CVX · NYSE
CHEVRON CORP
Energy and utilities · Petroleum Refining
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 184,43 mld. USDTržby · rast YoY -4,6 %
- Net income
- 12,3 mld. USDČistý zisk · čistá marža 6,7 %
- Free cash flow
- 16,59 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 9 %
- Diluted EPS
- 6,63 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- NedostupnéPrevádzková marža · hrubá marža 41,3 %
- Return on assets (ROA)
- 4,2 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- NedostupnéHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Vykázaný čistý zisk klesol z 17,66 mld. USD na 12,3 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2026 · USDFirma zverejnila nové výsledky. Údaje pripravujeme. Oficiálne oznámenie · 30. 10. 2026 ↗
Posledný overený kvartál: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.
- Tržby
- 67,2 mld. USDMedziročne 51,4 % · Q2 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- NedostupnéPrevádzková marža Nedostupné
- Čistý zisk
- 12,07 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 6,11 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 6. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 67199000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000093410-26-000167 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 6. 8. 2026.
- Čistý zisk: 12072000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000093410-26-000167 · NetIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 6. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 6.1100000000 USD/shares · reported-v1. 0000093410-26-000167 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 6. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 6. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
184,432 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue184,432 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 171,636 | |
| 2010-12-31 | 204,928 | |
| 2011-12-31 | 253,706 | |
| 2012-12-31 | 241,909 | |
| 2013-12-31 | 228,848 | |
| 2014-12-31 | 211,97 | |
| 2015-12-31 | 138,477 | |
| 2016-12-31 | 114,472 | |
| 2017-12-31 | 141,722 | |
| 2018-12-31 | 158,902 | |
| 2019-12-31 | 139,865 | |
| 2020-12-31 | 94,471 | |
| 2021-12-31 | 155,606 | |
| 2022-12-31 | 235,717 | |
| 2023-12-31 | 196,913 | |
| 2024-12-31 | 193,414 | |
| 2025-12-31 | 184,432 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
12,299 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income12,299 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 10,483 | |
| 2010-12-31 | 19,024 | |
| 2011-12-31 | 26,895 | |
| 2012-12-31 | 26,179 | |
| 2013-12-31 | 21,423 | |
| 2014-12-31 | 19,241 | |
| 2015-12-31 | 4,587 | |
| 2016-12-31 | -0,497 | |
| 2017-12-31 | 9,195 | |
| 2018-12-31 | 14,824 | |
| 2019-12-31 | 2,924 | |
| 2020-12-31 | -5,543 | |
| 2021-12-31 | 15,625 | |
| 2022-12-31 | 35,465 | |
| 2023-12-31 | 21,369 | |
| 2024-12-31 | 17,661 | |
| 2025-12-31 | 12,299 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
16,592 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow16,592 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 19,78 | |
| 2024-12-31 | 15,044 | |
| 2025-12-31 | 16,592 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
6,67 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin6,67 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 6,11 | |
| 2010-12-31 | 9,28 | |
| 2011-12-31 | 10,6 | |
| 2012-12-31 | 10,82 | |
| 2013-12-31 | 9,36 | |
| 2014-12-31 | 9,08 | |
| 2015-12-31 | 3,31 | |
| 2016-12-31 | -0,43 | |
| 2017-12-31 | 6,49 | |
| 2018-12-31 | 9,33 | |
| 2019-12-31 | 2,09 | |
| 2020-12-31 | -5,87 | |
| 2021-12-31 | 10,04 | |
| 2022-12-31 | 15,05 | |
| 2023-12-31 | 10,85 | |
| 2024-12-31 | 9,13 | |
| 2025-12-31 | 6,67 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
324,012 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets324,012 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 164,621 | |
| 2010-12-31 | 184,769 | |
| 2011-12-31 | 209,474 | |
| 2012-12-31 | 232,982 | |
| 2013-12-31 | 253,753 | |
| 2014-12-31 | 266,026 | |
| 2015-12-31 | 264,54 | |
| 2016-12-31 | 260,078 | |
| 2017-12-31 | 253,806 | |
| 2018-12-31 | 253,863 | |
| 2019-12-31 | 237,428 | |
| 2020-12-31 | 239,79 | |
| 2021-12-31 | 239,535 | |
| 2022-12-31 | 257,709 | |
| 2023-12-31 | 261,632 | |
| 2024-12-31 | 256,938 | |
| 2025-12-31 | 324,012 |
Priebežné ročné výkazy SEC
Uložená overená snímka · dáta k 2026-08-06.
SEC EDGAR · US GAAP · USD; EPS v USD na akciu. Obdobia zodpovedajú fiškálnym rokom spoločnosti. Odkaz pri hodnote vedie na pôvodné podanie SEC; podrobnosti uvádzajú účtovný tag a dátum podania.
Rozdiely oproti uloženej snímke
- Tržby
- Vykázané ročné tržby v USD.
- Čistý zisk
- Vykázaný ročný čistý zisk v USD.
- EPS
- Vykázaný ročný zriedený zisk na akciu, USD/akcia.
- Prevádzkový cash flow
- Ročný peňažný tok z prevádzkovej činnosti v USD.
- Capex
- Hrubé hotovostné nákupy hmotného majetku v USD; kladný výdavok.
- Aktíva
- Celkové aktíva v USD ku koncu fiškálneho roka.
Pri nedostupnosti aktualizácie zostáva overená uložená snímka. Ostatné časti profilu používajú publikovanú snímku.
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Údaje nestačia na schválené celkové skóre finančného zdravia.
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
Nehodnotené
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: Operating margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
—/100Peňažné toky
—/100Rast a konzistentnosť
—/100Efektívnosť kapitálu
—/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 6,7 % | Nedostupné | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,2 × | Nedostupné | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 40,7 % | Nedostupné | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 9 % | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 2,8 × | Nedostupné | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | -3,2 % | Nedostupné | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | Nedostupné | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 4,2 % | Nedostupné | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue184,432 mld. USDNet income12,299 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 171,636 | 10,483 | |
| 2010-12-31 | 204,928 | 19,024 | |
| 2011-12-31 | 253,706 | 26,895 | |
| 2012-12-31 | 241,909 | 26,179 | |
| 2013-12-31 | 228,848 | 21,423 | |
| 2014-12-31 | 211,97 | 19,241 | |
| 2015-12-31 | 138,477 | 4,587 | |
| 2016-12-31 | 114,472 | -0,497 | |
| 2017-12-31 | 141,722 | 9,195 | |
| 2018-12-31 | 158,902 | 14,824 | |
| 2019-12-31 | 139,865 | 2,924 | |
| 2020-12-31 | 94,471 | -5,543 | |
| 2021-12-31 | 155,606 | 15,625 | |
| 2022-12-31 | 235,717 | 35,465 | |
| 2023-12-31 | 196,913 | 21,369 | |
| 2024-12-31 | 193,414 | 17,661 | |
| 2025-12-31 | 184,432 | 12,299 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating marginNedostupnéNet margin6,67 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | 6,11 | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | 9,28 | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | 10,6 | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | 10,82 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | 9,36 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | 9,08 | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | 3,31 | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | -0,43 | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | 6,49 | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | 9,33 | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | 2,09 | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | -5,87 | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | 10,04 | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | 15,05 | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | 10,85 | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | 9,13 | |
| 2025-12-31 | Nedostupné | 6,67 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow16,592 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 19,78 | |
| 2024-12-31 | 15,044 | |
| 2025-12-31 | 16,592 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalentsNedostupnéLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 8,716 | 9,895 | |
| 2010-12-31 | 14,06 | 11,036 | |
| 2011-12-31 | 15,864 | 9,701 | |
| 2012-12-31 | 20,939 | 11,986 | |
| 2013-12-31 | 16,245 | 19,96 | |
| 2014-12-31 | 12,785 | 23,96 | |
| 2015-12-31 | 11,022 | 35,028 | |
| 2016-12-31 | 6,988 | 41,446 | |
| 2017-12-31 | 4,813 | 40,197 | |
| 2018-12-31 | 9,342 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | 5,596 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 5,64 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 17,678 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 8,178 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets324,012 mld. USDTotal liabilities131,836 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 164,621 | 72,06 | |
| 2010-12-31 | 184,769 | 78,958 | |
| 2011-12-31 | 209,474 | 87,293 | |
| 2012-12-31 | 232,982 | 95,15 | |
| 2013-12-31 | 253,753 | 103,326 | |
| 2014-12-31 | 266,026 | 109,835 | |
| 2015-12-31 | 264,54 | 110,654 | |
| 2016-12-31 | 260,078 | 113,356 | |
| 2017-12-31 | 253,806 | 104,487 | |
| 2018-12-31 | 253,863 | 98,221 | |
| 2019-12-31 | 237,428 | 92,22 | |
| 2020-12-31 | 239,79 | 107,064 | |
| 2021-12-31 | 239,535 | 99,595 | |
| 2022-12-31 | 257,709 | 97,467 | |
| 2023-12-31 | 261,632 | 99,703 | |
| 2024-12-31 | 256,938 | 103,781 | |
| 2025-12-31 | 324,012 | 131,836 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth-4,64 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 19,4 | |
| 2011-12-31 | 23,8 | |
| 2012-12-31 | -4,65 | |
| 2013-12-31 | -5,4 | |
| 2014-12-31 | -7,38 | |
| 2015-12-31 | -34,67 | |
| 2016-12-31 | -17,34 | |
| 2017-12-31 | 23,8 | |
| 2018-12-31 | 12,12 | |
| 2019-12-31 | -11,98 | |
| 2020-12-31 | -32,46 | |
| 2021-12-31 | 64,71 | |
| 2022-12-31 | 51,48 | |
| 2023-12-31 | -16,46 | |
| 2024-12-31 | -1,78 | |
| 2025-12-31 | -4,64 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravieNedostupné
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 171,64 mld. USD | 204,93 mld. USD | 253,71 mld. USD | 241,91 mld. USD | 228,85 mld. USD | 211,97 mld. USD | 138,48 mld. USD | 114,47 mld. USD | 141,72 mld. USD | 158,9 mld. USD | 139,87 mld. USD | 94,47 mld. USD | 155,61 mld. USD | 235,72 mld. USD | 196,91 mld. USD | 193,41 mld. USD | 184,43 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 10,48 mld. USD | 19,02 mld. USD | 26,9 mld. USD | 26,18 mld. USD | 21,42 mld. USD | 19,24 mld. USD | 4,59 mld. USD | -0,5 mld. USD | 9,2 mld. USD | 14,82 mld. USD | 2,92 mld. USD | -5,54 mld. USD | 15,63 mld. USD | 35,47 mld. USD | 21,37 mld. USD | 17,66 mld. USD | 12,3 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 5,24 USD | 9,48 USD | 13,44 USD | 13,32 USD | 11,09 USD | 10,14 USD | 2,45 USD | -0,27 USD | 4,85 USD | 7,74 USD | 1,54 USD | -2,96 USD | 8,14 USD | 18,28 USD | 11,36 USD | 9,72 USD | 6,63 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 19,37 mld. USD | 31,35 mld. USD | 41,1 mld. USD | 38,81 mld. USD | 35 mld. USD | 31,48 mld. USD | 19,46 mld. USD | 12,69 mld. USD | 20,34 mld. USD | 30,62 mld. USD | 27,31 mld. USD | 10,58 mld. USD | 29,19 mld. USD | 49,6 mld. USD | 35,61 mld. USD | 31,49 mld. USD | 33,94 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 15,83 mld. USD | 16,45 mld. USD | 17,35 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 8,72 mld. USD | 14,06 mld. USD | 15,86 mld. USD | 20,94 mld. USD | 16,25 mld. USD | 12,79 mld. USD | 11,02 mld. USD | 6,99 mld. USD | 4,81 mld. USD | 9,34 mld. USD | Nedostupné | 5,6 mld. USD | 5,64 mld. USD | 17,68 mld. USD | 8,18 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné |
| Total assetsAktíva | 164,62 mld. USD | 184,77 mld. USD | 209,47 mld. USD | 232,98 mld. USD | 253,75 mld. USD | 266,03 mld. USD | 264,54 mld. USD | 260,08 mld. USD | 253,81 mld. USD | 253,86 mld. USD | 237,43 mld. USD | 239,79 mld. USD | 239,54 mld. USD | 257,71 mld. USD | 261,63 mld. USD | 256,94 mld. USD | 324,01 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 37,22 mld. USD | 48,84 mld. USD | 53,23 mld. USD | 55,72 mld. USD | 50,25 mld. USD | 42,23 mld. USD | 34,43 mld. USD | 29,62 mld. USD | 28,56 mld. USD | 34,02 mld. USD | 28,33 mld. USD | 26,08 mld. USD | 33,74 mld. USD | 50,34 mld. USD | 41,13 mld. USD | 40,91 mld. USD | 38,55 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 26,21 mld. USD | 29,01 mld. USD | 33,6 mld. USD | 34,21 mld. USD | 33,02 mld. USD | 31,93 mld. USD | 25,47 mld. USD | 31,79 mld. USD | 27,74 mld. USD | 27,17 mld. USD | 26,53 mld. USD | 22,18 mld. USD | 26,79 mld. USD | 34,21 mld. USD | 32,26 mld. USD | 38,56 mld. USD | 33,39 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 72,06 mld. USD | 78,96 mld. USD | 87,29 mld. USD | 95,15 mld. USD | 103,33 mld. USD | 109,84 mld. USD | 110,65 mld. USD | 113,36 mld. USD | 104,49 mld. USD | 98,22 mld. USD | 92,22 mld. USD | 107,06 mld. USD | 99,6 mld. USD | 97,47 mld. USD | 99,7 mld. USD | 103,78 mld. USD | 131,84 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0,07 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 1,49 mld. USD | 6,25 mld. USD | 6,72 mld. USD | 5 mld. USD | 5,05 mld. USD | 2,6 mld. USD | 4,95 mld. USD | 2,69 mld. USD | 1,65 mld. USD | 4,01 mld. USD | 2,35 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 9,83 mld. USD | 11 mld. USD | 9,68 mld. USD | 11,97 mld. USD | 19,96 mld. USD | 23,96 mld. USD | 33,54 mld. USD | 35,19 mld. USD | 33,48 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cost of revenueNáklady na tržby | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 59,32 mld. USD | 75,77 mld. USD | 94,58 mld. USD | 80,11 mld. USD | 52,15 mld. USD | 92,25 mld. USD | 145,42 mld. USD | 119,2 mld. USD | 119,21 mld. USD | 108,21 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 19,78 mld. USD | 15,04 mld. USD | 16,59 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 6,1 % | 9,3 % | 10,6 % | 10,8 % | 9,4 % | 9,1 % | 3,3 % | -0,4 % | 6,5 % | 9,3 % | 2,1 % | -5,9 % | 10 % | 15 % | 10,9 % | 9,1 % | 6,7 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 9 % tržieb.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Vykázaný čistý zisk klesol z 17,66 mld. USD na 12,3 mld. USD.
- Tržby medziročne nerástli (-4,6 %); príčiny tento model neurčuje.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Dáta umožňujú čítať výsledky, ale nestačia na celkové hodnotenie finančného zdravia.
Medziročný rast tržieb -4,6 %, čistá marža 6,7 % a FCF marža 9 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -2,5 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 17,66 mld. USD na 12,3 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Tržby medziročne nerástli (-4,6 %); príčiny tento model neurčuje.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗