TXN · NASDAQ
TEXAS INSTRUMENTS INC
Semiconductors · Semiconductors & Related Devices
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 17,68 mld. USDTržby · rast YoY 13 %
- Net income
- 5 mld. USDČistý zisk · čistá marža 28,3 %
- Free cash flow
- 2,6 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 14,7 %
- Diluted EPS
- 5,45 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 34,1 %Prevádzková marža · hrubá marža 57 %
- Return on assets (ROA)
- 14,3 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 3,23 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 14,05 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 6,06 mld. USDMedziročne 27,7 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 2,87 mld. USDPrevádzková marža 47,5 %
- Čistý zisk
- 2,43 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 2,62 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 23. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 6055000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000097476-26-000169 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 23. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 2874000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000097476-26-000169 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 23. 10. 2026.
- Čistý zisk: 2425000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000097476-26-000169 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 23. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 2.6200000000 USD/shares · reported-v1. 0000097476-26-000169 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 23. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 23. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
17,682 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue17,682 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 10,427 | |
| 2010-12-31 | 13,966 | |
| 2011-12-31 | 13,735 | |
| 2012-12-31 | 12,825 | |
| 2013-12-31 | 12,205 | |
| 2014-12-31 | 13,045 | |
| 2015-12-31 | 13 | |
| 2016-12-31 | 13,37 | |
| 2017-12-31 | 14,961 | |
| 2018-12-31 | 15,784 | |
| 2019-12-31 | 14,383 | |
| 2020-12-31 | 14,461 | |
| 2021-12-31 | 18,344 | |
| 2022-12-31 | 20,028 | |
| 2023-12-31 | 17,519 | |
| 2024-12-31 | 15,641 | |
| 2025-12-31 | 17,682 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
5,001 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income5,001 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,47 | |
| 2010-12-31 | 3,228 | |
| 2011-12-31 | 2,236 | |
| 2012-12-31 | 1,759 | |
| 2013-12-31 | 2,162 | |
| 2014-12-31 | 2,821 | |
| 2015-12-31 | 2,986 | |
| 2016-12-31 | 3,595 | |
| 2017-12-31 | 3,682 | |
| 2018-12-31 | 5,58 | |
| 2019-12-31 | 5,017 | |
| 2020-12-31 | 5,595 | |
| 2021-12-31 | 7,769 | |
| 2022-12-31 | 8,749 | |
| 2023-12-31 | 6,51 | |
| 2024-12-31 | 4,799 | |
| 2025-12-31 | 5,001 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,603 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow2,603 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 4,083 | |
| 2017-12-31 | 4,668 | |
| 2018-12-31 | 6,058 | |
| 2019-12-31 | 5,802 | |
| 2020-12-31 | 5,49 | |
| 2021-12-31 | 6,294 | |
| 2022-12-31 | 5,923 | |
| 2023-12-31 | 1,349 | |
| 2024-12-31 | 1,498 | |
| 2025-12-31 | 2,603 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28,28 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin28,28 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 14,1 | |
| 2010-12-31 | 23,11 | |
| 2011-12-31 | 16,28 | |
| 2012-12-31 | 13,72 | |
| 2013-12-31 | 17,71 | |
| 2014-12-31 | 21,63 | |
| 2015-12-31 | 22,97 | |
| 2016-12-31 | 26,89 | |
| 2017-12-31 | 24,61 | |
| 2018-12-31 | 35,35 | |
| 2019-12-31 | 34,88 | |
| 2020-12-31 | 38,69 | |
| 2021-12-31 | 42,35 | |
| 2022-12-31 | 43,68 | |
| 2023-12-31 | 37,16 | |
| 2024-12-31 | 30,68 | |
| 2025-12-31 | 28,28 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
34,585 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets34,585 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 12,119 | |
| 2010-12-31 | 13,401 | |
| 2011-12-31 | 20,497 | |
| 2012-12-31 | 20,021 | |
| 2013-12-31 | 18,938 | |
| 2014-12-31 | 17,372 | |
| 2015-12-31 | 16,23 | |
| 2016-12-31 | 16,431 | |
| 2017-12-31 | 17,642 | |
| 2018-12-31 | 17,137 | |
| 2019-12-31 | 18,018 | |
| 2020-12-31 | 19,351 | |
| 2021-12-31 | 24,676 | |
| 2022-12-31 | 27,207 | |
| 2023-12-31 | 32,348 | |
| 2024-12-31 | 35,509 | |
| 2025-12-31 | 34,585 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
A · Silné
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
78/100Peňažné toky
80/100Rast a konzistentnosť
76/100Efektívnosť kapitálu
86/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 34,1 % | 90,1 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 28,3 % | 95,7 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 4,4 × | 100 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 52,9 % | 56,5 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 14,7 % | 61,8 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,4 × | 97,2 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 0,5 % | 51,4 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 14,3 % | 85,7 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue17,682 mld. USDNet income5,001 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 10,427 | 1,47 | |
| 2010-12-31 | 13,966 | 3,228 | |
| 2011-12-31 | 13,735 | 2,236 | |
| 2012-12-31 | 12,825 | 1,759 | |
| 2013-12-31 | 12,205 | 2,162 | |
| 2014-12-31 | 13,045 | 2,821 | |
| 2015-12-31 | 13 | 2,986 | |
| 2016-12-31 | 13,37 | 3,595 | |
| 2017-12-31 | 14,961 | 3,682 | |
| 2018-12-31 | 15,784 | 5,58 | |
| 2019-12-31 | 14,383 | 5,017 | |
| 2020-12-31 | 14,461 | 5,595 | |
| 2021-12-31 | 18,344 | 7,769 | |
| 2022-12-31 | 20,028 | 8,749 | |
| 2023-12-31 | 17,519 | 6,51 | |
| 2024-12-31 | 15,641 | 4,799 | |
| 2025-12-31 | 17,682 | 5,001 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin34,06 %Net margin28,28 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 19,09 | 14,1 | |
| 2010-12-31 | 32,32 | 23,11 | |
| 2011-12-31 | 21,78 | 16,28 | |
| 2012-12-31 | 15,38 | 13,72 | |
| 2013-12-31 | 23,2 | 17,71 | |
| 2014-12-31 | 30,26 | 21,63 | |
| 2015-12-31 | 33,25 | 22,97 | |
| 2016-12-31 | 36,31 | 26,89 | |
| 2017-12-31 | 40,66 | 24,61 | |
| 2018-12-31 | 42,53 | 35,35 | |
| 2019-12-31 | 39,79 | 34,88 | |
| 2020-12-31 | 40,76 | 38,69 | |
| 2021-12-31 | 48,84 | 42,35 | |
| 2022-12-31 | 50,63 | 43,68 | |
| 2023-12-31 | 41,85 | 37,16 | |
| 2024-12-31 | 34,94 | 30,68 | |
| 2025-12-31 | 34,06 | 28,28 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow2,603 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 4,083 | |
| 2017-12-31 | 4,668 | |
| 2018-12-31 | 6,058 | |
| 2019-12-31 | 5,802 | |
| 2020-12-31 | 5,49 | |
| 2021-12-31 | 6,294 | |
| 2022-12-31 | 5,923 | |
| 2023-12-31 | 1,349 | |
| 2024-12-31 | 1,498 | |
| 2025-12-31 | 2,603 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents3,225 mld. USDLong-term debt14,048 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,182 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 1,319 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 0,992 | 4,593 | |
| 2012-12-31 | 1,416 | 5,686 | |
| 2013-12-31 | 1,627 | 5,158 | |
| 2014-12-31 | 1,199 | 4,631 | |
| 2015-12-31 | 1 | 4,12 | |
| 2016-12-31 | 1,154 | 3,609 | |
| 2017-12-31 | 1,656 | 4,077 | |
| 2018-12-31 | 2,438 | 5,068 | |
| 2019-12-31 | 2,437 | 5,803 | |
| 2020-12-31 | 3,107 | 6,798 | |
| 2021-12-31 | 4,631 | 7,741 | |
| 2022-12-31 | 3,05 | 8,735 | |
| 2023-12-31 | 2,964 | 11,223 | |
| 2024-12-31 | 3,2 | 13,596 | |
| 2025-12-31 | 3,225 | 14,048 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets34,585 mld. USDTotal liabilities18,312 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 12,119 | 2,397 | |
| 2010-12-31 | 13,401 | 2,964 | |
| 2011-12-31 | 20,497 | 9,545 | |
| 2012-12-31 | 20,021 | 9,06 | |
| 2013-12-31 | 18,938 | 8,131 | |
| 2014-12-31 | 17,372 | 6,982 | |
| 2015-12-31 | 16,23 | 6,284 | |
| 2016-12-31 | 16,431 | 5,958 | |
| 2017-12-31 | 17,642 | 7,305 | |
| 2018-12-31 | 17,137 | 8,143 | |
| 2019-12-31 | 18,018 | 9,111 | |
| 2020-12-31 | 19,351 | 10,164 | |
| 2021-12-31 | 24,676 | 11,343 | |
| 2022-12-31 | 27,207 | 12,63 | |
| 2023-12-31 | 32,348 | 15,451 | |
| 2024-12-31 | 35,509 | 18,606 | |
| 2025-12-31 | 34,585 | 18,312 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth13,05 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 33,94 | |
| 2011-12-31 | -1,65 | |
| 2012-12-31 | -6,63 | |
| 2013-12-31 | -4,83 | |
| 2014-12-31 | 6,88 | |
| 2015-12-31 | -0,34 | |
| 2016-12-31 | 2,85 | |
| 2017-12-31 | 11,9 | |
| 2018-12-31 | 5,5 | |
| 2019-12-31 | -8,88 | |
| 2020-12-31 | 0,54 | |
| 2021-12-31 | 26,85 | |
| 2022-12-31 | 9,18 | |
| 2023-12-31 | -12,53 | |
| 2024-12-31 | -10,72 | |
| 2025-12-31 | 13,05 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie83 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 90 | |
| 2017-12-31 | 92 | |
| 2018-12-31 | 92 | |
| 2019-12-31 | 90 | |
| 2020-12-31 | 87 | |
| 2021-12-31 | 92 | |
| 2022-12-31 | 92 | |
| 2023-12-31 | 81 | |
| 2024-12-31 | 78 | |
| 2025-12-31 | 83 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 10,43 mld. USD | 13,97 mld. USD | 13,74 mld. USD | 12,83 mld. USD | 12,21 mld. USD | 13,05 mld. USD | 13 mld. USD | 13,37 mld. USD | 14,96 mld. USD | 15,78 mld. USD | 14,38 mld. USD | 14,46 mld. USD | 18,34 mld. USD | 20,03 mld. USD | 17,52 mld. USD | 15,64 mld. USD | 17,68 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 1,47 mld. USD | 3,23 mld. USD | 2,24 mld. USD | 1,76 mld. USD | 2,16 mld. USD | 2,82 mld. USD | 2,99 mld. USD | 3,6 mld. USD | 3,68 mld. USD | 5,58 mld. USD | 5,02 mld. USD | 5,6 mld. USD | 7,77 mld. USD | 8,75 mld. USD | 6,51 mld. USD | 4,8 mld. USD | 5 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 1,99 mld. USD | 4,51 mld. USD | 2,99 mld. USD | 1,97 mld. USD | 2,83 mld. USD | 3,95 mld. USD | 4,32 mld. USD | 4,86 mld. USD | 6,08 mld. USD | 6,71 mld. USD | 5,72 mld. USD | 5,89 mld. USD | 8,96 mld. USD | 10,14 mld. USD | 7,33 mld. USD | 5,47 mld. USD | 6,02 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 1,15 USD | 2,62 USD | 1,88 USD | 1,51 USD | 1,91 USD | 2,57 USD | 2,82 USD | 3,48 USD | 3,61 USD | 5,59 USD | 5,24 USD | 5,97 USD | 8,26 USD | 9,41 USD | 7,07 USD | 5,20 USD | 5,45 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 4,61 mld. USD | 5,36 mld. USD | 7,19 mld. USD | 6,65 mld. USD | 6,14 mld. USD | 8,76 mld. USD | 8,72 mld. USD | 6,42 mld. USD | 6,32 mld. USD | 7,15 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,75 mld. USD | 1,2 mld. USD | 0,82 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,41 mld. USD | 0,39 mld. USD | 0,55 mld. USD | 0,53 mld. USD | 0,7 mld. USD | 1,13 mld. USD | 0,85 mld. USD | 0,65 mld. USD | 2,46 mld. USD | 2,8 mld. USD | 5,07 mld. USD | 4,82 mld. USD | 4,55 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1,18 mld. USD | 1,32 mld. USD | 0,99 mld. USD | 1,42 mld. USD | 1,63 mld. USD | 1,2 mld. USD | 1 mld. USD | 1,15 mld. USD | 1,66 mld. USD | 2,44 mld. USD | 2,44 mld. USD | 3,11 mld. USD | 4,63 mld. USD | 3,05 mld. USD | 2,96 mld. USD | 3,2 mld. USD | 3,23 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 12,12 mld. USD | 13,4 mld. USD | 20,5 mld. USD | 20,02 mld. USD | 18,94 mld. USD | 17,37 mld. USD | 16,23 mld. USD | 16,43 mld. USD | 17,64 mld. USD | 17,14 mld. USD | 18,02 mld. USD | 19,35 mld. USD | 24,68 mld. USD | 27,21 mld. USD | 32,35 mld. USD | 35,51 mld. USD | 34,59 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 6,11 mld. USD | 7,06 mld. USD | 7,83 mld. USD | 8,23 mld. USD | 8,02 mld. USD | 7,42 mld. USD | 7,07 mld. USD | 7,46 mld. USD | 8,73 mld. USD | 8,1 mld. USD | 8,76 mld. USD | 10,24 mld. USD | 13,69 mld. USD | 14,02 mld. USD | 15,12 mld. USD | 15,03 mld. USD | 13,75 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 1,59 mld. USD | 1,98 mld. USD | 3,5 mld. USD | 3,43 mld. USD | 2,75 mld. USD | 2,66 mld. USD | 2,56 mld. USD | 2,26 mld. USD | 2,26 mld. USD | 2,47 mld. USD | 2,12 mld. USD | 2,39 mld. USD | 2,57 mld. USD | 2,99 mld. USD | 3,32 mld. USD | 3,64 mld. USD | 3,16 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 2,4 mld. USD | 2,96 mld. USD | 9,55 mld. USD | 9,06 mld. USD | 8,13 mld. USD | 6,98 mld. USD | 6,28 mld. USD | 5,96 mld. USD | 7,31 mld. USD | 8,14 mld. USD | 9,11 mld. USD | 10,16 mld. USD | 11,34 mld. USD | 12,63 mld. USD | 15,45 mld. USD | 18,61 mld. USD | 18,31 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | 0 mld. USD | 0,38 mld. USD | 1,5 mld. USD | 1 mld. USD | 1 mld. USD | 1 mld. USD | 0,63 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,75 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,55 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,75 mld. USD | 0,5 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | 4,21 mld. USD | 4,19 mld. USD | 4,16 mld. USD | 3,63 mld. USD | 3,12 mld. USD | 2,98 mld. USD | 3,58 mld. USD | 4,32 mld. USD | 5,3 mld. USD | 6,25 mld. USD | 7,24 mld. USD | 8,24 mld. USD | 10,62 mld. USD | 12,85 mld. USD | 13,55 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,08 mld. USD | 0,08 mld. USD | 0,13 mld. USD | 0,17 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,21 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,51 mld. USD | 0,54 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 5,43 mld. USD | 6,47 mld. USD | 6,96 mld. USD | 6,46 mld. USD | 5,84 mld. USD | 5,62 mld. USD | 5,43 mld. USD | 5,11 mld. USD | 5,35 mld. USD | 5,51 mld. USD | 5,22 mld. USD | 5,19 mld. USD | 5,97 mld. USD | 6,26 mld. USD | 6,5 mld. USD | 6,55 mld. USD | 7,6 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 4,08 mld. USD | 4,67 mld. USD | 6,06 mld. USD | 5,8 mld. USD | 5,49 mld. USD | 6,29 mld. USD | 5,92 mld. USD | 1,35 mld. USD | 1,5 mld. USD | 2,6 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 14,1 % | 23,1 % | 16,3 % | 13,7 % | 17,7 % | 21,6 % | 23 % | 26,9 % | 24,6 % | 35,4 % | 34,9 % | 38,7 % | 42,4 % | 43,7 % | 37,2 % | 30,7 % | 28,3 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 34,1 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 14,7 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 13 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 13 %, čistá marža 28,3 % a FCF marža 14,7 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -2,4 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
O spoločnosti TEXAS INSTRUMENTS INC
TEXAS INSTRUMENTS INC · Semiconductors & Related Devices.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗