QCOM · NASDAQ
QUALCOMM INC/DE
Semiconductors · Radio & Tv Broadcasting & Communications Equipment
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 44,28 mld. USDTržby · rast YoY 13,7 %
- Net income
- 5,54 mld. USDČistý zisk · čistá marža 12,5 %
- Free cash flow
- 12,82 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 28,9 %
- Diluted EPS
- 5,01 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 27,9 %Prevádzková marža · hrubá marža 55,4 %
- Return on assets (ROA)
- 10,5 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 5,52 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 14,81 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Vykázaný čistý zisk klesol z 10,14 mld. USD na 5,54 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 30. 3. 2026 – 28. 6. 2026.
- Tržby
- 9,95 mld. USDMedziročne -4 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 1,63 mld. USDPrevádzková marža 16,3 %
- Čistý zisk
- 2 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 1,87 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 29. 7. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 9947000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000804328-26-000086 · Revenues · 2026-03-30 – 2026-06-28 · podané 29. 7. 2026.
- Prevádzkový zisk: 1626000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000804328-26-000086 · OperatingIncomeLoss · 2026-03-30 – 2026-06-28 · podané 29. 7. 2026.
- Čistý zisk: 2002000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000804328-26-000086 · NetIncomeLoss · 2026-03-30 – 2026-06-28 · podané 29. 7. 2026.
- Zriedený EPS: 1.8700000000 USD/shares · reported-v1. 0000804328-26-000086 · EarningsPerShareDiluted · 2026-03-30 – 2026-06-28 · podané 29. 7. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 29. 7. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 28. 9. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
44,284 mld. USD
Obdobie do 2025-09-28
28. 9. 2025Revenue44,284 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | 10,387 | |
| 2010-09-26 | 10,982 | |
| 2011-09-25 | 14,957 | |
| 2012-09-30 | 19,121 | |
| 2013-09-29 | 24,866 | |
| 2014-09-28 | 26,487 | |
| 2015-09-27 | 25,281 | |
| 2016-09-25 | 23,554 | |
| 2017-09-24 | 22,258 | |
| 2018-09-30 | 22,611 | |
| 2019-09-29 | 24,273 | |
| 2020-09-27 | 23,531 | |
| 2021-09-26 | 33,566 | |
| 2022-09-25 | 44,2 | |
| 2023-09-24 | 35,82 | |
| 2024-09-29 | 38,962 | |
| 2025-09-28 | 44,284 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
5,541 mld. USD
Obdobie do 2025-09-28
28. 9. 2025Net income5,541 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | 1,592 | |
| 2010-09-26 | 3,247 | |
| 2011-09-25 | 4,26 | |
| 2012-09-30 | 6,109 | |
| 2013-09-29 | 6,853 | |
| 2014-09-28 | 7,967 | |
| 2015-09-27 | 5,271 | |
| 2016-09-25 | 5,705 | |
| 2017-09-24 | 2,445 | |
| 2018-09-30 | -4,964 | |
| 2019-09-29 | 4,386 | |
| 2020-09-27 | 5,198 | |
| 2021-09-26 | 9,043 | |
| 2022-09-25 | 12,936 | |
| 2023-09-24 | 7,232 | |
| 2024-09-29 | 10,142 | |
| 2025-09-28 | 5,541 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
12,82 mld. USD
Obdobie do 2025-09-28
28. 9. 2025Free cash flow12,82 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | Nedostupné | |
| 2010-09-26 | Nedostupné | |
| 2011-09-25 | Nedostupné | |
| 2012-09-30 | Nedostupné | |
| 2013-09-29 | Nedostupné | |
| 2014-09-28 | Nedostupné | |
| 2015-09-27 | Nedostupné | |
| 2016-09-25 | Nedostupné | |
| 2017-09-24 | Nedostupné | |
| 2018-09-30 | Nedostupné | |
| 2019-09-29 | Nedostupné | |
| 2020-09-27 | Nedostupné | |
| 2021-09-26 | Nedostupné | |
| 2022-09-25 | Nedostupné | |
| 2023-09-24 | 9,849 | |
| 2024-09-29 | 11,161 | |
| 2025-09-28 | 12,82 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
12,51 %
Obdobie do 2025-09-28
28. 9. 2025Net margin12,51 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | 15,33 | |
| 2010-09-26 | 29,57 | |
| 2011-09-25 | 28,48 | |
| 2012-09-30 | 31,95 | |
| 2013-09-29 | 27,56 | |
| 2014-09-28 | 30,08 | |
| 2015-09-27 | 20,85 | |
| 2016-09-25 | 24,22 | |
| 2017-09-24 | 10,98 | |
| 2018-09-30 | -21,95 | |
| 2019-09-29 | 18,07 | |
| 2020-09-27 | 22,09 | |
| 2021-09-26 | 26,94 | |
| 2022-09-25 | 29,27 | |
| 2023-09-24 | 20,19 | |
| 2024-09-29 | 26,03 | |
| 2025-09-28 | 12,51 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
50,143 mld. USD
Obdobie do 2025-09-28
28. 9. 2025Total assets50,143 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | 27,445 | |
| 2010-09-26 | 30,572 | |
| 2011-09-25 | 36,422 | |
| 2012-09-30 | 43,012 | |
| 2013-09-29 | 45,516 | |
| 2014-09-28 | 48,574 | |
| 2015-09-27 | 50,796 | |
| 2016-09-25 | 52,359 | |
| 2017-09-24 | 65,498 | |
| 2018-09-30 | 32,718 | |
| 2019-09-29 | 32,957 | |
| 2020-09-27 | 35,594 | |
| 2021-09-26 | 41,24 | |
| 2022-09-25 | 49,014 | |
| 2023-09-24 | 51,04 | |
| 2024-09-29 | 55,154 | |
| 2025-09-28 | 50,143 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
A · Silné
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
75/100Peňažné toky
99/100Rast a konzistentnosť
91/100Efektívnosť kapitálu
76/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 27,9 % | 79,8 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 12,5 % | 56,3 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 2,8 × | 100 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 57,7 % | 50,7 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 28,9 % | 97,4 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 2,5 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 11,1 % | 82,2 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 10,5 % | 76,3 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Revenue44,284 mld. USDNet income5,541 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-27 | 10,387 | 1,592 | |
| 2010-09-26 | 10,982 | 3,247 | |
| 2011-09-25 | 14,957 | 4,26 | |
| 2012-09-30 | 19,121 | 6,109 | |
| 2013-09-29 | 24,866 | 6,853 | |
| 2014-09-28 | 26,487 | 7,967 | |
| 2015-09-27 | 25,281 | 5,271 | |
| 2016-09-25 | 23,554 | 5,705 | |
| 2017-09-24 | 22,258 | 2,445 | |
| 2018-09-30 | 22,611 | -4,964 | |
| 2019-09-29 | 24,273 | 4,386 | |
| 2020-09-27 | 23,531 | 5,198 | |
| 2021-09-26 | 33,566 | 9,043 | |
| 2022-09-25 | 44,2 | 12,936 | |
| 2023-09-24 | 35,82 | 7,232 | |
| 2024-09-29 | 38,962 | 10,142 | |
| 2025-09-28 | 44,284 | 5,541 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Operating margin27,9 %Net margin12,51 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-27 | 24,47 | 15,33 | |
| 2010-09-26 | 33,94 | 29,57 | |
| 2011-09-25 | 33,6 | 28,48 | |
| 2012-09-30 | 29,72 | 31,95 | |
| 2013-09-29 | 29,08 | 27,56 | |
| 2014-09-28 | 28,5 | 30,08 | |
| 2015-09-27 | 22,85 | 20,85 | |
| 2016-09-25 | 27,57 | 24,22 | |
| 2017-09-24 | 11,6 | 10,98 | |
| 2018-09-30 | 2,75 | -21,95 | |
| 2019-09-29 | 31,59 | 18,07 | |
| 2020-09-27 | 26,58 | 22,09 | |
| 2021-09-26 | 29,16 | 26,94 | |
| 2022-09-25 | 35,88 | 29,27 | |
| 2023-09-24 | 21,74 | 20,19 | |
| 2024-09-29 | 25,85 | 26,03 | |
| 2025-09-28 | 27,9 | 12,51 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Free cash flow12,82 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | Nedostupné | |
| 2010-09-26 | Nedostupné | |
| 2011-09-25 | Nedostupné | |
| 2012-09-30 | Nedostupné | |
| 2013-09-29 | Nedostupné | |
| 2014-09-28 | Nedostupné | |
| 2015-09-27 | Nedostupné | |
| 2016-09-25 | Nedostupné | |
| 2017-09-24 | Nedostupné | |
| 2018-09-30 | Nedostupné | |
| 2019-09-29 | Nedostupné | |
| 2020-09-27 | Nedostupné | |
| 2021-09-26 | Nedostupné | |
| 2022-09-25 | Nedostupné | |
| 2023-09-24 | 9,849 | |
| 2024-09-29 | 11,161 | |
| 2025-09-28 | 12,82 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Cash & equivalents5,52 mld. USDLong-term debt14,811 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-27 | 2,717 | Nedostupné | |
| 2010-09-26 | 3,547 | Nedostupné | |
| 2011-09-25 | 5,462 | Nedostupné | |
| 2012-09-30 | 3,807 | Nedostupné | |
| 2013-09-29 | 6,142 | Nedostupné | |
| 2014-09-28 | 7,907 | Nedostupné | |
| 2015-09-27 | 7,56 | Nedostupné | |
| 2016-09-25 | 5,946 | Nedostupné | |
| 2017-09-24 | 35,029 | Nedostupné | |
| 2018-09-30 | 11,777 | 15,365 | |
| 2019-09-29 | 11,839 | 15,434 | |
| 2020-09-27 | 6,707 | 15,226 | |
| 2021-09-26 | 7,116 | 15,245 | |
| 2022-09-25 | 2,773 | 14,983 | |
| 2023-09-24 | 8,45 | 15,398 | |
| 2024-09-29 | 7,849 | 14,634 | |
| 2025-09-28 | 5,52 | 14,811 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Total assets50,143 mld. USDTotal liabilities28,937 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-27 | 27,445 | 7,129 | |
| 2010-09-26 | 30,572 | 9,714 | |
| 2011-09-25 | 36,422 | 9,45 | |
| 2012-09-30 | 43,012 | 9,467 | |
| 2013-09-29 | 45,516 | 9,429 | |
| 2014-09-28 | 48,574 | 9,408 | |
| 2015-09-27 | 50,796 | 19,382 | |
| 2016-09-25 | 52,359 | 20,591 | |
| 2017-09-24 | 65,498 | 34,773 | |
| 2018-09-30 | 32,718 | 31,911 | |
| 2019-09-29 | 32,957 | 28,048 | |
| 2020-09-27 | 35,594 | 29,517 | |
| 2021-09-26 | 41,24 | 31,29 | |
| 2022-09-25 | 49,014 | 31,001 | |
| 2023-09-24 | 51,04 | 29,459 | |
| 2024-09-29 | 55,154 | 28,88 | |
| 2025-09-28 | 50,143 | 28,937 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Revenue growth13,66 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | Nedostupné | |
| 2010-09-26 | 5,73 | |
| 2011-09-25 | 36,2 | |
| 2012-09-30 | 27,84 | |
| 2013-09-29 | 30,05 | |
| 2014-09-28 | 6,52 | |
| 2015-09-27 | -4,55 | |
| 2016-09-25 | -6,83 | |
| 2017-09-24 | -5,5 | |
| 2018-09-30 | 1,59 | |
| 2019-09-29 | 7,35 | |
| 2020-09-27 | -3,06 | |
| 2021-09-26 | 42,65 | |
| 2022-09-25 | 31,68 | |
| 2023-09-24 | -18,96 | |
| 2024-09-29 | 8,77 | |
| 2025-09-28 | 13,66 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Finančné zdravie82 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | Nedostupné | |
| 2010-09-26 | Nedostupné | |
| 2011-09-25 | 90 | |
| 2012-09-30 | 89 | |
| 2013-09-29 | 92 | |
| 2014-09-28 | 91 | |
| 2015-09-27 | 79 | |
| 2016-09-25 | 82 | |
| 2017-09-24 | 70 | |
| 2018-09-30 | Nedostupné | |
| 2019-09-29 | 76 | |
| 2020-09-27 | 73 | |
| 2021-09-26 | 82 | |
| 2022-09-25 | 78 | |
| 2023-09-24 | 81 | |
| 2024-09-29 | 82 | |
| 2025-09-28 | 82 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-09-27 | 2010-09-26 | 2011-09-25 | 2012-09-30 | 2013-09-29 | 2014-09-28 | 2015-09-27 | 2016-09-25 | 2017-09-24 | 2018-09-30 | 2019-09-29 | 2020-09-27 | 2021-09-26 | 2022-09-25 | 2023-09-24 | 2024-09-29 | 2025-09-28 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 10,39 mld. USD | 10,98 mld. USD | 14,96 mld. USD | 19,12 mld. USD | 24,87 mld. USD | 26,49 mld. USD | 25,28 mld. USD | 23,55 mld. USD | 22,26 mld. USD | 22,61 mld. USD | 24,27 mld. USD | 23,53 mld. USD | 33,57 mld. USD | 44,2 mld. USD | 35,82 mld. USD | 38,96 mld. USD | 44,28 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 1,59 mld. USD | 3,25 mld. USD | 4,26 mld. USD | 6,11 mld. USD | 6,85 mld. USD | 7,97 mld. USD | 5,27 mld. USD | 5,71 mld. USD | 2,45 mld. USD | -4,96 mld. USD | 4,39 mld. USD | 5,2 mld. USD | 9,04 mld. USD | 12,94 mld. USD | 7,23 mld. USD | 10,14 mld. USD | 5,54 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 2,54 mld. USD | 3,73 mld. USD | 5,03 mld. USD | 5,68 mld. USD | 7,23 mld. USD | 7,55 mld. USD | 5,78 mld. USD | 6,5 mld. USD | 2,58 mld. USD | 0,62 mld. USD | 7,67 mld. USD | 6,26 mld. USD | 9,79 mld. USD | 15,86 mld. USD | 7,79 mld. USD | 10,07 mld. USD | 12,36 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 0,95 USD | 1,96 USD | 2,52 USD | 3,51 USD | 3,91 USD | 4,65 USD | 3,22 USD | 3,81 USD | 1,64 USD | -3,39 USD | 3,59 USD | 4,52 USD | 7,87 USD | 11,37 USD | 6,42 USD | 8,97 USD | 5,01 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 7,17 mld. USD | 4,08 mld. USD | 4,9 mld. USD | 6 mld. USD | 8,78 mld. USD | 8,89 mld. USD | 5,51 mld. USD | 7,63 mld. USD | 5 mld. USD | 3,91 mld. USD | 7,29 mld. USD | 5,81 mld. USD | 10,54 mld. USD | 9,1 mld. USD | 11,3 mld. USD | 12,2 mld. USD | 14,01 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 1,45 mld. USD | 1,04 mld. USD | 1,19 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 2,72 mld. USD | 3,55 mld. USD | 5,46 mld. USD | 3,81 mld. USD | 6,14 mld. USD | 7,91 mld. USD | 7,56 mld. USD | 5,95 mld. USD | 35,03 mld. USD | 11,78 mld. USD | 11,84 mld. USD | 6,71 mld. USD | 7,12 mld. USD | 2,77 mld. USD | 8,45 mld. USD | 7,85 mld. USD | 5,52 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 27,45 mld. USD | 30,57 mld. USD | 36,42 mld. USD | 43,01 mld. USD | 45,52 mld. USD | 48,57 mld. USD | 50,8 mld. USD | 52,36 mld. USD | 65,5 mld. USD | 32,72 mld. USD | 32,96 mld. USD | 35,59 mld. USD | 41,24 mld. USD | 49,01 mld. USD | 51,04 mld. USD | 55,15 mld. USD | 50,14 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 12,57 mld. USD | 12,13 mld. USD | 14,29 mld. USD | 15,65 mld. USD | 19,56 mld. USD | 22,41 mld. USD | 22,1 mld. USD | 22,98 mld. USD | 43,59 mld. USD | 17,38 mld. USD | 16,77 mld. USD | 18,52 mld. USD | 20,08 mld. USD | 20,72 mld. USD | 22,46 mld. USD | 25,23 mld. USD | 25,75 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 2,81 mld. USD | 5,47 mld. USD | 5,29 mld. USD | 5,3 mld. USD | 5,21 mld. USD | 6,01 mld. USD | 6,1 mld. USD | 7,31 mld. USD | 10,94 mld. USD | 11,39 mld. USD | 8,94 mld. USD | 8,67 mld. USD | 11,95 mld. USD | 11,87 mld. USD | 9,63 mld. USD | 10,5 mld. USD | 9,14 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 7,13 mld. USD | 9,71 mld. USD | 9,45 mld. USD | 9,47 mld. USD | 9,43 mld. USD | 9,41 mld. USD | 19,38 mld. USD | 20,59 mld. USD | 34,77 mld. USD | 31,91 mld. USD | 28,05 mld. USD | 29,52 mld. USD | 31,29 mld. USD | 31 mld. USD | 29,46 mld. USD | 28,88 mld. USD | 28,94 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0 mld. USD | 1,5 mld. USD | 0 mld. USD | 2 mld. USD | 0 mld. USD | 1,54 mld. USD | 1,45 mld. USD | 0,91 mld. USD | 1,36 mld. USD | 0 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 15,37 mld. USD | 13,44 mld. USD | 15,23 mld. USD | 13,7 mld. USD | 13,54 mld. USD | 14,48 mld. USD | 13,27 mld. USD | 14,81 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | Nedostupné | 0,04 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,3 mld. USD | 0,49 mld. USD | 0,77 mld. USD | 0,63 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,56 mld. USD | 0,49 mld. USD | 0,69 mld. USD | 0,7 mld. USD | 0,66 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 3,03 mld. USD | 3,3 mld. USD | 4,88 mld. USD | 7,1 mld. USD | 9,82 mld. USD | 10,69 mld. USD | 10,38 mld. USD | 9,75 mld. USD | 9,79 mld. USD | 10,24 mld. USD | 8,6 mld. USD | 9,26 mld. USD | 14,26 mld. USD | 18,64 mld. USD | 15,87 mld. USD | 17,06 mld. USD | 19,74 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 9,85 mld. USD | 11,16 mld. USD | 12,82 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 15,3 % | 29,6 % | 28,5 % | 31,9 % | 27,6 % | 30,1 % | 20,8 % | 24,2 % | 11 % | -22 % | 18,1 % | 22,1 % | 26,9 % | 29,3 % | 20,2 % | 26 % | 12,5 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 27,9 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 28,9 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 13,7 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Vykázaný čistý zisk klesol z 10,14 mld. USD na 5,54 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 13,7 %, čistá marža 12,5 % a FCF marža 28,9 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -13,5 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 10,14 mld. USD na 5,54 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti QUALCOMM INC/DE
QUALCOMM INC/DE · Radio & Tv Broadcasting & Communications Equipment.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗