Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

UNP · NYSE

UNION PACIFIC CORP

Industrials · Railroads, Line-Haul Operating

75/100Finančné zdravieB · Dobré100 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
24,51 mld. USDTržby · rast YoY 1,1 %
Net income
7,14 mld. USDČistý zisk · čistá marža 29,1 %
Free cash flow
5,5 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 22,4 %
Diluted EPS
11,98 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
40,2 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
Return on assets (ROA)
10,4 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
1,27 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 5,89 mld. USD na 5,5 mld. USD.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q3 FY 2026 · USD

Obdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.

Tržby
7,2 mld. USDMedziročne 15,3 % · Q3 FY 2025
Prevádzkový zisk
2,94 mld. USDPrevádzková marža 40,9 %
Čistý zisk
2,08 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
3,49 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 22. 10. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 7197000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000100885-26-000321 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 2943000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000100885-26-000321 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
  • Čistý zisk: 2076000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000100885-26-000321 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
  • Zriedený EPS: 3.4900000000 USD/shares · reported-v1. 0000100885-26-000321 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 22. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 17 dostupných období

24,51 mld. USD

Obdobie do 2025-12-31

31. 12. 2025Revenue24,51 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.12,6405217,21950721,79849326,377482009-12-31: 14,143 mld. USD2010-12-31: 16,965 mld. USD2011-12-31: 19,557 mld. USD2012-12-31: 20,926 mld. USD2013-12-31: 21,963 mld. USD2014-12-31: 23,988 mld. USD2015-12-31: 21,813 mld. USD2016-12-31: 19,941 mld. USD2017-12-31: 21,24 mld. USD2018-12-31: 22,832 mld. USD2019-12-31: 21,708 mld. USD2020-12-31: 19,533 mld. USD2021-12-31: 21,804 mld. USD2022-12-31: 24,875 mld. USD2023-12-31: 24,119 mld. USD2024-12-31: 24,25 mld. USD2025-12-31: 24,51 mld. USD20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2009-12-3114,143
2010-12-3116,965
2011-12-3119,557
2012-12-3120,926
2013-12-3121,963
2014-12-3123,988
2015-12-3121,813
2016-12-3119,941
2017-12-3121,24
2018-12-3122,832
2019-12-3121,708
2020-12-3119,533
2021-12-3121,804
2022-12-3124,875
2023-12-3124,119
2024-12-3124,25
2025-12-3124,51

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

B · Dobré

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

100 % pokrytie vstupov · obdobie do

100 %Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

99/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

38/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

87/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

76/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

76/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Ziskovosť · 99Najslabšia oblasť Finančná stabilita · 38
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu40,2 %100Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu29,1 %97,8Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu0,9 ×44,5Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu73,5 %31,8Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu22,4 %81,1(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu1,3 ×92,1Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu0,8 %52,4CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu10,4 %76Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

17 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Revenue24,51 mld. USDNet income7,138 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.07,08937514,1787521,26812528,35752009-12-31: 14,143 mld. USD2010-12-31: 16,965 mld. USD2011-12-31: 19,557 mld. USD2012-12-31: 20,926 mld. USD2013-12-31: 21,963 mld. USD2014-12-31: 23,988 mld. USD2015-12-31: 21,813 mld. USD2016-12-31: 19,941 mld. USD2017-12-31: 21,24 mld. USD2018-12-31: 22,832 mld. USD2019-12-31: 21,708 mld. USD2020-12-31: 19,533 mld. USD2021-12-31: 21,804 mld. USD2022-12-31: 24,875 mld. USD2023-12-31: 24,119 mld. USD2024-12-31: 24,25 mld. USD2025-12-31: 24,51 mld. USD2009-12-31: 1,89 mld. USD2010-12-31: 2,78 mld. USD2011-12-31: 3,292 mld. USD2012-12-31: 3,943 mld. USD2013-12-31: 4,388 mld. USD2014-12-31: 5,18 mld. USD2015-12-31: 4,772 mld. USD2016-12-31: 4,233 mld. USD2017-12-31: 10,712 mld. USD2018-12-31: 5,966 mld. USD2019-12-31: 5,919 mld. USD2020-12-31: 5,349 mld. USD2021-12-31: 6,523 mld. USD2022-12-31: 6,998 mld. USD2023-12-31: 6,379 mld. USD2024-12-31: 6,747 mld. USD2025-12-31: 7,138 mld. USD20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2009-12-3114,1431,89
2010-12-3116,9652,78
2011-12-3119,5573,292
2012-12-3120,9263,943
2013-12-3121,9634,388
2014-12-3123,9885,18
2015-12-3121,8134,772
2016-12-3119,9414,233
2017-12-3121,2410,712
2018-12-3122,8325,966
2019-12-3121,7085,919
2020-12-3119,5335,349
2021-12-3121,8046,523
2022-12-3124,8756,998
2023-12-3124,1196,379
2024-12-3124,256,747
2025-12-3124,517,138

Operating & net margin

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Operating margin40,17 %Net margin29,12 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.8,1723,9939,8155,622009-12-31: 23,89 %2010-12-31: 29,36 %2011-12-31: 29,27 %2012-12-31: 32,23 %2013-12-31: 33,9 %2014-12-31: 36,49 %2015-12-31: 36,91 %2016-12-31: 36,32 %2017-12-31: 38,16 %2018-12-31: 37,3 %2019-12-31: 39,4 %2020-12-31: 40,11 %2021-12-31: 42,83 %2022-12-31: 39,87 %2023-12-31: 37,65 %2024-12-31: 40,05 %2025-12-31: 40,17 %2009-12-31: 13,36 %2010-12-31: 16,39 %2011-12-31: 16,83 %2012-12-31: 18,84 %2013-12-31: 19,98 %2014-12-31: 21,59 %2015-12-31: 21,88 %2016-12-31: 21,23 %2017-12-31: 50,43 %2018-12-31: 26,13 %2019-12-31: 27,27 %2020-12-31: 27,38 %2021-12-31: 29,92 %2022-12-31: 28,13 %2023-12-31: 26,45 %2024-12-31: 27,82 %2025-12-31: 29,12 %20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2009-12-3123,8913,36
2010-12-3129,3616,39
2011-12-3129,2716,83
2012-12-3132,2318,84
2013-12-3133,919,98
2014-12-3136,4921,59
2015-12-3136,9121,88
2016-12-3136,3221,23
2017-12-3138,1650,43
2018-12-3137,326,13
2019-12-3139,427,27
2020-12-3140,1127,38
2021-12-3142,8329,92
2022-12-3139,8728,13
2023-12-3137,6526,45
2024-12-3140,0527,82
2025-12-3140,1729,12

Free cash flow

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Free cash flow5,499 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.01,737363,474725,212086,949442009-12-31: 0,85 mld. USD2010-12-31: 1,623 mld. USD2011-12-31: 2,697 mld. USD2012-12-31: 2,423 mld. USD2017-12-31: 3,992 mld. USD2018-12-31: 5,249 mld. USD2019-12-31: 5,156 mld. USD2020-12-31: 5,613 mld. USD2021-12-31: 6,096 mld. USD2022-12-31: 5,742 mld. USD2023-12-31: 4,773 mld. USD2024-12-31: 5,894 mld. USD2025-12-31: 5,499 mld. USD20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2009-12-310,85
2010-12-311,623
2011-12-312,697
2012-12-312,423
2013-12-31Nedostupné
2014-12-31Nedostupné
2015-12-31Nedostupné
2016-12-31Nedostupné
2017-12-313,992
2018-12-315,249
2019-12-315,156
2020-12-315,613
2021-12-316,096
2022-12-315,742
2023-12-314,773
2024-12-315,894
2025-12-315,499

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Cash & equivalents1,266 mld. USDLong-term debtNedostupné

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.00,527251,05451,581752,1092009-12-31: 1,85 mld. USD2010-12-31: 1,086 mld. USD2011-12-31: 1,217 mld. USD2012-12-31: 1,063 mld. USD2013-12-31: 1,432 mld. USD2014-12-31: 1,586 mld. USD2015-12-31: 1,391 mld. USD2016-12-31: 1,277 mld. USD2017-12-31: 1,275 mld. USD2018-12-31: 1,273 mld. USD2019-12-31: 0,831 mld. USD2020-12-31: 1,799 mld. USD2021-12-31: 0,96 mld. USD2022-12-31: 0,973 mld. USD2023-12-31: 1,055 mld. USD2024-12-31: 1,016 mld. USD2025-12-31: 1,266 mld. USD20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2009-12-311,85Nedostupné
2010-12-311,086Nedostupné
2011-12-311,217Nedostupné
2012-12-311,063Nedostupné
2013-12-311,432Nedostupné
2014-12-311,586Nedostupné
2015-12-311,391Nedostupné
2016-12-311,277Nedostupné
2017-12-311,275Nedostupné
2018-12-311,273Nedostupné
2019-12-310,831Nedostupné
2020-12-311,799Nedostupné
2021-12-310,96Nedostupné
2022-12-310,973Nedostupné
2023-12-311,055Nedostupné
2024-12-311,016Nedostupné
2025-12-311,266Nedostupné

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Total assets69,698 mld. USDTotal liabilities51,231 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.019,8639339,7278659,5917979,455722009-12-31: 42,184 mld. USD2010-12-31: 43,088 mld. USD2011-12-31: 45,096 mld. USD2012-12-31: 47,153 mld. USD2013-12-31: 49,731 mld. USD2014-12-31: 52,372 mld. USD2015-12-31: 54,6 mld. USD2016-12-31: 55,718 mld. USD2017-12-31: 57,806 mld. USD2018-12-31: 59,147 mld. USD2019-12-31: 61,673 mld. USD2020-12-31: 62,398 mld. USD2021-12-31: 63,525 mld. USD2022-12-31: 65,449 mld. USD2023-12-31: 67,132 mld. USD2024-12-31: 67,715 mld. USD2025-12-31: 69,698 mld. USD2009-12-31: 25,383 mld. USD2010-12-31: 25,325 mld. USD2011-12-31: 26,518 mld. USD2012-12-31: 27,276 mld. USD2013-12-31: 28,506 mld. USD2014-12-31: 31,183 mld. USD2015-12-31: 33,898 mld. USD2016-12-31: 35,786 mld. USD2017-12-31: 32,95 mld. USD2018-12-31: 38,724 mld. USD2019-12-31: 43,545 mld. USD2020-12-31: 45,44 mld. USD2021-12-31: 49,364 mld. USD2022-12-31: 53,286 mld. USD2023-12-31: 52,344 mld. USD2024-12-31: 50,825 mld. USD2025-12-31: 51,231 mld. USD20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2009-12-3142,18425,383
2010-12-3143,08825,325
2011-12-3145,09626,518
2012-12-3147,15327,276
2013-12-3149,73128,506
2014-12-3152,37231,183
2015-12-3154,633,898
2016-12-3155,71835,786
2017-12-3157,80632,95
2018-12-3159,14738,724
2019-12-3161,67343,545
2020-12-3162,39845,44
2021-12-3163,52549,364
2022-12-3165,44953,286
2023-12-3167,13252,344
2024-12-3167,71550,825
2025-12-3169,69851,231

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Revenue growth1,07 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-14,22-4,624,9714,5624,152010-12-31: 19,95 %2011-12-31: 15,28 %2012-12-31: 7 %2013-12-31: 4,96 %2014-12-31: 9,22 %2015-12-31: -9,07 %2016-12-31: -8,58 %2017-12-31: 6,51 %2018-12-31: 7,5 %2019-12-31: -4,92 %2020-12-31: -10,02 %2021-12-31: 11,63 %2022-12-31: 14,08 %2023-12-31: -3,04 %2024-12-31: 0,54 %2025-12-31: 1,07 %20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2009-12-31Nedostupné
2010-12-3119,95
2011-12-3115,28
2012-12-317
2013-12-314,96
2014-12-319,22
2015-12-31-9,07
2016-12-31-8,58
2017-12-316,51
2018-12-317,5
2019-12-31-4,92
2020-12-31-10,02
2021-12-3111,63
2022-12-3114,08
2023-12-31-3,04
2024-12-310,54
2025-12-311,07

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Finančné zdravie75 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002011-12-31: 73 bodov / 1002012-12-31: 73 bodov / 1002017-12-31: 73 bodov / 1002018-12-31: 77 bodov / 1002019-12-31: 75 bodov / 1002020-12-31: 75 bodov / 1002021-12-31: 74 bodov / 1002022-12-31: 75 bodov / 1002023-12-31: 72 bodov / 1002024-12-31: 73 bodov / 1002025-12-31: 75 bodov / 10020092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2009-12-31Nedostupné
2010-12-31Nedostupné
2011-12-3173
2012-12-3173
2013-12-31Nedostupné
2014-12-31Nedostupné
2015-12-31Nedostupné
2016-12-31Nedostupné
2017-12-3173
2018-12-3177
2019-12-3175
2020-12-3175
2021-12-3174
2022-12-3175
2023-12-3172
2024-12-3173
2025-12-3175
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2009-12-312010-12-312011-12-312012-12-312013-12-312014-12-312015-12-312016-12-312017-12-312018-12-312019-12-312020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
RevenueTržby14,14 mld. USD16,97 mld. USD19,56 mld. USD20,93 mld. USD21,96 mld. USD23,99 mld. USD21,81 mld. USD19,94 mld. USD21,24 mld. USD22,83 mld. USD21,71 mld. USD19,53 mld. USD21,8 mld. USD24,88 mld. USD24,12 mld. USD24,25 mld. USD24,51 mld. USD
Net incomeČistý zisk1,89 mld. USD2,78 mld. USD3,29 mld. USD3,94 mld. USD4,39 mld. USD5,18 mld. USD4,77 mld. USD4,23 mld. USD10,71 mld. USD5,97 mld. USD5,92 mld. USD5,35 mld. USD6,52 mld. USD7 mld. USD6,38 mld. USD6,75 mld. USD7,14 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk3,38 mld. USD4,98 mld. USD5,72 mld. USD6,75 mld. USD7,45 mld. USD8,75 mld. USD8,05 mld. USD7,24 mld. USD8,11 mld. USD8,52 mld. USD8,55 mld. USD7,83 mld. USD9,34 mld. USD9,92 mld. USD9,08 mld. USD9,71 mld. USD9,85 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu3,74 USD5,53 USD6,72 USD4,14 USD4,71 USD5,75 USD5,49 USD5,07 USD13,36 USD7,91 USD8,38 USD7,88 USD9,95 USD11,21 USD10,45 USD11,09 USD11,98 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow3,2 mld. USD4,11 mld. USD5,87 mld. USD6,16 mld. USDNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné7,23 mld. USD8,69 mld. USD8,61 mld. USD8,54 mld. USD9,03 mld. USD9,36 mld. USD8,38 mld. USD9,35 mld. USD9,29 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)2,35 mld. USD2,48 mld. USD3,18 mld. USD3,74 mld. USD3,5 mld. USD4,35 mld. USD4,65 mld. USD3,51 mld. USD3,24 mld. USD3,44 mld. USD3,45 mld. USD2,93 mld. USD2,94 mld. USD3,62 mld. USD3,61 mld. USD3,45 mld. USD3,79 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty1,85 mld. USD1,09 mld. USD1,22 mld. USD1,06 mld. USD1,43 mld. USD1,59 mld. USD1,39 mld. USD1,28 mld. USD1,28 mld. USD1,27 mld. USD0,83 mld. USD1,8 mld. USD0,96 mld. USD0,97 mld. USD1,06 mld. USD1,02 mld. USD1,27 mld. USD
Total assetsAktíva42,18 mld. USD43,09 mld. USD45,1 mld. USD47,15 mld. USD49,73 mld. USD52,37 mld. USD54,6 mld. USD55,72 mld. USD57,81 mld. USD59,15 mld. USD61,67 mld. USD62,4 mld. USD63,53 mld. USD65,45 mld. USD67,13 mld. USD67,72 mld. USD69,7 mld. USD
Current assetsObežné aktíva3,68 mld. USD3,43 mld. USD3,73 mld. USD3,61 mld. USD3,99 mld. USD4,4 mld. USD4,13 mld. USD3,6 mld. USD4,01 mld. USD4,16 mld. USD3,46 mld. USD4,21 mld. USD3,55 mld. USD3,95 mld. USD4,15 mld. USD4,02 mld. USD4,56 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky2,68 mld. USD2,95 mld. USD3,32 mld. USD3,12 mld. USD3,79 mld. USD3,76 mld. USD3,21 mld. USD3,64 mld. USD3,94 mld. USD4,63 mld. USD4,35 mld. USD4,17 mld. USD5,74 mld. USD5,52 mld. USD5,11 mld. USD5,25 mld. USD5,01 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom25,38 mld. USD25,33 mld. USD26,52 mld. USD27,28 mld. USD28,51 mld. USD31,18 mld. USD33,9 mld. USD35,79 mld. USD32,95 mld. USD38,72 mld. USD43,55 mld. USD45,44 mld. USD49,36 mld. USD53,29 mld. USD52,34 mld. USD50,83 mld. USD51,23 mld. USD
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhuNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej častiNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Interest expenseÚrokové náklady0,6 mld. USD0,6 mld. USD0,57 mld. USD0,54 mld. USD0,53 mld. USD0,56 mld. USD0,62 mld. USD0,7 mld. USD0,72 mld. USD0,87 mld. USD1,05 mld. USD1,14 mld. USD1,16 mld. USD1,27 mld. USD1,34 mld. USD1,27 mld. USD1,31 mld. USD
Cost of revenueNáklady na tržbyNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Free cash flow Voľný peňažný tok · model0,85 mld. USD1,62 mld. USD2,7 mld. USD2,42 mld. USDNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné3,99 mld. USD5,25 mld. USD5,16 mld. USD5,61 mld. USD6,1 mld. USD5,74 mld. USD4,77 mld. USD5,89 mld. USD5,5 mld. USD
Net margin Čistá marža13,4 %16,4 %16,8 %18,8 %20 %21,6 %21,9 %21,2 %50,4 %26,1 %27,3 %27,4 %29,9 %28,1 %26,4 %27,8 %29,1 %
Zdroj · dátum podania SEC

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 40,2 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 22,4 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 1,1 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Riziká a slabé miesta

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 5,89 mld. USD na 5,5 mld. USD.
  • Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 1,1 %, čistá marža 29,1 % a FCF marža 22,4 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +1,3 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 5,89 mld. USD na 5,5 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
  • Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti UNION PACIFIC CORP

UNION PACIFIC CORP · Railroads, Line-Haul Operating.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.