MCD · NYSE
MCDONALDS CORP
Consumer products and retail · Retail-Eating Places
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 26,89 mld. USDTržby · rast YoY 3,7 %
- Net income
- 8,56 mld. USDČistý zisk · čistá marža 31,9 %
- Free cash flow
- 7,19 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 26,7 %
- Diluted EPS
- 11,95 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 46,1 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
- Return on assets (ROA)
- 14,9 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 0,77 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 40,7 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2026 · USDObdobie: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.
- Tržby
- 7,1 mld. USDMedziročne 3,7 % · Q2 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 3,34 mld. USDPrevádzková marža 47 %
- Čistý zisk
- 2,36 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 3,32 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 7. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 7099000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000063908-26-000073 · Revenues · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 7. 8. 2026.
- Prevádzkový zisk: 3338000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000063908-26-000073 · OperatingIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 7. 8. 2026.
- Čistý zisk: 2362000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000063908-26-000073 · NetIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 7. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 3.3200000000 USD/shares · reported-v1. 0000063908-26-000073 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 7. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 7. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
26,885 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue26,885 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 22,7447 | |
| 2010-12-31 | 24,0746 | |
| 2011-12-31 | 27,006 | |
| 2012-12-31 | 27,567 | |
| 2013-12-31 | 28,1057 | |
| 2014-12-31 | 27,4413 | |
| 2015-12-31 | 25,413 | |
| 2016-12-31 | 24,6219 | |
| 2017-12-31 | 22,8204 | |
| 2018-12-31 | 21,2579 | |
| 2019-12-31 | 21,3644 | |
| 2020-12-31 | 19,2078 | |
| 2021-12-31 | 23,2229 | |
| 2022-12-31 | 23,183 | |
| 2023-12-31 | 25,494 | |
| 2024-12-31 | 25,92 | |
| 2025-12-31 | 26,885 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
8,563 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income8,563 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 4,551 | |
| 2010-12-31 | 4,9463 | |
| 2011-12-31 | 5,5031 | |
| 2012-12-31 | 5,4648 | |
| 2013-12-31 | 5,5859 | |
| 2014-12-31 | 4,7578 | |
| 2015-12-31 | 4,5293 | |
| 2016-12-31 | 4,6865 | |
| 2017-12-31 | 5,1923 | |
| 2018-12-31 | 5,9243 | |
| 2019-12-31 | 6,0254 | |
| 2020-12-31 | 4,7305 | |
| 2021-12-31 | 7,5452 | |
| 2022-12-31 | 6,177 | |
| 2023-12-31 | 8,469 | |
| 2024-12-31 | 8,223 | |
| 2025-12-31 | 8,563 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
7,186 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow7,186 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 3,7989 | |
| 2010-12-31 | 4,2061 | |
| 2011-12-31 | 4,4203 | |
| 2012-12-31 | 3,9169 | |
| 2013-12-31 | 4,296 | |
| 2014-12-31 | 4,1469 | |
| 2015-12-31 | 4,7252 | |
| 2016-12-31 | 4,2385 | |
| 2017-12-31 | 3,6975 | |
| 2018-12-31 | 4,225 | |
| 2019-12-31 | 5,7284 | |
| 2020-12-31 | 4,6244 | |
| 2021-12-31 | 7,1015 | |
| 2022-12-31 | 5,488 | |
| 2023-12-31 | 7,255 | |
| 2024-12-31 | 6,672 | |
| 2025-12-31 | 7,186 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31,85 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin31,85 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 20,01 | |
| 2010-12-31 | 20,55 | |
| 2011-12-31 | 20,38 | |
| 2012-12-31 | 19,82 | |
| 2013-12-31 | 19,87 | |
| 2014-12-31 | 17,34 | |
| 2015-12-31 | 17,82 | |
| 2016-12-31 | 19,03 | |
| 2017-12-31 | 22,75 | |
| 2018-12-31 | 27,87 | |
| 2019-12-31 | 28,2 | |
| 2020-12-31 | 24,63 | |
| 2021-12-31 | 32,49 | |
| 2022-12-31 | 26,64 | |
| 2023-12-31 | 33,22 | |
| 2024-12-31 | 31,72 | |
| 2025-12-31 | 31,85 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
59,515 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets59,515 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 30,2249 | |
| 2010-12-31 | 31,9752 | |
| 2011-12-31 | 32,9899 | |
| 2012-12-31 | 35,3865 | |
| 2013-12-31 | 36,6263 | |
| 2014-12-31 | 34,2274 | |
| 2015-12-31 | 37,9387 | |
| 2016-12-31 | 31,0239 | |
| 2017-12-31 | 33,8037 | |
| 2018-12-31 | 32,8112 | |
| 2019-12-31 | 47,5108 | |
| 2020-12-31 | 52,6268 | |
| 2021-12-31 | 53,8543 | |
| 2022-12-31 | 50,436 | |
| 2023-12-31 | 56,147 | |
| 2024-12-31 | 55,182 | |
| 2025-12-31 | 59,515 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
B · Dobré
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
24/100Peňažné toky
91/100Rast a konzistentnosť
79/100Efektívnosť kapitálu
87/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 46,1 % | 100 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 31,9 % | 100 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1 × | 47,3 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 103 % | 0 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 26,7 % | 91,8 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,2 × | 89,3 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 2,7 % | 58,1 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 14,9 % | 87,3 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue26,885 mld. USDNet income8,563 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 22,7447 | 4,551 | |
| 2010-12-31 | 24,0746 | 4,9463 | |
| 2011-12-31 | 27,006 | 5,5031 | |
| 2012-12-31 | 27,567 | 5,4648 | |
| 2013-12-31 | 28,1057 | 5,5859 | |
| 2014-12-31 | 27,4413 | 4,7578 | |
| 2015-12-31 | 25,413 | 4,5293 | |
| 2016-12-31 | 24,6219 | 4,6865 | |
| 2017-12-31 | 22,8204 | 5,1923 | |
| 2018-12-31 | 21,2579 | 5,9243 | |
| 2019-12-31 | 21,3644 | 6,0254 | |
| 2020-12-31 | 19,2078 | 4,7305 | |
| 2021-12-31 | 23,2229 | 7,5452 | |
| 2022-12-31 | 23,183 | 6,177 | |
| 2023-12-31 | 25,494 | 8,469 | |
| 2024-12-31 | 25,92 | 8,223 | |
| 2025-12-31 | 26,885 | 8,563 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin46,1 %Net margin31,85 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 30,08 | 20,01 | |
| 2010-12-31 | 31,04 | 20,55 | |
| 2011-12-31 | 31,58 | 20,38 | |
| 2012-12-31 | 31,21 | 19,82 | |
| 2013-12-31 | 31,18 | 19,87 | |
| 2014-12-31 | 28,97 | 17,34 | |
| 2015-12-31 | 28,12 | 17,82 | |
| 2016-12-31 | 31,45 | 19,03 | |
| 2017-12-31 | 41,86 | 22,75 | |
| 2018-12-31 | 41,5 | 27,87 | |
| 2019-12-31 | 42,45 | 28,2 | |
| 2020-12-31 | 38,13 | 24,63 | |
| 2021-12-31 | 44,59 | 32,49 | |
| 2022-12-31 | 40,42 | 26,64 | |
| 2023-12-31 | 45,69 | 33,22 | |
| 2024-12-31 | 45,19 | 31,72 | |
| 2025-12-31 | 46,1 | 31,85 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow7,186 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 3,7989 | |
| 2010-12-31 | 4,2061 | |
| 2011-12-31 | 4,4203 | |
| 2012-12-31 | 3,9169 | |
| 2013-12-31 | 4,296 | |
| 2014-12-31 | 4,1469 | |
| 2015-12-31 | 4,7252 | |
| 2016-12-31 | 4,2385 | |
| 2017-12-31 | 3,6975 | |
| 2018-12-31 | 4,225 | |
| 2019-12-31 | 5,7284 | |
| 2020-12-31 | 4,6244 | |
| 2021-12-31 | 7,1015 | |
| 2022-12-31 | 5,488 | |
| 2023-12-31 | 7,255 | |
| 2024-12-31 | 6,672 | |
| 2025-12-31 | 7,186 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents0,774 mld. USDLong-term debt40,698 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,796 | 10,5784 | |
| 2010-12-31 | 2,387 | 11,5053 | |
| 2011-12-31 | 2,3357 | 12,5004 | |
| 2012-12-31 | 2,3361 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 2,7987 | 14,1298 | |
| 2014-12-31 | 2,0779 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 7,6855 | 24,1221 | |
| 2016-12-31 | 1,2234 | 25,9557 | |
| 2017-12-31 | 2,4638 | 29,5364 | |
| 2018-12-31 | 0,866 | 31,0753 | |
| 2019-12-31 | 0,8985 | 34,1772 | |
| 2020-12-31 | 3,4491 | 37,4404 | |
| 2021-12-31 | 4,7092 | 35,6227 | |
| 2022-12-31 | 2,5838 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 4,579 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 1,085 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 0,774 | 40,698 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets59,515 mld. USDTotal liabilities61,306 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 30,2249 | 16,191 | |
| 2010-12-31 | 31,9752 | 17,341 | |
| 2011-12-31 | 32,9899 | 18,5997 | |
| 2012-12-31 | 35,3865 | 20,0929 | |
| 2013-12-31 | 36,6263 | 20,6166 | |
| 2014-12-31 | 34,2274 | 21,374 | |
| 2015-12-31 | 37,9387 | 30,8508 | |
| 2016-12-31 | 31,0239 | 33,2282 | |
| 2017-12-31 | 33,8037 | 37,0717 | |
| 2018-12-31 | 32,8112 | 39,0696 | |
| 2019-12-31 | 47,5108 | 55,7211 | |
| 2020-12-31 | 52,6268 | 60,4517 | |
| 2021-12-31 | 53,8543 | 58,4553 | |
| 2022-12-31 | 50,436 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 56,147 | 60,854 | |
| 2024-12-31 | 55,182 | 58,979 | |
| 2025-12-31 | 59,515 | 61,306 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth3,72 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 5,85 | |
| 2011-12-31 | 12,18 | |
| 2012-12-31 | 2,08 | |
| 2013-12-31 | 1,95 | |
| 2014-12-31 | -2,36 | |
| 2015-12-31 | -7,39 | |
| 2016-12-31 | -3,11 | |
| 2017-12-31 | -7,32 | |
| 2018-12-31 | -6,85 | |
| 2019-12-31 | 0,5 | |
| 2020-12-31 | -10,09 | |
| 2021-12-31 | 20,9 | |
| 2022-12-31 | -0,17 | |
| 2023-12-31 | 9,97 | |
| 2024-12-31 | 1,67 | |
| 2025-12-31 | 3,72 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie74 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 77 | |
| 2012-12-31 | 77 | |
| 2013-12-31 | 77 | |
| 2014-12-31 | 74 | |
| 2015-12-31 | 73 | |
| 2016-12-31 | 67 | |
| 2017-12-31 | 70 | |
| 2018-12-31 | 72 | |
| 2019-12-31 | 73 | |
| 2020-12-31 | 68 | |
| 2021-12-31 | 80 | |
| 2022-12-31 | 86 | |
| 2023-12-31 | 76 | |
| 2024-12-31 | 76 | |
| 2025-12-31 | 74 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 22,74 mld. USD | 24,07 mld. USD | 27,01 mld. USD | 27,57 mld. USD | 28,11 mld. USD | 27,44 mld. USD | 25,41 mld. USD | 24,62 mld. USD | 22,82 mld. USD | 21,26 mld. USD | 21,36 mld. USD | 19,21 mld. USD | 23,22 mld. USD | 23,18 mld. USD | 25,49 mld. USD | 25,92 mld. USD | 26,89 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 4,55 mld. USD | 4,95 mld. USD | 5,5 mld. USD | 5,46 mld. USD | 5,59 mld. USD | 4,76 mld. USD | 4,53 mld. USD | 4,69 mld. USD | 5,19 mld. USD | 5,92 mld. USD | 6,03 mld. USD | 4,73 mld. USD | 7,55 mld. USD | 6,18 mld. USD | 8,47 mld. USD | 8,22 mld. USD | 8,56 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 6,84 mld. USD | 7,47 mld. USD | 8,53 mld. USD | 8,6 mld. USD | 8,76 mld. USD | 7,95 mld. USD | 7,15 mld. USD | 7,74 mld. USD | 9,55 mld. USD | 8,82 mld. USD | 9,07 mld. USD | 7,32 mld. USD | 10,36 mld. USD | 9,37 mld. USD | 11,65 mld. USD | 11,71 mld. USD | 12,39 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 4,11 USD | 4,58 USD | 5,27 USD | 5,36 USD | 5,55 USD | 4,82 USD | 4,80 USD | 5,44 USD | 6,37 USD | 7,54 USD | 7,88 USD | 6,31 USD | 10,04 USD | 8,33 USD | 11,56 USD | 11,39 USD | 11,95 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 5,75 mld. USD | 6,34 mld. USD | 7,15 mld. USD | 6,97 mld. USD | 7,12 mld. USD | 6,73 mld. USD | 6,54 mld. USD | 6,06 mld. USD | 5,55 mld. USD | 6,97 mld. USD | 8,12 mld. USD | 6,27 mld. USD | 9,14 mld. USD | 7,39 mld. USD | 9,61 mld. USD | 9,45 mld. USD | 10,55 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 1,95 mld. USD | 2,14 mld. USD | 2,73 mld. USD | 3,05 mld. USD | 2,82 mld. USD | 2,58 mld. USD | 1,81 mld. USD | 1,82 mld. USD | 1,85 mld. USD | 2,74 mld. USD | 2,39 mld. USD | 1,64 mld. USD | 2,04 mld. USD | 1,9 mld. USD | 2,36 mld. USD | 2,78 mld. USD | 3,37 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1,8 mld. USD | 2,39 mld. USD | 2,34 mld. USD | 2,34 mld. USD | 2,8 mld. USD | 2,08 mld. USD | 7,69 mld. USD | 1,22 mld. USD | 2,46 mld. USD | 0,87 mld. USD | 0,9 mld. USD | 3,45 mld. USD | 4,71 mld. USD | 2,58 mld. USD | 4,58 mld. USD | 1,09 mld. USD | 0,77 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 30,22 mld. USD | 31,98 mld. USD | 32,99 mld. USD | 35,39 mld. USD | 36,63 mld. USD | 34,23 mld. USD | 37,94 mld. USD | 31,02 mld. USD | 33,8 mld. USD | 32,81 mld. USD | 47,51 mld. USD | 52,63 mld. USD | 53,85 mld. USD | 50,44 mld. USD | 56,15 mld. USD | 55,18 mld. USD | 59,52 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 3,42 mld. USD | 4,37 mld. USD | 4,4 mld. USD | 4,92 mld. USD | 5,05 mld. USD | 4,19 mld. USD | 9,64 mld. USD | 4,85 mld. USD | 5,33 mld. USD | 4,05 mld. USD | 3,56 mld. USD | 6,24 mld. USD | 7,15 mld. USD | 5,42 mld. USD | 7,99 mld. USD | 4,6 mld. USD | 4,16 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 2,99 mld. USD | 2,92 mld. USD | 3,51 mld. USD | 3,4 mld. USD | 3,17 mld. USD | 2,75 mld. USD | 2,95 mld. USD | 3,47 mld. USD | 2,89 mld. USD | 2,97 mld. USD | 3,62 mld. USD | 6,18 mld. USD | 4,02 mld. USD | 3,8 mld. USD | 6,86 mld. USD | 3,86 mld. USD | 4,36 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 16,19 mld. USD * | 17,34 mld. USD * | 18,6 mld. USD * | 20,09 mld. USD * | 20,62 mld. USD * | 21,37 mld. USD * | 30,85 mld. USD * | 33,23 mld. USD * | 37,07 mld. USD * | 39,07 mld. USD * | 55,72 mld. USD * | 60,45 mld. USD * | 58,46 mld. USD * | Nedostupné | 60,85 mld. USD * | 58,98 mld. USD * | 61,31 mld. USD * |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0,02 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,37 mld. USD | Nedostupné | 0 mld. USD | Nedostupné | 0 mld. USD | 0,08 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0,06 mld. USD | 2,24 mld. USD | 0 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0,73 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 10,56 mld. USD | 11,5 mld. USD | 12,13 mld. USD | 13,63 mld. USD | 14,13 mld. USD | 14,94 mld. USD | 24,12 mld. USD | 25,88 mld. USD | 29,54 mld. USD | 31,08 mld. USD | 34,12 mld. USD | 35,2 mld. USD | 35,62 mld. USD | 35,9 mld. USD | 37,15 mld. USD | 38,42 mld. USD | 39,97 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,47 mld. USD | 0,45 mld. USD | 0,49 mld. USD | 0,52 mld. USD | 0,53 mld. USD | 0,58 mld. USD | 0,64 mld. USD | 0,88 mld. USD | 0,92 mld. USD | 0,98 mld. USD | 1,12 mld. USD | 1,22 mld. USD | 1,19 mld. USD | 1,21 mld. USD | 1,36 mld. USD | 1,51 mld. USD | 1,58 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 3,8 mld. USD | 4,21 mld. USD | 4,42 mld. USD | 3,92 mld. USD | 4,3 mld. USD | 4,15 mld. USD | 4,73 mld. USD | 4,24 mld. USD | 3,7 mld. USD | 4,23 mld. USD | 5,73 mld. USD | 4,62 mld. USD | 7,1 mld. USD | 5,49 mld. USD | 7,26 mld. USD | 6,67 mld. USD | 7,19 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 20 % | 20,5 % | 20,4 % | 19,8 % | 19,9 % | 17,3 % | 17,8 % | 19 % | 22,8 % | 27,9 % | 28,2 % | 24,6 % | 32,5 % | 26,6 % | 33,2 % | 31,7 % | 31,9 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 46,1 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 26,7 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 3,7 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 3,7 %, čistá marža 31,9 % a FCF marža 26,7 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +0,1 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗