V · NYSE
VISA INC.
Financial technology and digital commerce · Services-Business Services, NEC
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 40 mld. USDTržby · rast YoY 11,3 %
- Net income
- 20,06 mld. USDČistý zisk · čistá marža 50,1 %
- Free cash flow
- NedostupnéVoľný peňažný tok · FCF marža Nedostupné
- Diluted EPS
- NedostupnéZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 60 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
- Return on assets (ROA)
- 20,7 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 17,16 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 25,17 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Chýba 12.5 % váhy vstupov.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2026 · USDFirma zverejnila nové výsledky. Údaje pripravujeme. Oficiálne oznámenie · 27. 10. 2026 ↗
Posledný overený kvartál: 1. 1. 2026 – 31. 3. 2026.
- Tržby
- 11,23 mld. USDMedziročne 17,1 % · Q2 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 7,23 mld. USDPrevádzková marža 64,4 %
- Čistý zisk
- 6,02 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- NedostupnéUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 29. 4. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 11230000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001403161-26-000079 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-01-01 – 2026-03-31 · podané 29. 4. 2026.
- Prevádzkový zisk: 7234000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001403161-26-000079 · OperatingIncomeLoss · 2026-01-01 – 2026-03-31 · podané 29. 4. 2026.
- Čistý zisk: 6021000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001403161-26-000079 · NetIncomeLoss · 2026-01-01 – 2026-03-31 · podané 29. 4. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 29. 4. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 30. 9. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
40 mld. USD
Obdobie do 2025-09-30
30. 9. 2025Revenue40 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-30 | 6,911 | |
| 2010-09-30 | 8,065 | |
| 2011-09-30 | 9,188 | |
| 2012-09-30 | 10,421 | |
| 2013-09-30 | 11,778 | |
| 2014-09-30 | 12,702 | |
| 2015-09-30 | 13,88 | |
| 2016-09-30 | 15,082 | |
| 2017-09-30 | 18,358 | |
| 2018-09-30 | 20,609 | |
| 2019-09-30 | 22,977 | |
| 2020-09-30 | 21,846 | |
| 2021-09-30 | 24,105 | |
| 2022-09-30 | 29,31 | |
| 2023-09-30 | 32,653 | |
| 2024-09-30 | 35,926 | |
| 2025-09-30 | 40 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
20,058 mld. USD
Obdobie do 2025-09-30
30. 9. 2025Net income20,058 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-30 | 2,353 | |
| 2010-09-30 | 2,966 | |
| 2011-09-30 | 3,65 | |
| 2012-09-30 | 2,144 | |
| 2013-09-30 | 4,98 | |
| 2014-09-30 | 5,438 | |
| 2015-09-30 | 6,328 | |
| 2016-09-30 | 5,991 | |
| 2017-09-30 | 6,699 | |
| 2018-09-30 | 10,301 | |
| 2019-09-30 | 12,08 | |
| 2020-09-30 | 10,866 | |
| 2021-09-30 | 12,311 | |
| 2022-09-30 | 14,957 | |
| 2023-09-30 | 17,273 | |
| 2024-09-30 | 19,743 | |
| 2025-09-30 | 20,058 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
Nedostupné
Obdobie do 2025-09-30
30. 9. 2025Free cash flowNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-30 | Nedostupné | |
| 2010-09-30 | Nedostupné | |
| 2011-09-30 | Nedostupné | |
| 2012-09-30 | Nedostupné | |
| 2013-09-30 | Nedostupné | |
| 2014-09-30 | Nedostupné | |
| 2015-09-30 | Nedostupné | |
| 2016-09-30 | Nedostupné | |
| 2017-09-30 | Nedostupné | |
| 2018-09-30 | Nedostupné | |
| 2019-09-30 | Nedostupné | |
| 2020-09-30 | Nedostupné | |
| 2021-09-30 | Nedostupné | |
| 2022-09-30 | Nedostupné | |
| 2023-09-30 | Nedostupné | |
| 2024-09-30 | Nedostupné | |
| 2025-09-30 | Nedostupné |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
50,14 %
Obdobie do 2025-09-30
30. 9. 2025Net margin50,14 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-30 | 34,05 | |
| 2010-09-30 | 36,78 | |
| 2011-09-30 | 39,73 | |
| 2012-09-30 | 20,57 | |
| 2013-09-30 | 42,28 | |
| 2014-09-30 | 42,81 | |
| 2015-09-30 | 45,59 | |
| 2016-09-30 | 39,72 | |
| 2017-09-30 | 36,49 | |
| 2018-09-30 | 49,98 | |
| 2019-09-30 | 52,57 | |
| 2020-09-30 | 49,74 | |
| 2021-09-30 | 51,07 | |
| 2022-09-30 | 51,03 | |
| 2023-09-30 | 52,9 | |
| 2024-09-30 | 54,95 | |
| 2025-09-30 | 50,14 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
99,627 mld. USD
Obdobie do 2025-09-30
30. 9. 2025Total assets99,627 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-30 | 32,281 | |
| 2010-09-30 | 33,408 | |
| 2011-09-30 | 34,76 | |
| 2012-09-30 | 40,013 | |
| 2013-09-30 | 35,956 | |
| 2014-09-30 | 38,569 | |
| 2015-09-30 | 39,367 | |
| 2016-09-30 | 64,035 | |
| 2017-09-30 | 67,977 | |
| 2018-09-30 | 69,225 | |
| 2019-09-30 | 72,574 | |
| 2020-09-30 | 80,919 | |
| 2021-09-30 | 82,896 | |
| 2022-09-30 | 85,501 | |
| 2023-09-30 | 90,499 | |
| 2024-09-30 | 94,511 | |
| 2025-09-30 | 99,627 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Tento obchodný model vyžaduje osobitnú metodiku finančného zdravia.
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
Nehodnotené
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: FCF margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
—/100Peňažné toky
—/100Rast a konzistentnosť
—/100Efektívnosť kapitálu
—/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 60 % | Nedostupné | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 50,1 % | Nedostupné | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,1 × | Nedostupné | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 61,9 % | Nedostupné | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,1 × | Nedostupné | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 10,7 % | Nedostupné | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | Nedostupné | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 20,7 % | Nedostupné | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 9. 2025Revenue40 mld. USDNet income20,058 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-30 | 6,911 | 2,353 | |
| 2010-09-30 | 8,065 | 2,966 | |
| 2011-09-30 | 9,188 | 3,65 | |
| 2012-09-30 | 10,421 | 2,144 | |
| 2013-09-30 | 11,778 | 4,98 | |
| 2014-09-30 | 12,702 | 5,438 | |
| 2015-09-30 | 13,88 | 6,328 | |
| 2016-09-30 | 15,082 | 5,991 | |
| 2017-09-30 | 18,358 | 6,699 | |
| 2018-09-30 | 20,609 | 10,301 | |
| 2019-09-30 | 22,977 | 12,08 | |
| 2020-09-30 | 21,846 | 10,866 | |
| 2021-09-30 | 24,105 | 12,311 | |
| 2022-09-30 | 29,31 | 14,957 | |
| 2023-09-30 | 32,653 | 17,273 | |
| 2024-09-30 | 35,926 | 19,743 | |
| 2025-09-30 | 40 | 20,058 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 9. 2025Operating margin59,99 %Net margin50,14 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-30 | 51,19 | 34,05 | |
| 2010-09-30 | 56,9 | 36,78 | |
| 2011-09-30 | 59,38 | 39,73 | |
| 2012-09-30 | 20,53 | 20,57 | |
| 2013-09-30 | 61,46 | 42,28 | |
| 2014-09-30 | 60,6 | 42,81 | |
| 2015-09-30 | 65,3 | 45,59 | |
| 2016-09-30 | 52,27 | 39,72 | |
| 2017-09-30 | 66,15 | 36,49 | |
| 2018-09-30 | 62,86 | 49,98 | |
| 2019-09-30 | 65,29 | 52,57 | |
| 2020-09-30 | 64,46 | 49,74 | |
| 2021-09-30 | 65,56 | 51,07 | |
| 2022-09-30 | 64,19 | 51,03 | |
| 2023-09-30 | 64,31 | 52,9 | |
| 2024-09-30 | 65,68 | 54,95 | |
| 2025-09-30 | 59,99 | 50,14 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 9. 2025Free cash flowNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-30 | Nedostupné | |
| 2010-09-30 | Nedostupné | |
| 2011-09-30 | Nedostupné | |
| 2012-09-30 | Nedostupné | |
| 2013-09-30 | Nedostupné | |
| 2014-09-30 | Nedostupné | |
| 2015-09-30 | Nedostupné | |
| 2016-09-30 | Nedostupné | |
| 2017-09-30 | Nedostupné | |
| 2018-09-30 | Nedostupné | |
| 2019-09-30 | Nedostupné | |
| 2020-09-30 | Nedostupné | |
| 2021-09-30 | Nedostupné | |
| 2022-09-30 | Nedostupné | |
| 2023-09-30 | Nedostupné | |
| 2024-09-30 | Nedostupné | |
| 2025-09-30 | Nedostupné |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 9. 2025Cash & equivalents17,164 mld. USDLong-term debt25,171 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-30 | 4,617 | 0,056 | |
| 2010-09-30 | 3,867 | 0,044 | |
| 2011-09-30 | 2,127 | Nedostupné | |
| 2012-09-30 | 2,074 | Nedostupné | |
| 2013-09-30 | 2,186 | Nedostupné | |
| 2014-09-30 | 1,971 | Nedostupné | |
| 2015-09-30 | 3,518 | Nedostupné | |
| 2016-09-30 | 5,619 | 15,882 | |
| 2017-09-30 | 9,874 | 18,367 | |
| 2018-09-30 | 8,162 | 16,63 | |
| 2019-09-30 | 7,838 | 16,729 | |
| 2020-09-30 | 16,289 | 24,07 | |
| 2021-09-30 | 16,487 | 20,977 | |
| 2022-09-30 | 15,689 | 22,45 | |
| 2023-09-30 | 16,286 | 20,463 | |
| 2024-09-30 | 11,975 | 20,836 | |
| 2025-09-30 | 17,164 | 25,171 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 9. 2025Total assets99,627 mld. USDTotal liabilities61,718 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-30 | 32,281 | 9,088 | |
| 2010-09-30 | 33,408 | 8,394 | |
| 2011-09-30 | 34,76 | 8,323 | |
| 2012-09-30 | 40,013 | 12,383 | |
| 2013-09-30 | 35,956 | 9,086 | |
| 2014-09-30 | 38,569 | 11,156 | |
| 2015-09-30 | 39,367 | 9,525 | |
| 2016-09-30 | 64,035 | 31,123 | |
| 2017-09-30 | 67,977 | 35,217 | |
| 2018-09-30 | 69,225 | 35,219 | |
| 2019-09-30 | 72,574 | 37,89 | |
| 2020-09-30 | 80,919 | 44,709 | |
| 2021-09-30 | 82,896 | 45,307 | |
| 2022-09-30 | 85,501 | 49,92 | |
| 2023-09-30 | 90,499 | 51,766 | |
| 2024-09-30 | 94,511 | 55,374 | |
| 2025-09-30 | 99,627 | 61,718 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 9. 2025Revenue growth11,34 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-30 | Nedostupné | |
| 2010-09-30 | 16,7 | |
| 2011-09-30 | 13,92 | |
| 2012-09-30 | 13,42 | |
| 2013-09-30 | 13,02 | |
| 2014-09-30 | 7,85 | |
| 2015-09-30 | 9,27 | |
| 2016-09-30 | 8,66 | |
| 2017-09-30 | 21,72 | |
| 2018-09-30 | 12,26 | |
| 2019-09-30 | 11,49 | |
| 2020-09-30 | -4,92 | |
| 2021-09-30 | 10,34 | |
| 2022-09-30 | 21,59 | |
| 2023-09-30 | 11,41 | |
| 2024-09-30 | 10,02 | |
| 2025-09-30 | 11,34 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 9. 2025Finančné zdravieNedostupné
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-30 | Nedostupné | |
| 2010-09-30 | Nedostupné | |
| 2011-09-30 | Nedostupné | |
| 2012-09-30 | Nedostupné | |
| 2013-09-30 | Nedostupné | |
| 2014-09-30 | Nedostupné | |
| 2015-09-30 | Nedostupné | |
| 2016-09-30 | Nedostupné | |
| 2017-09-30 | Nedostupné | |
| 2018-09-30 | Nedostupné | |
| 2019-09-30 | Nedostupné | |
| 2020-09-30 | Nedostupné | |
| 2021-09-30 | Nedostupné | |
| 2022-09-30 | Nedostupné | |
| 2023-09-30 | Nedostupné | |
| 2024-09-30 | Nedostupné | |
| 2025-09-30 | Nedostupné |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-09-30 | 2010-09-30 | 2011-09-30 | 2012-09-30 | 2013-09-30 | 2014-09-30 | 2015-09-30 | 2016-09-30 | 2017-09-30 | 2018-09-30 | 2019-09-30 | 2020-09-30 | 2021-09-30 | 2022-09-30 | 2023-09-30 | 2024-09-30 | 2025-09-30 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 6,91 mld. USD | 8,07 mld. USD | 9,19 mld. USD | 10,42 mld. USD | 11,78 mld. USD | 12,7 mld. USD | 13,88 mld. USD | 15,08 mld. USD | 18,36 mld. USD | 20,61 mld. USD | 22,98 mld. USD | 21,85 mld. USD | 24,11 mld. USD | 29,31 mld. USD | 32,65 mld. USD | 35,93 mld. USD | 40 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 2,35 mld. USD | 2,97 mld. USD | 3,65 mld. USD | 2,14 mld. USD | 4,98 mld. USD | 5,44 mld. USD | 6,33 mld. USD | 5,99 mld. USD | 6,7 mld. USD | 10,3 mld. USD | 12,08 mld. USD | 10,87 mld. USD | 12,31 mld. USD | 14,96 mld. USD | 17,27 mld. USD | 19,74 mld. USD | 20,06 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 3,54 mld. USD | 4,59 mld. USD | 5,46 mld. USD | 2,14 mld. USD | 7,24 mld. USD | 7,7 mld. USD | 9,06 mld. USD | 7,88 mld. USD | 12,14 mld. USD | 12,95 mld. USD | 15 mld. USD | 14,08 mld. USD | 15,8 mld. USD | 18,81 mld. USD | 21 mld. USD | 23,6 mld. USD | 23,99 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 0,56 mld. USD | 2,69 mld. USD | 3,87 mld. USD | 5,01 mld. USD | 3,02 mld. USD | 7,21 mld. USD | 6,58 mld. USD | 5,57 mld. USD | 9,32 mld. USD | 12,94 mld. USD | 12,78 mld. USD | 10,44 mld. USD | 15,23 mld. USD | 18,85 mld. USD | 20,76 mld. USD | 19,95 mld. USD | 23,06 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 4,62 mld. USD | 3,87 mld. USD | 2,13 mld. USD | 2,07 mld. USD | 2,19 mld. USD | 1,97 mld. USD | 3,52 mld. USD | 5,62 mld. USD | 9,87 mld. USD | 8,16 mld. USD | 7,84 mld. USD | 16,29 mld. USD | 16,49 mld. USD | 15,69 mld. USD | 16,29 mld. USD | 11,98 mld. USD | 17,16 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 32,28 mld. USD | 33,41 mld. USD | 34,76 mld. USD | 40,01 mld. USD | 35,96 mld. USD | 38,57 mld. USD | 39,37 mld. USD | 64,04 mld. USD | 67,98 mld. USD | 69,23 mld. USD | 72,57 mld. USD | 80,92 mld. USD | 82,9 mld. USD | 85,5 mld. USD | 90,5 mld. USD | 94,51 mld. USD | 99,63 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 9,24 mld. USD | 8,73 mld. USD | 9,19 mld. USD | 11,79 mld. USD | 7,82 mld. USD | 9,56 mld. USD | 10,02 mld. USD | 14,31 mld. USD | 19,02 mld. USD | 18,22 mld. USD | 20,97 mld. USD | 27,65 mld. USD | 27,61 mld. USD | 30,21 mld. USD | 33,53 mld. USD | 34,03 mld. USD | 37,77 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 4,44 mld. USD | 3,5 mld. USD | 3,45 mld. USD | 7,95 mld. USD | 4,34 mld. USD | 6,01 mld. USD | 5,36 mld. USD | 8,05 mld. USD | 9,99 mld. USD | 11,31 mld. USD | 13,42 mld. USD | 14,51 mld. USD | 15,74 mld. USD | 20,85 mld. USD | 23,1 mld. USD | 26,52 mld. USD | 35,05 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 9,09 mld. USD | 8,39 mld. USD | 8,32 mld. USD | 12,38 mld. USD | 9,09 mld. USD | 11,16 mld. USD | 9,53 mld. USD | 31,12 mld. USD | 35,22 mld. USD | 35,22 mld. USD | 37,89 mld. USD | 44,71 mld. USD | 45,31 mld. USD | 49,92 mld. USD | 51,77 mld. USD | 55,37 mld. USD | 61,72 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0,01 mld. USD | 0,01 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0 mld. USD | 1,75 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 3 mld. USD | 1 mld. USD | 2,25 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 5,57 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 0,04 mld. USD | 0,03 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 15,88 mld. USD | 16,62 mld. USD | 16,63 mld. USD | 16,73 mld. USD | 21,07 mld. USD | 19,98 mld. USD | 20,2 mld. USD | 20,46 mld. USD | 20,84 mld. USD | 19,6 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,12 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,03 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0,54 mld. USD | 0,64 mld. USD | 0,64 mld. USD | 0,59 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Net margin Čistá marža | 34 % | 36,8 % | 39,7 % | 20,6 % | 42,3 % | 42,8 % | 45,6 % | 39,7 % | 36,5 % | 50 % | 52,6 % | 49,7 % | 51,1 % | 51 % | 52,9 % | 55 % | 50,1 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 60 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 11,3 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Chýba 12.5 % váhy vstupov.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Dáta umožňujú čítať výsledky, ale nestačia na celkové hodnotenie finančného zdravia.
Medziročný rast tržieb 11,3 %, čistá marža 50,1 % a FCF marža Nedostupné. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -4,8 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗