LMT · NYSE
LOCKHEED MARTIN CORP
Industrials · Guided Missiles & Space Vehicles & Parts
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 75,05 mld. USDTržby · rast YoY 5,6 %
- Net income
- 5,02 mld. USDČistý zisk · čistá marža 6,7 %
- Free cash flow
- 6,91 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 9,2 %
- Diluted EPS
- 21,49 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 10,3 %Prevádzková marža · hrubá marža 10,2 %
- Return on assets (ROA)
- 8,7 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 4,12 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 21,7 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Vykázaný čistý zisk klesol z 5,34 mld. USD na 5,02 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 29. 6. 2026 – 27. 9. 2026.
- Tržby
- 20,71 mld. USDMedziročne 11,3 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 2,44 mld. USDPrevádzková marža 11,8 %
- Čistý zisk
- 1,85 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 7,97 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 22. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 20711000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-066928 · Revenues · 2026-06-29 – 2026-09-27 · podané 22. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 2443000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-066928 · OperatingIncomeLoss · 2026-06-29 – 2026-09-27 · podané 22. 10. 2026.
- Čistý zisk: 1845000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-066928 · NetIncomeLoss · 2026-06-29 – 2026-09-27 · podané 22. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 7.9700000000 USD/shares · reported-v1. 0001628280-26-066928 · EarningsPerShareDiluted · 2026-06-29 – 2026-09-27 · podané 22. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 22. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
75,048 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue75,048 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 43,867 | |
| 2010-12-31 | 45,671 | |
| 2011-12-31 | 46,499 | |
| 2012-12-31 | 47,182 | |
| 2013-12-31 | 45,358 | |
| 2014-12-31 | 39,946 | |
| 2015-12-31 | 40,536 | |
| 2016-12-31 | 47,29 | |
| 2017-12-31 | 49,96 | |
| 2018-12-31 | 53,762 | |
| 2019-12-31 | 59,812 | |
| 2020-12-31 | 65,398 | |
| 2021-12-31 | 67,044 | |
| 2022-12-31 | 65,984 | |
| 2023-12-31 | 67,571 | |
| 2024-12-31 | 71,043 | |
| 2025-12-31 | 75,048 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
5,017 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income5,017 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,973 | |
| 2010-12-31 | 2,878 | |
| 2011-12-31 | 2,655 | |
| 2012-12-31 | 2,745 | |
| 2013-12-31 | 2,981 | |
| 2014-12-31 | 3,614 | |
| 2015-12-31 | 3,605 | |
| 2016-12-31 | 5,173 | |
| 2017-12-31 | 1,963 | |
| 2018-12-31 | 5,046 | |
| 2019-12-31 | 6,23 | |
| 2020-12-31 | 6,833 | |
| 2021-12-31 | 6,315 | |
| 2022-12-31 | 5,732 | |
| 2023-12-31 | 6,92 | |
| 2024-12-31 | 5,336 | |
| 2025-12-31 | 5,017 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
6,908 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow6,908 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,635 | |
| 2010-12-31 | 2,727 | |
| 2011-12-31 | 3,266 | |
| 2012-12-31 | 0,619 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 6,229 | |
| 2024-12-31 | 5,287 | |
| 2025-12-31 | 6,908 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
6,69 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin6,69 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 6,78 | |
| 2010-12-31 | 6,3 | |
| 2011-12-31 | 5,71 | |
| 2012-12-31 | 5,82 | |
| 2013-12-31 | 6,57 | |
| 2014-12-31 | 9,05 | |
| 2015-12-31 | 8,89 | |
| 2016-12-31 | 10,94 | |
| 2017-12-31 | 3,93 | |
| 2018-12-31 | 9,39 | |
| 2019-12-31 | 10,42 | |
| 2020-12-31 | 10,45 | |
| 2021-12-31 | 9,42 | |
| 2022-12-31 | 8,69 | |
| 2023-12-31 | 10,24 | |
| 2024-12-31 | 7,51 | |
| 2025-12-31 | 6,69 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
59,84 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets59,84 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 35,111 | |
| 2010-12-31 | 35,113 | |
| 2011-12-31 | 37,908 | |
| 2012-12-31 | 38,657 | |
| 2013-12-31 | 36,188 | |
| 2014-12-31 | 37,046 | |
| 2015-12-31 | 49,304 | |
| 2016-12-31 | 47,806 | |
| 2017-12-31 | 46,62 | |
| 2018-12-31 | 44,876 | |
| 2019-12-31 | 47,528 | |
| 2020-12-31 | 50,71 | |
| 2021-12-31 | 50,873 | |
| 2022-12-31 | 52,88 | |
| 2023-12-31 | 52,456 | |
| 2024-12-31 | 55,617 | |
| 2025-12-31 | 59,84 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
C · Zmiešané
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
34/100Peňažné toky
74/100Rast a konzistentnosť
83/100Efektívnosť kapitálu
68/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 10,3 % | 38,3 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 6,7 % | 38,2 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,1 × | 55,2 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 88,8 % | 13,5 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 9,2 % | 47,2 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,7 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 5,4 % | 66,2 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 8,7 % | 68,5 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue75,048 mld. USDNet income5,017 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 43,867 | 2,973 | |
| 2010-12-31 | 45,671 | 2,878 | |
| 2011-12-31 | 46,499 | 2,655 | |
| 2012-12-31 | 47,182 | 2,745 | |
| 2013-12-31 | 45,358 | 2,981 | |
| 2014-12-31 | 39,946 | 3,614 | |
| 2015-12-31 | 40,536 | 3,605 | |
| 2016-12-31 | 47,29 | 5,173 | |
| 2017-12-31 | 49,96 | 1,963 | |
| 2018-12-31 | 53,762 | 5,046 | |
| 2019-12-31 | 59,812 | 6,23 | |
| 2020-12-31 | 65,398 | 6,833 | |
| 2021-12-31 | 67,044 | 6,315 | |
| 2022-12-31 | 65,984 | 5,732 | |
| 2023-12-31 | 67,571 | 6,92 | |
| 2024-12-31 | 71,043 | 5,336 | |
| 2025-12-31 | 75,048 | 5,017 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin10,3 %Net margin6,69 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 9,96 | 6,78 | |
| 2010-12-31 | 8,99 | 6,3 | |
| 2011-12-31 | 8,65 | 5,71 | |
| 2012-12-31 | 9,4 | 5,82 | |
| 2013-12-31 | 9,93 | 6,57 | |
| 2014-12-31 | 12,55 | 9,05 | |
| 2015-12-31 | 11,62 | 8,89 | |
| 2016-12-31 | 12,45 | 10,94 | |
| 2017-12-31 | 13,5 | 3,93 | |
| 2018-12-31 | 13,64 | 9,39 | |
| 2019-12-31 | 14,29 | 10,42 | |
| 2020-12-31 | 13,22 | 10,45 | |
| 2021-12-31 | 13,61 | 9,42 | |
| 2022-12-31 | 12,65 | 8,69 | |
| 2023-12-31 | 12,59 | 10,24 | |
| 2024-12-31 | 9,87 | 7,51 | |
| 2025-12-31 | 10,3 | 6,69 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow6,908 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,635 | |
| 2010-12-31 | 2,727 | |
| 2011-12-31 | 3,266 | |
| 2012-12-31 | 0,619 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 6,229 | |
| 2024-12-31 | 5,287 | |
| 2025-12-31 | 6,908 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents4,121 mld. USDLong-term debt21,7 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,391 | 5,052 | |
| 2010-12-31 | 2,261 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 3,582 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 1,898 | 6,308 | |
| 2013-12-31 | 2,617 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | 1,446 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 1,09 | 15,261 | |
| 2016-12-31 | 1,837 | 14,282 | |
| 2017-12-31 | 2,861 | 14,263 | |
| 2018-12-31 | 0,772 | 14,104 | |
| 2019-12-31 | 1,514 | 12,654 | |
| 2020-12-31 | 3,16 | 12,169 | |
| 2021-12-31 | 3,604 | 11,676 | |
| 2022-12-31 | 2,547 | 15,547 | |
| 2023-12-31 | 1,442 | 17,459 | |
| 2024-12-31 | 2,483 | 20,27 | |
| 2025-12-31 | 4,121 | 21,7 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets59,84 mld. USDTotal liabilities53,119 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 35,111 | 30,982 | |
| 2010-12-31 | 35,113 | 31,616 | |
| 2011-12-31 | 37,908 | 36,907 | |
| 2012-12-31 | 38,657 | 38,618 | |
| 2013-12-31 | 36,188 | 31,27 | |
| 2014-12-31 | 37,046 | 33,646 | |
| 2015-12-31 | 49,304 | 46,207 | |
| 2016-12-31 | 47,806 | 46,2 | |
| 2017-12-31 | 46,62 | 47,396 | |
| 2018-12-31 | 44,876 | 43,427 | |
| 2019-12-31 | 47,528 | 44,357 | |
| 2020-12-31 | 50,71 | 44,672 | |
| 2021-12-31 | 50,873 | 39,914 | |
| 2022-12-31 | 52,88 | 43,614 | |
| 2023-12-31 | 52,456 | 45,621 | |
| 2024-12-31 | 55,617 | 49,284 | |
| 2025-12-31 | 59,84 | 53,119 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth5,64 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 4,11 | |
| 2011-12-31 | 1,81 | |
| 2012-12-31 | 1,47 | |
| 2013-12-31 | -3,87 | |
| 2014-12-31 | -11,93 | |
| 2015-12-31 | 1,48 | |
| 2016-12-31 | 16,66 | |
| 2017-12-31 | 5,65 | |
| 2018-12-31 | 7,61 | |
| 2019-12-31 | 11,25 | |
| 2020-12-31 | 9,34 | |
| 2021-12-31 | 2,52 | |
| 2022-12-31 | -1,58 | |
| 2023-12-31 | 2,41 | |
| 2024-12-31 | 5,14 | |
| 2025-12-31 | 5,64 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie56 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 52 | |
| 2012-12-31 | 40 | |
| 2013-12-31 | 61 | |
| 2014-12-31 | 57 | |
| 2015-12-31 | 59 | |
| 2016-12-31 | 61 | |
| 2017-12-31 | 61 | |
| 2018-12-31 | 50 | |
| 2019-12-31 | 65 | |
| 2020-12-31 | 67 | |
| 2021-12-31 | 70 | |
| 2022-12-31 | 65 | |
| 2023-12-31 | 58 | |
| 2024-12-31 | 55 | |
| 2025-12-31 | 56 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 43,87 mld. USD | 45,67 mld. USD | 46,5 mld. USD | 47,18 mld. USD | 45,36 mld. USD | 39,95 mld. USD | 40,54 mld. USD | 47,29 mld. USD | 49,96 mld. USD | 53,76 mld. USD | 59,81 mld. USD | 65,4 mld. USD | 67,04 mld. USD | 65,98 mld. USD | 67,57 mld. USD | 71,04 mld. USD | 75,05 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 2,97 mld. USD | 2,88 mld. USD | 2,66 mld. USD | 2,75 mld. USD | 2,98 mld. USD | 3,61 mld. USD | 3,61 mld. USD | 5,17 mld. USD | 1,96 mld. USD | 5,05 mld. USD | 6,23 mld. USD | 6,83 mld. USD | 6,32 mld. USD | 5,73 mld. USD | 6,92 mld. USD | 5,34 mld. USD | 5,02 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 4,37 mld. USD | 4,11 mld. USD | 4,02 mld. USD | 4,43 mld. USD | 4,51 mld. USD | 5,01 mld. USD | 4,71 mld. USD | 5,89 mld. USD | 6,74 mld. USD | 7,33 mld. USD | 8,55 mld. USD | 8,64 mld. USD | 9,12 mld. USD | 8,35 mld. USD | 8,51 mld. USD | 7,01 mld. USD | 7,73 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 7,64 USD | 7,81 USD | 7,81 USD | 8,36 USD | 9,13 USD | 11,21 USD | 11,46 USD | 17,07 USD | 6,75 USD | 17,59 USD | 21,95 USD | 24,30 USD | 22,76 USD | 21,66 USD | 27,55 USD | 22,31 USD | 21,49 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 3,49 mld. USD | 3,8 mld. USD | 4,25 mld. USD | 1,56 mld. USD | 4,55 mld. USD | 3,87 mld. USD | 5,1 mld. USD | 5,19 mld. USD | 6,48 mld. USD | 3,14 mld. USD | 7,31 mld. USD | 8,18 mld. USD | 9,22 mld. USD | 7,8 mld. USD | 7,92 mld. USD | 6,97 mld. USD | 8,56 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,85 mld. USD | 1,07 mld. USD | 0,99 mld. USD | 0,94 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 1,69 mld. USD | 1,69 mld. USD | 1,65 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 2,39 mld. USD | 2,26 mld. USD | 3,58 mld. USD | 1,9 mld. USD | 2,62 mld. USD | 1,45 mld. USD | 1,09 mld. USD | 1,84 mld. USD | 2,86 mld. USD | 0,77 mld. USD | 1,51 mld. USD | 3,16 mld. USD | 3,6 mld. USD | 2,55 mld. USD | 1,44 mld. USD | 2,48 mld. USD | 4,12 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 35,11 mld. USD | 35,11 mld. USD | 37,91 mld. USD | 38,66 mld. USD | 36,19 mld. USD | 37,05 mld. USD | 49,3 mld. USD | 47,81 mld. USD | 46,62 mld. USD | 44,88 mld. USD | 47,53 mld. USD | 50,71 mld. USD | 50,87 mld. USD | 52,88 mld. USD | 52,46 mld. USD | 55,62 mld. USD | 59,84 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 12,48 mld. USD | 12,89 mld. USD | 14,09 mld. USD | 13,86 mld. USD | 13,33 mld. USD | 12,32 mld. USD | 14,57 mld. USD | 15,11 mld. USD | 17,51 mld. USD | 16,1 mld. USD | 17,1 mld. USD | 19,38 mld. USD | 19,82 mld. USD | 20,99 mld. USD | 20,52 mld. USD | 21,85 mld. USD | 25,36 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 10,7 mld. USD | 11,4 mld. USD | 12,13 mld. USD | 12,16 mld. USD | 11,12 mld. USD | 11,11 mld. USD | 13,92 mld. USD | 12,54 mld. USD | 12,91 mld. USD | 14,4 mld. USD | 13,97 mld. USD | 13,93 mld. USD | 14 mld. USD | 15,89 mld. USD | 16,94 mld. USD | 19,42 mld. USD | 23,34 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 30,98 mld. USD | 31,62 mld. USD | 36,91 mld. USD | 38,62 mld. USD | 31,27 mld. USD | 33,65 mld. USD | 46,21 mld. USD | 46,2 mld. USD | 47,4 mld. USD | 43,43 mld. USD | 44,36 mld. USD | 44,67 mld. USD | 39,91 mld. USD | 43,61 mld. USD | 45,62 mld. USD | 49,28 mld. USD | 53,12 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 0,15 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 0,96 mld. USD | 0 mld. USD | 0,75 mld. USD | 1,5 mld. USD | 1,25 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,17 mld. USD | 0,64 mld. USD | 1,17 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 5,05 mld. USD | 5,02 mld. USD | 6,46 mld. USD | 6,16 mld. USD | 6,15 mld. USD | 6,14 mld. USD | 14,31 mld. USD | 14,28 mld. USD | 13,51 mld. USD | 12,6 mld. USD | 11,4 mld. USD | 11,67 mld. USD | 11,67 mld. USD | 15,43 mld. USD | 17,29 mld. USD | 19,63 mld. USD | 20,53 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,31 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,34 mld. USD | 0,44 mld. USD | 0,66 mld. USD | 0,65 mld. USD | 0,67 mld. USD | 0,65 mld. USD | 0,59 mld. USD | 0,57 mld. USD | 0,62 mld. USD | 0,92 mld. USD | 1,04 mld. USD | 1,12 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 39,72 mld. USD | 41,83 mld. USD | 42,76 mld. USD | 42,99 mld. USD | 41,17 mld. USD | 35,26 mld. USD | 36,04 mld. USD | 41,89 mld. USD | 43,59 mld. USD | 46,49 mld. USD | 51,45 mld. USD | 56,74 mld. USD | 57,98 mld. USD | 57,7 mld. USD | 59,09 mld. USD | 64,11 mld. USD | 67,43 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 2,64 mld. USD | 2,73 mld. USD | 3,27 mld. USD | 0,62 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 6,23 mld. USD | 5,29 mld. USD | 6,91 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 6,8 % | 6,3 % | 5,7 % | 5,8 % | 6,6 % | 9 % | 8,9 % | 10,9 % | 3,9 % | 9,4 % | 10,4 % | 10,4 % | 9,4 % | 8,7 % | 10,2 % | 7,5 % | 6,7 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 10,3 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 9,2 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 5,6 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Vykázaný čistý zisk klesol z 5,34 mld. USD na 5,02 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 5,6 %, čistá marža 6,7 % a FCF marža 9,2 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -0,8 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 5,34 mld. USD na 5,02 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti LOCKHEED MARTIN CORP
LOCKHEED MARTIN CORP · Guided Missiles & Space Vehicles & Parts.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗