BA · NYSE
BOEING CO
Industrials · Aircraft
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 89,46 mld. USDTržby · rast YoY 34,5 %
- Net income
- 2,24 mld. USDČistý zisk · čistá marža 2,5 %
- Free cash flow
- -1,88 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža -2,1 %
- Diluted EPS
- 2,48 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 4,8 %Prevádzková marža · hrubá marža 4,8 %
- Return on assets (ROA)
- 1,4 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 10,92 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 24,19 mld. USDMedziročne 3,9 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 0,35 mld. USDPrevádzková marža 1,5 %
- Čistý zisk
- -0,12 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- -0,26 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 27. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 24188000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-067508 · Revenues · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 27. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 354000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-067508 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 27. 10. 2026.
- Čistý zisk: -116000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-067508 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 27. 10. 2026.
- Zriedený EPS: -0.2600000000 USD/shares · reported-v1. 0001628280-26-067508 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 27. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 27. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
89,463 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue89,463 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 68,281 | |
| 2010-12-31 | 64,306 | |
| 2011-12-31 | 68,735 | |
| 2012-12-31 | 81,698 | |
| 2013-12-31 | 86,623 | |
| 2014-12-31 | 90,762 | |
| 2015-12-31 | 96,114 | |
| 2016-12-31 | 93,496 | |
| 2017-12-31 | 94,005 | |
| 2018-12-31 | 101,127 | |
| 2019-12-31 | 76,559 | |
| 2020-12-31 | 58,158 | |
| 2021-12-31 | 62,286 | |
| 2022-12-31 | 66,608 | |
| 2023-12-31 | 77,794 | |
| 2024-12-31 | 66,517 | |
| 2025-12-31 | 89,463 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,235 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income2,235 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,312 | |
| 2010-12-31 | 3,307 | |
| 2011-12-31 | 4,018 | |
| 2012-12-31 | 3,9 | |
| 2013-12-31 | 4,585 | |
| 2014-12-31 | 5,446 | |
| 2015-12-31 | 5,176 | |
| 2016-12-31 | 5,034 | |
| 2017-12-31 | 8,458 | |
| 2018-12-31 | 10,46 | |
| 2019-12-31 | -0,636 | |
| 2020-12-31 | -11,873 | |
| 2021-12-31 | -4,202 | |
| 2022-12-31 | -4,935 | |
| 2023-12-31 | -2,222 | |
| 2024-12-31 | -11,817 | |
| 2025-12-31 | 2,235 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
-1,877 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow-1,877 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 4,417 | |
| 2010-12-31 | 1,827 | |
| 2011-12-31 | 2,31 | |
| 2012-12-31 | 5,805 | |
| 2013-12-31 | 6,081 | |
| 2014-12-31 | 6,622 | |
| 2015-12-31 | 6,913 | |
| 2016-12-31 | 7,883 | |
| 2017-12-31 | 11,607 | |
| 2018-12-31 | 13,6 | |
| 2019-12-31 | -4,28 | |
| 2020-12-31 | -19,713 | |
| 2021-12-31 | -4,396 | |
| 2022-12-31 | 2,29 | |
| 2023-12-31 | 4,433 | |
| 2024-12-31 | -14,31 | |
| 2025-12-31 | -1,877 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,5 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin2,5 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,92 | |
| 2010-12-31 | 5,14 | |
| 2011-12-31 | 5,85 | |
| 2012-12-31 | 4,77 | |
| 2013-12-31 | 5,29 | |
| 2014-12-31 | 6 | |
| 2015-12-31 | 5,39 | |
| 2016-12-31 | 5,38 | |
| 2017-12-31 | 9 | |
| 2018-12-31 | 10,34 | |
| 2019-12-31 | -0,83 | |
| 2020-12-31 | -20,42 | |
| 2021-12-31 | -6,75 | |
| 2022-12-31 | -7,41 | |
| 2023-12-31 | -2,86 | |
| 2024-12-31 | -17,77 | |
| 2025-12-31 | 2,5 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
168,235 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets168,235 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 62,053 | |
| 2010-12-31 | 68,565 | |
| 2011-12-31 | 79,986 | |
| 2012-12-31 | 88,896 | |
| 2013-12-31 | 92,663 | |
| 2014-12-31 | 92,921 | |
| 2015-12-31 | 94,408 | |
| 2016-12-31 | 89,997 | |
| 2017-12-31 | 112,362 | |
| 2018-12-31 | 117,359 | |
| 2019-12-31 | 133,625 | |
| 2020-12-31 | 152,136 | |
| 2021-12-31 | 138,552 | |
| 2022-12-31 | 137,1 | |
| 2023-12-31 | 137,012 | |
| 2024-12-31 | 156,363 | |
| 2025-12-31 | 168,235 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
D · Slabé
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
33/100Peňažné toky
14/100Rast a konzistentnosť
53/100Efektívnosť kapitálu
17/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 4,8 % | 23,9 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 2,5 % | 20,8 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,2 × | 61,3 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 96,8 % | 3,9 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | -2,1 % | 0 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 0,5 × | 28,6 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 7,2 % | 71,7 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 33,3 % | 33,3 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 1,4 % | 17,2 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue89,463 mld. USDNet income2,235 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 68,281 | 1,312 | |
| 2010-12-31 | 64,306 | 3,307 | |
| 2011-12-31 | 68,735 | 4,018 | |
| 2012-12-31 | 81,698 | 3,9 | |
| 2013-12-31 | 86,623 | 4,585 | |
| 2014-12-31 | 90,762 | 5,446 | |
| 2015-12-31 | 96,114 | 5,176 | |
| 2016-12-31 | 93,496 | 5,034 | |
| 2017-12-31 | 94,005 | 8,458 | |
| 2018-12-31 | 101,127 | 10,46 | |
| 2019-12-31 | 76,559 | -0,636 | |
| 2020-12-31 | 58,158 | -11,873 | |
| 2021-12-31 | 62,286 | -4,202 | |
| 2022-12-31 | 66,608 | -4,935 | |
| 2023-12-31 | 77,794 | -2,222 | |
| 2024-12-31 | 66,517 | -11,817 | |
| 2025-12-31 | 89,463 | 2,235 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin4,79 %Net margin2,5 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 3,07 | 1,92 | |
| 2010-12-31 | 7,73 | 5,14 | |
| 2011-12-31 | 8,47 | 5,85 | |
| 2012-12-31 | 7,7 | 4,77 | |
| 2013-12-31 | 7,58 | 5,29 | |
| 2014-12-31 | 8,23 | 6 | |
| 2015-12-31 | 7,74 | 5,39 | |
| 2016-12-31 | 6,98 | 5,38 | |
| 2017-12-31 | 11 | 9 | |
| 2018-12-31 | 11,85 | 10,34 | |
| 2019-12-31 | -2,58 | -0,83 | |
| 2020-12-31 | -21,95 | -20,42 | |
| 2021-12-31 | -4,61 | -6,75 | |
| 2022-12-31 | -5,28 | -7,41 | |
| 2023-12-31 | -0,99 | -2,86 | |
| 2024-12-31 | -16,1 | -17,77 | |
| 2025-12-31 | 4,79 | 2,5 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow-1,877 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 4,417 | |
| 2010-12-31 | 1,827 | |
| 2011-12-31 | 2,31 | |
| 2012-12-31 | 5,805 | |
| 2013-12-31 | 6,081 | |
| 2014-12-31 | 6,622 | |
| 2015-12-31 | 6,913 | |
| 2016-12-31 | 7,883 | |
| 2017-12-31 | 11,607 | |
| 2018-12-31 | 13,6 | |
| 2019-12-31 | -4,28 | |
| 2020-12-31 | -19,713 | |
| 2021-12-31 | -4,396 | |
| 2022-12-31 | 2,29 | |
| 2023-12-31 | 4,433 | |
| 2024-12-31 | -14,31 | |
| 2025-12-31 | -1,877 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents10,921 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 9,215 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 5,359 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 10,049 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 10,341 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 9,088 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | 11,733 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 11,302 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 8,801 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 8,813 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 7,637 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 9,485 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | 7,752 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 8,052 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 14,614 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 12,691 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 13,801 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 10,921 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets168,235 mld. USDTotal liabilities162,778 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 62,053 | 59,828 | |
| 2010-12-31 | 68,565 | 65,703 | |
| 2011-12-31 | 79,986 | 76,378 | |
| 2012-12-31 | 88,896 | 82,929 | |
| 2013-12-31 | 92,663 | 77,666 | |
| 2014-12-31 | 92,921 | 84,131 | |
| 2015-12-31 | 94,408 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 89,997 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 112,362 | 110,649 | |
| 2018-12-31 | 117,359 | 116,949 | |
| 2019-12-31 | 133,625 | 141,925 | |
| 2020-12-31 | 152,136 | 170,211 | |
| 2021-12-31 | 138,552 | 153,398 | |
| 2022-12-31 | 137,1 | 152,948 | |
| 2023-12-31 | 137,012 | 154,24 | |
| 2024-12-31 | 156,363 | 160,277 | |
| 2025-12-31 | 168,235 | 162,778 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth34,5 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | -5,82 | |
| 2011-12-31 | 6,89 | |
| 2012-12-31 | 18,86 | |
| 2013-12-31 | 6,03 | |
| 2014-12-31 | 4,78 | |
| 2015-12-31 | 5,9 | |
| 2016-12-31 | -2,72 | |
| 2017-12-31 | 0,54 | |
| 2018-12-31 | 7,58 | |
| 2019-12-31 | -24,29 | |
| 2020-12-31 | -24,04 | |
| 2021-12-31 | 7,1 | |
| 2022-12-31 | 6,94 | |
| 2023-12-31 | 16,79 | |
| 2024-12-31 | -14,5 | |
| 2025-12-31 | 34,5 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie27 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 47 | |
| 2012-12-31 | 53 | |
| 2013-12-31 | 55 | |
| 2014-12-31 | 55 | |
| 2015-12-31 | 61 | |
| 2016-12-31 | 59 | |
| 2017-12-31 | 55 | |
| 2018-12-31 | 57 | |
| 2019-12-31 | 13 | |
| 2020-12-31 | 12 | |
| 2021-12-31 | 10 | |
| 2022-12-31 | 20 | |
| 2023-12-31 | 22 | |
| 2024-12-31 | 12 | |
| 2025-12-31 | 27 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 68,28 mld. USD | 64,31 mld. USD | 68,74 mld. USD | 81,7 mld. USD | 86,62 mld. USD | 90,76 mld. USD | 96,11 mld. USD | 93,5 mld. USD | 94,01 mld. USD | 101,13 mld. USD | 76,56 mld. USD | 58,16 mld. USD | 62,29 mld. USD | 66,61 mld. USD | 77,79 mld. USD | 66,52 mld. USD | 89,46 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 1,31 mld. USD | 3,31 mld. USD | 4,02 mld. USD | 3,9 mld. USD | 4,59 mld. USD | 5,45 mld. USD | 5,18 mld. USD | 5,03 mld. USD | 8,46 mld. USD | 10,46 mld. USD | -0,64 mld. USD | -11,87 mld. USD | -4,2 mld. USD | -4,94 mld. USD | -2,22 mld. USD | -11,82 mld. USD | 2,24 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 2,1 mld. USD | 4,97 mld. USD | 5,82 mld. USD | 6,29 mld. USD | 6,56 mld. USD | 7,47 mld. USD | 7,44 mld. USD | 6,53 mld. USD | 10,34 mld. USD | 11,99 mld. USD | -1,98 mld. USD | -12,77 mld. USD | -2,87 mld. USD | -3,52 mld. USD | -0,77 mld. USD | -10,71 mld. USD | 4,28 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 1,84 USD | 4,45 USD | 5,34 USD | 5,11 USD | 5,96 USD | 7,38 USD | 7,44 USD | 7,83 USD | 13,85 USD | 17,85 USD | -1,12 USD | -20,88 USD | -7,15 USD | -8,30 USD | -3,67 USD | -18,36 USD | 2,48 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 5,6 mld. USD | 2,95 mld. USD | 4,02 mld. USD | 7,51 mld. USD | 8,18 mld. USD | 8,86 mld. USD | 9,36 mld. USD | 10,5 mld. USD | 13,35 mld. USD | 15,32 mld. USD | -2,45 mld. USD | -18,41 mld. USD | -3,42 mld. USD | 3,51 mld. USD | 5,96 mld. USD | -12,08 mld. USD | 1,07 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 1,19 mld. USD | 1,13 mld. USD | 1,71 mld. USD | 1,7 mld. USD | 2,1 mld. USD | 2,24 mld. USD | 2,45 mld. USD | 2,61 mld. USD | 1,74 mld. USD | 1,72 mld. USD | 1,83 mld. USD | 1,3 mld. USD | 0,98 mld. USD | 1,22 mld. USD | 1,53 mld. USD | 2,23 mld. USD | 2,94 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 9,22 mld. USD | 5,36 mld. USD | 10,05 mld. USD | 10,34 mld. USD | 9,09 mld. USD | 11,73 mld. USD | 11,3 mld. USD | 8,8 mld. USD | 8,81 mld. USD | 7,64 mld. USD | 9,49 mld. USD | 7,75 mld. USD | 8,05 mld. USD | 14,61 mld. USD | 12,69 mld. USD | 13,8 mld. USD | 10,92 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 62,05 mld. USD | 68,57 mld. USD | 79,99 mld. USD | 88,9 mld. USD | 92,66 mld. USD | 92,92 mld. USD | 94,41 mld. USD | 90 mld. USD | 112,36 mld. USD | 117,36 mld. USD | 133,63 mld. USD | 152,14 mld. USD | 138,55 mld. USD | 137,1 mld. USD | 137,01 mld. USD | 156,36 mld. USD | 168,24 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 35,28 mld. USD | 40,57 mld. USD | 49,81 mld. USD | 57,31 mld. USD | 65,07 mld. USD | 67,77 mld. USD | 68,23 mld. USD | 62,49 mld. USD | 85,19 mld. USD | 87,83 mld. USD | 102,23 mld. USD | 121,64 mld. USD | 108,67 mld. USD | 109,52 mld. USD | 109,28 mld. USD | 128 mld. USD | 128,46 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 32,88 mld. USD | 35,4 mld. USD | 41,27 mld. USD | 44,98 mld. USD | 51,49 mld. USD | 48,23 mld. USD | 50,41 mld. USD | 50,13 mld. USD | 74,65 mld. USD | 81,59 mld. USD | 97,31 mld. USD | 87,28 mld. USD | 81,99 mld. USD | 90,05 mld. USD | 95,83 mld. USD | 97,08 mld. USD | 108,12 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 59,83 mld. USD | 65,7 mld. USD | 76,38 mld. USD | 82,93 mld. USD * | 77,67 mld. USD * | 84,13 mld. USD * | Nedostupné | Nedostupné | 110,65 mld. USD * | 116,95 mld. USD * | 141,93 mld. USD | 170,21 mld. USD | 153,4 mld. USD | 152,95 mld. USD | 154,24 mld. USD | 160,28 mld. USD | 162,78 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,34 mld. USD | 0,52 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,44 mld. USD | 0,39 mld. USD | 0,33 mld. USD | 0,28 mld. USD | 0,31 mld. USD | 0,36 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,72 mld. USD | 2,16 mld. USD | 2,71 mld. USD | 2,56 mld. USD | 2,46 mld. USD | 2,73 mld. USD | 2,77 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 56,54 mld. USD | 51,84 mld. USD | 55,89 mld. USD | 68,67 mld. USD | 73,27 mld. USD | 76,75 mld. USD | 82,09 mld. USD | 79,03 mld. USD | 76,61 mld. USD | 81,49 mld. USD | 72,09 mld. USD | 63,84 mld. USD | 59,24 mld. USD | 63,08 mld. USD | 70,07 mld. USD | 68,51 mld. USD | 85,17 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 4,42 mld. USD | 1,83 mld. USD | 2,31 mld. USD | 5,81 mld. USD | 6,08 mld. USD | 6,62 mld. USD | 6,91 mld. USD | 7,88 mld. USD | 11,61 mld. USD | 13,6 mld. USD | -4,28 mld. USD | -19,71 mld. USD | -4,4 mld. USD | 2,29 mld. USD | 4,43 mld. USD | -14,31 mld. USD | -1,88 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 1,9 % | 5,1 % | 5,8 % | 4,8 % | 5,3 % | 6 % | 5,4 % | 5,4 % | 9 % | 10,3 % | -0,8 % | -20,4 % | -6,7 % | -7,4 % | -2,9 % | -17,8 % | 2,5 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 4,8 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 34,5 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
- Voľný cash flow bol nekladný; model nerozlišuje investičnú expanziu od problémov v prevádzke.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma d · slabé. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 34,5 %, čistá marža 2,5 % a FCF marža -2,1 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +20,3 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku. Treba čítať pracovný kapitál a jednorazové platby.
- Voľný cash flow bol nekladný; model nerozlišuje investičnú expanziu od problémov v prevádzke.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗