Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

ABBV · NYSE

AbbVie Inc.

Healthcare · Pharmaceutical Preparations

59/100Finančné zdravieC · Zmiešané100 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
61,16 mld. USDTržby · rast YoY 8,6 %
Net income
4,23 mld. USDČistý zisk · čistá marža 6,9 %
Free cash flow
17,82 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 29,1 %
Diluted EPS
2,36 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
24,6 %Prevádzková marža · hrubá marža 70,2 %
Return on assets (ROA)
3,1 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
5,23 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 17,83 mld. USD na 17,82 mld. USD.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q2 FY 2026 · USD

Firma zverejnila nové výsledky. Údaje pripravujeme. Oficiálne oznámenie · 30. 10. 2026 ↗

Posledný overený kvartál: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.

Tržby
16,99 mld. USDMedziročne 10,2 % · Q2 FY 2025
Prevádzkový zisk
6,43 mld. USDPrevádzková marža 37,9 %
Čistý zisk
3,61 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
2,03 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 3. 8. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 16990000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001551152-26-000026 · Revenues · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 3. 8. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 6432000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001551152-26-000026 · OperatingIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 3. 8. 2026.
  • Čistý zisk: 3613000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001551152-26-000026 · NetIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 3. 8. 2026.
  • Zriedený EPS: 2.0300000000 USD/shares · reported-v1. 0001551152-26-000026 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 3. 8. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 3. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 13 dostupných období

61,16 mld. USD

Obdobie do 2025-12-31

31. 12. 2025Revenue61,16 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.12,858230,93606749,01393367,09182013-12-31: 18,79 mld. USD2014-12-31: 19,96 mld. USD2015-12-31: 22,859 mld. USD2016-12-31: 25,638 mld. USD2017-12-31: 28,216 mld. USD2018-12-31: 32,753 mld. USD2019-12-31: 33,266 mld. USD2020-12-31: 45,804 mld. USD2021-12-31: 56,197 mld. USD2022-12-31: 58,054 mld. USD2023-12-31: 54,318 mld. USD2024-12-31: 56,334 mld. USD2025-12-31: 61,16 mld. USD2013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2013-12-3118,79
2014-12-3119,96
2015-12-3122,859
2016-12-3125,638
2017-12-3128,216
2018-12-3132,753
2019-12-3133,266
2020-12-3145,804
2021-12-3156,197
2022-12-3158,054
2023-12-3154,318
2024-12-3156,334
2025-12-3161,16

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

C · Zmiešané

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

100 % pokrytie vstupov · obdobie do

100 %Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

57/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

15/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

99/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

84/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

35/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Peňažné toky · 99Najslabšia oblasť Finančná stabilita · 15
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu24,6 %74,1Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu6,9 %39Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu0,7 ×30,3Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu102,4 %0Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu29,1 %97,8(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu4,5 ×100Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu6,1 %68,3CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu3,1 %34,5Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

13 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 13 dostupných období

31. 12. 2025Revenue61,16 mld. USDNet income4,226 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.017,430634,861252,291869,72242013-12-31: 18,79 mld. USD2014-12-31: 19,96 mld. USD2015-12-31: 22,859 mld. USD2016-12-31: 25,638 mld. USD2017-12-31: 28,216 mld. USD2018-12-31: 32,753 mld. USD2019-12-31: 33,266 mld. USD2020-12-31: 45,804 mld. USD2021-12-31: 56,197 mld. USD2022-12-31: 58,054 mld. USD2023-12-31: 54,318 mld. USD2024-12-31: 56,334 mld. USD2025-12-31: 61,16 mld. USD2014-12-31: 1,774 mld. USD2015-12-31: 5,144 mld. USD2016-12-31: 5,953 mld. USD2017-12-31: 5,309 mld. USD2018-12-31: 5,687 mld. USD2019-12-31: 7,882 mld. USD2020-12-31: 4,616 mld. USD2021-12-31: 11,542 mld. USD2022-12-31: 11,836 mld. USD2023-12-31: 4,863 mld. USD2024-12-31: 4,278 mld. USD2025-12-31: 4,226 mld. USD2013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2013-12-3118,79Nedostupné
2014-12-3119,961,774
2015-12-3122,8595,144
2016-12-3125,6385,953
2017-12-3128,2165,309
2018-12-3132,7535,687
2019-12-3133,2667,882
2020-12-3145,8044,616
2021-12-3156,19711,542
2022-12-3158,05411,836
2023-12-3154,3184,863
2024-12-3156,3344,278
2025-12-3161,164,226

Operating & net margin

Ročné výsledky · 13 dostupných období

31. 12. 2025Operating margin24,65 %Net margin6,91 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.2,4116,1229,8243,522013-12-31: 30,14 %2014-12-31: 17,09 %2015-12-31: 32,97 %2016-12-31: 36,43 %2017-12-31: 33,83 %2018-12-31: 19,49 %2019-12-31: 39,03 %2020-12-31: 24,81 %2021-12-31: 31,89 %2022-12-31: 31,21 %2023-12-31: 23,49 %2024-12-31: 16,22 %2025-12-31: 24,65 %2014-12-31: 8,89 %2015-12-31: 22,5 %2016-12-31: 23,22 %2017-12-31: 18,82 %2018-12-31: 17,36 %2019-12-31: 23,69 %2020-12-31: 10,08 %2021-12-31: 20,54 %2022-12-31: 20,39 %2023-12-31: 8,95 %2024-12-31: 7,59 %2025-12-31: 6,91 %2013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2013-12-3130,14Nedostupné
2014-12-3117,098,89
2015-12-3132,9722,5
2016-12-3136,4323,22
2017-12-3133,8318,82
2018-12-3119,4917,36
2019-12-3139,0323,69
2020-12-3124,8110,08
2021-12-3131,8920,54
2022-12-3131,2120,39
2023-12-3123,498,95
2024-12-3116,227,59
2025-12-3124,656,91

Free cash flow

Ročné výsledky · 13 dostupných období

31. 12. 2025Free cash flow17,816 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.06,9106813,8213620,7320427,642722017-12-31: 9,431 mld. USD2018-12-31: 12,789 mld. USD2019-12-31: 12,772 mld. USD2020-12-31: 16,79 mld. USD2021-12-31: 21,99 mld. USD2022-12-31: 24,248 mld. USD2023-12-31: 22,062 mld. USD2024-12-31: 17,832 mld. USD2025-12-31: 17,816 mld. USD2013201420152016201720182019202020212022202320242025
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2013-12-31Nedostupné
2014-12-31Nedostupné
2015-12-31Nedostupné
2016-12-31Nedostupné
2017-12-319,431
2018-12-3112,789
2019-12-3112,772
2020-12-3116,79
2021-12-3121,99
2022-12-3124,248
2023-12-3122,062
2024-12-3117,832
2025-12-3117,816

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 13 dostupných období

31. 12. 2025Cash & equivalents5,229 mld. USDLong-term debtNedostupné

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.011,3783422,7566834,1350245,513362013-12-31: 9,595 mld. USD2014-12-31: 8,348 mld. USD2015-12-31: 8,399 mld. USD2016-12-31: 5,1 mld. USD2017-12-31: 9,303 mld. USD2018-12-31: 7,289 mld. USD2019-12-31: 39,924 mld. USD2020-12-31: 8,449 mld. USD2021-12-31: 9,746 mld. USD2022-12-31: 9,201 mld. USD2023-12-31: 12,814 mld. USD2024-12-31: 5,524 mld. USD2025-12-31: 5,229 mld. USD2013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2013-12-319,595Nedostupné
2014-12-318,348Nedostupné
2015-12-318,399Nedostupné
2016-12-315,1Nedostupné
2017-12-319,303Nedostupné
2018-12-317,289Nedostupné
2019-12-3139,924Nedostupné
2020-12-318,449Nedostupné
2021-12-319,746Nedostupné
2022-12-319,201Nedostupné
2023-12-3112,814Nedostupné
2024-12-315,524Nedostupné
2025-12-315,229Nedostupné

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 13 dostupných období

31. 12. 2025Total assets133,96 mld. USDTotal liabilities137,188 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.042,91102585,82205128,733075171,64412013-12-31: 29,198 mld. USD2014-12-31: 27,513 mld. USD2015-12-31: 53,05 mld. USD2016-12-31: 66,099 mld. USD2017-12-31: 70,786 mld. USD2018-12-31: 59,352 mld. USD2019-12-31: 89,115 mld. USD2020-12-31: 150,565 mld. USD2021-12-31: 146,529 mld. USD2022-12-31: 138,805 mld. USD2023-12-31: 134,711 mld. USD2024-12-31: 135,161 mld. USD2025-12-31: 133,96 mld. USD2019-12-31: 97,287 mld. USD2020-12-31: 137,468 mld. USD2021-12-31: 131,093 mld. USD2022-12-31: 121,518 mld. USD2023-12-31: 124,314 mld. USD2024-12-31: 131,797 mld. USD2025-12-31: 137,188 mld. USD2013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2013-12-3129,198Nedostupné
2014-12-3127,513Nedostupné
2015-12-3153,05Nedostupné
2016-12-3166,099Nedostupné
2017-12-3170,786Nedostupné
2018-12-3159,352Nedostupné
2019-12-3189,11597,287
2020-12-31150,565137,468
2021-12-31146,529131,093
2022-12-31138,805121,518
2023-12-31134,711124,314
2024-12-31135,161131,797
2025-12-31133,96137,188

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 13 dostupných období

31. 12. 2025Revenue growth8,57 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-12,611,5115,6329,7543,872014-12-31: 6,23 %2015-12-31: 14,52 %2016-12-31: 12,16 %2017-12-31: 10,06 %2018-12-31: 16,08 %2019-12-31: 1,57 %2020-12-31: 37,69 %2021-12-31: 22,69 %2022-12-31: 3,3 %2023-12-31: -6,44 %2024-12-31: 3,71 %2025-12-31: 8,57 %2013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2013-12-31Nedostupné
2014-12-316,23
2015-12-3114,52
2016-12-3112,16
2017-12-3110,06
2018-12-3116,08
2019-12-311,57
2020-12-3137,69
2021-12-3122,69
2022-12-313,3
2023-12-31-6,44
2024-12-313,71
2025-12-318,57

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 13 dostupných období

31. 12. 2025Finančné zdravie59 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002017-12-31: 82 bodov / 1002018-12-31: 74 bodov / 1002019-12-31: 81 bodov / 1002020-12-31: 66 bodov / 1002021-12-31: 73 bodov / 1002022-12-31: 74 bodov / 1002023-12-31: 61 bodov / 1002024-12-31: 55 bodov / 1002025-12-31: 59 bodov / 1002013201420152016201720182019202020212022202320242025
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2013-12-31Nedostupné
2014-12-31Nedostupné
2015-12-31Nedostupné
2016-12-31Nedostupné
2017-12-3182
2018-12-3174
2019-12-3181
2020-12-3166
2021-12-3173
2022-12-3174
2023-12-3161
2024-12-3155
2025-12-3159
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2013-12-312014-12-312015-12-312016-12-312017-12-312018-12-312019-12-312020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
RevenueTržby18,79 mld. USD19,96 mld. USD22,86 mld. USD25,64 mld. USD28,22 mld. USD32,75 mld. USD33,27 mld. USD45,8 mld. USD56,2 mld. USD58,05 mld. USD54,32 mld. USD56,33 mld. USD61,16 mld. USD
Net incomeČistý ziskNedostupné1,77 mld. USD5,14 mld. USD5,95 mld. USD5,31 mld. USD5,69 mld. USD7,88 mld. USD4,62 mld. USD11,54 mld. USD11,84 mld. USD4,86 mld. USD4,28 mld. USD4,23 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk5,66 mld. USD3,41 mld. USD7,54 mld. USD9,34 mld. USD9,55 mld. USD6,38 mld. USD12,98 mld. USD11,36 mld. USD17,92 mld. USD18,12 mld. USD12,76 mld. USD9,14 mld. USD15,08 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu2,56 USD1,10 USD3,13 USD3,63 USD3,30 USD3,66 USD5,28 USD2,72 USD6,45 USD6,63 USD2,72 USD2,39 USD2,36 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flowNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné9,96 mld. USD13,43 mld. USD13,32 mld. USD17,59 mld. USD22,78 mld. USD24,94 mld. USD22,84 mld. USD18,81 mld. USD19,03 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)0,49 mld. USD0,61 mld. USD0,53 mld. USD0,48 mld. USD0,53 mld. USD0,64 mld. USD0,55 mld. USD0,8 mld. USD0,79 mld. USD0,7 mld. USD0,78 mld. USD0,97 mld. USD1,21 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty9,6 mld. USD8,35 mld. USD8,4 mld. USD5,1 mld. USD9,3 mld. USD7,29 mld. USD39,92 mld. USD8,45 mld. USD9,75 mld. USD9,2 mld. USD12,81 mld. USD5,52 mld. USD5,23 mld. USD
Total assetsAktíva29,2 mld. USD27,51 mld. USD53,05 mld. USD66,1 mld. USD70,79 mld. USD59,35 mld. USD89,12 mld. USD150,57 mld. USD146,53 mld. USD138,81 mld. USD134,71 mld. USD135,16 mld. USD133,96 mld. USD
Current assetsObežné aktíva17,85 mld. USD16,08 mld. USD16,31 mld. USD16,19 mld. USD21,22 mld. USD16,95 mld. USD49,52 mld. USD24,17 mld. USD27,93 mld. USD28,46 mld. USD33 mld. USD25,58 mld. USD29,06 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky6,88 mld. USD11,39 mld. USD10,89 mld. USD9,78 mld. USD16,64 mld. USD17,24 mld. USD15,59 mld. USD28,66 mld. USD35,19 mld. USD29,54 mld. USD37,84 mld. USD38,75 mld. USD43,29 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkomNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné97,29 mld. USD *137,47 mld. USD *131,09 mld. USD *121,52 mld. USD *124,31 mld. USD *131,8 mld. USD *137,19 mld. USD *
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhuNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej častiNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Interest expenseÚrokové náklady0,3 mld. USD0,43 mld. USD0,72 mld. USD1,05 mld. USD1,15 mld. USD1,35 mld. USD1,78 mld. USD2,45 mld. USD2,42 mld. USD2,23 mld. USD2,22 mld. USD2,81 mld. USD2,89 mld. USD
Cost of revenueNáklady na tržby4,58 mld. USD4,43 mld. USD4,5 mld. USD5,83 mld. USD7,04 mld. USD7,72 mld. USD7,44 mld. USD15,39 mld. USD17,45 mld. USD17,41 mld. USD20,42 mld. USD16,9 mld. USD18,2 mld. USD
Free cash flow Voľný peňažný tok · modelNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné9,43 mld. USD12,79 mld. USD12,77 mld. USD16,79 mld. USD21,99 mld. USD24,25 mld. USD22,06 mld. USD17,83 mld. USD17,82 mld. USD
Net margin Čistá maržaNedostupné8,9 %22,5 %23,2 %18,8 %17,4 %23,7 %10,1 %20,5 %20,4 %9 %7,6 %6,9 %
Zdroj · dátum podania SEC

* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 24,6 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 29,1 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 8,6 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Riziká a slabé miesta

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 17,83 mld. USD na 17,82 mld. USD.
  • Vykázaný čistý zisk klesol z 4,28 mld. USD na 4,23 mld. USD.
  • Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 8,6 %, čistá marža 6,9 % a FCF marža 29,1 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -0,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 17,83 mld. USD na 17,82 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
  • Vykázaný čistý zisk klesol z 4,28 mld. USD na 4,23 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
  • Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
O spoločnosti AbbVie Inc.

AbbVie Inc. · Pharmaceutical Preparations.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.