LLY · NYSE
ELI LILLY & Co
Healthcare · Pharmaceutical Preparations
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 65,18 mld. USDTržby · rast YoY 44,7 %
- Net income
- 20,64 mld. USDČistý zisk · čistá marža 31,7 %
- Free cash flow
- 8,97 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 13,8 %
- Diluted EPS
- 22,95 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 40,4 %Prevádzková marža · hrubá marža 83 %
- Return on assets (ROA)
- 21,6 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 7,27 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 24,4 mld. USDMedziročne 38,6 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- NedostupnéPrevádzková marža Nedostupné
- Čistý zisk
- 6,45 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 7,22 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 29. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 24397000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000059478-26-000108 · Revenues · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
- Čistý zisk: 6451000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000059478-26-000108 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 7.2200000000 USD/shares · reported-v1. 0000059478-26-000108 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 29. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
65,179 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue65,179 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 21,836 | |
| 2010-12-31 | 23,076 | |
| 2011-12-31 | 24,2865 | |
| 2012-12-31 | 22,6034 | |
| 2013-12-31 | 23,1131 | |
| 2014-12-31 | 19,6156 | |
| 2015-12-31 | 19,9587 | |
| 2016-12-31 | 21,2221 | |
| 2017-12-31 | 19,9738 | |
| 2018-12-31 | 21,4933 | |
| 2019-12-31 | 22,3195 | |
| 2020-12-31 | 24,5398 | |
| 2021-12-31 | 28,3184 | |
| 2022-12-31 | 28,5414 | |
| 2023-12-31 | 34,124 | |
| 2024-12-31 | 45,043 | |
| 2025-12-31 | 65,179 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
20,64 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income20,64 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 4,3288 | |
| 2010-12-31 | 5,0695 | |
| 2011-12-31 | 4,3477 | |
| 2012-12-31 | 4,0886 | |
| 2013-12-31 | 4,6848 | |
| 2014-12-31 | 2,3905 | |
| 2015-12-31 | 2,4084 | |
| 2016-12-31 | 2,7376 | |
| 2017-12-31 | -0,2041 | |
| 2018-12-31 | 3,232 | |
| 2019-12-31 | 8,3184 | |
| 2020-12-31 | 6,1937 | |
| 2021-12-31 | 5,5817 | |
| 2022-12-31 | 6,2448 | |
| 2023-12-31 | 5,24 | |
| 2024-12-31 | 10,59 | |
| 2025-12-31 | 20,64 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
8,972 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow8,972 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 0,792 | |
| 2024-12-31 | 3,76 | |
| 2025-12-31 | 8,972 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31,67 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin31,67 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 19,82 | |
| 2010-12-31 | 21,97 | |
| 2011-12-31 | 17,9 | |
| 2012-12-31 | 18,09 | |
| 2013-12-31 | 20,27 | |
| 2014-12-31 | 12,19 | |
| 2015-12-31 | 12,07 | |
| 2016-12-31 | 12,9 | |
| 2017-12-31 | -1,02 | |
| 2018-12-31 | 15,04 | |
| 2019-12-31 | 37,27 | |
| 2020-12-31 | 25,24 | |
| 2021-12-31 | 19,71 | |
| 2022-12-31 | 21,88 | |
| 2023-12-31 | 15,36 | |
| 2024-12-31 | 23,51 | |
| 2025-12-31 | 31,67 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
112,476 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets112,476 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 27,4609 | |
| 2010-12-31 | 31,0014 | |
| 2011-12-31 | 33,6598 | |
| 2012-12-31 | 34,3989 | |
| 2013-12-31 | 35,2487 | |
| 2014-12-31 | 36,3076 | |
| 2015-12-31 | 35,5689 | |
| 2016-12-31 | 38,8059 | |
| 2017-12-31 | 44,981 | |
| 2018-12-31 | 43,9084 | |
| 2019-12-31 | 39,2861 | |
| 2020-12-31 | 46,6331 | |
| 2021-12-31 | 48,806 | |
| 2022-12-31 | 49,4898 | |
| 2023-12-31 | 64,0063 | |
| 2024-12-31 | 78,715 | |
| 2025-12-31 | 112,476 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
B · Dobré
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
55/100Peňažné toky
60/100Rast a konzistentnosť
100/100Efektívnosť kapitálu
100/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 40,4 % | 100 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 31,7 % | 100 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,6 × | 81,6 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 76,4 % | 28,3 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 13,8 % | 59,4 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 0,8 × | 61,5 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 38,2 % | 100 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 21,6 % | 100 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue65,179 mld. USDNet income20,64 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 21,836 | 4,3288 | |
| 2010-12-31 | 23,076 | 5,0695 | |
| 2011-12-31 | 24,2865 | 4,3477 | |
| 2012-12-31 | 22,6034 | 4,0886 | |
| 2013-12-31 | 23,1131 | 4,6848 | |
| 2014-12-31 | 19,6156 | 2,3905 | |
| 2015-12-31 | 19,9587 | 2,4084 | |
| 2016-12-31 | 21,2221 | 2,7376 | |
| 2017-12-31 | 19,9738 | -0,2041 | |
| 2018-12-31 | 21,4933 | 3,232 | |
| 2019-12-31 | 22,3195 | 8,3184 | |
| 2020-12-31 | 24,5398 | 6,1937 | |
| 2021-12-31 | 28,3184 | 5,5817 | |
| 2022-12-31 | 28,5414 | 6,2448 | |
| 2023-12-31 | 34,124 | 5,24 | |
| 2024-12-31 | 45,043 | 10,59 | |
| 2025-12-31 | 65,179 | 20,64 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin40,35 %Net margin31,67 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | 19,82 | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | 21,97 | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | 17,9 | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | 18,09 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | 20,27 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | 12,19 | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | 12,07 | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | 12,9 | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | -1,02 | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | 15,04 | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | 37,27 | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | 25,24 | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | 19,71 | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | 21,88 | |
| 2023-12-31 | 18,92 | 15,36 | |
| 2024-12-31 | 28,64 | 23,51 | |
| 2025-12-31 | 40,35 | 31,67 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow8,972 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 0,792 | |
| 2024-12-31 | 3,76 | |
| 2025-12-31 | 8,972 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents7,268 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 4,4629 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 5,9932 | 6,7887 | |
| 2011-12-31 | 5,9225 | 6,9815 | |
| 2012-12-31 | 4,0188 | 5,5313 | |
| 2013-12-31 | 3,8302 | 5,2129 | |
| 2014-12-31 | 3,8716 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 3,6664 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 4,5821 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 6,5362 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 7,3207 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 2,3375 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | 3,6571 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 3,8185 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 2,067 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 2,8186 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 3,268 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 7,268 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets112,476 mld. USDTotal liabilities85,941 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 27,4609 | 17,9356 | |
| 2010-12-31 | 31,0014 | 18,5886 | |
| 2011-12-31 | 33,6598 | 20,1242 | |
| 2012-12-31 | 34,3989 | 19,625 | |
| 2013-12-31 | 35,2487 | 17,608 | |
| 2014-12-31 | 36,3076 | 20,9195 | |
| 2015-12-31 | 35,5689 | 20,9786 | |
| 2016-12-31 | 38,8059 | 24,7254 | |
| 2017-12-31 | 44,981 | 33,3131 | |
| 2018-12-31 | 43,9084 | 32,9993 | |
| 2019-12-31 | 39,2861 | 36,587 | |
| 2020-12-31 | 46,6331 | 40,8079 | |
| 2021-12-31 | 48,806 | 39,6512 | |
| 2022-12-31 | 49,4898 | 38,7144 | |
| 2023-12-31 | 64,0063 | 53,1426 | |
| 2024-12-31 | 78,715 | 64,443 | |
| 2025-12-31 | 112,476 | 85,941 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth44,7 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 5,68 | |
| 2011-12-31 | 5,25 | |
| 2012-12-31 | -6,93 | |
| 2013-12-31 | 2,25 | |
| 2014-12-31 | -15,13 | |
| 2015-12-31 | 1,75 | |
| 2016-12-31 | 6,33 | |
| 2017-12-31 | -5,88 | |
| 2018-12-31 | 7,61 | |
| 2019-12-31 | 3,84 | |
| 2020-12-31 | 9,95 | |
| 2021-12-31 | 15,4 | |
| 2022-12-31 | 0,79 | |
| 2023-12-31 | 19,56 | |
| 2024-12-31 | 32 | |
| 2025-12-31 | 44,7 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie79 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 54 | |
| 2024-12-31 | 68 | |
| 2025-12-31 | 79 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 21,84 mld. USD | 23,08 mld. USD | 24,29 mld. USD | 22,6 mld. USD | 23,11 mld. USD | 19,62 mld. USD | 19,96 mld. USD | 21,22 mld. USD | 19,97 mld. USD | 21,49 mld. USD | 22,32 mld. USD | 24,54 mld. USD | 28,32 mld. USD | 28,54 mld. USD | 34,12 mld. USD | 45,04 mld. USD | 65,18 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 4,33 mld. USD | 5,07 mld. USD | 4,35 mld. USD | 4,09 mld. USD | 4,68 mld. USD | 2,39 mld. USD | 2,41 mld. USD | 2,74 mld. USD | -0,2 mld. USD | 3,23 mld. USD | 8,32 mld. USD | 6,19 mld. USD | 5,58 mld. USD | 6,24 mld. USD | 5,24 mld. USD | 10,59 mld. USD | 20,64 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 6,46 mld. USD * | 12,9 mld. USD * | 26,3 mld. USD * |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 3,94 USD | 4,58 USD | 3,90 USD | 3,66 USD | 4,32 USD | 2,23 USD | 2,26 USD | 2,58 USD | -0,19 USD | 3,13 USD | 8,89 USD | 6,79 USD | 6,12 USD | 6,90 USD | 5,80 USD | 11,71 USD | 22,95 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 4,34 mld. USD | 6,86 mld. USD | 7,23 mld. USD | 5,3 mld. USD | 5,74 mld. USD | 4,46 mld. USD | 2,96 mld. USD | 4,85 mld. USD | 5,62 mld. USD | 5,52 mld. USD | 4,84 mld. USD | 6,5 mld. USD | 7,37 mld. USD | 7,59 mld. USD | 4,24 mld. USD | 8,82 mld. USD | 16,81 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 3,45 mld. USD | 5,06 mld. USD | 7,84 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 4,46 mld. USD | 5,99 mld. USD | 5,92 mld. USD | 4,02 mld. USD | 3,83 mld. USD | 3,87 mld. USD | 3,67 mld. USD | 4,58 mld. USD | 6,54 mld. USD | 7,32 mld. USD | 2,34 mld. USD | 3,66 mld. USD | 3,82 mld. USD | 2,07 mld. USD | 2,82 mld. USD | 3,27 mld. USD | 7,27 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 27,46 mld. USD | 31 mld. USD | 33,66 mld. USD | 34,4 mld. USD | 35,25 mld. USD | 36,31 mld. USD | 35,57 mld. USD | 38,81 mld. USD | 44,98 mld. USD | 43,91 mld. USD | 39,29 mld. USD | 46,63 mld. USD | 48,81 mld. USD | 49,49 mld. USD | 64,01 mld. USD | 78,72 mld. USD | 112,48 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 12,49 mld. USD | 14,84 mld. USD | 14,25 mld. USD | 13,04 mld. USD | 13,1 mld. USD | 11,93 mld. USD | 12,57 mld. USD | 15,1 mld. USD | 19,2 mld. USD | 20,55 mld. USD | 13,71 mld. USD | 17,46 mld. USD | 18,45 mld. USD | 18,03 mld. USD | 25,73 mld. USD | 32,74 mld. USD | 55,63 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 6,57 mld. USD | 6,93 mld. USD | 8,93 mld. USD | 8,39 mld. USD | 8,92 mld. USD | 9,74 mld. USD | 8,23 mld. USD | 10,99 mld. USD | 14,54 mld. USD | 11,89 mld. USD | 11,78 mld. USD | 12,48 mld. USD | 15,05 mld. USD | 17,14 mld. USD | 27,29 mld. USD | 28,38 mld. USD | 35,23 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 17,94 mld. USD * | 18,59 mld. USD * | 20,12 mld. USD * | 19,63 mld. USD * | 17,61 mld. USD * | 20,92 mld. USD * | 20,98 mld. USD * | 24,73 mld. USD * | 33,31 mld. USD * | 33 mld. USD * | 36,59 mld. USD * | 40,81 mld. USD * | 39,65 mld. USD * | 38,71 mld. USD * | 53,14 mld. USD * | 64,44 mld. USD * | 85,94 mld. USD * |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | 0,02 mld. USD | 1,52 mld. USD | 0,01 mld. USD | 1,01 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 6,63 mld. USD | 6,77 mld. USD | 5,46 mld. USD | 5,52 mld. USD | 4,2 mld. USD | 5,33 mld. USD | 7,97 mld. USD | 8,37 mld. USD | 9,94 mld. USD | 9,2 mld. USD | 13,82 mld. USD | 16,59 mld. USD | 15,35 mld. USD | 14,74 mld. USD | 18,32 mld. USD | 28,53 mld. USD | 40,87 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,26 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,15 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,23 mld. USD | 0,24 mld. USD | 0,4 mld. USD | 0,36 mld. USD | 0,34 mld. USD | 0,33 mld. USD | 0,49 mld. USD | 0,78 mld. USD | 0,9 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 4,25 mld. USD | 4,37 mld. USD | 5,07 mld. USD | 4,8 mld. USD | 4,91 mld. USD | 4,93 mld. USD | 5,04 mld. USD | 5,71 mld. USD | 4,45 mld. USD | 4,68 mld. USD | 4,72 mld. USD | 5,48 mld. USD | 7,31 mld. USD | 6,63 mld. USD | 7,08 mld. USD | 8,42 mld. USD | 11,05 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0,79 mld. USD | 3,76 mld. USD | 8,97 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 19,8 % | 22 % | 17,9 % | 18,1 % | 20,3 % | 12,2 % | 12,1 % | 12,9 % | -1 % | 15 % | 37,3 % | 25,2 % | 19,7 % | 21,9 % | 15,4 % | 23,5 % | 31,7 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
* Prevádzkový zisk je vypočítaný ako vykázaný zisk pred zdanením mínus celkový neprevádzkový výsledok z rovnakého podania SEC.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 40,4 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 13,8 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 44,7 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 44,7 %, čistá marža 31,7 % a FCF marža 13,8 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +8,2 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku. Treba čítať pracovný kapitál a jednorazové platby.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗