PYPL · NASDAQ
PayPal Holdings, Inc.
Financial technology and digital commerce · Services-Business Services, NEC
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 33,17 mld. USDTržby · rast YoY 4,3 %
- Net income
- 5,23 mld. USDČistý zisk · čistá marža 15,8 %
- Free cash flow
- 5,56 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 16,8 %
- Diluted EPS
- 5,41 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 18,3 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
- Return on assets (ROA)
- 6,6 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 8,05 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 11,38 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 6,77 mld. USD na 5,56 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 8,58 mld. USDMedziročne 2 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 1,4 mld. USDPrevádzková marža 16,3 %
- Čistý zisk
- 1,07 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 1,25 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 27. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 8584000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001633917-26-000088 · Revenues · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 27. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 1402000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001633917-26-000088 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 27. 10. 2026.
- Čistý zisk: 1073000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001633917-26-000088 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 27. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 1.2500000000 USD/shares · reported-v1. 0001633917-26-000088 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 27. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 27. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
33,172 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue33,172 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | 9,248 | |
| 2016-12-31 | 10,842 | |
| 2017-12-31 | 13,094 | |
| 2018-12-31 | 15,451 | |
| 2019-12-31 | 17,772 | |
| 2020-12-31 | 21,454 | |
| 2021-12-31 | 25,371 | |
| 2022-12-31 | 27,518 | |
| 2023-12-31 | 29,771 | |
| 2024-12-31 | 31,797 | |
| 2025-12-31 | 33,172 |
Net income
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
5,233 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income5,233 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | 1,228 | |
| 2016-12-31 | 1,401 | |
| 2017-12-31 | 1,795 | |
| 2018-12-31 | 2,057 | |
| 2019-12-31 | 2,459 | |
| 2020-12-31 | 4,202 | |
| 2021-12-31 | 4,169 | |
| 2022-12-31 | 2,419 | |
| 2023-12-31 | 4,246 | |
| 2024-12-31 | 4,147 | |
| 2025-12-31 | 5,233 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
5,564 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow5,564 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | 1,824 | |
| 2016-12-31 | 2,489 | |
| 2017-12-31 | 1,864 | |
| 2018-12-31 | 4,657 | |
| 2019-12-31 | 3,367 | |
| 2020-12-31 | 5,353 | |
| 2021-12-31 | 4,889 | |
| 2022-12-31 | 5,107 | |
| 2023-12-31 | 4,22 | |
| 2024-12-31 | 6,767 | |
| 2025-12-31 | 5,564 |
Net margin
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
15,78 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin15,78 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | 13,28 | |
| 2016-12-31 | 12,92 | |
| 2017-12-31 | 13,71 | |
| 2018-12-31 | 13,31 | |
| 2019-12-31 | 13,84 | |
| 2020-12-31 | 19,59 | |
| 2021-12-31 | 16,43 | |
| 2022-12-31 | 8,79 | |
| 2023-12-31 | 14,26 | |
| 2024-12-31 | 13,04 | |
| 2025-12-31 | 15,78 |
Total assets
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
80,173 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets80,173 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | 28,881 | |
| 2016-12-31 | 33,103 | |
| 2017-12-31 | 40,774 | |
| 2018-12-31 | 43,332 | |
| 2019-12-31 | 51,333 | |
| 2020-12-31 | 70,379 | |
| 2021-12-31 | 75,803 | |
| 2022-12-31 | 78,624 | |
| 2023-12-31 | 82,166 | |
| 2024-12-31 | 78,725 | |
| 2025-12-31 | 80,173 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Tento obchodný model vyžaduje osobitnú metodiku finančného zdravia.
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
Nehodnotené
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
—/100Peňažné toky
—/100Rast a konzistentnosť
—/100Efektívnosť kapitálu
—/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 18,3 % | Nedostupné | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 15,8 % | Nedostupné | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,3 × | Nedostupné | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 74,7 % | Nedostupné | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 16,8 % | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,2 × | Nedostupné | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 5,6 % | Nedostupné | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | Nedostupné | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 6,6 % | Nedostupné | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue33,172 mld. USDNet income5,233 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2015-12-31 | 9,248 | 1,228 | |
| 2016-12-31 | 10,842 | 1,401 | |
| 2017-12-31 | 13,094 | 1,795 | |
| 2018-12-31 | 15,451 | 2,057 | |
| 2019-12-31 | 17,772 | 2,459 | |
| 2020-12-31 | 21,454 | 4,202 | |
| 2021-12-31 | 25,371 | 4,169 | |
| 2022-12-31 | 27,518 | 2,419 | |
| 2023-12-31 | 29,771 | 4,246 | |
| 2024-12-31 | 31,797 | 4,147 | |
| 2025-12-31 | 33,172 | 5,233 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin18,28 %Net margin15,78 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2015-12-31 | 15,8 | 13,28 | |
| 2016-12-31 | 14,63 | 12,92 | |
| 2017-12-31 | 16,24 | 13,71 | |
| 2018-12-31 | 14,2 | 13,31 | |
| 2019-12-31 | 15,3 | 13,84 | |
| 2020-12-31 | 15,33 | 19,59 | |
| 2021-12-31 | 16,8 | 16,43 | |
| 2022-12-31 | 13,94 | 8,79 | |
| 2023-12-31 | 16,89 | 14,26 | |
| 2024-12-31 | 16,75 | 13,04 | |
| 2025-12-31 | 18,28 | 15,78 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow5,564 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | 1,824 | |
| 2016-12-31 | 2,489 | |
| 2017-12-31 | 1,864 | |
| 2018-12-31 | 4,657 | |
| 2019-12-31 | 3,367 | |
| 2020-12-31 | 5,353 | |
| 2021-12-31 | 4,889 | |
| 2022-12-31 | 5,107 | |
| 2023-12-31 | 4,22 | |
| 2024-12-31 | 6,767 | |
| 2025-12-31 | 5,564 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents8,049 mld. USDLong-term debt11,383 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2015-12-31 | 1,393 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 1,59 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 2,883 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 7,575 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 7,349 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | 4,794 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 5,197 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 7,776 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 9,081 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 6,662 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 8,049 | 11,383 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets80,173 mld. USDTotal liabilities59,917 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2015-12-31 | 28,881 | 15,122 | |
| 2016-12-31 | 33,103 | 18,391 | |
| 2017-12-31 | 40,774 | 24,78 | |
| 2018-12-31 | 43,332 | 27,946 | |
| 2019-12-31 | 51,333 | 34,404 | |
| 2020-12-31 | 70,379 | 50,316 | |
| 2021-12-31 | 75,803 | 54,076 | |
| 2022-12-31 | 78,624 | 58,35 | |
| 2023-12-31 | 82,166 | 61,115 | |
| 2024-12-31 | 78,725 | 58,308 | |
| 2025-12-31 | 80,173 | 59,917 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth4,32 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 17,24 | |
| 2017-12-31 | 20,77 | |
| 2018-12-31 | 18 | |
| 2019-12-31 | 15,02 | |
| 2020-12-31 | 20,72 | |
| 2021-12-31 | 18,26 | |
| 2022-12-31 | 8,46 | |
| 2023-12-31 | 8,19 | |
| 2024-12-31 | 6,81 | |
| 2025-12-31 | 4,32 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravieNedostupné
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 9,25 mld. USD | 10,84 mld. USD | 13,09 mld. USD | 15,45 mld. USD | 17,77 mld. USD | 21,45 mld. USD | 25,37 mld. USD | 27,52 mld. USD | 29,77 mld. USD | 31,8 mld. USD | 33,17 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 1,23 mld. USD | 1,4 mld. USD | 1,8 mld. USD | 2,06 mld. USD | 2,46 mld. USD | 4,2 mld. USD | 4,17 mld. USD | 2,42 mld. USD | 4,25 mld. USD | 4,15 mld. USD | 5,23 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 1,46 mld. USD | 1,59 mld. USD | 2,13 mld. USD | 2,19 mld. USD | 2,72 mld. USD | 3,29 mld. USD | 4,26 mld. USD | 3,84 mld. USD | 5,03 mld. USD | 5,33 mld. USD | 6,07 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 1,00 USD | 1,15 USD | 1,47 USD | 1,71 USD | 2,07 USD | 3,54 USD | 3,52 USD | 2,09 USD | 3,84 USD | 3,99 USD | 5,41 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 2,55 mld. USD | 3,16 mld. USD | 2,53 mld. USD | 5,48 mld. USD | 4,07 mld. USD | 6,22 mld. USD | 5,8 mld. USD | 5,81 mld. USD | 4,84 mld. USD | 7,45 mld. USD | 6,42 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,72 mld. USD | 0,67 mld. USD | 0,67 mld. USD | 0,82 mld. USD | 0,7 mld. USD | 0,87 mld. USD | 0,91 mld. USD | 0,71 mld. USD | 0,62 mld. USD | 0,68 mld. USD | 0,85 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1,39 mld. USD | 1,59 mld. USD | 2,88 mld. USD | 7,58 mld. USD | 7,35 mld. USD | 4,79 mld. USD | 5,2 mld. USD | 7,78 mld. USD | 9,08 mld. USD | 6,66 mld. USD | 8,05 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 28,88 mld. USD | 33,1 mld. USD | 40,77 mld. USD | 43,33 mld. USD | 51,33 mld. USD | 70,38 mld. USD | 75,8 mld. USD | 78,62 mld. USD | 82,17 mld. USD | 78,73 mld. USD | 80,17 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 20,65 mld. USD | 25,73 mld. USD | 32,65 mld. USD | 32,96 mld. USD | 38,5 mld. USD | 51 mld. USD | 52,57 mld. USD | 57,42 mld. USD | 62,57 mld. USD | 58,21 mld. USD | 59,76 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 13,62 mld. USD | 16,88 mld. USD | 22,86 mld. USD | 25,9 mld. USD | 26,92 mld. USD | 38,45 mld. USD | 43,03 mld. USD | 45,01 mld. USD | 48,47 mld. USD | 45,49 mld. USD | 46,44 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 15,12 mld. USD | 18,39 mld. USD | 24,78 mld. USD | 27,95 mld. USD | 34,4 mld. USD | 50,32 mld. USD | 54,08 mld. USD | 58,35 mld. USD | 61,12 mld. USD | 58,31 mld. USD | 59,92 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 1,4 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0 mld. USD | 4,97 mld. USD | 8,94 mld. USD | 8,05 mld. USD | 10,42 mld. USD | 9,68 mld. USD | 9,88 mld. USD | 9,99 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | Nedostupné | 0 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,08 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,21 mld. USD | 0,23 mld. USD | 0,3 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,44 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 1,82 mld. USD | 2,49 mld. USD | 1,86 mld. USD | 4,66 mld. USD | 3,37 mld. USD | 5,35 mld. USD | 4,89 mld. USD | 5,11 mld. USD | 4,22 mld. USD | 6,77 mld. USD | 5,56 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 13,3 % | 12,9 % | 13,7 % | 13,3 % | 13,8 % | 19,6 % | 16,4 % | 8,8 % | 14,3 % | 13 % | 15,8 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 18,3 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 16,8 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 4,3 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 6,77 mld. USD na 5,56 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Dáta umožňujú čítať výsledky, ale nestačia na celkové hodnotenie finančného zdravia.
Medziročný rast tržieb 4,3 %, čistá marža 15,8 % a FCF marža 16,8 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +2,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 6,77 mld. USD na 5,56 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti PayPal Holdings, Inc.
PayPal Holdings, Inc. · Services-Business Services, NEC.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗