OXY · NYSE
OCCIDENTAL PETROLEUM CORP /DE/
Energy and utilities · Crude Petroleum & Natural Gas
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 21,57 mld. USDTržby · rast YoY -5 %
- Net income
- 2,33 mld. USDČistý zisk · čistá marža 10,8 %
- Free cash flow
- 4,11 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 19 %
- Diluted EPS
- 1,61 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- NedostupnéPrevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
- Return on assets (ROA)
- 2,7 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 1,97 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 5,18 mld. USD na 4,11 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2026 · USDFirma zverejnila nové výsledky. Údaje pripravujeme. Oficiálne oznámenie · 13. 10. 2026 ↗
Posledný overený kvartál: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.
- Tržby
- 7,05 mld. USDMedziročne 36,6 % · Q2 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- NedostupnéPrevádzková marža Nedostupné
- Čistý zisk
- 2,98 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 2,75 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 5. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 7053000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-053388 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
- Čistý zisk: 2977000000.0000000000 USD · consolidated-minus-noncontrolling-income-v1. 0001628280-26-053388 · NetIncomeLossAttributableToNoncontrollingInterest · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026. 0001628280-26-053388 · ProfitLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 2.7500000000 USD/shares · reported-v1. 0001628280-26-053388 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 5. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
21,569 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue21,569 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 14,814 | |
| 2010-12-31 | 19,045 | |
| 2011-12-31 | 23,939 | |
| 2012-12-31 | 20,1 | |
| 2013-12-31 | 20,17 | |
| 2014-12-31 | 19,312 | |
| 2015-12-31 | 12,48 | |
| 2016-12-31 | 10,09 | |
| 2017-12-31 | 12,508 | |
| 2018-12-31 | 17,824 | |
| 2019-12-31 | 19,192 | |
| 2020-12-31 | 17,13 | |
| 2021-12-31 | 25,959 | |
| 2022-12-31 | 36,234 | |
| 2023-12-31 | 23,23 | |
| 2024-12-31 | 22,71 | |
| 2025-12-31 | 21,569 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,326 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income2,326 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,915 | |
| 2010-12-31 | 4,53 | |
| 2011-12-31 | 6,771 | |
| 2012-12-31 | 4,598 | |
| 2013-12-31 | 5,903 | |
| 2014-12-31 | 0,616 | |
| 2015-12-31 | -7,829 | |
| 2016-12-31 | -0,574 | |
| 2017-12-31 | 1,311 | |
| 2018-12-31 | 4,131 | |
| 2019-12-31 | -0,985 | |
| 2020-12-31 | -14,831 | |
| 2021-12-31 | 2,322 | |
| 2022-12-31 | 13,304 | |
| 2023-12-31 | 4,696 | |
| 2024-12-31 | 3,056 | |
| 2025-12-31 | 2,326 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
4,105 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow4,105 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,701 | |
| 2010-12-31 | 5,626 | |
| 2011-12-31 | 4,763 | |
| 2012-12-31 | 3,425 | |
| 2013-12-31 | 5,421 | |
| 2014-12-31 | 2,138 | |
| 2015-12-31 | -1,921 | |
| 2016-12-31 | 0,667 | |
| 2017-12-31 | 1,262 | |
| 2018-12-31 | 2,694 | |
| 2019-12-31 | 1,008 | |
| 2020-12-31 | 1,42 | |
| 2021-12-31 | 7,564 | |
| 2022-12-31 | 12,313 | |
| 2023-12-31 | 6,612 | |
| 2024-12-31 | 5,176 | |
| 2025-12-31 | 4,105 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
10,78 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin10,78 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 19,68 | |
| 2010-12-31 | 23,79 | |
| 2011-12-31 | 28,28 | |
| 2012-12-31 | 22,88 | |
| 2013-12-31 | 29,27 | |
| 2014-12-31 | 3,19 | |
| 2015-12-31 | -62,73 | |
| 2016-12-31 | -5,69 | |
| 2017-12-31 | 10,48 | |
| 2018-12-31 | 23,18 | |
| 2019-12-31 | -5,13 | |
| 2020-12-31 | -86,58 | |
| 2021-12-31 | 8,94 | |
| 2022-12-31 | 36,72 | |
| 2023-12-31 | 20,22 | |
| 2024-12-31 | 13,46 | |
| 2025-12-31 | 10,78 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
84,186 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets84,186 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 44,229 | |
| 2010-12-31 | 52,432 | |
| 2011-12-31 | 60,044 | |
| 2012-12-31 | 64,21 | |
| 2013-12-31 | 69,443 | |
| 2014-12-31 | 56,237 | |
| 2015-12-31 | 43,409 | |
| 2016-12-31 | 43,109 | |
| 2017-12-31 | 42,026 | |
| 2018-12-31 | 42,159 | |
| 2019-12-31 | 107,19 | |
| 2020-12-31 | 80,064 | |
| 2021-12-31 | 75,036 | |
| 2022-12-31 | 72,609 | |
| 2023-12-31 | 74,008 | |
| 2024-12-31 | 85,445 | |
| 2025-12-31 | 84,186 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Údaje nestačia na schválené celkové skóre finančného zdravia.
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
Nehodnotené
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: Operating margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
—/100Peňažné toky
—/100Rast a konzistentnosť
—/100Efektívnosť kapitálu
—/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 10,8 % | Nedostupné | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 0,9 × | Nedostupné | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 56,5 % | Nedostupné | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 19 % | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 4,5 × | Nedostupné | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | -3,6 % | Nedostupné | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | Nedostupné | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 2,7 % | Nedostupné | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue21,569 mld. USDNet income2,326 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 14,814 | 2,915 | |
| 2010-12-31 | 19,045 | 4,53 | |
| 2011-12-31 | 23,939 | 6,771 | |
| 2012-12-31 | 20,1 | 4,598 | |
| 2013-12-31 | 20,17 | 5,903 | |
| 2014-12-31 | 19,312 | 0,616 | |
| 2015-12-31 | 12,48 | -7,829 | |
| 2016-12-31 | 10,09 | -0,574 | |
| 2017-12-31 | 12,508 | 1,311 | |
| 2018-12-31 | 17,824 | 4,131 | |
| 2019-12-31 | 19,192 | -0,985 | |
| 2020-12-31 | 17,13 | -14,831 | |
| 2021-12-31 | 25,959 | 2,322 | |
| 2022-12-31 | 36,234 | 13,304 | |
| 2023-12-31 | 23,23 | 4,696 | |
| 2024-12-31 | 22,71 | 3,056 | |
| 2025-12-31 | 21,569 | 2,326 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating marginNedostupnéNet margin10,78 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | 19,68 | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | 23,79 | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | 28,28 | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | 22,88 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | 29,27 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | 3,19 | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | -62,73 | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | -5,69 | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | 10,48 | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | 23,18 | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | -5,13 | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | -86,58 | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | 8,94 | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | 36,72 | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | 20,22 | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | 13,46 | |
| 2025-12-31 | Nedostupné | 10,78 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow4,105 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,701 | |
| 2010-12-31 | 5,626 | |
| 2011-12-31 | 4,763 | |
| 2012-12-31 | 3,425 | |
| 2013-12-31 | 5,421 | |
| 2014-12-31 | 2,138 | |
| 2015-12-31 | -1,921 | |
| 2016-12-31 | 0,667 | |
| 2017-12-31 | 1,262 | |
| 2018-12-31 | 2,694 | |
| 2019-12-31 | 1,008 | |
| 2020-12-31 | 1,42 | |
| 2021-12-31 | 7,564 | |
| 2022-12-31 | 12,313 | |
| 2023-12-31 | 6,612 | |
| 2024-12-31 | 5,176 | |
| 2025-12-31 | 4,105 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents1,968 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,224 | 2,796 | |
| 2010-12-31 | 2,578 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 3,781 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 1,592 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 3,393 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | 3,789 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 3,201 | 8,305 | |
| 2016-12-31 | 2,233 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 1,672 | 9,828 | |
| 2018-12-31 | 3,033 | 10,317 | |
| 2019-12-31 | 3,032 | 38,588 | |
| 2020-12-31 | 2,008 | 36,185 | |
| 2021-12-31 | 2,764 | 29,617 | |
| 2022-12-31 | 0,984 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 1,426 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 2,125 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 1,968 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets84,186 mld. USDTotal liabilities47,588 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 44,229 | 15,07 | |
| 2010-12-31 | 52,432 | 19,948 | |
| 2011-12-31 | 60,044 | 22,424 | |
| 2012-12-31 | 64,21 | 24,162 | |
| 2013-12-31 | 69,443 | 26,071 | |
| 2014-12-31 | 56,237 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 43,409 | 19,059 | |
| 2016-12-31 | 43,109 | 21,612 | |
| 2017-12-31 | 42,026 | 21,454 | |
| 2018-12-31 | 42,159 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 107,19 | 72,958 | |
| 2020-12-31 | 80,064 | 61,491 | |
| 2021-12-31 | 75,036 | 54,709 | |
| 2022-12-31 | 72,609 | 42,524 | |
| 2023-12-31 | 74,008 | 43,659 | |
| 2024-12-31 | 85,445 | 50,965 | |
| 2025-12-31 | 84,186 | 47,588 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth-5,02 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 28,56 | |
| 2011-12-31 | 25,7 | |
| 2012-12-31 | -16,04 | |
| 2013-12-31 | 0,35 | |
| 2014-12-31 | -4,25 | |
| 2015-12-31 | -35,38 | |
| 2016-12-31 | -19,15 | |
| 2017-12-31 | 23,96 | |
| 2018-12-31 | 42,5 | |
| 2019-12-31 | 7,68 | |
| 2020-12-31 | -10,74 | |
| 2021-12-31 | 51,54 | |
| 2022-12-31 | 39,58 | |
| 2023-12-31 | -35,89 | |
| 2024-12-31 | -2,24 | |
| 2025-12-31 | -5,02 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravieNedostupné
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 14,81 mld. USD | 19,05 mld. USD | 23,94 mld. USD | 20,1 mld. USD | 20,17 mld. USD | 19,31 mld. USD | 12,48 mld. USD | 10,09 mld. USD | 12,51 mld. USD | 17,82 mld. USD | 19,19 mld. USD | 17,13 mld. USD | 25,96 mld. USD | 36,23 mld. USD | 23,23 mld. USD | 22,71 mld. USD | 21,57 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 2,92 mld. USD | 4,53 mld. USD | 6,77 mld. USD | 4,6 mld. USD | 5,9 mld. USD | 0,62 mld. USD | -7,83 mld. USD | -0,57 mld. USD | 1,31 mld. USD | 4,13 mld. USD | -0,99 mld. USD | -14,83 mld. USD | 2,32 mld. USD | 13,3 mld. USD | 4,7 mld. USD | 3,06 mld. USD * | 2,33 mld. USD * |
| Operating incomePrevádzkový zisk | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 3,58 USD | 5,56 USD | 8,32 USD | 5,67 USD | 7,32 USD | 0,79 USD | -10,23 USD | -0,75 USD | 1,70 USD | 5,39 USD | -1,22 USD | -17,06 USD | 1,58 USD | 12,40 USD | 3,90 USD | 2,44 USD | 1,61 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 5,95 mld. USD | 9,57 mld. USD | 12,28 mld. USD | 11,3 mld. USD | 12,78 mld. USD | 11,07 mld. USD | 3,35 mld. USD | 3,38 mld. USD | 4,86 mld. USD | 7,67 mld. USD | 7,38 mld. USD | 3,96 mld. USD | 10,43 mld. USD | 16,81 mld. USD | 12,31 mld. USD | 11,44 mld. USD | 10,53 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 3,25 mld. USD | 3,94 mld. USD | 7,52 mld. USD | 7,87 mld. USD | 7,36 mld. USD | 8,93 mld. USD | 5,27 mld. USD | 2,72 mld. USD | 3,6 mld. USD | 4,98 mld. USD | 6,37 mld. USD | 2,54 mld. USD | 2,87 mld. USD | 4,5 mld. USD | 5,7 mld. USD | 6,26 mld. USD | 6,43 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1,22 mld. USD | 2,58 mld. USD | 3,78 mld. USD | 1,59 mld. USD | 3,39 mld. USD | 3,79 mld. USD | 3,2 mld. USD | 2,23 mld. USD | 1,67 mld. USD | 3,03 mld. USD | 3,03 mld. USD | 2,01 mld. USD | 2,76 mld. USD | 0,98 mld. USD | 1,43 mld. USD | 2,13 mld. USD | 1,97 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 44,23 mld. USD | 52,43 mld. USD | 60,04 mld. USD | 64,21 mld. USD | 69,44 mld. USD | 56,24 mld. USD | 43,41 mld. USD | 43,11 mld. USD | 42,03 mld. USD | 42,16 mld. USD | 107,19 mld. USD | 80,06 mld. USD | 75,04 mld. USD | 72,61 mld. USD | 74,01 mld. USD | 85,45 mld. USD | 84,19 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 10,61 mld. USD | 13,06 mld. USD | 11,54 mld. USD | 9,49 mld. USD | 11,32 mld. USD | 13,87 mld. USD | 9,4 mld. USD | 8,43 mld. USD | 8,27 mld. USD | 9,93 mld. USD | 14,63 mld. USD | 8,82 mld. USD | 10,21 mld. USD | 8,89 mld. USD | 8,38 mld. USD | 9,07 mld. USD | 8,83 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 6,49 mld. USD | 7,83 mld. USD | 7,95 mld. USD | 7,29 mld. USD | 8,43 mld. USD | 8,24 mld. USD | 6,84 mld. USD | 6,36 mld. USD | 7,4 mld. USD | 7,41 mld. USD | 12,71 mld. USD | 8,22 mld. USD | 8,32 mld. USD | 7,76 mld. USD | 9,15 mld. USD | 9,52 mld. USD | 9,43 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 15,07 mld. USD * | 19,95 mld. USD * | 22,42 mld. USD * | 24,16 mld. USD * | 26,07 mld. USD * | Nedostupné | 19,06 mld. USD * | 21,61 mld. USD * | 21,45 mld. USD * | Nedostupné | 72,96 mld. USD * | 61,49 mld. USD * | 54,71 mld. USD * | 42,52 mld. USD * | 43,66 mld. USD * | 50,97 mld. USD * | 47,59 mld. USD * |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0,24 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 1,45 mld. USD | Nedostupné | 0,5 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,05 mld. USD | 0,44 mld. USD | 0,19 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 2,56 mld. USD | 5,11 mld. USD | 5,87 mld. USD | 7,02 mld. USD | 6,94 mld. USD | 6,84 mld. USD | 6,86 mld. USD | 9,82 mld. USD | 9,33 mld. USD | 10,2 mld. USD | 38,54 mld. USD | 35,75 mld. USD | 29,43 mld. USD | 19,67 mld. USD | 18,54 mld. USD | 24,98 mld. USD | 20,62 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,13 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,3 mld. USD | 0,15 mld. USD | 0,13 mld. USD | 0,08 mld. USD | 0,15 mld. USD | 0,29 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,39 mld. USD | 1,07 mld. USD | 1,42 mld. USD | 1,61 mld. USD | 1,03 mld. USD | 0,96 mld. USD | 1,17 mld. USD | 1,08 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 2,94 mld. USD | 2,83 mld. USD | 2,79 mld. USD | 2,41 mld. USD | 2,77 mld. USD | 3,27 mld. USD | 3,12 mld. USD | 3,12 mld. USD | Nedostupné |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 2,7 mld. USD | 5,63 mld. USD | 4,76 mld. USD | 3,43 mld. USD | 5,42 mld. USD | 2,14 mld. USD | -1,92 mld. USD | 0,67 mld. USD | 1,26 mld. USD | 2,69 mld. USD | 1,01 mld. USD | 1,42 mld. USD | 7,56 mld. USD | 12,31 mld. USD | 6,61 mld. USD | 5,18 mld. USD | 4,11 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 19,7 % | 23,8 % | 28,3 % | 22,9 % | 29,3 % | 3,2 % | -62,7 % | -5,7 % | 10,5 % | 23,2 % | -5,1 % | -86,6 % | 8,9 % | 36,7 % | 20,2 % | 13,5 % | 10,8 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
* Čistý zisk materskej spoločnosti je vypočítaný ako konsolidovaný zisk mínus vykázaný výsledok nekontrolných podielov z rovnakého podania SEC. Zisk dostupný bežným akcionárom sa zaň automaticky nezamieňa.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 19 % tržieb.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 5,18 mld. USD na 4,11 mld. USD.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 3,06 mld. USD na 2,33 mld. USD.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Dáta umožňujú čítať výsledky, ale nestačia na celkové hodnotenie finančného zdravia.
Medziročný rast tržieb -5 %, čistá marža 10,8 % a FCF marža 19 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -2,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 5,18 mld. USD na 4,11 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 3,06 mld. USD na 2,33 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
O spoločnosti OCCIDENTAL PETROLEUM CORP /DE/
OCCIDENTAL PETROLEUM CORP /DE/ · Crude Petroleum & Natural Gas.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗