Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

AMD · NASDAQ

ADVANCED MICRO DEVICES INC

Semiconductors · Semiconductors & Related Devices

79/100Finančné zdravieB · Dobré87.5 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
34,64 mld. USDTržby · rast YoY 34,3 %
Net income
4,34 mld. USDČistý zisk · čistá marža 12,5 %
Free cash flow
6,74 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 19,4 %
Diluted EPS
2,65 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
10,7 %Prevádzková marža · hrubá marža 49,5 %
Return on assets (ROA)
5,9 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
5,54 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
3,22 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Chýba 12.5 % váhy vstupov.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q2 FY 2026 · USD

Obdobie: 29. 3. 2026 – 27. 6. 2026.

Tržby
11,54 mld. USDMedziročne 50,1 % · Q2 FY 2025
Prevádzkový zisk
1,99 mld. USDPrevádzková marža 17,3 %
Čistý zisk
2,3 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
1,38 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 5. 8. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 11536000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000002488-26-000123 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-03-29 – 2026-06-27 · podané 5. 8. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 1990000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000002488-26-000123 · OperatingIncomeLoss · 2026-03-29 – 2026-06-27 · podané 5. 8. 2026.
  • Čistý zisk: 2297000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000002488-26-000123 · NetIncomeLoss · 2026-03-29 – 2026-06-27 · podané 5. 8. 2026.
  • Zriedený EPS: 1.3800000000 USD/shares · reported-v1. 0000002488-26-000123 · EarningsPerShareDiluted · 2026-03-29 – 2026-06-27 · podané 5. 8. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 5. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 27. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 16 dostupných období

34,639 mld. USD

Obdobie do 2025-12-27

27. 12. 2025Revenue34,639 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-0,2997212,7767625,8532438,929722010-12-25: 6,494 mld. USD2011-12-31: 6,568 mld. USD2012-12-29: 5,422 mld. USD2013-12-28: 5,299 mld. USD2014-12-27: 5,506 mld. USD2015-12-26: 3,991 mld. USD2016-12-31: 4,319 mld. USD2017-12-30: 5,253 mld. USD2018-12-29: 6,475 mld. USD2019-12-28: 6,731 mld. USD2020-12-26: 9,763 mld. USD2021-12-25: 16,434 mld. USD2022-12-31: 23,601 mld. USD2023-12-30: 22,68 mld. USD2024-12-28: 25,785 mld. USD2025-12-27: 34,639 mld. USD2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2010-12-256,494
2011-12-316,568
2012-12-295,422
2013-12-285,299
2014-12-275,506
2015-12-263,991
2016-12-314,319
2017-12-305,253
2018-12-296,475
2019-12-286,731
2020-12-269,763
2021-12-2516,434
2022-12-3123,601
2023-12-3022,68
2024-12-2825,785
2025-12-2734,639

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

B · Dobré

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do

87.5 %

Nedostupné metriky modelu: Liabilities / assets. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula. Zobrazené skóre používa čiastočné vstupy.

Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

48/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

100/100
Váha 25 % · vstupy 50 %

Peňažné toky

87/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

100/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

55/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Finančná stabilita · 100Najslabšia oblasť Ziskovosť · 48
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu10,7 %39,2Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu12,5 %56,3Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu2,9 ×100Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modeluNedostupnéNedostupnéVšetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu19,4 %73,6(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu1,8 ×100Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu23,7 %100CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu5,9 %54,7Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

16 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 16 dostupných období

27. 12. 2025Revenue34,639 mld. USDNet income4,335 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-6,198085,2649616,72828,1910439,654082010-12-25: 6,494 mld. USD2011-12-31: 6,568 mld. USD2012-12-29: 5,422 mld. USD2013-12-28: 5,299 mld. USD2014-12-27: 5,506 mld. USD2015-12-26: 3,991 mld. USD2016-12-31: 4,319 mld. USD2017-12-30: 5,253 mld. USD2018-12-29: 6,475 mld. USD2019-12-28: 6,731 mld. USD2020-12-26: 9,763 mld. USD2021-12-25: 16,434 mld. USD2022-12-31: 23,601 mld. USD2023-12-30: 22,68 mld. USD2024-12-28: 25,785 mld. USD2025-12-27: 34,639 mld. USD2010-12-25: 0,471 mld. USD2011-12-31: 0,491 mld. USD2012-12-29: -1,183 mld. USD2013-12-28: -0,083 mld. USD2014-12-27: -0,403 mld. USD2015-12-26: -0,66 mld. USD2016-12-31: -0,498 mld. USD2017-12-30: -0,033 mld. USD2018-12-29: 0,337 mld. USD2019-12-28: 0,341 mld. USD2020-12-26: 2,49 mld. USD2021-12-25: 3,162 mld. USD2022-12-31: 1,32 mld. USD2023-12-30: 0,854 mld. USD2024-12-28: 1,641 mld. USD2025-12-27: 4,335 mld. USD2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2010-12-256,4940,471
2011-12-316,5680,491
2012-12-295,422-1,183
2013-12-285,299-0,083
2014-12-275,506-0,403
2015-12-263,991-0,66
2016-12-314,319-0,498
2017-12-305,253-0,033
2018-12-296,4750,337
2019-12-286,7310,341
2020-12-269,7632,49
2021-12-2516,4343,162
2022-12-3123,6011,32
2023-12-3022,680,854
2024-12-2825,7851,641
2025-12-2734,6394,335

Operating & net margin

Ročné výsledky · 16 dostupných období

27. 12. 2025Operating margin10,66 %Net margin12,51 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-28,44-8,2511,9432,132010-12-25: 13,06 %2011-12-31: 5,6 %2012-12-29: -19,48 %2013-12-28: 1,94 %2014-12-27: -2,82 %2015-12-26: -12,05 %2016-12-31: -8,64 %2017-12-30: 2,42 %2018-12-29: 6,97 %2019-12-28: 9,37 %2020-12-26: 14,02 %2021-12-25: 22,2 %2022-12-31: 5,36 %2023-12-30: 1,77 %2024-12-28: 7,37 %2025-12-27: 10,66 %2010-12-25: 7,25 %2011-12-31: 7,48 %2012-12-29: -21,82 %2013-12-28: -1,57 %2014-12-27: -7,32 %2015-12-26: -16,54 %2016-12-31: -11,53 %2017-12-30: -0,63 %2018-12-29: 5,2 %2019-12-28: 5,07 %2020-12-26: 25,5 %2021-12-25: 19,24 %2022-12-31: 5,59 %2023-12-30: 3,77 %2024-12-28: 6,36 %2025-12-27: 12,51 %2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2010-12-2513,067,25
2011-12-315,67,48
2012-12-29-19,48-21,82
2013-12-281,94-1,57
2014-12-27-2,82-7,32
2015-12-26-12,05-16,54
2016-12-31-8,64-11,53
2017-12-302,42-0,63
2018-12-296,975,2
2019-12-289,375,07
2020-12-2614,0225,5
2021-12-2522,219,24
2022-12-315,365,59
2023-12-301,773,77
2024-12-287,376,36
2025-12-2710,6612,51

Free cash flow

Ročné výsledky · 16 dostupných období

27. 12. 2025Free cash flow6,735 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-1,58130,75313,08755,42197,75632010-12-25: -0,56 mld. USD2011-12-31: 0,132 mld. USD2012-12-29: -0,471 mld. USD2013-12-28: -0,232 mld. USD2014-12-27: -0,193 mld. USD2015-12-26: -0,322 mld. USD2016-12-31: 0,004 mld. USD2017-12-30: -0,101 mld. USD2018-12-29: -0,129 mld. USD2019-12-28: 0,276 mld. USD2020-12-26: 0,777 mld. USD2021-12-25: 3,22 mld. USD2022-12-31: 3,115 mld. USD2023-12-30: 1,121 mld. USD2024-12-28: 2,405 mld. USD2025-12-27: 6,735 mld. USD2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2010-12-25-0,56
2011-12-310,132
2012-12-29-0,471
2013-12-28-0,232
2014-12-27-0,193
2015-12-26-0,322
2016-12-310,004
2017-12-30-0,101
2018-12-29-0,129
2019-12-280,276
2020-12-260,777
2021-12-253,22
2022-12-313,115
2023-12-301,121
2024-12-282,405
2025-12-276,735

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 16 dostupných období

27. 12. 2025Cash & equivalents5,539 mld. USDLong-term debt3,222 mld. USD

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.01,5786153,157234,7358456,314462010-12-25: 0,606 mld. USD2011-12-31: 0,869 mld. USD2012-12-29: 0,549 mld. USD2013-12-28: 0,869 mld. USD2014-12-27: 0,805 mld. USD2015-12-26: 0,785 mld. USD2016-12-31: 1,264 mld. USD2017-12-30: 1,185 mld. USD2018-12-29: 1,078 mld. USD2019-12-28: 1,466 mld. USD2020-12-26: 1,595 mld. USD2021-12-25: 2,535 mld. USD2022-12-31: 4,835 mld. USD2023-12-30: 3,933 mld. USD2024-12-28: 3,787 mld. USD2025-12-27: 5,539 mld. USD2022-12-31: 2,467 mld. USD2023-12-30: 2,468 mld. USD2024-12-28: 1,721 mld. USD2025-12-27: 3,222 mld. USD2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2010-12-250,606Nedostupné
2011-12-310,869Nedostupné
2012-12-290,549Nedostupné
2013-12-280,869Nedostupné
2014-12-270,805Nedostupné
2015-12-260,785Nedostupné
2016-12-311,264Nedostupné
2017-12-301,185Nedostupné
2018-12-291,078Nedostupné
2019-12-281,466Nedostupné
2020-12-261,595Nedostupné
2021-12-252,535Nedostupné
2022-12-314,8352,467
2023-12-303,9332,468
2024-12-283,7871,721
2025-12-275,5393,222

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 16 dostupných období

27. 12. 2025Total assets76,926 mld. USDTotal liabilitiesNedostupné

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.021,9239143,8478265,7717387,695642010-12-25: 4,964 mld. USD2011-12-31: 4,954 mld. USD2012-12-29: 4 mld. USD2013-12-28: 4,337 mld. USD2014-12-27: 3,767 mld. USD2015-12-26: 3,084 mld. USD2016-12-31: 3,321 mld. USD2017-12-30: 3,552 mld. USD2018-12-29: 4,556 mld. USD2019-12-28: 6,028 mld. USD2020-12-26: 8,962 mld. USD2021-12-25: 12,419 mld. USD2022-12-31: 67,58 mld. USD2023-12-30: 67,885 mld. USD2024-12-28: 69,226 mld. USD2025-12-27: 76,926 mld. USD2011-12-31: 3,364 mld. USD2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2010-12-254,964Nedostupné
2011-12-314,9543,364
2012-12-294Nedostupné
2013-12-284,337Nedostupné
2014-12-273,767Nedostupné
2015-12-263,084Nedostupné
2016-12-313,321Nedostupné
2017-12-303,552Nedostupné
2018-12-294,556Nedostupné
2019-12-286,028Nedostupné
2020-12-268,962Nedostupné
2021-12-2512,419Nedostupné
2022-12-3167,58Nedostupné
2023-12-3067,885Nedostupné
2024-12-2869,226Nedostupné
2025-12-2776,926Nedostupné

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 16 dostupných období

27. 12. 2025Revenue growth34,34 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-40,93-10,2620,4151,0881,752011-12-31: 1,14 %2012-12-29: -17,45 %2013-12-28: -2,27 %2014-12-27: 3,91 %2015-12-26: -27,52 %2016-12-31: 8,22 %2017-12-30: 21,63 %2018-12-29: 23,26 %2019-12-28: 3,95 %2020-12-26: 45,05 %2021-12-25: 68,33 %2022-12-31: 43,61 %2023-12-30: -3,9 %2024-12-28: 13,69 %2025-12-27: 34,34 %2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2010-12-25Nedostupné
2011-12-311,14
2012-12-29-17,45
2013-12-28-2,27
2014-12-273,91
2015-12-26-27,52
2016-12-318,22
2017-12-3021,63
2018-12-2923,26
2019-12-283,95
2020-12-2645,05
2021-12-2568,33
2022-12-3143,61
2023-12-30-3,9
2024-12-2813,69
2025-12-2734,34

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 16 dostupných období

27. 12. 2025Finančné zdravie79 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002018-12-29: 47 bodov / 1002019-12-28: 64 bodov / 1002020-12-26: 76 bodov / 1002021-12-25: 85 bodov / 1002022-12-31: 70 bodov / 1002023-12-30: 62 bodov / 1002024-12-28: 67 bodov / 1002025-12-27: 79 bodov / 1002010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2010-12-25Nedostupné
2011-12-31Nedostupné
2012-12-29Nedostupné
2013-12-28Nedostupné
2014-12-27Nedostupné
2015-12-26Nedostupné
2016-12-31Nedostupné
2017-12-30Nedostupné
2018-12-2947
2019-12-2864
2020-12-2676
2021-12-2585
2022-12-3170
2023-12-3062
2024-12-2867
2025-12-2779
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2010-12-252011-12-312012-12-292013-12-282014-12-272015-12-262016-12-312017-12-302018-12-292019-12-282020-12-262021-12-252022-12-312023-12-302024-12-282025-12-27
RevenueTržby6,49 mld. USD6,57 mld. USD5,42 mld. USD5,3 mld. USD5,51 mld. USD3,99 mld. USD4,32 mld. USD5,25 mld. USD6,48 mld. USD6,73 mld. USD9,76 mld. USD16,43 mld. USD23,6 mld. USD22,68 mld. USD25,79 mld. USD34,64 mld. USD
Net incomeČistý zisk0,47 mld. USD0,49 mld. USD-1,18 mld. USD-0,08 mld. USD-0,4 mld. USD-0,66 mld. USD-0,5 mld. USD-0,03 mld. USD0,34 mld. USD0,34 mld. USD2,49 mld. USD3,16 mld. USD1,32 mld. USD0,85 mld. USD1,64 mld. USD4,34 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk0,85 mld. USD0,37 mld. USD-1,06 mld. USD0,1 mld. USD-0,16 mld. USD-0,48 mld. USD-0,37 mld. USD0,13 mld. USD0,45 mld. USD0,63 mld. USD1,37 mld. USD3,65 mld. USD1,26 mld. USD0,4 mld. USD1,9 mld. USD3,69 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu0,64 USD0,66 USD-1,60 USD-0,11 USD-0,53 USD-0,84 USD-0,60 USD-0,03 USD0,32 USD0,30 USD2,06 USD2,57 USD0,84 USD0,53 USD1,00 USD2,65 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow-0,41 mld. USD0,38 mld. USD-0,34 mld. USD-0,15 mld. USD-0,1 mld. USD-0,23 mld. USD0,08 mld. USD0,01 mld. USD0,03 mld. USD0,49 mld. USD1,07 mld. USD3,52 mld. USD3,57 mld. USD1,67 mld. USD3,04 mld. USD7,71 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)0,15 mld. USD0,25 mld. USD0,13 mld. USD0,08 mld. USD0,1 mld. USD0,1 mld. USD0,08 mld. USD0,11 mld. USD0,16 mld. USD0,22 mld. USD0,29 mld. USD0,3 mld. USD0,45 mld. USD0,55 mld. USD0,64 mld. USD0,97 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty0,61 mld. USD0,87 mld. USD0,55 mld. USD0,87 mld. USD0,81 mld. USD0,79 mld. USD1,26 mld. USD1,19 mld. USD1,08 mld. USD1,47 mld. USD1,6 mld. USD2,54 mld. USD4,84 mld. USD3,93 mld. USD3,79 mld. USD5,54 mld. USD
Total assetsAktíva4,96 mld. USD4,95 mld. USD4 mld. USD4,34 mld. USD3,77 mld. USD3,08 mld. USD3,32 mld. USD3,55 mld. USD4,56 mld. USD6,03 mld. USD8,96 mld. USD12,42 mld. USD67,58 mld. USD67,89 mld. USD69,23 mld. USD76,93 mld. USD
Current assetsObežné aktíva3,59 mld. USD3,23 mld. USD2,27 mld. USD2,88 mld. USD2,74 mld. USD2,32 mld. USD2,53 mld. USD2,63 mld. USD3,54 mld. USD4,6 mld. USD6,14 mld. USD8,58 mld. USD15,02 mld. USD16,77 mld. USD19,05 mld. USD26,95 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky1,67 mld. USD1,77 mld. USD1,4 mld. USD1,62 mld. USD1,44 mld. USD1,4 mld. USD1,35 mld. USD1,51 mld. USD1,98 mld. USD2,36 mld. USD2,42 mld. USD4,24 mld. USD6,37 mld. USD6,69 mld. USD7,28 mld. USD9,46 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkomNedostupné3,36 mld. USD *NedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhuNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné0 mld. USD0,75 mld. USD0 mld. USD0,87 mld. USD
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej častiNedostupnéNedostupné2,02 mld. USD1,99 mld. USD2,03 mld. USD2,01 mld. USD1,44 mld. USD1,33 mld. USD1,11 mld. USD0,49 mld. USD0,33 mld. USD0 mld. USD2,47 mld. USD1,72 mld. USD1,72 mld. USD2,35 mld. USD
Interest expenseÚrokové náklady0,2 mld. USD0,18 mld. USD0,18 mld. USD0,18 mld. USD0,18 mld. USD0,16 mld. USD0,16 mld. USD0,13 mld. USD0,12 mld. USD0,09 mld. USD0,05 mld. USD0,03 mld. USD0,09 mld. USD0,11 mld. USD0,09 mld. USD0,13 mld. USD
Cost of revenueNáklady na tržby3,53 mld. USD3,63 mld. USD4,19 mld. USD3,32 mld. USD3,67 mld. USD2,91 mld. USD3,32 mld. USD3,47 mld. USD4,03 mld. USD3,86 mld. USD5,42 mld. USD8,51 mld. USD13 mld. USD12,22 mld. USD13,06 mld. USD17,49 mld. USD
Free cash flow Voľný peňažný tok · model-0,56 mld. USD0,13 mld. USD-0,47 mld. USD-0,23 mld. USD-0,19 mld. USD-0,32 mld. USD0 mld. USD-0,1 mld. USD-0,13 mld. USD0,28 mld. USD0,78 mld. USD3,22 mld. USD3,12 mld. USD1,12 mld. USD2,41 mld. USD6,74 mld. USD
Net margin Čistá marža7,3 %7,5 %-21,8 %-1,6 %-7,3 %-16,5 %-11,5 %-0,6 %5,2 %5,1 %25,5 %19,2 %5,6 %3,8 %6,4 %12,5 %
Zdroj · dátum podania SEC

* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 10,7 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 19,4 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 34,3 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Riziká a slabé miesta

  • Chýba 12.5 % váhy vstupov.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 34,3 %, čistá marža 12,5 % a FCF marža 19,4 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +6,2 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti ADVANCED MICRO DEVICES INC

ADVANCED MICRO DEVICES INC · Semiconductors & Related Devices.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.