TEAM · NASDAQ
Atlassian Corp
Software · Services-Prepackaged Software
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 6,57 mld. USDTržby · rast YoY 26 %
- Net income
- -0,05 mld. USDČistý zisk · čistá marža -0,8 %
- Free cash flow
- 1,32 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 20,1 %
- Diluted EPS
- -0,21 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 0,2 %Prevádzková marža · hrubá marža 84,8 %
- Return on assets (ROA)
- -0,9 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 1,24 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 1,42 mld. USD na 1,32 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q4 FY 2026 · USDObdobie: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.
- Tržby
- 1,77 mld. USDMedziročne 27,6 % · Q4 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 0,21 mld. USDPrevádzková marža 11,9 %
- Čistý zisk
- 0,14 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- NedostupnéUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 1. 5. 2026 ↗; SEC 10-K · podané 14. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 1766469000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0001650372-26-000027 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2025-07-01 – 2026-03-31 · podané 1. 5. 2026. 0001650372-26-000036 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2025-07-01 – 2026-06-30 · podané 14. 8. 2026.
- Prevádzkový zisk: 210723000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0001650372-26-000027 · OperatingIncomeLoss · 2025-07-01 – 2026-03-31 · podané 1. 5. 2026. 0001650372-26-000036 · OperatingIncomeLoss · 2025-07-01 – 2026-06-30 · podané 14. 8. 2026.
- Čistý zisk: 139076000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0001650372-26-000027 · NetIncomeLoss · 2025-07-01 – 2026-03-31 · podané 1. 5. 2026. 0001650372-26-000036 · NetIncomeLoss · 2025-07-01 – 2026-06-30 · podané 14. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 14. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 30. 6. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
6,572308 mld. USD
Obdobie do 2026-06-30
30. 6. 2026Revenue6,572308 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2023-06-30 | 3,534647 | |
| 2024-06-30 | 4,358603 | |
| 2025-06-30 | 5,215304 | |
| 2026-06-30 | 6,572308 |
Net income
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
-0,053828 mld. USD
Obdobie do 2026-06-30
30. 6. 2026Net income-0,053828 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2023-06-30 | -0,486761 | |
| 2024-06-30 | -0,300519 | |
| 2025-06-30 | -0,256687 | |
| 2026-06-30 | -0,053828 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1,319075 mld. USD
Obdobie do 2026-06-30
30. 6. 2026Free cash flow1,319075 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2023-06-30 | 0,842299 | |
| 2024-06-30 | 1,415047 | |
| 2025-06-30 | 1,415543 | |
| 2026-06-30 | 1,319075 |
Net margin
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
-0,82 %
Obdobie do 2026-06-30
30. 6. 2026Net margin-0,82 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2023-06-30 | -13,77 | |
| 2024-06-30 | -6,89 | |
| 2025-06-30 | -4,92 | |
| 2026-06-30 | -0,82 |
Total assets
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
6,103529 mld. USD
Obdobie do 2026-06-30
30. 6. 2026Total assets6,103529 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2023-06-30 | 4,106779 | |
| 2024-06-30 | 5,212133 | |
| 2025-06-30 | 6,04197 | |
| 2026-06-30 | 6,103529 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
D · Slabé
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Krytie zisku cash flow sa pri nulovom alebo zápornom zisku nevypočítava. Nejde o chýbajúci výkaz.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
29/100Peňažné toky
75/100Rast a konzistentnosť
50/100Efektívnosť kapitálu
0/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 0,2 % | 0,8 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | -0,8 % | 0 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 0,8 × | 37 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 82,7 % | 20,8 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 20,1 % | 75,2 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 22,8 % | 100 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 0 % | 0 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | -0,9 % | 0 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Revenue6,572308 mld. USDNet income-0,053828 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2023-06-30 | 3,534647 | -0,486761 | |
| 2024-06-30 | 4,358603 | -0,300519 | |
| 2025-06-30 | 5,215304 | -0,256687 | |
| 2026-06-30 | 6,572308 | -0,053828 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Operating margin0,16 %Net margin-0,82 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2023-06-30 | -9,77 | -13,77 | |
| 2024-06-30 | -2,69 | -6,89 | |
| 2025-06-30 | -2,5 | -4,92 | |
| 2026-06-30 | 0,16 | -0,82 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Free cash flow1,319075 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2023-06-30 | 0,842299 | |
| 2024-06-30 | 1,415047 | |
| 2025-06-30 | 1,415543 | |
| 2026-06-30 | 1,319075 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Cash & equivalents1,239512 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2023-06-30 | 2,10255 | 0,999593 | |
| 2024-06-30 | 2,17693 | 0,985911 | |
| 2025-06-30 | 2,512874 | Nedostupné | |
| 2026-06-30 | 1,239512 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Total assets6,103529 mld. USDTotal liabilities5,045087 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2023-06-30 | 4,106779 | 3,452107 | |
| 2024-06-30 | 5,212133 | 4,179282 | |
| 2025-06-30 | 6,04197 | 4,696316 | |
| 2026-06-30 | 6,103529 | 5,045087 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Revenue growth26,02 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2023-06-30 | Nedostupné | |
| 2024-06-30 | 23,31 | |
| 2025-06-30 | 19,66 | |
| 2026-06-30 | 26,02 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 4 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Finančné zdravie34 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2023-06-30 | Nedostupné | |
| 2024-06-30 | Nedostupné | |
| 2025-06-30 | 42 | |
| 2026-06-30 | 34 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2023-06-30 | 2024-06-30 | 2025-06-30 | 2026-06-30 |
|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 3,53 mld. USD | 4,36 mld. USD | 5,22 mld. USD | 6,57 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | -0,49 mld. USD | -0,3 mld. USD | -0,26 mld. USD | -0,05 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | -0,35 mld. USD | -0,12 mld. USD | -0,13 mld. USD | 0,01 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | -1,90 USD | -1,16 USD | -0,98 USD | -0,21 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 0,87 mld. USD | 1,45 mld. USD | 1,46 mld. USD | 1,35 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,03 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 2,1 mld. USD | 2,18 mld. USD | 2,51 mld. USD | 1,24 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 4,11 mld. USD | 5,21 mld. USD | 6,04 mld. USD | 6,1 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 2,74 mld. USD | 3,08 mld. USD | 3,89 mld. USD | 2,8 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 2,03 mld. USD | 2,61 mld. USD | 3,18 mld. USD | 3,57 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 3,45 mld. USD | 4,18 mld. USD | 4,7 mld. USD | 5,05 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0,04 mld. USD | 0 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 0,96 mld. USD | 0,99 mld. USD | 0,99 mld. USD | 0,99 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,05 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 0,63 mld. USD | 0,8 mld. USD | 0,89 mld. USD | 1 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 0,84 mld. USD | 1,42 mld. USD | 1,42 mld. USD | 1,32 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | -13,8 % | -6,9 % | -4,9 % | -0,8 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 0,2 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 20,1 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 26 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 1,42 mld. USD na 1,32 mld. USD.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma d · slabé. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 26 %, čistá marža -0,8 % a FCF marža 20,1 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +4,1 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 1,42 mld. USD na 1,32 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗