RTX · NYSE
RTX Corp
Industrials · Aircraft Engines & Engine Parts
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 88,6 mld. USDTržby · rast YoY 9,7 %
- Net income
- 6,73 mld. USDČistý zisk · čistá marža 7,6 %
- Free cash flow
- 7,94 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 9 %
- Diluted EPS
- 4,96 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 10,5 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
- Return on assets (ROA)
- 4 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 7,44 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 24,97 mld. USDMedziročne 11,1 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 3,34 mld. USDPrevádzková marža 13,4 %
- Čistý zisk
- 2,58 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 1,89 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 20. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 24965000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000101829-26-000031 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 20. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 3337000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000101829-26-000031 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 20. 10. 2026.
- Čistý zisk: 2583000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000101829-26-000031 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 20. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 1.8900000000 USD/shares · reported-v1. 0000101829-26-000031 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 20. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 20. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
88,603 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue88,603 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 52,425 | |
| 2010-12-31 | 52,275 | |
| 2011-12-31 | 55,754 | |
| 2012-12-31 | 57,708 | |
| 2013-12-31 | 56,6 | |
| 2014-12-31 | 57,9 | |
| 2015-12-31 | 56,098 | |
| 2016-12-31 | 57,244 | |
| 2017-12-31 | 59,837 | |
| 2018-12-31 | 34,701 | |
| 2019-12-31 | 45,349 | |
| 2020-12-31 | 56,587 | |
| 2021-12-31 | 64,388 | |
| 2022-12-31 | 67,074 | |
| 2023-12-31 | 68,92 | |
| 2024-12-31 | 80,738 | |
| 2025-12-31 | 88,603 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
6,732 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income6,732 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 3,829 | |
| 2010-12-31 | 4,373 | |
| 2011-12-31 | 4,979 | |
| 2012-12-31 | 5,13 | |
| 2013-12-31 | 5,721 | |
| 2014-12-31 | 6,22 | |
| 2015-12-31 | 7,608 | |
| 2016-12-31 | 5,055 | |
| 2017-12-31 | 4,552 | |
| 2018-12-31 | 5,269 | |
| 2019-12-31 | 5,537 | |
| 2020-12-31 | -3,519 | |
| 2021-12-31 | 3,864 | |
| 2022-12-31 | 5,197 | |
| 2023-12-31 | 3,195 | |
| 2024-12-31 | 4,774 | |
| 2025-12-31 | 6,732 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
7,94 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow7,94 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 4,88 | |
| 2023-12-31 | 5,468 | |
| 2024-12-31 | 4,534 | |
| 2025-12-31 | 7,94 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
7,6 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin7,6 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 7,3 | |
| 2010-12-31 | 8,37 | |
| 2011-12-31 | 8,93 | |
| 2012-12-31 | 8,89 | |
| 2013-12-31 | 10,11 | |
| 2014-12-31 | 10,74 | |
| 2015-12-31 | 13,56 | |
| 2016-12-31 | 8,83 | |
| 2017-12-31 | 7,61 | |
| 2018-12-31 | 15,18 | |
| 2019-12-31 | 12,21 | |
| 2020-12-31 | -6,22 | |
| 2021-12-31 | 6 | |
| 2022-12-31 | 7,75 | |
| 2023-12-31 | 4,64 | |
| 2024-12-31 | 5,91 | |
| 2025-12-31 | 7,6 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
171,079 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets171,079 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 55,762 | |
| 2010-12-31 | 58,493 | |
| 2011-12-31 | 61,452 | |
| 2012-12-31 | 89,409 | |
| 2013-12-31 | 90,594 | |
| 2014-12-31 | 91,206 | |
| 2015-12-31 | 87,484 | |
| 2016-12-31 | 89,706 | |
| 2017-12-31 | 96,92 | |
| 2018-12-31 | 134,211 | |
| 2019-12-31 | 139,615 | |
| 2020-12-31 | 162,153 | |
| 2021-12-31 | 161,404 | |
| 2022-12-31 | 158,864 | |
| 2023-12-31 | 161,869 | |
| 2024-12-31 | 162,861 | |
| 2025-12-31 | 171,079 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
C · Zmiešané
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
49/100Peňažné toky
73/100Rast a konzistentnosť
93/100Efektívnosť kapitálu
42/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 10,5 % | 38,7 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 7,6 % | 41,4 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1 × | 51,6 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 60,8 % | 47,1 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 9 % | 46,3 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,6 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 13,4 % | 86,7 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 4 % | 41,9 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue88,603 mld. USDNet income6,732 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 52,425 | 3,829 | |
| 2010-12-31 | 52,275 | 4,373 | |
| 2011-12-31 | 55,754 | 4,979 | |
| 2012-12-31 | 57,708 | 5,13 | |
| 2013-12-31 | 56,6 | 5,721 | |
| 2014-12-31 | 57,9 | 6,22 | |
| 2015-12-31 | 56,098 | 7,608 | |
| 2016-12-31 | 57,244 | 5,055 | |
| 2017-12-31 | 59,837 | 4,552 | |
| 2018-12-31 | 34,701 | 5,269 | |
| 2019-12-31 | 45,349 | 5,537 | |
| 2020-12-31 | 56,587 | -3,519 | |
| 2021-12-31 | 64,388 | 3,864 | |
| 2022-12-31 | 67,074 | 5,197 | |
| 2023-12-31 | 68,92 | 3,195 | |
| 2024-12-31 | 80,738 | 4,774 | |
| 2025-12-31 | 88,603 | 6,732 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin10,5 %Net margin7,6 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 12,16 | 7,3 | |
| 2010-12-31 | 13,2 | 8,37 | |
| 2011-12-31 | 14,07 | 8,93 | |
| 2012-12-31 | 13,32 | 8,89 | |
| 2013-12-31 | 15,1 | 10,11 | |
| 2014-12-31 | 16,57 | 10,74 | |
| 2015-12-31 | 13 | 13,56 | |
| 2016-12-31 | 14,36 | 8,83 | |
| 2017-12-31 | 13,6 | 7,61 | |
| 2018-12-31 | 8,29 | 15,18 | |
| 2019-12-31 | 10,84 | 12,21 | |
| 2020-12-31 | -3,34 | -6,22 | |
| 2021-12-31 | 7,98 | 6 | |
| 2022-12-31 | 8,21 | 7,75 | |
| 2023-12-31 | 5,17 | 4,64 | |
| 2024-12-31 | 8,1 | 5,91 | |
| 2025-12-31 | 10,5 | 7,6 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow7,94 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 4,88 | |
| 2023-12-31 | 5,468 | |
| 2024-12-31 | 4,534 | |
| 2025-12-31 | 7,94 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents7,435 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 4,607 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | 5,229 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 7,075 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 7,157 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 8,985 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 3,693 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 4,937 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | 8,802 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 7,832 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 6,22 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 6,587 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 5,578 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 7,435 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets171,079 mld. USDTotal liabilities103,941 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 55,762 | 34,374 | |
| 2010-12-31 | 58,493 | 35,844 | |
| 2011-12-31 | 61,452 | 38,274 | |
| 2012-12-31 | 89,409 | 62,102 | |
| 2013-12-31 | 90,594 | 57,264 | |
| 2014-12-31 | 91,206 | 58,502 | |
| 2015-12-31 | 87,484 | 58,518 | |
| 2016-12-31 | 89,706 | 60,241 | |
| 2017-12-31 | 96,92 | 65,368 | |
| 2018-12-31 | 134,211 | 93,492 | |
| 2019-12-31 | 139,615 | 95,289 | |
| 2020-12-31 | 162,153 | 88,269 | |
| 2021-12-31 | 161,404 | 86,705 | |
| 2022-12-31 | 158,864 | 84,65 | |
| 2023-12-31 | 161,869 | 100,424 | |
| 2024-12-31 | 162,861 | 100,903 | |
| 2025-12-31 | 171,079 | 103,941 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth9,74 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | -0,29 | |
| 2011-12-31 | 6,66 | |
| 2012-12-31 | 3,5 | |
| 2013-12-31 | -1,92 | |
| 2014-12-31 | 2,3 | |
| 2015-12-31 | -3,11 | |
| 2016-12-31 | 2,04 | |
| 2017-12-31 | 4,53 | |
| 2018-12-31 | -42,01 | |
| 2019-12-31 | 30,68 | |
| 2020-12-31 | 24,78 | |
| 2021-12-31 | 13,79 | |
| 2022-12-31 | 4,17 | |
| 2023-12-31 | 2,75 | |
| 2024-12-31 | 17,15 | |
| 2025-12-31 | 9,74 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie59 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 68 | |
| 2012-12-31 | 65 | |
| 2013-12-31 | 67 | |
| 2014-12-31 | 66 | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 54 | |
| 2023-12-31 | 52 | |
| 2024-12-31 | 54 | |
| 2025-12-31 | 59 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 52,43 mld. USD | 52,28 mld. USD | 55,75 mld. USD | 57,71 mld. USD | 56,6 mld. USD | 57,9 mld. USD | 56,1 mld. USD | 57,24 mld. USD | 59,84 mld. USD | 34,7 mld. USD | 45,35 mld. USD | 56,59 mld. USD | 64,39 mld. USD | 67,07 mld. USD | 68,92 mld. USD | 80,74 mld. USD | 88,6 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 3,83 mld. USD | 4,37 mld. USD | 4,98 mld. USD | 5,13 mld. USD | 5,72 mld. USD | 6,22 mld. USD | 7,61 mld. USD | 5,06 mld. USD | 4,55 mld. USD | 5,27 mld. USD | 5,54 mld. USD | -3,52 mld. USD | 3,86 mld. USD | 5,2 mld. USD | 3,2 mld. USD | 4,77 mld. USD | 6,73 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 6,38 mld. USD | 6,9 mld. USD | 7,85 mld. USD | 7,68 mld. USD | 8,55 mld. USD | 9,59 mld. USD | 7,29 mld. USD | 8,22 mld. USD | 8,14 mld. USD | 2,88 mld. USD | 4,91 mld. USD | -1,89 mld. USD | 5,14 mld. USD | 5,5 mld. USD | 3,56 mld. USD | 6,54 mld. USD | 9,3 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 4,12 USD | 4,74 USD | 5,49 USD | 5,66 USD | 6,25 USD | 6,82 USD | 8,61 USD | 6,12 USD | 5,70 USD | 6,50 USD | 6,41 USD | -2,59 USD | 2,56 USD | 3,50 USD | 2,23 USD | 3,55 USD | 4,96 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 5,35 mld. USD | 5,72 mld. USD | 6,46 mld. USD | 6,61 mld. USD | 7,51 mld. USD | 7,34 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 7,17 mld. USD | 7,88 mld. USD | 7,16 mld. USD | 10,57 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 1,87 mld. USD | 1,8 mld. USD | 2,13 mld. USD | 2,29 mld. USD | 2,42 mld. USD | 2,63 mld. USD | 2,63 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 4,61 mld. USD | 5,23 mld. USD | 7,08 mld. USD | 7,16 mld. USD | 8,99 mld. USD | 3,69 mld. USD | 4,94 mld. USD | 8,8 mld. USD | 7,83 mld. USD | 6,22 mld. USD | 6,59 mld. USD | 5,58 mld. USD | 7,44 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 55,76 mld. USD | 58,49 mld. USD | 61,45 mld. USD | 89,41 mld. USD | 90,59 mld. USD | 91,21 mld. USD | 87,48 mld. USD | 89,71 mld. USD | 96,92 mld. USD | 134,21 mld. USD | 139,62 mld. USD | 162,15 mld. USD | 161,4 mld. USD | 158,86 mld. USD | 161,87 mld. USD | 162,86 mld. USD | 171,08 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 23,19 mld. USD | 23,51 mld. USD | 25,76 mld. USD | 29,61 mld. USD | 29,44 mld. USD | 31,48 mld. USD | 26,71 mld. USD | 28,55 mld. USD | 32,86 mld. USD | 35,5 mld. USD | 61,58 mld. USD | 43,38 mld. USD | 42,05 mld. USD | 42,44 mld. USD | 48,42 mld. USD | 51,13 mld. USD | 60,33 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 17,91 mld. USD | 17,73 mld. USD | 18,62 mld. USD | 23,79 mld. USD | 22,8 mld. USD | 23,48 mld. USD | 22,62 mld. USD | 21,91 mld. USD | 24,39 mld. USD | 31,37 mld. USD | 46,59 mld. USD | 35,85 mld. USD | 35,45 mld. USD | 39,11 mld. USD | 46,76 mld. USD | 51,5 mld. USD | 58,78 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 34,37 mld. USD | 35,84 mld. USD | 38,27 mld. USD | 62,1 mld. USD | 57,26 mld. USD | 58,5 mld. USD | 58,52 mld. USD | 60,24 mld. USD | 65,37 mld. USD | 93,49 mld. USD | 95,29 mld. USD | 88,27 mld. USD | 86,71 mld. USD | 84,65 mld. USD | 100,42 mld. USD | 100,9 mld. USD | 103,94 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,71 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0,88 mld. USD | 0,82 mld. USD | 1,04 mld. USD | 0,91 mld. USD | 1,03 mld. USD | 1,59 mld. USD | 1,37 mld. USD | 1,32 mld. USD | 1,28 mld. USD | 1,51 mld. USD | 1,86 mld. USD | Nedostupné |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 28,91 mld. USD | 27,51 mld. USD | 29,25 mld. USD | 31,09 mld. USD | 30,05 mld. USD | 30,37 mld. USD | 29,77 mld. USD | 30,33 mld. USD | 31,03 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 4,88 mld. USD | 5,47 mld. USD | 4,53 mld. USD | 7,94 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 7,3 % | 8,4 % | 8,9 % | 8,9 % | 10,1 % | 10,7 % | 13,6 % | 8,8 % | 7,6 % | 15,2 % | 12,2 % | -6,2 % | 6 % | 7,7 % | 4,6 % | 5,9 % | 7,6 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 10,5 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 9 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 9,7 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 9,7 %, čistá marža 7,6 % a FCF marža 9 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +1,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗