CEG · NASDAQ
Constellation Energy Corp
Energy and utilities · Electric Services
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 22,66 mld. USDTržby · rast YoY 19,5 %
- Net income
- 2,32 mld. USDČistý zisk · čistá marža 10,2 %
- Free cash flow
- 1,29 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 5,7 %
- Diluted EPS
- 7,40 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 13,6 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
- Return on assets (ROA)
- 4,2 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 3,64 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 7,34 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Vykázaný čistý zisk klesol z 3,75 mld. USD na 2,32 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2026 · USDObdobie: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.
- Tržby
- 5,84 mld. USDMedziročne 13,2 % · Q2 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 0,58 mld. USDPrevádzková marža 9,9 %
- Čistý zisk
- 0,51 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 1,42 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 6. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 5843000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001868275-26-000104 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 6. 8. 2026.
- Prevádzkový zisk: 580000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001868275-26-000104 · OperatingIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 6. 8. 2026.
- Čistý zisk: 513000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001868275-26-000104 · NetIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 6. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 1.4200000000 USD/shares · reported-v1. 0001868275-26-000104 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 6. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 6. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
22,663 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue22,663 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2022-12-31 | 21,571 | |
| 2023-12-31 | 20,841 | |
| 2024-12-31 | 18,964 | |
| 2025-12-31 | 22,663 |
Net income
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,319 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income2,319 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2022-12-31 | -0,16 | |
| 2023-12-31 | 1,623 | |
| 2024-12-31 | 3,749 | |
| 2025-12-31 | 2,319 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1,288 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow1,288 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2022-12-31 | -4,042 | |
| 2023-12-31 | -7,723 | |
| 2024-12-31 | -5,029 | |
| 2025-12-31 | 1,288 |
Net margin
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
10,23 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin10,23 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2022-12-31 | -0,74 | |
| 2023-12-31 | 7,79 | |
| 2024-12-31 | 19,77 | |
| 2025-12-31 | 10,23 |
Total assets
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
57,249 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets57,249 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2022-12-31 | 46,909 | |
| 2023-12-31 | 50,758 | |
| 2024-12-31 | 52,926 | |
| 2025-12-31 | 57,249 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
C · Zmiešané
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
56/100Peňažné toky
67/100Rast a konzistentnosť
81/100Efektívnosť kapitálu
43/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 13,6 % | 46,5 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 10,2 % | 50,6 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,5 × | 80,5 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 74,1 % | 31,1 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 5,7 % | 34,6 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,8 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 4,3 % | 62,8 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 4,2 % | 43,4 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue22,663 mld. USDNet income2,319 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2022-12-31 | 21,571 | -0,16 | |
| 2023-12-31 | 20,841 | 1,623 | |
| 2024-12-31 | 18,964 | 3,749 | |
| 2025-12-31 | 22,663 | 2,319 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin13,62 %Net margin10,23 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2022-12-31 | 2,29 | -0,74 | |
| 2023-12-31 | 7,73 | 7,79 | |
| 2024-12-31 | 22,95 | 19,77 | |
| 2025-12-31 | 13,62 | 10,23 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow1,288 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2022-12-31 | -4,042 | |
| 2023-12-31 | -7,723 | |
| 2024-12-31 | -5,029 | |
| 2025-12-31 | 1,288 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents3,641 mld. USDLong-term debt7,342 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2022-12-31 | 0,422 | 4,609 | |
| 2023-12-31 | 0,368 | 7,617 | |
| 2024-12-31 | 3,022 | 8,412 | |
| 2025-12-31 | 3,641 | 7,342 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets57,249 mld. USDTotal liabilities42,396 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2022-12-31 | 46,909 | 35,537 | |
| 2023-12-31 | 50,758 | 39,472 | |
| 2024-12-31 | 52,926 | 39,387 | |
| 2025-12-31 | 57,249 | 42,396 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth19,51 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | -3,38 | |
| 2024-12-31 | -9,01 | |
| 2025-12-31 | 19,51 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie59 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 45 | |
| 2025-12-31 | 59 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 21,57 mld. USD | 20,84 mld. USD | 18,96 mld. USD | 22,66 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | -0,16 mld. USD | 1,62 mld. USD | 3,75 mld. USD | 2,32 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 0,5 mld. USD | 1,61 mld. USD | 4,35 mld. USD | 3,09 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | -0,49 USD | 5,01 USD | 11,89 USD | 7,40 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | -2,35 mld. USD | -5,3 mld. USD | -2,46 mld. USD | 4,24 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 1,69 mld. USD | 2,42 mld. USD | 2,57 mld. USD | 2,95 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 0,42 mld. USD | 0,37 mld. USD | 3,02 mld. USD | 3,64 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 46,91 mld. USD | 50,76 mld. USD | 52,93 mld. USD | 57,25 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 9,36 mld. USD | 8,3 mld. USD | 10,78 mld. USD | 12,12 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 7,84 mld. USD | 6,32 mld. USD | 6,85 mld. USD | 7,94 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 35,54 mld. USD | 39,47 mld. USD | 39,39 mld. USD | 42,4 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0,14 mld. USD | 0,12 mld. USD | 1,03 mld. USD | 0,09 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 4,47 mld. USD | 7,5 mld. USD | 7,38 mld. USD | 7,25 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,25 mld. USD | 0,43 mld. USD | 0,51 mld. USD | 0,51 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | -4,04 mld. USD | -7,72 mld. USD | -5,03 mld. USD | 1,29 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | -0,7 % | 7,8 % | 19,8 % | 10,2 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 13,6 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 5,7 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 19,5 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Vykázaný čistý zisk klesol z 3,75 mld. USD na 2,32 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 19,5 %, čistá marža 10,2 % a FCF marža 5,7 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -9,5 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 3,75 mld. USD na 2,32 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti Constellation Energy Corp
Constellation Energy Corp · Electric Services.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗