PLTR · NASDAQ
Palantir Technologies Inc.
Software · Services-Prepackaged Software
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 4,48 mld. USDTržby · rast YoY 56,2 %
- Net income
- 1,63 mld. USDČistý zisk · čistá marža 36,3 %
- Free cash flow
- 2,1 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 46,9 %
- Diluted EPS
- 0,63 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 31,6 %Prevádzková marža · hrubá marža 82,4 %
- Return on assets (ROA)
- 21,3 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 1,42 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2026 · USDFirma zverejnila nové výsledky. Údaje pripravujeme. Oficiálne oznámenie · 2. 11. 2026 ↗
Posledný overený kvartál: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.
- Tržby
- 1,94 mld. USDMedziročne 92,8 % · Q2 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 0,91 mld. USDPrevádzková marža 47,1 %
- Čistý zisk
- 1,06 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 0,41 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 4. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 1935464000.0000000000 USD · reported-v1. 0001321655-26-000041 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 4. 8. 2026.
- Prevádzkový zisk: 912004000.0000000000 USD · reported-v1. 0001321655-26-000041 · OperatingIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 4. 8. 2026.
- Čistý zisk: 1061890000.0000000000 USD · reported-v1. 0001321655-26-000041 · NetIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 4. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 0.4100000000 USD/shares · reported-v1. 0001321655-26-000041 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 4. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 4. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 6 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
4,475446 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue4,475446 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-12-31 | 1,092673 | |
| 2021-12-31 | 1,541889 | |
| 2022-12-31 | 1,905871 | |
| 2023-12-31 | 2,225012 | |
| 2024-12-31 | 2,865507 | |
| 2025-12-31 | 4,475446 |
Net income
Ročné výsledky · 6 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1,625033 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income1,625033 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-12-31 | -1,166391 | |
| 2021-12-31 | -0,520379 | |
| 2022-12-31 | -0,373705 | |
| 2023-12-31 | 0,209825 | |
| 2024-12-31 | 0,46219 | |
| 2025-12-31 | 1,625033 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 6 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,100591 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow2,100591 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-12-31 | -0,308844 | |
| 2021-12-31 | 0,321224 | |
| 2022-12-31 | 0,18371 | |
| 2023-12-31 | 0,697069 | |
| 2024-12-31 | 1,141231 | |
| 2025-12-31 | 2,100591 |
Net margin
Ročné výsledky · 6 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
36,31 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin36,31 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-12-31 | -106,75 | |
| 2021-12-31 | -33,75 | |
| 2022-12-31 | -19,61 | |
| 2023-12-31 | 9,43 | |
| 2024-12-31 | 16,13 | |
| 2025-12-31 | 36,31 |
Total assets
Ročné výsledky · 6 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
8,900392 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets8,900392 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-12-31 | 2,690504 | |
| 2021-12-31 | 3,24745 | |
| 2022-12-31 | 3,461239 | |
| 2023-12-31 | 4,522425 | |
| 2024-12-31 | 6,340884 | |
| 2025-12-31 | 8,900392 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
A · Silné
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
94/100Peňažné toky
96/100Rast a konzistentnosť
100/100Efektívnosť kapitálu
100/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 31,6 % | 86 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 36,3 % | 100 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 7,1 × | 100 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 15,9 % | 87,3 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 46,9 % | 100 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,3 × | 92,5 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 41,8 % | 100 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 21,3 % | 100 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 6 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue4,475446 mld. USDNet income1,625033 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2020-12-31 | 1,092673 | -1,166391 | |
| 2021-12-31 | 1,541889 | -0,520379 | |
| 2022-12-31 | 1,905871 | -0,373705 | |
| 2023-12-31 | 2,225012 | 0,209825 | |
| 2024-12-31 | 2,865507 | 0,46219 | |
| 2025-12-31 | 4,475446 | 1,625033 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 6 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin31,59 %Net margin36,31 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2020-12-31 | -107,41 | -106,75 | |
| 2021-12-31 | -26,66 | -33,75 | |
| 2022-12-31 | -8,46 | -19,61 | |
| 2023-12-31 | 5,39 | 9,43 | |
| 2024-12-31 | 10,83 | 16,13 | |
| 2025-12-31 | 31,59 | 36,31 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 6 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow2,100591 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-12-31 | -0,308844 | |
| 2021-12-31 | 0,321224 | |
| 2022-12-31 | 0,18371 | |
| 2023-12-31 | 0,697069 | |
| 2024-12-31 | 1,141231 | |
| 2025-12-31 | 2,100591 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 6 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents1,423796 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2020-12-31 | 2,011323 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 2,290674 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 2,59854 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 0,831047 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 2,098524 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 1,423796 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 6 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets8,900392 mld. USDTotal liabilities1,412381 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2020-12-31 | 2,690504 | 1,167954 | |
| 2021-12-31 | 3,24745 | 0,95642 | |
| 2022-12-31 | 3,461239 | 0,818802 | |
| 2023-12-31 | 4,522425 | 0,96146 | |
| 2024-12-31 | 6,340884 | 1,246477 | |
| 2025-12-31 | 8,900392 | 1,412381 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 6 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth56,18 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 41,11 | |
| 2022-12-31 | 23,61 | |
| 2023-12-31 | 16,75 | |
| 2024-12-31 | 28,79 | |
| 2025-12-31 | 56,18 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 6 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie96 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 42 | |
| 2023-12-31 | 72 | |
| 2024-12-31 | 80 | |
| 2025-12-31 | 96 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 1,09 mld. USD | 1,54 mld. USD | 1,91 mld. USD | 2,23 mld. USD | 2,87 mld. USD | 4,48 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | -1,17 mld. USD | -0,52 mld. USD | -0,37 mld. USD | 0,21 mld. USD | 0,46 mld. USD | 1,63 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | -1,17 mld. USD | -0,41 mld. USD | -0,16 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,31 mld. USD | 1,41 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | -1,20 USD | -0,27 USD | -0,18 USD | 0,09 USD | 0,19 USD | 0,63 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | -0,3 mld. USD | 0,33 mld. USD | 0,22 mld. USD | 0,71 mld. USD | 1,15 mld. USD | 2,13 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,01 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,03 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 2,01 mld. USD | 2,29 mld. USD | 2,6 mld. USD | 0,83 mld. USD | 2,1 mld. USD | 1,42 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 2,69 mld. USD | 3,25 mld. USD | 3,46 mld. USD | 4,52 mld. USD | 6,34 mld. USD | 8,9 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 2,26 mld. USD | 2,86 mld. USD | 3,04 mld. USD | 4,14 mld. USD | 5,93 mld. USD | 8,36 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 0,6 mld. USD | 0,66 mld. USD | 0,59 mld. USD | 0,75 mld. USD | 1 mld. USD | 1,18 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 1,17 mld. USD | 0,96 mld. USD | 0,82 mld. USD | 0,96 mld. USD | 1,25 mld. USD | 1,41 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 0,2 mld. USD | 0 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,01 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 0,35 mld. USD | 0,34 mld. USD | 0,41 mld. USD | 0,43 mld. USD | 0,57 mld. USD | 0,79 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | -0,31 mld. USD | 0,32 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,7 mld. USD | 1,14 mld. USD | 2,1 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | -106,7 % | -33,7 % | -19,6 % | 9,4 % | 16,1 % | 36,3 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 31,6 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 46,9 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 56,2 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 56,2 %, čistá marža 36,3 % a FCF marža 46,9 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +20,2 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
O spoločnosti Palantir Technologies Inc.
Palantir Technologies Inc. · Services-Prepackaged Software.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗