HD · NYSE
HOME DEPOT, INC.
Consumer products and retail · Retail-Lumber & Other Building Materials Dealers
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 164,68 mld. USDTržby · rast YoY 3,2 %
- Net income
- 14,16 mld. USDČistý zisk · čistá marža 8,6 %
- Free cash flow
- 12,65 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 7,7 %
- Diluted EPS
- 14,23 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 12,7 %Prevádzková marža · hrubá marža 33,3 %
- Return on assets (ROA)
- 14,1 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 1,39 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 16,33 mld. USD na 12,65 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2026 · USDObdobie: 4. 5. 2026 – 2. 8. 2026.
- Tržby
- 47,86 mld. USDMedziročne 5,7 % · Q2 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 6,84 mld. USDPrevádzková marža 14,3 %
- Čistý zisk
- 4,77 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 4,79 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 25. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 47861000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-058715 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-05-04 – 2026-08-02 · podané 25. 8. 2026.
- Prevádzkový zisk: 6839000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-058715 · OperatingIncomeLoss · 2026-05-04 – 2026-08-02 · podané 25. 8. 2026.
- Čistý zisk: 4766000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-058715 · NetIncomeLoss · 2026-05-04 – 2026-08-02 · podané 25. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 4.7900000000 USD/shares · reported-v1. 0001628280-26-058715 · EarningsPerShareDiluted · 2026-05-04 – 2026-08-02 · podané 25. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 25. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 1. 2. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
164,683 mld. USD
Obdobie do 2026-02-01
1. 2. 2026Revenue164,683 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-31 | 66,176 | |
| 2011-01-30 | 67,997 | |
| 2012-01-29 | 70,395 | |
| 2013-02-03 | 74,754 | |
| 2014-02-02 | 78,812 | |
| 2015-02-01 | 83,176 | |
| 2016-01-31 | 88,519 | |
| 2017-01-29 | 94,595 | |
| 2018-01-28 | 100,904 | |
| 2019-02-03 | 108,203 | |
| 2020-02-02 | 110,225 | |
| 2021-01-31 | 132,11 | |
| 2022-01-30 | 151,157 | |
| 2023-01-29 | 157,403 | |
| 2024-01-28 | 152,669 | |
| 2025-02-02 | 159,514 | |
| 2026-02-01 | 164,683 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
14,156 mld. USD
Obdobie do 2026-02-01
1. 2. 2026Net income14,156 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-31 | 2,661 | |
| 2011-01-30 | 3,338 | |
| 2012-01-29 | 3,883 | |
| 2013-02-03 | 4,535 | |
| 2014-02-02 | 5,385 | |
| 2015-02-01 | 6,345 | |
| 2016-01-31 | 7,009 | |
| 2017-01-29 | 7,957 | |
| 2018-01-28 | 8,63 | |
| 2019-02-03 | 11,121 | |
| 2020-02-02 | 11,242 | |
| 2021-01-31 | 12,866 | |
| 2022-01-30 | 16,433 | |
| 2023-01-29 | 17,105 | |
| 2024-01-28 | 15,143 | |
| 2025-02-02 | 14,806 | |
| 2026-02-01 | 14,156 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
12,646 mld. USD
Obdobie do 2026-02-01
1. 2. 2026Free cash flow12,646 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-31 | Nedostupné | |
| 2011-01-30 | Nedostupné | |
| 2012-01-29 | Nedostupné | |
| 2013-02-03 | Nedostupné | |
| 2014-02-02 | Nedostupné | |
| 2015-02-01 | Nedostupné | |
| 2016-01-31 | Nedostupné | |
| 2017-01-29 | Nedostupné | |
| 2018-01-28 | Nedostupné | |
| 2019-02-03 | Nedostupné | |
| 2020-02-02 | Nedostupné | |
| 2021-01-31 | Nedostupné | |
| 2022-01-30 | Nedostupné | |
| 2023-01-29 | Nedostupné | |
| 2024-01-28 | 17,946 | |
| 2025-02-02 | 16,325 | |
| 2026-02-01 | 12,646 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
8,6 %
Obdobie do 2026-02-01
1. 2. 2026Net margin8,6 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-31 | 4,02 | |
| 2011-01-30 | 4,91 | |
| 2012-01-29 | 5,52 | |
| 2013-02-03 | 6,07 | |
| 2014-02-02 | 6,83 | |
| 2015-02-01 | 7,63 | |
| 2016-01-31 | 7,92 | |
| 2017-01-29 | 8,41 | |
| 2018-01-28 | 8,55 | |
| 2019-02-03 | 10,28 | |
| 2020-02-02 | 10,2 | |
| 2021-01-31 | 9,74 | |
| 2022-01-30 | 10,87 | |
| 2023-01-29 | 10,87 | |
| 2024-01-28 | 9,92 | |
| 2025-02-02 | 9,28 | |
| 2026-02-01 | 8,6 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
105,095 mld. USD
Obdobie do 2026-02-01
1. 2. 2026Total assets105,095 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-31 | 40,877 | |
| 2011-01-30 | 40,125 | |
| 2012-01-29 | 40,518 | |
| 2013-02-03 | 41,084 | |
| 2014-02-02 | 40,518 | |
| 2015-02-01 | 39,946 | |
| 2016-01-31 | 41,973 | |
| 2017-01-29 | 42,966 | |
| 2018-01-28 | 44,529 | |
| 2019-02-03 | 44,003 | |
| 2020-02-02 | 51,236 | |
| 2021-01-31 | 70,581 | |
| 2022-01-30 | 71,876 | |
| 2023-01-29 | 76,445 | |
| 2024-01-28 | 76,53 | |
| 2025-02-02 | 96,119 | |
| 2026-02-01 | 105,095 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
B · Dobré
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
34/100Peňažné toky
92/100Rast a konzistentnosť
81/100Efektívnosť kapitálu
85/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: maloobchodný. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 12,7 % | 100 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 8 % → 75 · 12 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 8,6 % | 100 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 1 % → 25 · 3 % → 50 · 5 % → 75 · 8 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,1 × | 53,6 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 87,8 % | 14,6 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 7,7 % | 97,3 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 1 % → 25 · 3 % → 50 · 5 % → 75 · 8 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,2 × | 86,1 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 3,8 % | 61,5 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 14,1 % | 85,2 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 2. 2026Revenue164,683 mld. USDNet income14,156 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-01-31 | 66,176 | 2,661 | |
| 2011-01-30 | 67,997 | 3,338 | |
| 2012-01-29 | 70,395 | 3,883 | |
| 2013-02-03 | 74,754 | 4,535 | |
| 2014-02-02 | 78,812 | 5,385 | |
| 2015-02-01 | 83,176 | 6,345 | |
| 2016-01-31 | 88,519 | 7,009 | |
| 2017-01-29 | 94,595 | 7,957 | |
| 2018-01-28 | 100,904 | 8,63 | |
| 2019-02-03 | 108,203 | 11,121 | |
| 2020-02-02 | 110,225 | 11,242 | |
| 2021-01-31 | 132,11 | 12,866 | |
| 2022-01-30 | 151,157 | 16,433 | |
| 2023-01-29 | 157,403 | 17,105 | |
| 2024-01-28 | 152,669 | 15,143 | |
| 2025-02-02 | 159,514 | 14,806 | |
| 2026-02-01 | 164,683 | 14,156 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 2. 2026Operating margin12,68 %Net margin8,6 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-01-31 | 7,26 | 4,02 | |
| 2011-01-30 | 8,59 | 4,91 | |
| 2012-01-29 | 9,46 | 5,52 | |
| 2013-02-03 | 10,39 | 6,07 | |
| 2014-02-02 | 11,63 | 6,83 | |
| 2015-02-01 | 12,59 | 7,63 | |
| 2016-01-31 | 13,3 | 7,92 | |
| 2017-01-29 | 14,19 | 8,41 | |
| 2018-01-28 | 14,55 | 8,55 | |
| 2019-02-03 | 14,35 | 10,28 | |
| 2020-02-02 | 14,37 | 10,2 | |
| 2021-01-31 | 13,84 | 9,74 | |
| 2022-01-30 | 15,24 | 10,87 | |
| 2023-01-29 | 15,27 | 10,87 | |
| 2024-01-28 | 14,21 | 9,92 | |
| 2025-02-02 | 13,49 | 9,28 | |
| 2026-02-01 | 12,68 | 8,6 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 2. 2026Free cash flow12,646 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-31 | Nedostupné | |
| 2011-01-30 | Nedostupné | |
| 2012-01-29 | Nedostupné | |
| 2013-02-03 | Nedostupné | |
| 2014-02-02 | Nedostupné | |
| 2015-02-01 | Nedostupné | |
| 2016-01-31 | Nedostupné | |
| 2017-01-29 | Nedostupné | |
| 2018-01-28 | Nedostupné | |
| 2019-02-03 | Nedostupné | |
| 2020-02-02 | Nedostupné | |
| 2021-01-31 | Nedostupné | |
| 2022-01-30 | Nedostupné | |
| 2023-01-29 | Nedostupné | |
| 2024-01-28 | 17,946 | |
| 2025-02-02 | 16,325 | |
| 2026-02-01 | 12,646 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 2. 2026Cash & equivalents1,389 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-01-31 | 1,421 | 9,682 | |
| 2011-01-30 | 0,545 | 9,749 | |
| 2012-01-29 | 1,987 | Nedostupné | |
| 2013-02-03 | 2,494 | Nedostupné | |
| 2014-02-02 | 1,929 | Nedostupné | |
| 2015-02-01 | 2,216 | Nedostupné | |
| 2016-01-31 | 2,216 | Nedostupné | |
| 2017-01-29 | 2,538 | Nedostupné | |
| 2018-01-28 | 3,595 | Nedostupné | |
| 2019-02-03 | 1,778 | Nedostupné | |
| 2020-02-02 | 2,133 | Nedostupné | |
| 2021-01-31 | 7,895 | Nedostupné | |
| 2022-01-30 | 2,343 | Nedostupné | |
| 2023-01-29 | 2,757 | Nedostupné | |
| 2024-01-28 | 3,76 | Nedostupné | |
| 2025-02-02 | 1,659 | Nedostupné | |
| 2026-02-01 | 1,389 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 2. 2026Total assets105,095 mld. USDTotal liabilities92,282 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-01-31 | 40,877 | 21,484 | |
| 2011-01-30 | 40,125 | 21,236 | |
| 2012-01-29 | 40,518 | 22,62 | |
| 2013-02-03 | 41,084 | 23,307 | |
| 2014-02-02 | 40,518 | 27,996 | |
| 2015-02-01 | 39,946 | 30,624 | |
| 2016-01-31 | 41,973 | 35,657 | |
| 2017-01-29 | 42,966 | 38,633 | |
| 2018-01-28 | 44,529 | 43,075 | |
| 2019-02-03 | 44,003 | 45,881 | |
| 2020-02-02 | 51,236 | 54,352 | |
| 2021-01-31 | 70,581 | 67,282 | |
| 2022-01-30 | 71,876 | 73,572 | |
| 2023-01-29 | 76,445 | 74,883 | |
| 2024-01-28 | 76,53 | 75,486 | |
| 2025-02-02 | 96,119 | 89,479 | |
| 2026-02-01 | 105,095 | 92,282 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 2. 2026Revenue growth3,24 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-31 | Nedostupné | |
| 2011-01-30 | 2,75 | |
| 2012-01-29 | 3,53 | |
| 2013-02-03 | 6,19 | |
| 2014-02-02 | 5,43 | |
| 2015-02-01 | 5,54 | |
| 2016-01-31 | 6,42 | |
| 2017-01-29 | 6,86 | |
| 2018-01-28 | 6,67 | |
| 2019-02-03 | 7,23 | |
| 2020-02-02 | 1,87 | |
| 2021-01-31 | 19,85 | |
| 2022-01-30 | 14,42 | |
| 2023-01-29 | 4,13 | |
| 2024-01-28 | -3,01 | |
| 2025-02-02 | 4,48 | |
| 2026-02-01 | 3,24 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 2. 2026Finančné zdravie77 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-31 | Nedostupné | |
| 2011-01-30 | Nedostupné | |
| 2012-01-29 | 81 | |
| 2013-02-03 | 82 | |
| 2014-02-02 | 83 | |
| 2015-02-01 | 81 | |
| 2016-01-31 | 81 | |
| 2017-01-29 | 79 | |
| 2018-01-28 | 80 | |
| 2019-02-03 | 77 | |
| 2020-02-02 | 76 | |
| 2021-01-31 | 82 | |
| 2022-01-30 | 76 | |
| 2023-01-29 | 74 | |
| 2024-01-28 | 80 | |
| 2025-02-02 | 78 | |
| 2026-02-01 | 77 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2010-01-31 | 2011-01-30 | 2012-01-29 | 2013-02-03 | 2014-02-02 | 2015-02-01 | 2016-01-31 | 2017-01-29 | 2018-01-28 | 2019-02-03 | 2020-02-02 | 2021-01-31 | 2022-01-30 | 2023-01-29 | 2024-01-28 | 2025-02-02 | 2026-02-01 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 66,18 mld. USD | 68 mld. USD | 70,4 mld. USD | 74,75 mld. USD | 78,81 mld. USD | 83,18 mld. USD | 88,52 mld. USD | 94,6 mld. USD | 100,9 mld. USD | 108,2 mld. USD | 110,23 mld. USD | 132,11 mld. USD | 151,16 mld. USD | 157,4 mld. USD | 152,67 mld. USD | 159,51 mld. USD | 164,68 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 2,66 mld. USD | 3,34 mld. USD | 3,88 mld. USD | 4,54 mld. USD | 5,39 mld. USD | 6,35 mld. USD | 7,01 mld. USD | 7,96 mld. USD | 8,63 mld. USD | 11,12 mld. USD | 11,24 mld. USD | 12,87 mld. USD | 16,43 mld. USD | 17,11 mld. USD | 15,14 mld. USD | 14,81 mld. USD | 14,16 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 4,8 mld. USD | 5,84 mld. USD | 6,66 mld. USD | 7,77 mld. USD | 9,17 mld. USD | 10,47 mld. USD | 11,77 mld. USD | 13,43 mld. USD | 14,68 mld. USD | 15,53 mld. USD | 15,84 mld. USD | 18,28 mld. USD | 23,04 mld. USD | 24,04 mld. USD | 21,69 mld. USD | 21,53 mld. USD | 20,89 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 1,57 USD | 2,01 USD | 2,47 USD | 3,00 USD | 3,76 USD | 4,71 USD | 5,46 USD | 6,45 USD | 7,29 USD | 9,73 USD | 10,25 USD | 11,94 USD | 15,53 USD | 16,69 USD | 15,11 USD | 14,91 USD | 14,23 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 5,13 mld. USD | 4,59 mld. USD | 6,65 mld. USD | 6,98 mld. USD | 7,63 mld. USD | 8,24 mld. USD | 9,37 mld. USD | 9,78 mld. USD | 12,03 mld. USD | 13,17 mld. USD | 13,69 mld. USD | 18,84 mld. USD | 16,57 mld. USD | 14,62 mld. USD | 21,17 mld. USD | 19,81 mld. USD | 16,33 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 3,23 mld. USD | 3,49 mld. USD | 3,68 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1,42 mld. USD | 0,55 mld. USD | 1,99 mld. USD | 2,49 mld. USD | 1,93 mld. USD | 2,22 mld. USD | 2,22 mld. USD | 2,54 mld. USD | 3,6 mld. USD | 1,78 mld. USD | 2,13 mld. USD | 7,9 mld. USD | 2,34 mld. USD | 2,76 mld. USD | 3,76 mld. USD | 1,66 mld. USD | 1,39 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 40,88 mld. USD | 40,13 mld. USD | 40,52 mld. USD | 41,08 mld. USD | 40,52 mld. USD | 39,95 mld. USD | 41,97 mld. USD | 42,97 mld. USD | 44,53 mld. USD | 44 mld. USD | 51,24 mld. USD | 70,58 mld. USD | 71,88 mld. USD | 76,45 mld. USD | 76,53 mld. USD | 96,12 mld. USD | 105,1 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 13,9 mld. USD | 13,48 mld. USD | 14,52 mld. USD | 15,37 mld. USD | 15,28 mld. USD | 15,3 mld. USD | 16,48 mld. USD | 17,72 mld. USD | 18,93 mld. USD | 18,53 mld. USD | 19,81 mld. USD | 28,48 mld. USD | 29,06 mld. USD | 32,47 mld. USD | 29,78 mld. USD | 31,68 mld. USD | 34,39 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 10,36 mld. USD | 10,12 mld. USD | 9,38 mld. USD | 11,46 mld. USD | 10,75 mld. USD | 11,27 mld. USD | 12,52 mld. USD | 14,13 mld. USD | 16,19 mld. USD | 16,72 mld. USD | 18,38 mld. USD | 23,17 mld. USD | 28,69 mld. USD | 23,11 mld. USD | 22,02 mld. USD | 28,66 mld. USD | 32,42 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 21,48 mld. USD | 21,24 mld. USD | 22,62 mld. USD | 23,31 mld. USD | 28 mld. USD | 30,62 mld. USD | 35,66 mld. USD | 38,63 mld. USD | 43,08 mld. USD | 45,88 mld. USD | 54,35 mld. USD | 67,28 mld. USD | 73,57 mld. USD | 74,88 mld. USD | 75,49 mld. USD | 89,48 mld. USD | 92,28 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 1,02 mld. USD | 1,04 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 8,66 mld. USD | 8,71 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,68 mld. USD | 0,53 mld. USD | 0,61 mld. USD | 0,63 mld. USD | 0,71 mld. USD | 0,83 mld. USD | 0,92 mld. USD | 0,97 mld. USD | 1,06 mld. USD | 1,05 mld. USD | 1,2 mld. USD | 1,35 mld. USD | 1,35 mld. USD | 1,62 mld. USD | 1,94 mld. USD | 2,32 mld. USD | 2,41 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 43,76 mld. USD | 44,69 mld. USD | 46,13 mld. USD | 48,91 mld. USD | 51,9 mld. USD | 54,79 mld. USD | 58,25 mld. USD | 62,28 mld. USD | 66,55 mld. USD | 71,04 mld. USD | 72,65 mld. USD | 87,26 mld. USD | 100,33 mld. USD | 104,63 mld. USD | 101,71 mld. USD | 106,21 mld. USD | 109,82 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 17,95 mld. USD | 16,33 mld. USD | 12,65 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 4 % | 4,9 % | 5,5 % | 6,1 % | 6,8 % | 7,6 % | 7,9 % | 8,4 % | 8,6 % | 10,3 % | 10,2 % | 9,7 % | 10,9 % | 10,9 % | 9,9 % | 9,3 % | 8,6 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 12,7 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 7,7 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 3,2 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 16,33 mld. USD na 12,65 mld. USD.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 14,81 mld. USD na 14,16 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 3,2 %, čistá marža 8,6 % a FCF marža 7,7 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -0,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 16,33 mld. USD na 12,65 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 14,81 mld. USD na 14,16 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti HOME DEPOT, INC.
HOME DEPOT, INC. · Retail-Lumber & Other Building Materials Dealers.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗