NKE · NYSE
NIKE, Inc.
Consumer products and retail · Rubber & Plastics Footwear
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 46,4 mld. USDTržby · rast YoY 0,2 %
- Net income
- 3,11 mld. USDČistý zisk · čistá marža 6,7 %
- Free cash flow
- 2,18 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 4,7 %
- Diluted EPS
- 2,10 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- NedostupnéPrevádzková marža · hrubá marža 42,9 %
- Return on assets (ROA)
- 8,3 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 7,56 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 7,94 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 3,27 mld. USD na 2,18 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q1 FY 2027 · USDObdobie: 1. 6. 2026 – 31. 8. 2026.
- Tržby
- 11,21 mld. USDMedziročne -4,3 % · Q1 FY 2026
- Prevádzkový zisk
- NedostupnéPrevádzková marža Nedostupné
- Čistý zisk
- 0,71 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 0,48 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 2. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 11213000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000320187-26-000193 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-06-01 – 2026-08-31 · podané 2. 10. 2026.
- Čistý zisk: 712000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000320187-26-000193 · NetIncomeLoss · 2026-06-01 – 2026-08-31 · podané 2. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 0.4800000000 USD/shares · reported-v1. 0000320187-26-000193 · EarningsPerShareDiluted · 2026-06-01 – 2026-08-31 · podané 2. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 2. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 5. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
46,398 mld. USD
Obdobie do 2026-05-31
31. 5. 2026Revenue46,398 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | 19,014 | |
| 2011-05-31 | 20,117 | |
| 2012-05-31 | 23,331 | |
| 2013-05-31 | 25,313 | |
| 2014-05-31 | 27,799 | |
| 2015-05-31 | 30,601 | |
| 2016-05-31 | 32,376 | |
| 2017-05-31 | 34,35 | |
| 2018-05-31 | 36,397 | |
| 2019-05-31 | 39,117 | |
| 2020-05-31 | 37,403 | |
| 2021-05-31 | 44,538 | |
| 2022-05-31 | 46,71 | |
| 2023-05-31 | 51,217 | |
| 2024-05-31 | 51,362 | |
| 2025-05-31 | 46,309 | |
| 2026-05-31 | 46,398 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
3,108 mld. USD
Obdobie do 2026-05-31
31. 5. 2026Net income3,108 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | 1,907 | |
| 2011-05-31 | 2,133 | |
| 2012-05-31 | 2,211 | |
| 2013-05-31 | 2,472 | |
| 2014-05-31 | 2,693 | |
| 2015-05-31 | 3,273 | |
| 2016-05-31 | 3,76 | |
| 2017-05-31 | 4,24 | |
| 2018-05-31 | 1,933 | |
| 2019-05-31 | 4,029 | |
| 2020-05-31 | 2,539 | |
| 2021-05-31 | 5,727 | |
| 2022-05-31 | 6,046 | |
| 2023-05-31 | 5,07 | |
| 2024-05-31 | 5,7 | |
| 2025-05-31 | 3,219 | |
| 2026-05-31 | 3,108 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,184 mld. USD
Obdobie do 2026-05-31
31. 5. 2026Free cash flow2,184 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | 2,829 | |
| 2011-05-31 | 1,38 | |
| 2012-05-31 | 1,369 | |
| 2013-05-31 | 2,434 | |
| 2014-05-31 | 2,133 | |
| 2015-05-31 | 3,717 | |
| 2016-05-31 | 2,256 | |
| 2017-05-31 | 2,741 | |
| 2018-05-31 | 3,927 | |
| 2019-05-31 | 4,784 | |
| 2020-05-31 | 1,399 | |
| 2021-05-31 | 5,962 | |
| 2022-05-31 | 4,43 | |
| 2023-05-31 | 4,872 | |
| 2024-05-31 | 6,617 | |
| 2025-05-31 | 3,268 | |
| 2026-05-31 | 2,184 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
6,7 %
Obdobie do 2026-05-31
31. 5. 2026Net margin6,7 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | 10,03 | |
| 2011-05-31 | 10,6 | |
| 2012-05-31 | 9,48 | |
| 2013-05-31 | 9,77 | |
| 2014-05-31 | 9,69 | |
| 2015-05-31 | 10,7 | |
| 2016-05-31 | 11,61 | |
| 2017-05-31 | 12,34 | |
| 2018-05-31 | 5,31 | |
| 2019-05-31 | 10,3 | |
| 2020-05-31 | 6,79 | |
| 2021-05-31 | 12,86 | |
| 2022-05-31 | 12,94 | |
| 2023-05-31 | 9,9 | |
| 2024-05-31 | 11,1 | |
| 2025-05-31 | 6,95 | |
| 2026-05-31 | 6,7 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
38,41 mld. USD
Obdobie do 2026-05-31
31. 5. 2026Total assets38,41 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | 14,419 | |
| 2011-05-31 | 14,998 | |
| 2012-05-31 | 15,465 | |
| 2013-05-31 | 17,545 | |
| 2014-05-31 | 18,594 | |
| 2015-05-31 | 21,597 | |
| 2016-05-31 | 21,379 | |
| 2017-05-31 | 23,259 | |
| 2018-05-31 | 22,536 | |
| 2019-05-31 | 23,717 | |
| 2020-05-31 | 31,342 | |
| 2021-05-31 | 37,74 | |
| 2022-05-31 | 40,321 | |
| 2023-05-31 | 37,531 | |
| 2024-05-31 | 38,11 | |
| 2025-05-31 | 36,579 | |
| 2026-05-31 | 38,41 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Údaje nestačia na schválené celkové skóre finančného zdravia.
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
Nehodnotené
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: Operating margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
—/100Peňažné toky
—/100Rast a konzistentnosť
—/100Efektívnosť kapitálu
—/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 6,7 % | Nedostupné | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 2 × | Nedostupné | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 61,3 % | Nedostupné | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 4,7 % | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 0,9 × | Nedostupné | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | -5 % | Nedostupné | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | Nedostupné | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 8,3 % | Nedostupné | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Revenue46,398 mld. USDNet income3,108 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-05-31 | 19,014 | 1,907 | |
| 2011-05-31 | 20,117 | 2,133 | |
| 2012-05-31 | 23,331 | 2,211 | |
| 2013-05-31 | 25,313 | 2,472 | |
| 2014-05-31 | 27,799 | 2,693 | |
| 2015-05-31 | 30,601 | 3,273 | |
| 2016-05-31 | 32,376 | 3,76 | |
| 2017-05-31 | 34,35 | 4,24 | |
| 2018-05-31 | 36,397 | 1,933 | |
| 2019-05-31 | 39,117 | 4,029 | |
| 2020-05-31 | 37,403 | 2,539 | |
| 2021-05-31 | 44,538 | 5,727 | |
| 2022-05-31 | 46,71 | 6,046 | |
| 2023-05-31 | 51,217 | 5,07 | |
| 2024-05-31 | 51,362 | 5,7 | |
| 2025-05-31 | 46,309 | 3,219 | |
| 2026-05-31 | 46,398 | 3,108 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Operating marginNedostupnéNet margin6,7 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-05-31 | Nedostupné | 10,03 | |
| 2011-05-31 | Nedostupné | 10,6 | |
| 2012-05-31 | Nedostupné | 9,48 | |
| 2013-05-31 | Nedostupné | 9,77 | |
| 2014-05-31 | Nedostupné | 9,69 | |
| 2015-05-31 | Nedostupné | 10,7 | |
| 2016-05-31 | Nedostupné | 11,61 | |
| 2017-05-31 | Nedostupné | 12,34 | |
| 2018-05-31 | Nedostupné | 5,31 | |
| 2019-05-31 | Nedostupné | 10,3 | |
| 2020-05-31 | Nedostupné | 6,79 | |
| 2021-05-31 | Nedostupné | 12,86 | |
| 2022-05-31 | Nedostupné | 12,94 | |
| 2023-05-31 | Nedostupné | 9,9 | |
| 2024-05-31 | Nedostupné | 11,1 | |
| 2025-05-31 | Nedostupné | 6,95 | |
| 2026-05-31 | Nedostupné | 6,7 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Free cash flow2,184 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | 2,829 | |
| 2011-05-31 | 1,38 | |
| 2012-05-31 | 1,369 | |
| 2013-05-31 | 2,434 | |
| 2014-05-31 | 2,133 | |
| 2015-05-31 | 3,717 | |
| 2016-05-31 | 2,256 | |
| 2017-05-31 | 2,741 | |
| 2018-05-31 | 3,927 | |
| 2019-05-31 | 4,784 | |
| 2020-05-31 | 1,399 | |
| 2021-05-31 | 5,962 | |
| 2022-05-31 | 4,43 | |
| 2023-05-31 | 4,872 | |
| 2024-05-31 | 6,617 | |
| 2025-05-31 | 3,268 | |
| 2026-05-31 | 2,184 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Cash & equivalents7,563 mld. USDLong-term debt7,942 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-05-31 | 3,079 | 0,453 | |
| 2011-05-31 | 1,877 | 0,476 | |
| 2012-05-31 | 2,254 | 0,277 | |
| 2013-05-31 | 3,337 | 1,267 | |
| 2014-05-31 | 2,22 | 1,206 | |
| 2015-05-31 | 3,852 | 1,186 | |
| 2016-05-31 | 3,138 | 2,037 | |
| 2017-05-31 | 3,808 | 3,477 | |
| 2018-05-31 | 4,249 | 3,474 | |
| 2019-05-31 | 4,466 | 3,47 | |
| 2020-05-31 | 8,348 | 9,409 | |
| 2021-05-31 | 9,889 | 9,413 | |
| 2022-05-31 | 8,574 | 9,42 | |
| 2023-05-31 | 7,441 | 8,927 | |
| 2024-05-31 | 9,86 | 8,903 | |
| 2025-05-31 | 7,464 | 7,961 | |
| 2026-05-31 | 7,563 | 7,942 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Total assets38,41 mld. USDTotal liabilities23,545 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-05-31 | 14,419 | Nedostupné | |
| 2011-05-31 | 14,998 | Nedostupné | |
| 2012-05-31 | 15,465 | Nedostupné | |
| 2013-05-31 | 17,545 | Nedostupné | |
| 2014-05-31 | 18,594 | 18,509 | |
| 2015-05-31 | 21,597 | 20,351 | |
| 2016-05-31 | 21,379 | Nedostupné | |
| 2017-05-31 | 23,259 | 10,852 | |
| 2018-05-31 | 22,536 | 12,724 | |
| 2019-05-31 | 23,717 | 14,677 | |
| 2020-05-31 | 31,342 | 23,287 | |
| 2021-05-31 | 37,74 | 24,973 | |
| 2022-05-31 | 40,321 | 25,04 | |
| 2023-05-31 | 37,531 | 23,527 | |
| 2024-05-31 | 38,11 | 23,68 | |
| 2025-05-31 | 36,579 | 23,366 | |
| 2026-05-31 | 38,41 | 23,545 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Revenue growth0,19 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | Nedostupné | |
| 2011-05-31 | 5,8 | |
| 2012-05-31 | 15,98 | |
| 2013-05-31 | 8,5 | |
| 2014-05-31 | 9,82 | |
| 2015-05-31 | 10,08 | |
| 2016-05-31 | 5,8 | |
| 2017-05-31 | 6,1 | |
| 2018-05-31 | 5,96 | |
| 2019-05-31 | 7,47 | |
| 2020-05-31 | -4,38 | |
| 2021-05-31 | 19,08 | |
| 2022-05-31 | 4,88 | |
| 2023-05-31 | 9,65 | |
| 2024-05-31 | 0,28 | |
| 2025-05-31 | -9,84 | |
| 2026-05-31 | 0,19 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 5. 2026Finančné zdravieNedostupné
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-05-31 | Nedostupné | |
| 2011-05-31 | Nedostupné | |
| 2012-05-31 | Nedostupné | |
| 2013-05-31 | Nedostupné | |
| 2014-05-31 | Nedostupné | |
| 2015-05-31 | Nedostupné | |
| 2016-05-31 | Nedostupné | |
| 2017-05-31 | Nedostupné | |
| 2018-05-31 | Nedostupné | |
| 2019-05-31 | Nedostupné | |
| 2020-05-31 | Nedostupné | |
| 2021-05-31 | Nedostupné | |
| 2022-05-31 | Nedostupné | |
| 2023-05-31 | Nedostupné | |
| 2024-05-31 | Nedostupné | |
| 2025-05-31 | Nedostupné | |
| 2026-05-31 | Nedostupné |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2010-05-31 | 2011-05-31 | 2012-05-31 | 2013-05-31 | 2014-05-31 | 2015-05-31 | 2016-05-31 | 2017-05-31 | 2018-05-31 | 2019-05-31 | 2020-05-31 | 2021-05-31 | 2022-05-31 | 2023-05-31 | 2024-05-31 | 2025-05-31 | 2026-05-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 19,01 mld. USD | 20,12 mld. USD | 23,33 mld. USD | 25,31 mld. USD | 27,8 mld. USD | 30,6 mld. USD | 32,38 mld. USD | 34,35 mld. USD | 36,4 mld. USD | 39,12 mld. USD | 37,4 mld. USD | 44,54 mld. USD | 46,71 mld. USD | 51,22 mld. USD | 51,36 mld. USD | 46,31 mld. USD | 46,4 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 1,91 mld. USD | 2,13 mld. USD | 2,21 mld. USD | 2,47 mld. USD | 2,69 mld. USD | 3,27 mld. USD | 3,76 mld. USD | 4,24 mld. USD | 1,93 mld. USD | 4,03 mld. USD | 2,54 mld. USD | 5,73 mld. USD | 6,05 mld. USD | 5,07 mld. USD | 5,7 mld. USD | 3,22 mld. USD | 3,11 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 3,86 USD | 2,20 USD | 2,35 USD | 2,70 USD | 1,49 USD | 1,85 USD | 2,16 USD | 2,51 USD | 1,17 USD | 2,49 USD | 1,60 USD | 3,56 USD | 3,75 USD | 3,23 USD | 3,73 USD | 2,16 USD | 2,10 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 3,16 mld. USD | 1,81 mld. USD | 1,93 mld. USD | 3,03 mld. USD | 3,01 mld. USD | 4,68 mld. USD | 3,4 mld. USD | 3,85 mld. USD | 4,96 mld. USD | 5,9 mld. USD | 2,49 mld. USD | 6,66 mld. USD | 5,19 mld. USD | 5,84 mld. USD | 7,43 mld. USD | 3,7 mld. USD | 2,87 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,34 mld. USD | 0,43 mld. USD | 0,56 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,88 mld. USD | 0,96 mld. USD | 1,14 mld. USD | 1,11 mld. USD | 1,03 mld. USD | 1,12 mld. USD | 1,09 mld. USD | 0,7 mld. USD | 0,76 mld. USD | 0,97 mld. USD | 0,81 mld. USD | 0,43 mld. USD | 0,68 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 3,08 mld. USD | 1,88 mld. USD | 2,25 mld. USD | 3,34 mld. USD | 2,22 mld. USD | 3,85 mld. USD | 3,14 mld. USD | 3,81 mld. USD | 4,25 mld. USD | 4,47 mld. USD | 8,35 mld. USD | 9,89 mld. USD | 8,57 mld. USD | 7,44 mld. USD | 9,86 mld. USD | 7,46 mld. USD | 7,56 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 14,42 mld. USD | 15 mld. USD | 15,47 mld. USD | 17,55 mld. USD | 18,59 mld. USD | 21,6 mld. USD | 21,38 mld. USD | 23,26 mld. USD | 22,54 mld. USD | 23,72 mld. USD | 31,34 mld. USD | 37,74 mld. USD | 40,32 mld. USD | 37,53 mld. USD | 38,11 mld. USD | 36,58 mld. USD | 38,41 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 10,96 mld. USD | 11,3 mld. USD | 11,85 mld. USD | 13,63 mld. USD | 13,7 mld. USD | 15,59 mld. USD | 15,03 mld. USD | 16,06 mld. USD | 15,13 mld. USD | 16,53 mld. USD | 20,56 mld. USD | 26,29 mld. USD | 28,21 mld. USD | 25,2 mld. USD | 25,38 mld. USD | 23,36 mld. USD | 24,6 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 3,36 mld. USD | 3,96 mld. USD | 3,88 mld. USD | 3,96 mld. USD | 5,03 mld. USD | 6,33 mld. USD | 5,36 mld. USD | 5,47 mld. USD | 6,04 mld. USD | 7,87 mld. USD | 8,28 mld. USD | 9,67 mld. USD | 10,73 mld. USD | 9,26 mld. USD | 10,59 mld. USD | 10,57 mld. USD | 12,55 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 18,51 mld. USD * | 20,35 mld. USD * | Nedostupné | 10,85 mld. USD * | 12,72 mld. USD * | 14,68 mld. USD * | 23,29 mld. USD * | 24,97 mld. USD * | 25,04 mld. USD * | 23,53 mld. USD * | 23,68 mld. USD * | 23,37 mld. USD * | 23,55 mld. USD * |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0,01 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0,05 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0 mld. USD | 1 mld. USD | 0 mld. USD | 2 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 0,45 mld. USD | 0,28 mld. USD | 0,23 mld. USD | 1,21 mld. USD | 1,2 mld. USD | 1,08 mld. USD | 1,99 mld. USD | 3,47 mld. USD | 3,47 mld. USD | 3,46 mld. USD | 9,41 mld. USD | 9,41 mld. USD | 8,92 mld. USD | 8,93 mld. USD | 7,9 mld. USD | 7,96 mld. USD | 5,94 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 10,21 mld. USD | 10,92 mld. USD | 13,18 mld. USD | 14,28 mld. USD | 15,35 mld. USD | 16,53 mld. USD | 17,41 mld. USD | 19,04 mld. USD | 20,44 mld. USD | 21,64 mld. USD | 21,16 mld. USD | 24,58 mld. USD | 25,23 mld. USD | 28,93 mld. USD | 28,48 mld. USD | 26,52 mld. USD | 26,49 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 2,83 mld. USD | 1,38 mld. USD | 1,37 mld. USD | 2,43 mld. USD | 2,13 mld. USD | 3,72 mld. USD | 2,26 mld. USD | 2,74 mld. USD | 3,93 mld. USD | 4,78 mld. USD | 1,4 mld. USD | 5,96 mld. USD | 4,43 mld. USD | 4,87 mld. USD | 6,62 mld. USD | 3,27 mld. USD | 2,18 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 10 % | 10,6 % | 9,5 % | 9,8 % | 9,7 % | 10,7 % | 11,6 % | 12,3 % | 5,3 % | 10,3 % | 6,8 % | 12,9 % | 12,9 % | 9,9 % | 11,1 % | 7 % | 6,7 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 4,7 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 0,2 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 3,27 mld. USD na 2,18 mld. USD.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 3,22 mld. USD na 3,11 mld. USD.
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Dáta umožňujú čítať výsledky, ale nestačia na celkové hodnotenie finančného zdravia.
Medziročný rast tržieb 0,2 %, čistá marža 6,7 % a FCF marža 4,7 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -0,3 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 3,27 mld. USD na 2,18 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 3,22 mld. USD na 3,11 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku. Treba čítať pracovný kapitál a jednorazové platby.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗