SBUX · NASDAQ
STARBUCKS CORP
Consumer products and retail · Retail-Eating & Drinking Places
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 37,18 mld. USDTržby · rast YoY 2,8 %
- Net income
- 1,86 mld. USDČistý zisk · čistá marža 5 %
- Free cash flow
- 2,44 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 6,6 %
- Diluted EPS
- 1,63 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 7,9 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
- Return on assets (ROA)
- 5,9 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- NedostupnéHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 16,07 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 3,32 mld. USD na 2,44 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDFirma zverejnila nové výsledky. Údaje pripravujeme. Oficiálne oznámenie · 29. 10. 2026 ↗
Posledný overený kvartál: 30. 3. 2026 – 28. 6. 2026.
- Tržby
- 9,32 mld. USDMedziročne -1,4 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 0,98 mld. USDPrevádzková marža 10,5 %
- Čistý zisk
- 1,05 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 0,91 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 29. 7. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 9322700000.0000000000 USD · reported-v1. 0000829224-26-000130 · Revenues · 2026-03-30 – 2026-06-28 · podané 29. 7. 2026.
- Prevádzkový zisk: 980400000.0000000000 USD · reported-v1. 0000829224-26-000130 · OperatingIncomeLoss · 2026-03-30 – 2026-06-28 · podané 29. 7. 2026.
- Čistý zisk: 1045300000.0000000000 USD · reported-v1. 0000829224-26-000130 · NetIncomeLoss · 2026-03-30 – 2026-06-28 · podané 29. 7. 2026.
- Zriedený EPS: 0.9100000000 USD/shares · reported-v1. 0000829224-26-000130 · EarningsPerShareDiluted · 2026-03-30 – 2026-06-28 · podané 29. 7. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 29. 7. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 28. 9. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
37,1844 mld. USD
Obdobie do 2025-09-28
28. 9. 2025Revenue37,1844 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | 9,7746 | |
| 2010-10-03 | 10,7074 | |
| 2011-10-02 | 11,7004 | |
| 2012-09-30 | 13,2768 | |
| 2013-09-29 | 14,8668 | |
| 2014-09-28 | 16,4478 | |
| 2015-09-27 | 19,1627 | |
| 2016-10-02 | 21,3159 | |
| 2017-10-01 | 22,3868 | |
| 2018-09-30 | 24,7195 | |
| 2019-09-29 | 26,5086 | |
| 2020-09-27 | 23,518 | |
| 2021-10-03 | 29,0606 | |
| 2022-10-02 | 32,2503 | |
| 2023-10-01 | 35,9756 | |
| 2024-09-29 | 36,1762 | |
| 2025-09-28 | 37,1844 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1,8564 mld. USD
Obdobie do 2025-09-28
28. 9. 2025Net income1,8564 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | 0,3908 | |
| 2010-10-03 | 0,9456 | |
| 2011-10-02 | 1,2457 | |
| 2012-09-30 | 1,3838 | |
| 2013-09-29 | 0,0083 | |
| 2014-09-28 | 2,0681 | |
| 2015-09-27 | 2,7574 | |
| 2016-10-02 | 2,8177 | |
| 2017-10-01 | 2,8847 | |
| 2018-09-30 | 4,5183 | |
| 2019-09-29 | 3,5992 | |
| 2020-09-27 | 0,9283 | |
| 2021-10-03 | 4,1993 | |
| 2022-10-02 | 3,2816 | |
| 2023-10-01 | 4,1245 | |
| 2024-09-29 | 3,7609 | |
| 2025-09-28 | 1,8564 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,442 mld. USD
Obdobie do 2025-09-28
28. 9. 2025Free cash flow2,442 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | 0,9434 | |
| 2010-10-03 | 1,2591 | |
| 2011-10-02 | 1,0805 | |
| 2012-09-30 | 0,8941 | |
| 2013-09-29 | 1,7571 | |
| 2014-09-28 | -0,5531 | |
| 2015-09-27 | 2,4454 | |
| 2016-10-02 | 3,2576 | |
| 2017-10-01 | 2,7324 | |
| 2018-09-30 | 9,9614 | |
| 2019-09-29 | 3,2404 | |
| 2020-09-27 | 0,1142 | |
| 2021-10-03 | 4,5191 | |
| 2022-10-02 | 2,556 | |
| 2023-10-01 | 3,6751 | |
| 2024-09-29 | 3,3181 | |
| 2025-09-28 | 2,442 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
4,99 %
Obdobie do 2025-09-28
28. 9. 2025Net margin4,99 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | 4 | |
| 2010-10-03 | 8,83 | |
| 2011-10-02 | 10,65 | |
| 2012-09-30 | 10,42 | |
| 2013-09-29 | 0,06 | |
| 2014-09-28 | 12,57 | |
| 2015-09-27 | 14,39 | |
| 2016-10-02 | 13,22 | |
| 2017-10-01 | 12,89 | |
| 2018-09-30 | 18,28 | |
| 2019-09-29 | 13,58 | |
| 2020-09-27 | 3,95 | |
| 2021-10-03 | 14,45 | |
| 2022-10-02 | 10,18 | |
| 2023-10-01 | 11,46 | |
| 2024-09-29 | 10,4 | |
| 2025-09-28 | 4,99 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
32,0197 mld. USD
Obdobie do 2025-09-28
28. 9. 2025Total assets32,0197 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | 5,5768 | |
| 2010-10-03 | 6,3859 | |
| 2011-10-02 | 7,3604 | |
| 2012-09-30 | 8,2192 | |
| 2013-09-29 | 11,5167 | |
| 2014-09-28 | 10,7529 | |
| 2015-09-27 | 12,4163 | |
| 2016-10-02 | 14,3125 | |
| 2017-10-01 | 14,3656 | |
| 2018-09-30 | 24,1564 | |
| 2019-09-29 | 19,2196 | |
| 2020-09-27 | 29,3745 | |
| 2021-10-03 | 31,3926 | |
| 2022-10-02 | 27,9784 | |
| 2023-10-01 | 29,4455 | |
| 2024-09-29 | 31,3393 | |
| 2025-09-28 | 32,0197 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
C · Zmiešané
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
17/100Peňažné toky
69/100Rast a konzistentnosť
78/100Efektívnosť kapitálu
54/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 7,9 % | 32,2 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 5 % | 32,1 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 0,7 × | 33,4 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 125,3 % | 0 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 6,6 % | 37,7 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 2,6 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 1,7 % | 55 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 5,9 % | 54,3 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Revenue37,1844 mld. USDNet income1,8564 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-27 | 9,7746 | 0,3908 | |
| 2010-10-03 | 10,7074 | 0,9456 | |
| 2011-10-02 | 11,7004 | 1,2457 | |
| 2012-09-30 | 13,2768 | 1,3838 | |
| 2013-09-29 | 14,8668 | 0,0083 | |
| 2014-09-28 | 16,4478 | 2,0681 | |
| 2015-09-27 | 19,1627 | 2,7574 | |
| 2016-10-02 | 21,3159 | 2,8177 | |
| 2017-10-01 | 22,3868 | 2,8847 | |
| 2018-09-30 | 24,7195 | 4,5183 | |
| 2019-09-29 | 26,5086 | 3,5992 | |
| 2020-09-27 | 23,518 | 0,9283 | |
| 2021-10-03 | 29,0606 | 4,1993 | |
| 2022-10-02 | 32,2503 | 3,2816 | |
| 2023-10-01 | 35,9756 | 4,1245 | |
| 2024-09-29 | 36,1762 | 3,7609 | |
| 2025-09-28 | 37,1844 | 1,8564 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Operating margin7,9 %Net margin4,99 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-27 | 5,75 | 4 | |
| 2010-10-03 | 13,26 | 8,83 | |
| 2011-10-02 | 14,77 | 10,65 | |
| 2012-09-30 | 15,04 | 10,42 | |
| 2013-09-29 | -2,19 | 0,06 | |
| 2014-09-28 | 18,73 | 12,57 | |
| 2015-09-27 | 18,79 | 14,39 | |
| 2016-10-02 | 19,57 | 13,22 | |
| 2017-10-01 | 18,47 | 12,89 | |
| 2018-09-30 | 15,71 | 18,28 | |
| 2019-09-29 | 15,38 | 13,58 | |
| 2020-09-27 | 6,64 | 3,95 | |
| 2021-10-03 | 16,77 | 14,45 | |
| 2022-10-02 | 14,32 | 10,18 | |
| 2023-10-01 | 16,32 | 11,46 | |
| 2024-09-29 | 14,95 | 10,4 | |
| 2025-09-28 | 7,9 | 4,99 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Free cash flow2,442 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | 0,9434 | |
| 2010-10-03 | 1,2591 | |
| 2011-10-02 | 1,0805 | |
| 2012-09-30 | 0,8941 | |
| 2013-09-29 | 1,7571 | |
| 2014-09-28 | -0,5531 | |
| 2015-09-27 | 2,4454 | |
| 2016-10-02 | 3,2576 | |
| 2017-10-01 | 2,7324 | |
| 2018-09-30 | 9,9614 | |
| 2019-09-29 | 3,2404 | |
| 2020-09-27 | 0,1142 | |
| 2021-10-03 | 4,5191 | |
| 2022-10-02 | 2,556 | |
| 2023-10-01 | 3,6751 | |
| 2024-09-29 | 3,3181 | |
| 2025-09-28 | 2,442 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Cash & equivalentsNedostupnéLong-term debt16,0748 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-27 | 0,5998 | 0,5495 | |
| 2010-10-03 | 1,164 | 0,5494 | |
| 2011-10-02 | 1,1481 | Nedostupné | |
| 2012-09-30 | 1,1886 | Nedostupné | |
| 2013-09-29 | 2,5757 | Nedostupné | |
| 2014-09-28 | 1,7084 | 2,0483 | |
| 2015-09-27 | 1,5301 | 2,3475 | |
| 2016-10-02 | 2,1288 | 3,5852 | |
| 2017-10-01 | 2,4623 | 3,9326 | |
| 2018-09-30 | 8,7563 | 9,4401 | |
| 2019-09-29 | 2,6866 | 11,167 | |
| 2020-09-27 | 4,3509 | 15,9095 | |
| 2021-10-03 | 6,4557 | 14,6158 | |
| 2022-10-02 | Nedostupné | 14,8689 | |
| 2023-10-01 | Nedostupné | 15,3662 | |
| 2024-09-29 | Nedostupné | 15,5684 | |
| 2025-09-28 | Nedostupné | 16,0748 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Total assets32,0197 mld. USDTotal liabilities40,1089 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-27 | 5,5768 | 2,5199 | |
| 2010-10-03 | 6,3859 | 2,7036 | |
| 2011-10-02 | 7,3604 | 2,9731 | |
| 2012-09-30 | 8,2192 | 3,1047 | |
| 2013-09-29 | 11,5167 | 7,0344 | |
| 2014-09-28 | 10,7529 | 5,4792 | |
| 2015-09-27 | 12,4163 | 6,5965 | |
| 2016-10-02 | 14,3125 | 8,4218 | |
| 2017-10-01 | 14,3656 | 8,9086 | |
| 2018-09-30 | 24,1564 | 22,9806 | |
| 2019-09-29 | 19,2196 | 25,4506 | |
| 2020-09-27 | 29,3745 | 37,1739 | |
| 2021-10-03 | 31,3926 | 36,7071 | |
| 2022-10-02 | 27,9784 | 36,6771 | |
| 2023-10-01 | 29,4455 | 37,4333 | |
| 2024-09-29 | 31,3393 | 38,7809 | |
| 2025-09-28 | 32,0197 | 40,1089 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Revenue growth2,79 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | Nedostupné | |
| 2010-10-03 | 9,54 | |
| 2011-10-02 | 9,27 | |
| 2012-09-30 | 13,47 | |
| 2013-09-29 | 11,98 | |
| 2014-09-28 | 10,63 | |
| 2015-09-27 | 16,51 | |
| 2016-10-02 | 11,24 | |
| 2017-10-01 | 5,02 | |
| 2018-09-30 | 10,42 | |
| 2019-09-29 | 7,24 | |
| 2020-09-27 | -11,28 | |
| 2021-10-03 | 23,57 | |
| 2022-10-02 | 10,98 | |
| 2023-10-01 | 11,55 | |
| 2024-09-29 | 0,56 | |
| 2025-09-28 | 2,79 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 9. 2025Finančné zdravie46 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-27 | Nedostupné | |
| 2010-10-03 | Nedostupné | |
| 2011-10-02 | 72 | |
| 2012-09-30 | 72 | |
| 2013-09-29 | 46 | |
| 2014-09-28 | 56 | |
| 2015-09-27 | 72 | |
| 2016-10-02 | 72 | |
| 2017-10-01 | 71 | |
| 2018-09-30 | 76 | |
| 2019-09-29 | 61 | |
| 2020-09-27 | 41 | |
| 2021-10-03 | 63 | |
| 2022-10-02 | 56 | |
| 2023-10-01 | 59 | |
| 2024-09-29 | 56 | |
| 2025-09-28 | 46 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-09-27 | 2010-10-03 | 2011-10-02 | 2012-09-30 | 2013-09-29 | 2014-09-28 | 2015-09-27 | 2016-10-02 | 2017-10-01 | 2018-09-30 | 2019-09-29 | 2020-09-27 | 2021-10-03 | 2022-10-02 | 2023-10-01 | 2024-09-29 | 2025-09-28 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 9,77 mld. USD | 10,71 mld. USD | 11,7 mld. USD | 13,28 mld. USD | 14,87 mld. USD | 16,45 mld. USD | 19,16 mld. USD | 21,32 mld. USD | 22,39 mld. USD | 24,72 mld. USD | 26,51 mld. USD | 23,52 mld. USD | 29,06 mld. USD | 32,25 mld. USD | 35,98 mld. USD | 36,18 mld. USD | 37,18 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 0,39 mld. USD | 0,95 mld. USD | 1,25 mld. USD | 1,38 mld. USD | 0,01 mld. USD | 2,07 mld. USD | 2,76 mld. USD | 2,82 mld. USD | 2,88 mld. USD | 4,52 mld. USD | 3,6 mld. USD | 0,93 mld. USD | 4,2 mld. USD | 3,28 mld. USD | 4,12 mld. USD | 3,76 mld. USD | 1,86 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 0,56 mld. USD | 1,42 mld. USD | 1,73 mld. USD | 2 mld. USD | -0,33 mld. USD | 3,08 mld. USD | 3,6 mld. USD | 4,17 mld. USD | 4,13 mld. USD | 3,88 mld. USD | 4,08 mld. USD | 1,56 mld. USD | 4,87 mld. USD | 4,62 mld. USD | 5,87 mld. USD | 5,41 mld. USD | 2,94 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 0,52 USD | 1,24 USD | 1,62 USD | 1,79 USD | 0,01 USD | 1,35 USD | 1,82 USD | 1,90 USD | 1,97 USD | 3,24 USD | 2,92 USD | 0,79 USD | 3,54 USD | 2,83 USD | 3,58 USD | 3,31 USD | 1,63 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 1,39 mld. USD | 1,7 mld. USD | 1,61 mld. USD | 1,75 mld. USD | 2,91 mld. USD | 0,61 mld. USD | 3,75 mld. USD | 4,7 mld. USD | 4,25 mld. USD | 11,94 mld. USD | 5,05 mld. USD | 1,6 mld. USD | 5,99 mld. USD | 4,4 mld. USD | 6,01 mld. USD | 6,1 mld. USD | 4,75 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,45 mld. USD | 0,45 mld. USD | 0,53 mld. USD | 0,86 mld. USD | 1,15 mld. USD | 1,16 mld. USD | 1,3 mld. USD | 1,44 mld. USD | 1,52 mld. USD | 1,98 mld. USD | 1,81 mld. USD | 1,48 mld. USD | 1,47 mld. USD | 1,84 mld. USD | 2,33 mld. USD | 2,78 mld. USD | 2,31 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 0,6 mld. USD | 1,16 mld. USD | 1,15 mld. USD | 1,19 mld. USD | 2,58 mld. USD | 1,71 mld. USD | 1,53 mld. USD | 2,13 mld. USD | 2,46 mld. USD | 8,76 mld. USD | 2,69 mld. USD | 4,35 mld. USD | 6,46 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Total assetsAktíva | 5,58 mld. USD | 6,39 mld. USD | 7,36 mld. USD | 8,22 mld. USD | 11,52 mld. USD | 10,75 mld. USD | 12,42 mld. USD | 14,31 mld. USD | 14,37 mld. USD | 24,16 mld. USD | 19,22 mld. USD | 29,37 mld. USD | 31,39 mld. USD | 27,98 mld. USD | 29,45 mld. USD | 31,34 mld. USD | 32,02 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 2,04 mld. USD | 2,76 mld. USD | 3,79 mld. USD | 4,2 mld. USD | 5,47 mld. USD | 4,17 mld. USD | 3,97 mld. USD | 4,76 mld. USD | 5,28 mld. USD | 12,49 mld. USD | 5,65 mld. USD | 7,81 mld. USD | 9,76 mld. USD | 7,02 mld. USD | 7,3 mld. USD | 6,85 mld. USD | 7,38 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 1,58 mld. USD | 1,78 mld. USD | 2,08 mld. USD | 2,21 mld. USD | 5,38 mld. USD | 3,04 mld. USD | 3,65 mld. USD | 4,55 mld. USD | 4,22 mld. USD | 5,68 mld. USD | 6,17 mld. USD | 7,35 mld. USD | 8,15 mld. USD | 9,15 mld. USD | 9,35 mld. USD | 9,07 mld. USD | 10,21 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 2,52 mld. USD | 2,7 mld. USD | 2,97 mld. USD | 3,1 mld. USD | 7,03 mld. USD | 5,48 mld. USD | 6,6 mld. USD | 8,42 mld. USD | 8,91 mld. USD | 22,98 mld. USD | 25,45 mld. USD | 37,17 mld. USD | 36,71 mld. USD | 36,68 mld. USD | 37,43 mld. USD | 38,78 mld. USD | 40,11 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0 mld. USD | 0 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0,4 mld. USD | 0 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0 mld. USD | 1,25 mld. USD | 1 mld. USD | 1,75 mld. USD | 1,82 mld. USD | 1,25 mld. USD | 1,5 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 0,55 mld. USD | 0,55 mld. USD | 0,55 mld. USD | 0,55 mld. USD | 1,3 mld. USD | 2,05 mld. USD | 2,35 mld. USD | 3,19 mld. USD | 3,93 mld. USD | 9,09 mld. USD | 11,17 mld. USD | 14,66 mld. USD | 13,62 mld. USD | 13,12 mld. USD | 13,55 mld. USD | 14,32 mld. USD | 14,58 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,04 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,08 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,17 mld. USD | 0,33 mld. USD | 0,44 mld. USD | 0,47 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,55 mld. USD | 0,56 mld. USD | 0,54 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 4,32 mld. USD | 4,42 mld. USD | 4,92 mld. USD | 5,81 mld. USD | 6,38 mld. USD | 6,86 mld. USD | 7,79 mld. USD | 8,51 mld. USD | 7,07 mld. USD | 7,93 mld. USD | 8,53 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 0,94 mld. USD | 1,26 mld. USD | 1,08 mld. USD | 0,89 mld. USD | 1,76 mld. USD | -0,55 mld. USD | 2,45 mld. USD | 3,26 mld. USD | 2,73 mld. USD | 9,96 mld. USD | 3,24 mld. USD | 0,11 mld. USD | 4,52 mld. USD | 2,56 mld. USD | 3,68 mld. USD | 3,32 mld. USD | 2,44 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 4 % | 8,8 % | 10,6 % | 10,4 % | 0,1 % | 12,6 % | 14,4 % | 13,2 % | 12,9 % | 18,3 % | 13,6 % | 3,9 % | 14,5 % | 10,2 % | 11,5 % | 10,4 % | 5 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 7,9 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 6,6 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 2,8 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 3,32 mld. USD na 2,44 mld. USD.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 3,76 mld. USD na 1,86 mld. USD.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 2,8 %, čistá marža 5 % a FCF marža 6,6 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -5,4 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 3,32 mld. USD na 2,44 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 3,76 mld. USD na 1,86 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗