MRK · NYSE
Merck & Co., Inc.
Healthcare · Pharmaceutical Preparations
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 65,01 mld. USDTržby · rast YoY 1,3 %
- Net income
- 18,25 mld. USDČistý zisk · čistá marža 28,1 %
- Free cash flow
- 12,36 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 19 %
- Diluted EPS
- 7,28 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- NedostupnéPrevádzková marža · hrubá marža 74,8 %
- Return on assets (ROA)
- 14,4 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 14,57 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 49,05 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 18,1 mld. USD na 12,36 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2026 · USDFirma zverejnila nové výsledky. Údaje pripravujeme. Oficiálne oznámenie · 29. 10. 2026 ↗
Posledný overený kvartál: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.
- Tržby
- 16,61 mld. USDMedziročne 5,1 % · Q2 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- NedostupnéPrevádzková marža Nedostupné
- Čistý zisk
- -1,34 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- -0,54 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 7. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 16607000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000310158-26-000212 · Revenues · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 7. 8. 2026.
- Čistý zisk: -1335000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000310158-26-000212 · NetIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 7. 8. 2026.
- Zriedený EPS: -0.5400000000 USD/shares · reported-v1. 0000310158-26-000212 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 7. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 7. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
65,011 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue65,011 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 27,428 | |
| 2010-12-31 | 45,987 | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 39,807 | |
| 2017-12-31 | 40,122 | |
| 2018-12-31 | 42,294 | |
| 2019-12-31 | 39,121 | |
| 2020-12-31 | 41,518 | |
| 2021-12-31 | 48,704 | |
| 2022-12-31 | 59,283 | |
| 2023-12-31 | 60,115 | |
| 2024-12-31 | 64,168 | |
| 2025-12-31 | 65,011 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
18,254 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income18,254 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 12,899 | |
| 2010-12-31 | 0,861 | |
| 2011-12-31 | 6,272 | |
| 2012-12-31 | 6,168 | |
| 2013-12-31 | 4,404 | |
| 2014-12-31 | 11,92 | |
| 2015-12-31 | 4,442 | |
| 2016-12-31 | 3,92 | |
| 2017-12-31 | 2,394 | |
| 2018-12-31 | 6,22 | |
| 2019-12-31 | 9,843 | |
| 2020-12-31 | 7,067 | |
| 2021-12-31 | 13,049 | |
| 2022-12-31 | 14,519 | |
| 2023-12-31 | 0,365 | |
| 2024-12-31 | 17,117 | |
| 2025-12-31 | 18,254 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
12,36 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow12,36 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 14,707 | |
| 2023-12-31 | 9,143 | |
| 2024-12-31 | 18,096 | |
| 2025-12-31 | 12,36 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28,08 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin28,08 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 47,03 | |
| 2010-12-31 | 1,87 | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 9,85 | |
| 2017-12-31 | 5,97 | |
| 2018-12-31 | 14,71 | |
| 2019-12-31 | 25,16 | |
| 2020-12-31 | 17,02 | |
| 2021-12-31 | 26,79 | |
| 2022-12-31 | 24,49 | |
| 2023-12-31 | 0,61 | |
| 2024-12-31 | 26,68 | |
| 2025-12-31 | 28,08 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
136,866 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets136,866 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 112,314 | |
| 2010-12-31 | 105,781 | |
| 2011-12-31 | 105,128 | |
| 2012-12-31 | 106,132 | |
| 2013-12-31 | 105,645 | |
| 2014-12-31 | 98,167 | |
| 2015-12-31 | 101,677 | |
| 2016-12-31 | 95,377 | |
| 2017-12-31 | 87,872 | |
| 2018-12-31 | 82,637 | |
| 2019-12-31 | 84,397 | |
| 2020-12-31 | 91,588 | |
| 2021-12-31 | 105,694 | |
| 2022-12-31 | 109,16 | |
| 2023-12-31 | 106,675 | |
| 2024-12-31 | 117,106 | |
| 2025-12-31 | 136,866 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Údaje nestačia na schválené celkové skóre finančného zdravia.
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
Nehodnotené
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: Operating margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
—/100Peňažné toky
—/100Rast a konzistentnosť
—/100Efektívnosť kapitálu
—/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 28,1 % | Nedostupné | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,5 × | Nedostupné | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 61,5 % | Nedostupné | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 19 % | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 0,9 × | Nedostupné | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 4 % | Nedostupné | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | Nedostupné | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 14,4 % | Nedostupné | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue65,011 mld. USDNet income18,254 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 27,428 | 12,899 | |
| 2010-12-31 | 45,987 | 0,861 | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | 6,272 | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | 6,168 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | 4,404 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | 11,92 | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | 4,442 | |
| 2016-12-31 | 39,807 | 3,92 | |
| 2017-12-31 | 40,122 | 2,394 | |
| 2018-12-31 | 42,294 | 6,22 | |
| 2019-12-31 | 39,121 | 9,843 | |
| 2020-12-31 | 41,518 | 7,067 | |
| 2021-12-31 | 48,704 | 13,049 | |
| 2022-12-31 | 59,283 | 14,519 | |
| 2023-12-31 | 60,115 | 0,365 | |
| 2024-12-31 | 64,168 | 17,117 | |
| 2025-12-31 | 65,011 | 18,254 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating marginNedostupnéNet margin28,08 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | 47,03 | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | 1,87 | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | 9,85 | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | 5,97 | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | 14,71 | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | 25,16 | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | 17,02 | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | 26,79 | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | 24,49 | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | 0,61 | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | 26,68 | |
| 2025-12-31 | Nedostupné | 28,08 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow12,36 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 14,707 | |
| 2023-12-31 | 9,143 | |
| 2024-12-31 | 18,096 | |
| 2025-12-31 | 12,36 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents14,565 mld. USDLong-term debt49,05 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 9,311 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 10,9 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 13,531 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 13,451 | 18,054 | |
| 2013-12-31 | 15,621 | 22,639 | |
| 2014-12-31 | 7,441 | 19,699 | |
| 2015-12-31 | 8,524 | 26,129 | |
| 2016-12-31 | 6,515 | 24,574 | |
| 2017-12-31 | 6,092 | 24,353 | |
| 2018-12-31 | 7,965 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 9,676 | 24,636 | |
| 2020-12-31 | 8,05 | 27,66 | |
| 2021-12-31 | 8,096 | 32,99 | |
| 2022-12-31 | 12,694 | 30,445 | |
| 2023-12-31 | 6,841 | 34,983 | |
| 2024-12-31 | 13,242 | 36,962 | |
| 2025-12-31 | 14,565 | 49,05 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets136,866 mld. USDTotal liabilities84,204 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 112,314 | 50,829 | |
| 2010-12-31 | 105,781 | 48,976 | |
| 2011-12-31 | 105,128 | 48,185 | |
| 2012-12-31 | 106,132 | 50,669 | |
| 2013-12-31 | 105,645 | 53,319 | |
| 2014-12-31 | 98,167 | 49,376 | |
| 2015-12-31 | 101,677 | 56,91 | |
| 2016-12-31 | 95,377 | 55,069 | |
| 2017-12-31 | 87,872 | 53,303 | |
| 2018-12-31 | 82,637 | 55,755 | |
| 2019-12-31 | 84,397 | 58,396 | |
| 2020-12-31 | 91,588 | 66,184 | |
| 2021-12-31 | 105,694 | 67,437 | |
| 2022-12-31 | 109,16 | 63,102 | |
| 2023-12-31 | 106,675 | 69,04 | |
| 2024-12-31 | 117,106 | 70,734 | |
| 2025-12-31 | 136,866 | 84,204 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth1,31 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 67,66 | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 0,79 | |
| 2018-12-31 | 5,41 | |
| 2019-12-31 | -7,5 | |
| 2020-12-31 | 6,13 | |
| 2021-12-31 | 17,31 | |
| 2022-12-31 | 21,72 | |
| 2023-12-31 | 1,4 | |
| 2024-12-31 | 6,74 | |
| 2025-12-31 | 1,31 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravieNedostupné
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 27,43 mld. USD | 45,99 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 39,81 mld. USD | 40,12 mld. USD | 42,29 mld. USD | 39,12 mld. USD | 41,52 mld. USD | 48,7 mld. USD | 59,28 mld. USD | 60,12 mld. USD | 64,17 mld. USD | 65,01 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 12,9 mld. USD | 0,86 mld. USD | 6,27 mld. USD | 6,17 mld. USD | 4,4 mld. USD | 11,92 mld. USD | 4,44 mld. USD | 3,92 mld. USD | 2,39 mld. USD | 6,22 mld. USD | 9,84 mld. USD | 7,07 mld. USD | 13,05 mld. USD | 14,52 mld. USD | 0,37 mld. USD | 17,12 mld. USD | 18,25 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 5,65 USD | 0,28 USD | 2,02 USD | 2,00 USD | 1,47 USD | 4,07 USD | 1,56 USD | 1,41 USD | 0,87 USD | 2,32 USD | 3,81 USD | 2,78 USD | 5,14 USD | 5,71 USD | 0,14 USD | 6,74 USD | 7,28 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 3,39 mld. USD | 10,82 mld. USD | 12,38 mld. USD | 10,02 mld. USD | 11,65 mld. USD | 7,99 mld. USD | 12,54 mld. USD | 10,38 mld. USD | 6,45 mld. USD | 10,92 mld. USD | 13,44 mld. USD | 10,25 mld. USD | Nedostupné | 19,1 mld. USD | 13,01 mld. USD | 21,47 mld. USD | 16,47 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 4,45 mld. USD | 4,39 mld. USD | 3,86 mld. USD | 3,37 mld. USD | 4,11 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 9,31 mld. USD | 10,9 mld. USD | 13,53 mld. USD | 13,45 mld. USD | 15,62 mld. USD | 7,44 mld. USD | 8,52 mld. USD | 6,52 mld. USD | 6,09 mld. USD | 7,97 mld. USD | 9,68 mld. USD | 8,05 mld. USD | 8,1 mld. USD | 12,69 mld. USD | 6,84 mld. USD | 13,24 mld. USD | 14,57 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 112,31 mld. USD | 105,78 mld. USD | 105,13 mld. USD | 106,13 mld. USD | 105,65 mld. USD | 98,17 mld. USD | 101,68 mld. USD | 95,38 mld. USD | 87,87 mld. USD | 82,64 mld. USD | 84,4 mld. USD | 91,59 mld. USD | 105,69 mld. USD | 109,16 mld. USD | 106,68 mld. USD | 117,11 mld. USD | 136,87 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 28,43 mld. USD | 29,06 mld. USD | 33,18 mld. USD | 34,86 mld. USD | 35,69 mld. USD | 32,61 mld. USD | 29,75 mld. USD | 30,61 mld. USD | 24,77 mld. USD | 25,88 mld. USD | 27,48 mld. USD | 27,76 mld. USD | 30,27 mld. USD | 35,72 mld. USD | 32,17 mld. USD | 38,78 mld. USD | 43,52 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 15,64 mld. USD | 15,64 mld. USD | 16,25 mld. USD | 18,35 mld. USD | 17,87 mld. USD | 18,4 mld. USD | 19,2 mld. USD | 17,2 mld. USD | 18,61 mld. USD | 22,21 mld. USD | 22,22 mld. USD | 27,33 mld. USD | 23,87 mld. USD | 24,24 mld. USD | 25,69 mld. USD | 28,42 mld. USD | 28,33 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 50,83 mld. USD * | 48,98 mld. USD * | 48,19 mld. USD * | 50,67 mld. USD * | 53,32 mld. USD * | 49,38 mld. USD * | 56,91 mld. USD * | 55,07 mld. USD * | 53,3 mld. USD * | 55,76 mld. USD * | 58,4 mld. USD * | 66,18 mld. USD * | 67,44 mld. USD * | 63,1 mld. USD * | 69,04 mld. USD * | 70,73 mld. USD * | 84,2 mld. USD * |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 1,8 mld. USD | 2,1 mld. USD | 1 mld. USD | 2,3 mld. USD | 0,3 mld. USD | 3 mld. USD | Nedostupné | 1,9 mld. USD | 2,3 mld. USD | 2,3 mld. USD | 1,7 mld. USD | 1,3 mld. USD | 2,5 mld. USD | 2,3 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 16,1 mld. USD | 15,48 mld. USD | 15,53 mld. USD | 16,25 mld. USD | 20,54 mld. USD | 18,7 mld. USD | 23,83 mld. USD | 24,27 mld. USD | 21,35 mld. USD | 19,81 mld. USD | 22,74 mld. USD | 25,36 mld. USD | 30,69 mld. USD | 28,75 mld. USD | 33,68 mld. USD | 34,46 mld. USD | 46,75 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,46 mld. USD | 0,72 mld. USD | 0,7 mld. USD | 0,71 mld. USD | 0,8 mld. USD | 0,73 mld. USD | 0,67 mld. USD | 0,69 mld. USD | 0,75 mld. USD | 0,77 mld. USD | 0,89 mld. USD | 0,83 mld. USD | 0,81 mld. USD | 0,96 mld. USD | 1,15 mld. USD | 1,27 mld. USD | 1,36 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 9,02 mld. USD | 18,4 mld. USD | 16,87 mld. USD | 16,45 mld. USD | 16,95 mld. USD | 16,77 mld. USD | 14,93 mld. USD | 14,03 mld. USD | 12,91 mld. USD | 13,51 mld. USD | 12,02 mld. USD | 13,62 mld. USD | 13,63 mld. USD | 17,41 mld. USD | 16,13 mld. USD | 15,19 mld. USD | 16,38 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 14,71 mld. USD | 9,14 mld. USD | 18,1 mld. USD | 12,36 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 47 % | 1,9 % | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 9,8 % | 6 % | 14,7 % | 25,2 % | 17 % | 26,8 % | 24,5 % | 0,6 % | 26,7 % | 28,1 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 19 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 1,3 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 18,1 mld. USD na 12,36 mld. USD.
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Dáta umožňujú čítať výsledky, ale nestačia na celkové hodnotenie finančného zdravia.
Medziročný rast tržieb 1,3 %, čistá marža 28,1 % a FCF marža 19 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +1,4 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 18,1 mld. USD na 12,36 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku. Treba čítať pracovný kapitál a jednorazové platby.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗