ORCL · NYSE
ORACLE CORP
Software · Services-Prepackaged Software
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 67,36 mld. USDTržby · rast YoY 17,3 %
- Net income
- 17,09 mld. USDČistý zisk · čistá marža 25,4 %
- Free cash flow
- -23,69 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža -35,2 %
- Diluted EPS
- 5,83 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 30,6 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
- Return on assets (ROA)
- 7,9 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 31,29 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z -0,39 mld. USD na -23,69 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q4 FY 2026 · USDFirma zverejnila nové výsledky. Údaje pripravujeme. Oficiálne oznámenie · 10. 9. 2026 ↗
Posledný overený kvartál: 1. 3. 2026 – 31. 5. 2026.
- Tržby
- 19,18 mld. USDMedziročne 20,6 % · Q4 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 6,13 mld. USDPrevádzková marža 32 %
- Čistý zisk
- 4,3 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- NedostupnéUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 11. 3. 2026 ↗; SEC 10-K · podané 22. 6. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 19184000000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0001193125-26-101045 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2025-06-01 – 2026-02-28 · podané 11. 3. 2026. 0001193125-26-277521 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2025-06-01 – 2026-05-31 · podané 22. 6. 2026.
- Prevádzkový zisk: 6133000000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0001193125-26-101045 · OperatingIncomeLoss · 2025-06-01 – 2026-02-28 · podané 11. 3. 2026. 0001193125-26-277521 · OperatingIncomeLoss · 2025-06-01 – 2026-05-31 · podané 22. 6. 2026.
- Čistý zisk: 4304000000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0001193125-26-101045 · NetIncomeLoss · 2025-06-01 – 2026-02-28 · podané 11. 3. 2026. 0001193125-26-277521 · NetIncomeLoss · 2025-06-01 – 2026-05-31 · podané 22. 6. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 11. 9. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 5. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
67,357 mld. USD
Obdobie do 2026-05-31
31. 5. 2026Revenue67,357 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | 26,82 | |
| 2011-05-31 | 35,622 | |
| 2012-05-31 | 37,121 | |
| 2013-05-31 | 37,18 | |
| 2014-05-31 | 38,275 | |
| 2015-05-31 | 38,226 | |
| 2016-05-31 | 37,047 | |
| 2017-05-31 | 37,792 | |
| 2018-05-31 | 39,383 | |
| 2019-05-31 | 39,506 | |
| 2020-05-31 | 39,068 | |
| 2021-05-31 | 40,479 | |
| 2022-05-31 | 42,44 | |
| 2023-05-31 | 49,954 | |
| 2024-05-31 | 52,961 | |
| 2025-05-31 | 57,399 | |
| 2026-05-31 | 67,357 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
17,087 mld. USD
Obdobie do 2026-05-31
31. 5. 2026Net income17,087 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | 6,135 | |
| 2011-05-31 | 8,547 | |
| 2012-05-31 | 9,981 | |
| 2013-05-31 | 10,925 | |
| 2014-05-31 | 10,955 | |
| 2015-05-31 | 9,938 | |
| 2016-05-31 | 8,901 | |
| 2017-05-31 | 9,452 | |
| 2018-05-31 | 3,587 | |
| 2019-05-31 | 11,083 | |
| 2020-05-31 | 10,135 | |
| 2021-05-31 | 13,746 | |
| 2022-05-31 | 6,717 | |
| 2023-05-31 | 8,503 | |
| 2024-05-31 | 10,467 | |
| 2025-05-31 | 12,443 | |
| 2026-05-31 | 17,087 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
-23,686 mld. USD
Obdobie do 2026-05-31
31. 5. 2026Free cash flow-23,686 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | 8,451 | |
| 2011-05-31 | 10,764 | |
| 2012-05-31 | 13,095 | |
| 2013-05-31 | 13,574 | |
| 2014-05-31 | Nedostupné | |
| 2015-05-31 | Nedostupné | |
| 2016-05-31 | 12,496 | |
| 2017-05-31 | 12,105 | |
| 2018-05-31 | 13,65 | |
| 2019-05-31 | 12,891 | |
| 2020-05-31 | 11,575 | |
| 2021-05-31 | 13,752 | |
| 2022-05-31 | 5,028 | |
| 2023-05-31 | 8,47 | |
| 2024-05-31 | 11,807 | |
| 2025-05-31 | -0,394 | |
| 2026-05-31 | -23,686 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
25,37 %
Obdobie do 2026-05-31
31. 5. 2026Net margin25,37 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | 22,87 | |
| 2011-05-31 | 23,99 | |
| 2012-05-31 | 26,89 | |
| 2013-05-31 | 29,38 | |
| 2014-05-31 | 28,62 | |
| 2015-05-31 | 26 | |
| 2016-05-31 | 24,03 | |
| 2017-05-31 | 25,01 | |
| 2018-05-31 | 9,11 | |
| 2019-05-31 | 28,05 | |
| 2020-05-31 | 25,94 | |
| 2021-05-31 | 33,96 | |
| 2022-05-31 | 15,83 | |
| 2023-05-31 | 17,02 | |
| 2024-05-31 | 19,76 | |
| 2025-05-31 | 21,68 | |
| 2026-05-31 | 25,37 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
261,759 mld. USD
Obdobie do 2026-05-31
31. 5. 2026Total assets261,759 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | 61,578 | |
| 2011-05-31 | 73,535 | |
| 2012-05-31 | 78,327 | |
| 2013-05-31 | 81,812 | |
| 2014-05-31 | 90,266 | |
| 2015-05-31 | 110,903 | |
| 2016-05-31 | 112,18 | |
| 2017-05-31 | 134,991 | |
| 2018-05-31 | 137,851 | |
| 2019-05-31 | 108,709 | |
| 2020-05-31 | 115,438 | |
| 2021-05-31 | 131,107 | |
| 2022-05-31 | 109,297 | |
| 2023-05-31 | 134,384 | |
| 2024-05-31 | 140,976 | |
| 2025-05-31 | 168,361 | |
| 2026-05-31 | 261,759 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
C · Zmiešané
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
38/100Peňažné toky
50/100Rast a konzistentnosť
93/100Efektívnosť kapitálu
65/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 30,6 % | 84,3 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 25,4 % | 88,4 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,1 × | 56,9 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 83,6 % | 19,7 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | -35,2 % | 0 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,9 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 12,8 % | 85,6 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 7,9 % | 64,7 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Revenue67,357 mld. USDNet income17,087 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-05-31 | 26,82 | 6,135 | |
| 2011-05-31 | 35,622 | 8,547 | |
| 2012-05-31 | 37,121 | 9,981 | |
| 2013-05-31 | 37,18 | 10,925 | |
| 2014-05-31 | 38,275 | 10,955 | |
| 2015-05-31 | 38,226 | 9,938 | |
| 2016-05-31 | 37,047 | 8,901 | |
| 2017-05-31 | 37,792 | 9,452 | |
| 2018-05-31 | 39,383 | 3,587 | |
| 2019-05-31 | 39,506 | 11,083 | |
| 2020-05-31 | 39,068 | 10,135 | |
| 2021-05-31 | 40,479 | 13,746 | |
| 2022-05-31 | 42,44 | 6,717 | |
| 2023-05-31 | 49,954 | 8,503 | |
| 2024-05-31 | 52,961 | 10,467 | |
| 2025-05-31 | 57,399 | 12,443 | |
| 2026-05-31 | 67,357 | 17,087 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Operating margin30,59 %Net margin25,37 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-05-31 | 33,79 | 22,87 | |
| 2011-05-31 | 33,78 | 23,99 | |
| 2012-05-31 | 36,92 | 26,89 | |
| 2013-05-31 | 39,49 | 29,38 | |
| 2014-05-31 | 38,56 | 28,62 | |
| 2015-05-31 | 36,29 | 26 | |
| 2016-05-31 | 34,02 | 24,03 | |
| 2017-05-31 | 34,17 | 25,01 | |
| 2018-05-31 | 33,68 | 9,11 | |
| 2019-05-31 | 34,26 | 28,05 | |
| 2020-05-31 | 35,57 | 25,94 | |
| 2021-05-31 | 37,58 | 33,96 | |
| 2022-05-31 | 25,74 | 15,83 | |
| 2023-05-31 | 26,21 | 17,02 | |
| 2024-05-31 | 28,99 | 19,76 | |
| 2025-05-31 | 30,8 | 21,68 | |
| 2026-05-31 | 30,59 | 25,37 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Free cash flow-23,686 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | 8,451 | |
| 2011-05-31 | 10,764 | |
| 2012-05-31 | 13,095 | |
| 2013-05-31 | 13,574 | |
| 2014-05-31 | Nedostupné | |
| 2015-05-31 | Nedostupné | |
| 2016-05-31 | 12,496 | |
| 2017-05-31 | 12,105 | |
| 2018-05-31 | 13,65 | |
| 2019-05-31 | 12,891 | |
| 2020-05-31 | 11,575 | |
| 2021-05-31 | 13,752 | |
| 2022-05-31 | 5,028 | |
| 2023-05-31 | 8,47 | |
| 2024-05-31 | 11,807 | |
| 2025-05-31 | -0,394 | |
| 2026-05-31 | -23,686 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Cash & equivalents31,289 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-05-31 | 9,914 | Nedostupné | |
| 2011-05-31 | 16,163 | Nedostupné | |
| 2012-05-31 | 14,955 | Nedostupné | |
| 2013-05-31 | 14,613 | Nedostupné | |
| 2014-05-31 | 17,769 | Nedostupné | |
| 2015-05-31 | 21,716 | Nedostupné | |
| 2016-05-31 | 20,152 | Nedostupné | |
| 2017-05-31 | 21,784 | Nedostupné | |
| 2018-05-31 | 21,62 | Nedostupné | |
| 2019-05-31 | 20,514 | Nedostupné | |
| 2020-05-31 | 37,239 | Nedostupné | |
| 2021-05-31 | 30,098 | Nedostupné | |
| 2022-05-31 | 21,383 | Nedostupné | |
| 2023-05-31 | 9,765 | Nedostupné | |
| 2024-05-31 | 10,454 | Nedostupné | |
| 2025-05-31 | 10,786 | Nedostupné | |
| 2026-05-31 | 31,289 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Total assets261,759 mld. USDTotal liabilities218,703 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-05-31 | 61,578 | 30,379 | |
| 2011-05-31 | 73,535 | 33,29 | |
| 2012-05-31 | 78,327 | 34,24 | |
| 2013-05-31 | 81,812 | 36,667 | |
| 2014-05-31 | 90,266 | 42,819 | |
| 2015-05-31 | 110,903 | 61,805 | |
| 2016-05-31 | 112,18 | 64,39 | |
| 2017-05-31 | 134,991 | Nedostupné | |
| 2018-05-31 | 137,851 | 90,978 | |
| 2019-05-31 | 108,709 | 86,346 | |
| 2020-05-31 | 115,438 | 102,721 | |
| 2021-05-31 | 131,107 | 125,155 | |
| 2022-05-31 | 109,297 | 115,065 | |
| 2023-05-31 | 134,384 | 132,828 | |
| 2024-05-31 | 140,976 | 131,737 | |
| 2025-05-31 | 168,361 | 147,392 | |
| 2026-05-31 | 261,759 | 218,703 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Revenue growth17,35 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | Nedostupné | |
| 2011-05-31 | 32,82 | |
| 2012-05-31 | 4,21 | |
| 2013-05-31 | 0,16 | |
| 2014-05-31 | 2,95 | |
| 2015-05-31 | -0,13 | |
| 2016-05-31 | -3,08 | |
| 2017-05-31 | 2,01 | |
| 2018-05-31 | 4,21 | |
| 2019-05-31 | 0,31 | |
| 2020-05-31 | -1,11 | |
| 2021-05-31 | 3,61 | |
| 2022-05-31 | 4,84 | |
| 2023-05-31 | 17,7 | |
| 2024-05-31 | 6,02 | |
| 2025-05-31 | 8,38 | |
| 2026-05-31 | 17,35 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Finančné zdravie64 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | Nedostupné | |
| 2011-05-31 | Nedostupné | |
| 2012-05-31 | 91 | |
| 2013-05-31 | 89 | |
| 2014-05-31 | Nedostupné | |
| 2015-05-31 | Nedostupné | |
| 2016-05-31 | 83 | |
| 2017-05-31 | 90 | |
| 2018-05-31 | 75 | |
| 2019-05-31 | 82 | |
| 2020-05-31 | 79 | |
| 2021-05-31 | 80 | |
| 2022-05-31 | 64 | |
| 2023-05-31 | 64 | |
| 2024-05-31 | 67 | |
| 2025-05-31 | 59 | |
| 2026-05-31 | 64 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2010-05-31 | 2011-05-31 | 2012-05-31 | 2013-05-31 | 2014-05-31 | 2015-05-31 | 2016-05-31 | 2017-05-31 | 2018-05-31 | 2019-05-31 | 2020-05-31 | 2021-05-31 | 2022-05-31 | 2023-05-31 | 2024-05-31 | 2025-05-31 | 2026-05-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 26,82 mld. USD | 35,62 mld. USD | 37,12 mld. USD | 37,18 mld. USD | 38,28 mld. USD | 38,23 mld. USD | 37,05 mld. USD | 37,79 mld. USD | 39,38 mld. USD | 39,51 mld. USD | 39,07 mld. USD | 40,48 mld. USD | 42,44 mld. USD | 49,95 mld. USD | 52,96 mld. USD | 57,4 mld. USD | 67,36 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 6,14 mld. USD | 8,55 mld. USD | 9,98 mld. USD | 10,93 mld. USD | 10,96 mld. USD | 9,94 mld. USD | 8,9 mld. USD | 9,45 mld. USD | 3,59 mld. USD | 11,08 mld. USD | 10,14 mld. USD | 13,75 mld. USD | 6,72 mld. USD | 8,5 mld. USD | 10,47 mld. USD | 12,44 mld. USD | 17,09 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 9,06 mld. USD | 12,03 mld. USD | 13,71 mld. USD | 14,68 mld. USD | 14,76 mld. USD | 13,87 mld. USD | 12,6 mld. USD | 12,91 mld. USD | 13,26 mld. USD | 13,54 mld. USD | 13,9 mld. USD | 15,21 mld. USD | 10,93 mld. USD | 13,09 mld. USD | 15,35 mld. USD | 17,68 mld. USD | 20,61 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 1,21 USD | 1,67 USD | 1,96 USD | 2,26 USD | 2,38 USD | 2,21 USD | 2,07 USD | 2,24 USD | 0,85 USD | 2,97 USD | 3,08 USD | 4,55 USD | 2,41 USD | 3,07 USD | 3,71 USD | 4,34 USD | 5,83 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 8,68 mld. USD | 11,21 mld. USD | 13,74 mld. USD | 14,22 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 13,69 mld. USD | 14,13 mld. USD | 15,39 mld. USD | 14,55 mld. USD | 13,14 mld. USD | 15,89 mld. USD | 9,54 mld. USD | 17,17 mld. USD | 18,67 mld. USD | 20,82 mld. USD | 31,98 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,23 mld. USD | 0,45 mld. USD | 0,65 mld. USD | 0,65 mld. USD | 0,58 mld. USD | 1,39 mld. USD | 1,19 mld. USD | 2,02 mld. USD | 1,74 mld. USD | 1,66 mld. USD | 1,56 mld. USD | 2,14 mld. USD | 4,51 mld. USD | 8,7 mld. USD | 6,87 mld. USD | 21,22 mld. USD | 55,66 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 9,91 mld. USD | 16,16 mld. USD | 14,96 mld. USD | 14,61 mld. USD | 17,77 mld. USD | 21,72 mld. USD | 20,15 mld. USD | 21,78 mld. USD | 21,62 mld. USD | 20,51 mld. USD | 37,24 mld. USD | 30,1 mld. USD | 21,38 mld. USD | 9,77 mld. USD | 10,45 mld. USD | 10,79 mld. USD | 31,29 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 61,58 mld. USD | 73,54 mld. USD | 78,33 mld. USD | 81,81 mld. USD | 90,27 mld. USD | 110,9 mld. USD | 112,18 mld. USD | 134,99 mld. USD | 137,85 mld. USD | 108,71 mld. USD | 115,44 mld. USD | 131,11 mld. USD | 109,3 mld. USD | 134,38 mld. USD | 140,98 mld. USD | 168,36 mld. USD | 261,76 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 27 mld. USD | 39,17 mld. USD | 40,02 mld. USD | 41,69 mld. USD | 48,13 mld. USD | 62,52 mld. USD | 64,31 mld. USD | 74,52 mld. USD | 76,16 mld. USD | 46,39 mld. USD | 52,14 mld. USD | 55,57 mld. USD | 31,63 mld. USD | 21 mld. USD | 22,55 mld. USD | 24,58 mld. USD | 46,57 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 14,69 mld. USD | 14,19 mld. USD | 15,39 mld. USD | 12,87 mld. USD | 14,39 mld. USD | 15,21 mld. USD | 17,21 mld. USD | 24,18 mld. USD | 19,12 mld. USD | 18,63 mld. USD | 17,2 mld. USD | 24,16 mld. USD | 19,51 mld. USD | 23,09 mld. USD | 31,54 mld. USD | 32,64 mld. USD | 41,76 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 30,38 mld. USD * | 33,29 mld. USD * | 34,24 mld. USD * | 36,67 mld. USD * | 42,82 mld. USD * | 61,81 mld. USD * | 64,39 mld. USD * | Nedostupné | 90,98 mld. USD * | 86,35 mld. USD * | 102,72 mld. USD * | 125,16 mld. USD * | 115,07 mld. USD * | 132,83 mld. USD * | 131,74 mld. USD * | 147,39 mld. USD * | 218,7 mld. USD * |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,75 mld. USD | 0,81 mld. USD | 0,77 mld. USD | 0,8 mld. USD | 0,91 mld. USD | 1,14 mld. USD | 1,47 mld. USD | 1,8 mld. USD | 2,03 mld. USD | 2,08 mld. USD | 2 mld. USD | 2,5 mld. USD | 2,76 mld. USD | 3,51 mld. USD | 3,51 mld. USD | 3,58 mld. USD | 4,6 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 0,88 mld. USD | 2,06 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 8,45 mld. USD | 10,76 mld. USD | 13,1 mld. USD | 13,57 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 12,5 mld. USD | 12,11 mld. USD | 13,65 mld. USD | 12,89 mld. USD | 11,58 mld. USD | 13,75 mld. USD | 5,03 mld. USD | 8,47 mld. USD | 11,81 mld. USD | -0,39 mld. USD | -23,69 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 22,9 % | 24 % | 26,9 % | 29,4 % | 28,6 % | 26 % | 24 % | 25 % | 9,1 % | 28,1 % | 25,9 % | 34 % | 15,8 % | 17 % | 19,8 % | 21,7 % | 25,4 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 30,6 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 17,3 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z -0,39 mld. USD na -23,69 mld. USD.
- Voľný cash flow bol nekladný; model nerozlišuje investičnú expanziu od problémov v prevádzke.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 17,3 %, čistá marža 25,4 % a FCF marža -35,2 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +3,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z -0,39 mld. USD na -23,69 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Voľný cash flow bol nekladný; model nerozlišuje investičnú expanziu od problémov v prevádzke.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗