PFE · NYSE
PFIZER INC
Healthcare · Pharmaceutical Preparations
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 62,58 mld. USDTržby · rast YoY -1,6 %
- Net income
- 7,77 mld. USDČistý zisk · čistá marža 12,4 %
- Free cash flow
- 9,08 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 14,5 %
- Diluted EPS
- 1,36 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- NedostupnéPrevádzková marža · hrubá marža 74,3 %
- Return on assets (ROA)
- 3,7 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 1,14 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 64,64 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 9,84 mld. USD na 9,08 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2026 · USDObdobie: 30. 3. 2026 – 28. 6. 2026.
- Tržby
- 15,03 mld. USDMedziročne 2,6 % · Q2 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- NedostupnéPrevádzková marža Nedostupné
- Čistý zisk
- -0,25 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- -0,04 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 4. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 15034000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000078003-26-000095 · Revenues · 2026-03-30 – 2026-06-28 · podané 4. 8. 2026.
- Čistý zisk: -248000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000078003-26-000095 · NetIncomeLoss · 2026-03-30 – 2026-06-28 · podané 4. 8. 2026.
- Zriedený EPS: -0.0400000000 USD/shares · reported-v1. 0000078003-26-000095 · EarningsPerShareDiluted · 2026-03-30 – 2026-06-28 · podané 4. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 4. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
62,579 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue62,579 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 49,269 | |
| 2010-12-31 | 65,165 | |
| 2011-12-31 | 61,035 | |
| 2012-12-31 | 54,657 | |
| 2013-12-31 | 51,584 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 52,824 | |
| 2017-12-31 | 52,546 | |
| 2018-12-31 | 40,825 | |
| 2019-12-31 | 40,905 | |
| 2020-12-31 | 41,651 | |
| 2021-12-31 | 73,636 | |
| 2022-12-31 | 101,175 | |
| 2023-12-31 | 59,553 | |
| 2024-12-31 | 63,627 | |
| 2025-12-31 | 62,579 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
7,771 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income7,771 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 8,635 | |
| 2010-12-31 | 8,257 | |
| 2011-12-31 | 10,009 | |
| 2012-12-31 | 14,57 | |
| 2013-12-31 | 22,003 | |
| 2014-12-31 | 9,135 | |
| 2015-12-31 | 6,96 | |
| 2016-12-31 | 7,215 | |
| 2017-12-31 | 21,308 | |
| 2018-12-31 | 11,153 | |
| 2019-12-31 | 16,026 | |
| 2020-12-31 | 9,159 | |
| 2021-12-31 | 21,979 | |
| 2022-12-31 | 31,372 | |
| 2023-12-31 | 2,119 | |
| 2024-12-31 | 8,031 | |
| 2025-12-31 | 7,771 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
9,075 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow9,075 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 15,382 | |
| 2010-12-31 | 9,941 | |
| 2011-12-31 | 18,58 | |
| 2012-12-31 | 15,419 | |
| 2013-12-31 | 16,478 | |
| 2014-12-31 | 15,885 | |
| 2015-12-31 | 13,291 | |
| 2016-12-31 | 14,369 | |
| 2017-12-31 | 14,846 | |
| 2018-12-31 | 13,843 | |
| 2019-12-31 | 10,542 | |
| 2020-12-31 | 12,177 | |
| 2021-12-31 | 29,869 | |
| 2022-12-31 | 26,031 | |
| 2023-12-31 | 4,793 | |
| 2024-12-31 | 9,835 | |
| 2025-12-31 | 9,075 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
12,42 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin12,42 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 17,53 | |
| 2010-12-31 | 12,67 | |
| 2011-12-31 | 16,4 | |
| 2012-12-31 | 26,66 | |
| 2013-12-31 | 42,65 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 13,66 | |
| 2017-12-31 | 40,55 | |
| 2018-12-31 | 27,32 | |
| 2019-12-31 | 39,18 | |
| 2020-12-31 | 21,99 | |
| 2021-12-31 | 29,85 | |
| 2022-12-31 | 31,01 | |
| 2023-12-31 | 3,56 | |
| 2024-12-31 | 12,62 | |
| 2025-12-31 | 12,42 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
208,16 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets208,16 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 212,949 | |
| 2010-12-31 | 195,014 | |
| 2011-12-31 | 188,002 | |
| 2012-12-31 | 185,798 | |
| 2013-12-31 | 172,101 | |
| 2014-12-31 | 167,566 | |
| 2015-12-31 | 167,381 | |
| 2016-12-31 | 171,615 | |
| 2017-12-31 | 171,797 | |
| 2018-12-31 | 159,422 | |
| 2019-12-31 | 167,594 | |
| 2020-12-31 | 154,229 | |
| 2021-12-31 | 181,476 | |
| 2022-12-31 | 197,205 | |
| 2023-12-31 | 226,501 | |
| 2024-12-31 | 213,396 | |
| 2025-12-31 | 208,16 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Údaje nestačia na schválené celkové skóre finančného zdravia.
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
Nehodnotené
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: Operating margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
—/100Peňažné toky
—/100Rast a konzistentnosť
—/100Efektívnosť kapitálu
—/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 12,4 % | Nedostupné | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,2 × | Nedostupné | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 58,3 % | Nedostupné | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 14,5 % | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,5 × | Nedostupné | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 2,5 % | Nedostupné | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | Nedostupné | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 3,7 % | Nedostupné | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue62,579 mld. USDNet income7,771 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 49,269 | 8,635 | |
| 2010-12-31 | 65,165 | 8,257 | |
| 2011-12-31 | 61,035 | 10,009 | |
| 2012-12-31 | 54,657 | 14,57 | |
| 2013-12-31 | 51,584 | 22,003 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | 9,135 | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | 6,96 | |
| 2016-12-31 | 52,824 | 7,215 | |
| 2017-12-31 | 52,546 | 21,308 | |
| 2018-12-31 | 40,825 | 11,153 | |
| 2019-12-31 | 40,905 | 16,026 | |
| 2020-12-31 | 41,651 | 9,159 | |
| 2021-12-31 | 73,636 | 21,979 | |
| 2022-12-31 | 101,175 | 31,372 | |
| 2023-12-31 | 59,553 | 2,119 | |
| 2024-12-31 | 63,627 | 8,031 | |
| 2025-12-31 | 62,579 | 7,771 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating marginNedostupnéNet margin12,42 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | 17,53 | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | 12,67 | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | 16,4 | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | 26,66 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | 42,65 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | 13,66 | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | 40,55 | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | 27,32 | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | 39,18 | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | 21,99 | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | 29,85 | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | 31,01 | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | 3,56 | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | 12,62 | |
| 2025-12-31 | Nedostupné | 12,42 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow9,075 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 15,382 | |
| 2010-12-31 | 9,941 | |
| 2011-12-31 | 18,58 | |
| 2012-12-31 | 15,419 | |
| 2013-12-31 | 16,478 | |
| 2014-12-31 | 15,885 | |
| 2015-12-31 | 13,291 | |
| 2016-12-31 | 14,369 | |
| 2017-12-31 | 14,846 | |
| 2018-12-31 | 13,843 | |
| 2019-12-31 | 10,542 | |
| 2020-12-31 | 12,177 | |
| 2021-12-31 | 29,869 | |
| 2022-12-31 | 26,031 | |
| 2023-12-31 | 4,793 | |
| 2024-12-31 | 9,835 | |
| 2025-12-31 | 9,075 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents1,142 mld. USDLong-term debt64,638 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,978 | 43,22 | |
| 2010-12-31 | 1,735 | 41,912 | |
| 2011-12-31 | 3,182 | 34,932 | |
| 2012-12-31 | 10,081 | 33,485 | |
| 2013-12-31 | 2,183 | 32,522 | |
| 2014-12-31 | 3,343 | 34,552 | |
| 2015-12-31 | 3,641 | 32,459 | |
| 2016-12-31 | 2,595 | 35,623 | |
| 2017-12-31 | 1,342 | 37,084 | |
| 2018-12-31 | 1,139 | 37,685 | |
| 2019-12-31 | 1,121 | 37,417 | |
| 2020-12-31 | 1,786 | 39,135 | |
| 2021-12-31 | 1,944 | 37,831 | |
| 2022-12-31 | 0,416 | 35,444 | |
| 2023-12-31 | 2,853 | 63,792 | |
| 2024-12-31 | 1,043 | 61,152 | |
| 2025-12-31 | 1,142 | 64,638 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets208,16 mld. USDTotal liabilities121,385 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 212,949 | 122,503 | |
| 2010-12-31 | 195,014 | 106,749 | |
| 2011-12-31 | 188,002 | 105,381 | |
| 2012-12-31 | 185,798 | 104,12 | |
| 2013-12-31 | 172,101 | 95,481 | |
| 2014-12-31 | 167,566 | 95,944 | |
| 2015-12-31 | 167,381 | 102,384 | |
| 2016-12-31 | 171,615 | 111,776 | |
| 2017-12-31 | 171,797 | 100,141 | |
| 2018-12-31 | 159,422 | 95,664 | |
| 2019-12-31 | 167,594 | 104,148 | |
| 2020-12-31 | 154,229 | 90,756 | |
| 2021-12-31 | 181,476 | 104,013 | |
| 2022-12-31 | 197,205 | 101,288 | |
| 2023-12-31 | 226,501 | 137,213 | |
| 2024-12-31 | 213,396 | 124,899 | |
| 2025-12-31 | 208,16 | 121,385 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth-1,65 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 32,26 | |
| 2011-12-31 | -6,34 | |
| 2012-12-31 | -10,45 | |
| 2013-12-31 | -5,62 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | -0,53 | |
| 2018-12-31 | -22,31 | |
| 2019-12-31 | 0,2 | |
| 2020-12-31 | 1,82 | |
| 2021-12-31 | 76,79 | |
| 2022-12-31 | 37,4 | |
| 2023-12-31 | -41,14 | |
| 2024-12-31 | 6,84 | |
| 2025-12-31 | -1,65 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravieNedostupné
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 49,27 mld. USD | 65,17 mld. USD | 61,04 mld. USD | 54,66 mld. USD | 51,58 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 52,82 mld. USD | 52,55 mld. USD | 40,83 mld. USD | 40,91 mld. USD | 41,65 mld. USD | 73,64 mld. USD | 101,18 mld. USD | 59,55 mld. USD | 63,63 mld. USD | 62,58 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 8,64 mld. USD | 8,26 mld. USD | 10,01 mld. USD | 14,57 mld. USD | 22 mld. USD | 9,14 mld. USD | 6,96 mld. USD | 7,22 mld. USD | 21,31 mld. USD | 11,15 mld. USD | 16,03 mld. USD | 9,16 mld. USD | 21,98 mld. USD | 31,37 mld. USD | 2,12 mld. USD | 8,03 mld. USD | 7,77 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 1,23 USD | 1,02 USD | 1,27 USD | 1,94 USD | 3,19 USD | 1,42 USD | 1,11 USD | 1,17 USD | 3,52 USD | 1,87 USD | 2,82 USD | 1,63 USD | 3,85 USD | 5,47 USD | 0,37 USD | 1,41 USD | 1,36 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 16,59 mld. USD | 11,45 mld. USD | 20,24 mld. USD | 16,75 mld. USD | 17,68 mld. USD | 17,08 mld. USD | 14,69 mld. USD | 16,19 mld. USD | 16,8 mld. USD | 15,83 mld. USD | 12,59 mld. USD | 14,4 mld. USD | 32,58 mld. USD | 29,27 mld. USD | 8,7 mld. USD | 12,74 mld. USD | 11,7 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 1,21 mld. USD | 1,51 mld. USD | 1,66 mld. USD | 1,33 mld. USD | 1,21 mld. USD | 1,2 mld. USD | 1,4 mld. USD | 1,82 mld. USD | 1,96 mld. USD | 1,98 mld. USD | 2,05 mld. USD | 2,23 mld. USD | 2,71 mld. USD | 3,24 mld. USD | 3,91 mld. USD | 2,91 mld. USD | 2,63 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1,98 mld. USD | 1,74 mld. USD | 3,18 mld. USD | 10,08 mld. USD | 2,18 mld. USD | 3,34 mld. USD | 3,64 mld. USD | 2,6 mld. USD | 1,34 mld. USD | 1,14 mld. USD | 1,12 mld. USD | 1,79 mld. USD | 1,94 mld. USD | 0,42 mld. USD | 2,85 mld. USD | 1,04 mld. USD | 1,14 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 212,95 mld. USD | 195,01 mld. USD | 188 mld. USD | 185,8 mld. USD | 172,1 mld. USD | 167,57 mld. USD | 167,38 mld. USD | 171,62 mld. USD | 171,8 mld. USD | 159,42 mld. USD | 167,59 mld. USD | 154,23 mld. USD | 181,48 mld. USD | 197,21 mld. USD | 226,5 mld. USD | 213,4 mld. USD | 208,16 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 61,67 mld. USD | 61,01 mld. USD | 60,82 mld. USD | 64,83 mld. USD | 56,24 mld. USD | 55,6 mld. USD | 43,8 mld. USD | 38,95 mld. USD | 41,14 mld. USD | 49,93 mld. USD | 32,8 mld. USD | 35,07 mld. USD | 59,69 mld. USD | 51,26 mld. USD | 43,33 mld. USD | 50,36 mld. USD | 42,9 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 37,23 mld. USD | 28,64 mld. USD | 28,91 mld. USD | 29,19 mld. USD | 23,37 mld. USD | 21,59 mld. USD | 29,4 mld. USD | 31,12 mld. USD | 30,43 mld. USD | 31,86 mld. USD | 37,3 mld. USD | 25,92 mld. USD | 42,67 mld. USD | 42,14 mld. USD | 47,79 mld. USD | 43 mld. USD | 36,98 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 122,5 mld. USD | 106,75 mld. USD | 105,38 mld. USD | 104,12 mld. USD | 95,48 mld. USD | 95,94 mld. USD | 102,38 mld. USD | 111,78 mld. USD | 100,14 mld. USD | 95,66 mld. USD | 104,15 mld. USD | 90,76 mld. USD | 104,01 mld. USD | 101,29 mld. USD | 137,21 mld. USD | 124,9 mld. USD | 121,39 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0,03 mld. USD | 3,5 mld. USD | 0,01 mld. USD | 2,45 mld. USD | 2,06 mld. USD | 3,01 mld. USD | 3,72 mld. USD | 4,23 mld. USD | 3,55 mld. USD | 4,78 mld. USD | 1,46 mld. USD | 2 mld. USD | 1,64 mld. USD | 2,56 mld. USD | 2,25 mld. USD | 3,75 mld. USD | 3 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 43,19 mld. USD | 38,41 mld. USD | 34,93 mld. USD | 31,04 mld. USD | 30,46 mld. USD | 31,54 mld. USD | 28,74 mld. USD | 31,4 mld. USD | 33,54 mld. USD | 32,91 mld. USD | 35,96 mld. USD | 37,13 mld. USD | 36,2 mld. USD | 32,88 mld. USD | 61,54 mld. USD | 57,41 mld. USD | 61,64 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 1,23 mld. USD | 1,8 mld. USD | 1,68 mld. USD | 1,52 mld. USD | 1,41 mld. USD | 1,36 mld. USD | 1,2 mld. USD | 1,19 mld. USD | 1,27 mld. USD | 1,32 mld. USD | 1,57 mld. USD | 1,45 mld. USD | 1,29 mld. USD | 1,24 mld. USD | 2,21 mld. USD | 3,09 mld. USD | 2,67 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 8,46 mld. USD | 14,79 mld. USD | 12,5 mld. USD | 9,82 mld. USD | 9,59 mld. USD | 9,58 mld. USD | 9,65 mld. USD | 12,32 mld. USD | 11,23 mld. USD | 8,99 mld. USD | 8,05 mld. USD | 8,48 mld. USD | 30,82 mld. USD | 34,34 mld. USD | 24,95 mld. USD | 17,85 mld. USD | 16,07 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 15,38 mld. USD | 9,94 mld. USD | 18,58 mld. USD | 15,42 mld. USD | 16,48 mld. USD | 15,89 mld. USD | 13,29 mld. USD | 14,37 mld. USD | 14,85 mld. USD | 13,84 mld. USD | 10,54 mld. USD | 12,18 mld. USD | 29,87 mld. USD | 26,03 mld. USD | 4,79 mld. USD | 9,84 mld. USD | 9,08 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 17,5 % | 12,7 % | 16,4 % | 26,7 % | 42,7 % | Nedostupné | Nedostupné | 13,7 % | 40,6 % | 27,3 % | 39,2 % | 22 % | 29,8 % | 31 % | 3,6 % | 12,6 % | 12,4 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 14,5 % tržieb.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 9,84 mld. USD na 9,08 mld. USD.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 8,03 mld. USD na 7,77 mld. USD.
- Tržby medziročne nerástli (-1,6 %); príčiny tento model neurčuje.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Dáta umožňujú čítať výsledky, ale nestačia na celkové hodnotenie finančného zdravia.
Medziročný rast tržieb -1,6 %, čistá marža 12,4 % a FCF marža 14,5 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -0,2 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 9,84 mld. USD na 9,08 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 8,03 mld. USD na 7,77 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Tržby medziročne nerástli (-1,6 %); príčiny tento model neurčuje.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗