | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1 × | Nedostupné | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 85,5 % | Nedostupné | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1 × | Nedostupné | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 13,9 % | Nedostupné | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | Nedostupné | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 6,9 % | Nedostupné | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue45,855 mld. USDNet income8,704 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 154,396 | 11,025 | |
| 2010-12-31 | 148,875 | 11,644 | |
| 2011-12-31 | 110,062 | 14,151 | |
| 2012-12-31 | 112,588 | 13,641 | |
| 2013-12-31 | 113,245 | 13,057 | |
| 2015-12-31 | 117,386 | -6,126 | |
| 2016-12-31 | 110,171 | 7,5 | |
| 2017-12-31 | 99,279 | -8,484 | |
| 2018-12-31 | 97,012 | -22,355 | |
| 2019-12-31 | 90,221 | -4,979 | |
| 2020-12-31 | 75,833 | 5,704 | |
| 2021-12-31 | 56,469 | -6,337 | |
| 2022-12-31 | 29,139 | 0,336 | |
| 2023-12-31 | 35,348 | 9,482 | |
| 2024-12-31 | 38,702 | 6,556 | |
| 2025-12-31 | 45,855 | 8,704 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating marginNedostupnéNet margin18,98 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 10,11 | 7,14 | |
| 2010-12-31 | 11,59 | 7,82 | |
| 2011-12-31 | 18,76 | 12,86 | |
| 2012-12-31 | 20,33 | 12,12 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | 11,53 | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | -5,22 | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | 6,81 | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | -8,55 | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | -23,04 | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | -5,52 | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | 7,52 | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | -11,22 | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | 1,15 | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | 26,82 | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | 16,94 | |
| 2025-12-31 | Nedostupné | 18,98 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flowNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 15,781 | |
| 2010-12-31 | 26,324 | |
| 2011-12-31 | 20,722 | |
| 2012-12-31 | 16,212 | |
| 2013-12-31 | 21,756 | |
| 2015-12-31 | 12,582 | |
| 2016-12-31 | -6,039 | |
| 2017-12-31 | -0,088 | |
| 2018-12-31 | -1,649 | |
| 2019-12-31 | 6,518 | |
| 2020-12-31 | 1,989 | |
| 2021-12-31 | 2,231 | |
| 2022-12-31 | 4,546 | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalentsNedostupnéLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 70,479 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 78,943 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 84,501 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 70,483 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 48,129 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 43,299 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets130,169 mld. USDTotal liabilities111,271 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 781,949 | 656,765 | |
| 2010-12-31 | 748,491 | 623,595 | |
| 2011-12-31 | 718,003 | 600,055 | |
| 2012-12-31 | 684,999 | 556,529 | |
| 2013-12-31 | 656,56 | 519,777 | |
| 2015-12-31 | 493,071 | 389,961 | |
| 2016-12-31 | 359,122 | 284,668 | |
| 2017-12-31 | 369,245 | 292,355 | |
| 2018-12-31 | 311,072 | 259,591 | |
| 2019-12-31 | 265,177 | 235,316 | |
| 2020-12-31 | 256,211 | 219,138 | |
| 2021-12-31 | 198,874 | 157,262 | |
| 2022-12-31 | 188,851 | 153,938 | |
| 2023-12-31 | 173,3 | 144,695 | |
| 2024-12-31 | 123,14 | 103,576 | |
| 2025-12-31 | 130,169 | 111,271 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth18,48 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | -3,58 | |
| 2011-12-31 | -26,07 | |
| 2012-12-31 | 2,3 | |
| 2013-12-31 | 0,58 | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | -6,15 | |
| 2017-12-31 | -9,89 | |
| 2018-12-31 | -2,28 | |
| 2019-12-31 | -7 | |
| 2020-12-31 | -15,95 | |
| 2021-12-31 | -25,54 | |
| 2022-12-31 | -48,4 | |
| 2023-12-31 | 21,31 | |
| 2024-12-31 | 9,49 | |
| 2025-12-31 | 18,48 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravieNedostupné
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 154,4 mld. USD | 148,88 mld. USD | 110,06 mld. USD | 112,59 mld. USD | 113,25 mld. USD | 117,39 mld. USD | 110,17 mld. USD | 99,28 mld. USD | 97,01 mld. USD | 90,22 mld. USD | 75,83 mld. USD | 56,47 mld. USD | 29,14 mld. USD | 35,35 mld. USD | 38,7 mld. USD | 45,86 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 11,03 mld. USD | 11,64 mld. USD | 14,15 mld. USD | 13,64 mld. USD | 13,06 mld. USD | -6,13 mld. USD | 7,5 mld. USD | -8,48 mld. USD | -22,36 mld. USD | -4,98 mld. USD | 5,7 mld. USD | -6,34 mld. USD | 0,34 mld. USD | 9,48 mld. USD | 6,56 mld. USD | 8,7 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 15,61 mld. USD | 17,25 mld. USD | 20,65 mld. USD | 22,89 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 1,01 USD | 1,06 USD | 1,23 USD | 1,29 USD | 1,27 USD | -0,61 USD | 0,75 USD | -1,03 USD | -2,62 USD | -4,99 USD | 4,63 USD | -6,00 USD | 0,05 USD | 8,36 USD | 5,99 USD | 8,14 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 24,42 mld. USD | 36,12 mld. USD | 33,36 mld. USD | 31,33 mld. USD | 28,51 mld. USD | 19,89 mld. USD | 1,16 mld. USD | 6,55 mld. USD | 4,98 mld. USD | 8,73 mld. USD | 3,57 mld. USD | 3,48 mld. USD | 5,92 mld. USD | 5,19 mld. USD | 4,71 mld. USD | 8,54 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 8,64 mld. USD | 9,8 mld. USD | 12,64 mld. USD | 15,12 mld. USD | 6,75 mld. USD | 7,31 mld. USD | 7,2 mld. USD | 6,64 mld. USD | 6,63 mld. USD | 2,22 mld. USD | 1,58 mld. USD | 1,25 mld. USD | 1,37 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 70,48 mld. USD | 78,94 mld. USD | 84,5 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 70,48 mld. USD | 48,13 mld. USD | 43,3 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Total assetsAktíva | 781,95 mld. USD | 748,49 mld. USD | 718 mld. USD | 685 mld. USD | 656,56 mld. USD | 493,07 mld. USD | 359,12 mld. USD | 369,25 mld. USD | 311,07 mld. USD | 265,18 mld. USD | 256,21 mld. USD | 198,87 mld. USD | 188,85 mld. USD | 173,3 mld. USD | 123,14 mld. USD | 130,17 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 103,1 mld. USD | 84,85 mld. USD | 66,35 mld. USD | 58,38 mld. USD | 42,56 mld. USD | 37,64 mld. USD | 40,6 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 78,87 mld. USD | 54,61 mld. USD | 51,95 mld. USD | 49,43 mld. USD | 32,1 mld. USD | 34,39 mld. USD | 38,98 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 656,77 mld. USD | 623,6 mld. USD | 600,06 mld. USD | 556,53 mld. USD | 519,78 mld. USD | 389,96 mld. USD | 284,67 mld. USD | 292,36 mld. USD | 259,59 mld. USD | 235,32 mld. USD | 219,14 mld. USD | 157,26 mld. USD | 153,94 mld. USD | 144,7 mld. USD | 103,58 mld. USD | 111,27 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | 17,7 mld. USD | 15,54 mld. USD | 14,53 mld. USD | 12,51 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 50,58 mld. USD | 46 mld. USD | 51,46 mld. USD | 56,79 mld. USD | 57,87 mld. USD | 59,91 mld. USD | 62,44 mld. USD | 64,33 mld. USD | 72,82 mld. USD | 66,91 mld. USD | 60,42 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 15,78 mld. USD | 26,32 mld. USD | 20,72 mld. USD | 16,21 mld. USD | 21,76 mld. USD | 12,58 mld. USD | -6,04 mld. USD | -0,09 mld. USD | -1,65 mld. USD | 6,52 mld. USD | 1,99 mld. USD | 2,23 mld. USD | 4,55 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Net margin Čistá marža | 7,1 % | 7,8 % | 12,9 % | 12,1 % | 11,5 % | -5,2 % | 6,8 % | -8,5 % | -23 % | -5,5 % | 7,5 % | -11,2 % | 1,2 % | 26,8 % | 16,9 % | 19 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 18,5 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
- Chýba 25 % váhy vstupov.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Dáta umožňujú čítať výsledky, ale nestačia na celkové hodnotenie finančného zdravia.
Medziročný rast tržieb 18,5 %, čistá marža 19 % a FCF marža Nedostupné. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +2 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku. Treba čítať pracovný kapitál a jednorazové platby.
- Chýba 25 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti GENERAL ELECTRIC CO
GENERAL ELECTRIC CO · Electronic & Other Electrical Equipment (No Computer Equip).
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗