Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

VST · NYSE

Vistra Corp.

Energy and utilities · Electric Services

50/100Finančné zdravieC · Zmiešané100 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
17,59 mld. USDTržby · rast YoY 19,1 %
Net income
0,94 mld. USDČistý zisk · čistá marža 5,4 %
Free cash flow
1,32 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 7,5 %
Diluted EPS
2,18 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
10,8 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
Return on assets (ROA)
2,4 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
0,79 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 2,49 mld. USD na 1,32 mld. USD.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q2 FY 2026 · USD

Obdobie: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.

Tržby
4,4 mld. USDMedziročne 17,3 % · Q2 FY 2025
Prevádzkový zisk
0,55 mld. USDPrevádzková marža 12,6 %
Čistý zisk
0,31 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
0,76 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 10. 8. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 4401000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001692819-26-000019 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 10. 8. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 553000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001692819-26-000019 · OperatingIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 10. 8. 2026.
  • Čistý zisk: 305000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001692819-26-000019 · NetIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 10. 8. 2026.
  • Zriedený EPS: 0.7600000000 USD/shares · reported-v1. 0001692819-26-000019 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 10. 8. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 10. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 8 dostupných období

17,586 mld. USD

Obdobie do 2025-12-31

31. 12. 2025Revenue17,586 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.8,6905812,06252715,43447318,806422018-12-31: 9,797 mld. USD2019-12-31: 11,547 mld. USD2020-12-31: 10,85 mld. USD2021-12-31: 17,7 mld. USD2022-12-31: 15,631 mld. USD2023-12-31: 13,804 mld. USD2024-12-31: 14,761 mld. USD2025-12-31: 17,586 mld. USD20182019202020212022202320242025
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2018-12-319,797
2019-12-3111,547
2020-12-3110,85
2021-12-3117,7
2022-12-3115,631
2023-12-3113,804
2024-12-3114,761
2025-12-3117,586

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

C · Zmiešané

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

100 % pokrytie vstupov · obdobie do

100 %Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

37/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

26/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

71/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

93/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

28/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Rast a konzistentnosť · 93Najslabšia oblasť Finančná stabilita · 26
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu10,8 %39,6Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu5,4 %33,5Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu0,8 ×36,6Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu87,7 %14,8Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu7,5 %41,1(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu4,3 ×100Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu12,9 %85,7CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu2,4 %28,2Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

8 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 8 dostupných období

31. 12. 2025Revenue17,586 mld. USDNet income0,944 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-3,930362,141328,21314,2846820,356362018-12-31: 9,797 mld. USD2019-12-31: 11,547 mld. USD2020-12-31: 10,85 mld. USD2021-12-31: 17,7 mld. USD2022-12-31: 15,631 mld. USD2023-12-31: 13,804 mld. USD2024-12-31: 14,761 mld. USD2025-12-31: 17,586 mld. USD2018-12-31: -0,054 mld. USD2019-12-31: 0,928 mld. USD2020-12-31: 0,636 mld. USD2021-12-31: -1,274 mld. USD2022-12-31: -1,227 mld. USD2023-12-31: 1,493 mld. USD2024-12-31: 2,659 mld. USD2025-12-31: 0,944 mld. USD20182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2018-12-319,797-0,054
2019-12-3111,5470,928
2020-12-3110,850,636
2021-12-3117,7-1,274
2022-12-3115,631-1,227
2023-12-3113,8041,493
2024-12-3114,7612,659
2025-12-3117,5860,944

Operating & net margin

Ročné výsledky · 8 dostupných období

31. 12. 2025Operating margin10,84 %Net margin5,37 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-13,631,8217,2732,722018-12-31: 5,01 %2019-12-31: 17,26 %2020-12-31: 14 %2021-12-31: -8,56 %2022-12-31: -7,53 %2023-12-31: 19,28 %2024-12-31: 27,65 %2025-12-31: 10,84 %2018-12-31: -0,55 %2019-12-31: 8,04 %2020-12-31: 5,86 %2021-12-31: -7,2 %2022-12-31: -7,85 %2023-12-31: 10,82 %2024-12-31: 18,01 %2025-12-31: 5,37 %20182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2018-12-315,01-0,55
2019-12-3117,268,04
2020-12-31145,86
2021-12-31-8,56-7,2
2022-12-31-7,53-7,85
2023-12-3119,2810,82
2024-12-3127,6518,01
2025-12-3110,845,37

Free cash flow

Ročné výsledky · 8 dostupných období

31. 12. 2025Free cash flow1,318 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-1,94124-0,336121,2692,874124,479242018-12-31: 0,941 mld. USD2019-12-31: 2,023 mld. USD2020-12-31: 2,078 mld. USD2021-12-31: -1,239 mld. USD2022-12-31: -0,816 mld. USD2023-12-31: 3,777 mld. USD2024-12-31: 2,485 mld. USD2025-12-31: 1,318 mld. USD20182019202020212022202320242025
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2018-12-310,941
2019-12-312,023
2020-12-312,078
2021-12-31-1,239
2022-12-31-0,816
2023-12-313,777
2024-12-312,485
2025-12-311,318

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 8 dostupných období

31. 12. 2025Cash & equivalents0,785 mld. USDLong-term debtNedostupné

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.00,9932251,986452,9796753,97292018-12-31: 0,636 mld. USD2019-12-31: 0,3 mld. USD2020-12-31: 0,406 mld. USD2021-12-31: 1,325 mld. USD2022-12-31: 0,455 mld. USD2023-12-31: 3,485 mld. USD2024-12-31: 1,188 mld. USD2025-12-31: 0,785 mld. USD20182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2018-12-310,636Nedostupné
2019-12-310,3Nedostupné
2020-12-310,406Nedostupné
2021-12-311,325Nedostupné
2022-12-310,455Nedostupné
2023-12-313,485Nedostupné
2024-12-311,188Nedostupné
2025-12-310,785Nedostupné

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 8 dostupných období

31. 12. 2025Total assets41,55 mld. USDTotal liabilities36,44 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.011,8417523,683535,5252547,3672018-12-31: 26,024 mld. USD2019-12-31: 26,616 mld. USD2020-12-31: 25,208 mld. USD2021-12-31: 29,683 mld. USD2022-12-31: 32,787 mld. USD2023-12-31: 32,966 mld. USD2024-12-31: 37,77 mld. USD2025-12-31: 41,55 mld. USD2018-12-31: 18,157 mld. USD2019-12-31: 18,656 mld. USD2020-12-31: 16,847 mld. USD2021-12-31: 21,391 mld. USD2022-12-31: 27,869 mld. USD2023-12-31: 27,644 mld. USD2024-12-31: 32,187 mld. USD2025-12-31: 36,44 mld. USD20182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2018-12-3126,02418,157
2019-12-3126,61618,656
2020-12-3125,20816,847
2021-12-3129,68321,391
2022-12-3132,78727,869
2023-12-3132,96627,644
2024-12-3137,7732,187
2025-12-3141,5536,44

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 8 dostupných období

31. 12. 2025Revenue growth19,14 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-22,161,7825,7249,6773,612019-12-31: 17,86 %2020-12-31: -6,04 %2021-12-31: 63,13 %2022-12-31: -11,69 %2023-12-31: -11,69 %2024-12-31: 6,93 %2025-12-31: 19,14 %20182019202020212022202320242025
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2018-12-31Nedostupné
2019-12-3117,86
2020-12-31-6,04
2021-12-3163,13
2022-12-31-11,69
2023-12-31-11,69
2024-12-316,93
2025-12-3119,14

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 8 dostupných období

31. 12. 2025Finančné zdravie50 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002020-12-31: 57 bodov / 1002021-12-31: 26 bodov / 1002022-12-31: 19 bodov / 1002023-12-31: 56 bodov / 1002024-12-31: 62 bodov / 1002025-12-31: 50 bodov / 10020182019202020212022202320242025
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2018-12-31Nedostupné
2019-12-31Nedostupné
2020-12-3157
2021-12-3126
2022-12-3119
2023-12-3156
2024-12-3162
2025-12-3150
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2018-12-312019-12-312020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
RevenueTržby9,8 mld. USD11,55 mld. USD10,85 mld. USD17,7 mld. USD15,63 mld. USD13,8 mld. USD14,76 mld. USD17,59 mld. USD
Net incomeČistý zisk-0,05 mld. USD0,93 mld. USD0,64 mld. USD-1,27 mld. USD-1,23 mld. USD1,49 mld. USD2,66 mld. USD0,94 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk0,49 mld. USD1,99 mld. USD1,52 mld. USD-1,52 mld. USD-1,18 mld. USD2,66 mld. USD4,08 mld. USD1,91 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu-0,11 USD1,86 USD1,30 USD-2,69 USD-3,26 USD3,58 USD7,00 USD2,18 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow1,47 mld. USD2,74 mld. USD3,34 mld. USD-0,21 mld. USD0,49 mld. USD5,45 mld. USD4,56 mld. USD4,07 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)0,53 mld. USD0,71 mld. USD1,26 mld. USD1,03 mld. USD1,3 mld. USD1,68 mld. USD2,08 mld. USD2,75 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty0,64 mld. USD0,3 mld. USD0,41 mld. USD1,33 mld. USD0,46 mld. USD3,49 mld. USD1,19 mld. USD0,79 mld. USD
Total assetsAktíva26,02 mld. USD26,62 mld. USD25,21 mld. USD29,68 mld. USD32,79 mld. USD32,97 mld. USD37,77 mld. USD41,55 mld. USD
Current assetsObežné aktíva3,44 mld. USD4,11 mld. USD3,43 mld. USD7,88 mld. USD11,12 mld. USD11,64 mld. USD8,12 mld. USD9,18 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky3,63 mld. USD4,57 mld. USD3,04 mld. USD5,84 mld. USD10,34 mld. USD9,82 mld. USD8,43 mld. USD11,81 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom18,16 mld. USD18,66 mld. USD16,85 mld. USD21,39 mld. USD27,87 mld. USD27,64 mld. USD32,19 mld. USD36,44 mld. USD
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhuNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej častiNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Interest expenseÚrokové náklady0,57 mld. USD0,8 mld. USD0,63 mld. USD0,38 mld. USD0,37 mld. USD0,74 mld. USD0,9 mld. USD1,18 mld. USD
Cost of revenueNáklady na tržbyNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Free cash flow Voľný peňažný tok · model0,94 mld. USD2,02 mld. USD2,08 mld. USD-1,24 mld. USD-0,82 mld. USD3,78 mld. USD2,49 mld. USD1,32 mld. USD
Net margin Čistá marža-0,6 %8 %5,9 %-7,2 %-7,8 %10,8 %18 %5,4 %
Zdroj · dátum podania SEC

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 10,8 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 7,5 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 19,1 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Riziká a slabé miesta

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 2,49 mld. USD na 1,32 mld. USD.
  • Vykázaný čistý zisk klesol z 2,66 mld. USD na 0,94 mld. USD.
  • Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 19,1 %, čistá marža 5,4 % a FCF marža 7,5 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -12,6 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 2,49 mld. USD na 1,32 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
  • Vykázaný čistý zisk klesol z 2,66 mld. USD na 0,94 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
  • Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
O spoločnosti Vistra Corp.

Vistra Corp. · Electric Services.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.