PEP · NASDAQ
PEPSICO INC
Consumer products and retail · Beverages
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 93,93 mld. USDTržby · rast YoY 2,3 %
- Net income
- 8,24 mld. USDČistý zisk · čistá marža 8,8 %
- Free cash flow
- NedostupnéVoľný peňažný tok · FCF marža Nedostupné
- Diluted EPS
- 6,00 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 12,2 %Prevádzková marža · hrubá marža 54,1 %
- Return on assets (ROA)
- 8 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 9,16 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Vykázaný čistý zisk klesol z 9,58 mld. USD na 8,24 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 14. 6. 2026 – 5. 9. 2026.
- Tržby
- 25,27 mld. USDMedziročne 5,6 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 4,26 mld. USDPrevádzková marža 16,9 %
- Čistý zisk
- 3,05 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 2,23 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 8. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 25274000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000077476-26-000048 · Revenues · 2026-06-14 – 2026-09-05 · podané 8. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 4260000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000077476-26-000048 · OperatingIncomeLoss · 2026-06-14 – 2026-09-05 · podané 8. 10. 2026.
- Čistý zisk: 3048000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000077476-26-000048 · NetIncomeLoss · 2026-06-14 – 2026-09-05 · podané 8. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 2.2300000000 USD/shares · reported-v1. 0000077476-26-000048 · EarningsPerShareDiluted · 2026-06-14 – 2026-09-05 · podané 8. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 8. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 27. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
93,925 mld. USD
Obdobie do 2025-12-27
27. 12. 2025Revenue93,925 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-26 | 43,232 | |
| 2010-12-25 | 57,838 | |
| 2011-12-31 | 66,504 | |
| 2012-12-29 | 65,492 | |
| 2013-12-28 | 66,415 | |
| 2014-12-27 | 66,683 | |
| 2015-12-26 | 63,056 | |
| 2016-12-31 | 62,799 | |
| 2017-12-30 | 63,525 | |
| 2018-12-29 | 64,661 | |
| 2019-12-28 | 67,161 | |
| 2020-12-26 | 70,372 | |
| 2021-12-25 | 79,474 | |
| 2022-12-31 | 86,392 | |
| 2023-12-30 | 91,471 | |
| 2024-12-28 | 91,854 | |
| 2025-12-27 | 93,925 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
8,24 mld. USD
Obdobie do 2025-12-27
27. 12. 2025Net income8,24 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-26 | 5,946 | |
| 2010-12-25 | 6,32 | |
| 2011-12-31 | 6,443 | |
| 2012-12-29 | 6,178 | |
| 2013-12-28 | 6,74 | |
| 2014-12-27 | 6,513 | |
| 2015-12-26 | 5,452 | |
| 2016-12-31 | 6,329 | |
| 2017-12-30 | 4,857 | |
| 2018-12-29 | 12,515 | |
| 2019-12-28 | 7,314 | |
| 2020-12-26 | 7,12 | |
| 2021-12-25 | 7,618 | |
| 2022-12-31 | 8,91 | |
| 2023-12-30 | 9,074 | |
| 2024-12-28 | 9,578 | |
| 2025-12-27 | 8,24 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
Nedostupné
Obdobie do 2025-12-27
27. 12. 2025Free cash flowNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-26 | Nedostupné | |
| 2010-12-25 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-29 | Nedostupné | |
| 2013-12-28 | Nedostupné | |
| 2014-12-27 | Nedostupné | |
| 2015-12-26 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-30 | Nedostupné | |
| 2018-12-29 | Nedostupné | |
| 2019-12-28 | Nedostupné | |
| 2020-12-26 | Nedostupné | |
| 2021-12-25 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-30 | Nedostupné | |
| 2024-12-28 | Nedostupné | |
| 2025-12-27 | Nedostupné |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
8,77 %
Obdobie do 2025-12-27
27. 12. 2025Net margin8,77 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-26 | 13,75 | |
| 2010-12-25 | 10,93 | |
| 2011-12-31 | 9,69 | |
| 2012-12-29 | 9,43 | |
| 2013-12-28 | 10,15 | |
| 2014-12-27 | 9,77 | |
| 2015-12-26 | 8,65 | |
| 2016-12-31 | 10,08 | |
| 2017-12-30 | 7,65 | |
| 2018-12-29 | 19,35 | |
| 2019-12-28 | 10,89 | |
| 2020-12-26 | 10,12 | |
| 2021-12-25 | 9,59 | |
| 2022-12-31 | 10,31 | |
| 2023-12-30 | 9,92 | |
| 2024-12-28 | 10,43 | |
| 2025-12-27 | 8,77 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
107,399 mld. USD
Obdobie do 2025-12-27
27. 12. 2025Total assets107,399 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-26 | 39,848 | |
| 2010-12-25 | 68,153 | |
| 2011-12-31 | 72,882 | |
| 2012-12-29 | 74,638 | |
| 2013-12-28 | 77,478 | |
| 2014-12-27 | 70,509 | |
| 2015-12-26 | 69,667 | |
| 2016-12-31 | 73,49 | |
| 2017-12-30 | 79,804 | |
| 2018-12-29 | 77,648 | |
| 2019-12-28 | 78,547 | |
| 2020-12-26 | 92,918 | |
| 2021-12-25 | 92,377 | |
| 2022-12-31 | 92,187 | |
| 2023-12-30 | 100,495 | |
| 2024-12-28 | 99,467 | |
| 2025-12-27 | 107,399 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
C · Zmiešané
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: FCF margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula. Zobrazené skóre používa čiastočné vstupy.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
32/100Peňažné toky
99/100Rast a konzistentnosť
77/100Efektívnosť kapitálu
65/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 12,2 % | 43,1 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 8,8 % | 45,6 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 0,9 × | 41,2 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 80,9 % | 23 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,5 × | 98,7 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 1,3 % | 54 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 8 % | 64,8 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 12. 2025Revenue93,925 mld. USDNet income8,24 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-26 | 43,232 | 5,946 | |
| 2010-12-25 | 57,838 | 6,32 | |
| 2011-12-31 | 66,504 | 6,443 | |
| 2012-12-29 | 65,492 | 6,178 | |
| 2013-12-28 | 66,415 | 6,74 | |
| 2014-12-27 | 66,683 | 6,513 | |
| 2015-12-26 | 63,056 | 5,452 | |
| 2016-12-31 | 62,799 | 6,329 | |
| 2017-12-30 | 63,525 | 4,857 | |
| 2018-12-29 | 64,661 | 12,515 | |
| 2019-12-28 | 67,161 | 7,314 | |
| 2020-12-26 | 70,372 | 7,12 | |
| 2021-12-25 | 79,474 | 7,618 | |
| 2022-12-31 | 86,392 | 8,91 | |
| 2023-12-30 | 91,471 | 9,074 | |
| 2024-12-28 | 91,854 | 9,578 | |
| 2025-12-27 | 93,925 | 8,24 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 12. 2025Operating margin12,24 %Net margin8,77 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-26 | 18,61 | 13,75 | |
| 2010-12-25 | 14,41 | 10,93 | |
| 2011-12-31 | 14,48 | 9,69 | |
| 2012-12-29 | 13,91 | 9,43 | |
| 2013-12-28 | 14,61 | 10,15 | |
| 2014-12-27 | 14,37 | 9,77 | |
| 2015-12-26 | 13,25 | 8,65 | |
| 2016-12-31 | 15,61 | 10,08 | |
| 2017-12-30 | 16,18 | 7,65 | |
| 2018-12-29 | 15,64 | 19,35 | |
| 2019-12-28 | 15,32 | 10,89 | |
| 2020-12-26 | 14,32 | 10,12 | |
| 2021-12-25 | 14,04 | 9,59 | |
| 2022-12-31 | 13,33 | 10,31 | |
| 2023-12-30 | 13,1 | 9,92 | |
| 2024-12-28 | 14,03 | 10,43 | |
| 2025-12-27 | 12,24 | 8,77 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 12. 2025Free cash flowNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-26 | Nedostupné | |
| 2010-12-25 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-29 | Nedostupné | |
| 2013-12-28 | Nedostupné | |
| 2014-12-27 | Nedostupné | |
| 2015-12-26 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-30 | Nedostupné | |
| 2018-12-29 | Nedostupné | |
| 2019-12-28 | Nedostupné | |
| 2020-12-26 | Nedostupné | |
| 2021-12-25 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-30 | Nedostupné | |
| 2024-12-28 | Nedostupné | |
| 2025-12-27 | Nedostupné |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 12. 2025Cash & equivalents9,159 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-26 | 3,943 | 7,502 | |
| 2010-12-25 | 5,943 | 20,112 | |
| 2011-12-31 | 4,067 | Nedostupné | |
| 2012-12-29 | 6,297 | Nedostupné | |
| 2013-12-28 | 9,375 | Nedostupné | |
| 2014-12-27 | 6,134 | 26,021 | |
| 2015-12-26 | 9,096 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 9,158 | Nedostupné | |
| 2017-12-30 | 10,61 | Nedostupné | |
| 2018-12-29 | 8,721 | Nedostupné | |
| 2019-12-28 | 5,509 | Nedostupné | |
| 2020-12-26 | 8,185 | Nedostupné | |
| 2021-12-25 | 5,596 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 4,954 | Nedostupné | |
| 2023-12-30 | 9,711 | Nedostupné | |
| 2024-12-28 | 8,505 | Nedostupné | |
| 2025-12-27 | 9,159 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 12. 2025Total assets107,399 mld. USDTotal liabilities86,852 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-26 | 39,848 | 22,406 | |
| 2010-12-25 | 68,153 | 46,677 | |
| 2011-12-31 | 72,882 | 51,983 | |
| 2012-12-29 | 74,638 | 52,239 | |
| 2013-12-28 | 77,478 | 53,089 | |
| 2014-12-27 | 70,509 | 52,961 | |
| 2015-12-26 | 69,667 | 57,637 | |
| 2016-12-31 | 73,49 | 62,291 | |
| 2017-12-30 | 79,804 | 68,823 | |
| 2018-12-29 | 77,648 | 63,046 | |
| 2019-12-28 | 78,547 | 63,679 | |
| 2020-12-26 | 92,918 | 79,366 | |
| 2021-12-25 | 92,377 | 76,226 | |
| 2022-12-31 | 92,187 | 74,914 | |
| 2023-12-30 | 100,495 | 81,858 | |
| 2024-12-28 | 99,467 | 81,296 | |
| 2025-12-27 | 107,399 | 86,852 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 12. 2025Revenue growth2,25 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-26 | Nedostupné | |
| 2010-12-25 | 33,79 | |
| 2011-12-31 | 14,98 | |
| 2012-12-29 | -1,52 | |
| 2013-12-28 | 1,41 | |
| 2014-12-27 | 0,4 | |
| 2015-12-26 | -5,44 | |
| 2016-12-31 | -0,41 | |
| 2017-12-30 | 1,16 | |
| 2018-12-29 | 1,79 | |
| 2019-12-28 | 3,87 | |
| 2020-12-26 | 4,78 | |
| 2021-12-25 | 12,93 | |
| 2022-12-31 | 8,7 | |
| 2023-12-30 | 5,88 | |
| 2024-12-28 | 0,42 | |
| 2025-12-27 | 2,25 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 12. 2025Finančné zdravie62 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-26 | Nedostupné | |
| 2010-12-25 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 68 | |
| 2012-12-29 | 66 | |
| 2013-12-28 | 68 | |
| 2014-12-27 | 67 | |
| 2015-12-26 | 64 | |
| 2016-12-31 | 65 | |
| 2017-12-30 | 66 | |
| 2018-12-29 | 59 | |
| 2019-12-28 | 63 | |
| 2020-12-26 | 64 | |
| 2021-12-25 | 64 | |
| 2022-12-31 | 63 | |
| 2023-12-30 | 65 | |
| 2024-12-28 | 62 | |
| 2025-12-27 | 62 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-26 | 2010-12-25 | 2011-12-31 | 2012-12-29 | 2013-12-28 | 2014-12-27 | 2015-12-26 | 2016-12-31 | 2017-12-30 | 2018-12-29 | 2019-12-28 | 2020-12-26 | 2021-12-25 | 2022-12-31 | 2023-12-30 | 2024-12-28 | 2025-12-27 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 43,23 mld. USD | 57,84 mld. USD | 66,5 mld. USD | 65,49 mld. USD | 66,42 mld. USD | 66,68 mld. USD | 63,06 mld. USD | 62,8 mld. USD | 63,53 mld. USD | 64,66 mld. USD | 67,16 mld. USD | 70,37 mld. USD | 79,47 mld. USD | 86,39 mld. USD | 91,47 mld. USD | 91,85 mld. USD | 93,93 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 5,95 mld. USD | 6,32 mld. USD | 6,44 mld. USD | 6,18 mld. USD | 6,74 mld. USD | 6,51 mld. USD | 5,45 mld. USD | 6,33 mld. USD | 4,86 mld. USD | 12,52 mld. USD | 7,31 mld. USD | 7,12 mld. USD | 7,62 mld. USD | 8,91 mld. USD | 9,07 mld. USD | 9,58 mld. USD | 8,24 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 8,04 mld. USD | 8,33 mld. USD | 9,63 mld. USD | 9,11 mld. USD | 9,71 mld. USD | 9,58 mld. USD | 8,35 mld. USD | 9,8 mld. USD | 10,28 mld. USD | 10,11 mld. USD | 10,29 mld. USD | 10,08 mld. USD | 11,16 mld. USD | 11,51 mld. USD | 11,99 mld. USD | 12,89 mld. USD | 11,5 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 3,77 USD | 3,91 USD | 4,03 USD | 3,92 USD | 4,32 USD | 4,27 USD | 3,67 USD | 4,36 USD | 3,38 USD | 8,78 USD | 5,20 USD | 5,12 USD | 5,49 USD | 6,42 USD | 6,56 USD | 6,95 USD | 6,00 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 6,8 mld. USD | 8,45 mld. USD | 8,94 mld. USD | 8,48 mld. USD | 9,69 mld. USD | 10,51 mld. USD | 10,86 mld. USD | 10,66 mld. USD | 10,03 mld. USD | 9,42 mld. USD | 9,65 mld. USD | 10,61 mld. USD | 11,62 mld. USD | 10,81 mld. USD | 13,44 mld. USD | 12,51 mld. USD | 12,09 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 3,94 mld. USD | 5,94 mld. USD | 4,07 mld. USD | 6,3 mld. USD | 9,38 mld. USD | 6,13 mld. USD | 9,1 mld. USD | 9,16 mld. USD | 10,61 mld. USD | 8,72 mld. USD | 5,51 mld. USD | 8,19 mld. USD | 5,6 mld. USD | 4,95 mld. USD | 9,71 mld. USD | 8,51 mld. USD | 9,16 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 39,85 mld. USD | 68,15 mld. USD | 72,88 mld. USD | 74,64 mld. USD | 77,48 mld. USD | 70,51 mld. USD | 69,67 mld. USD | 73,49 mld. USD | 79,8 mld. USD | 77,65 mld. USD | 78,55 mld. USD | 92,92 mld. USD | 92,38 mld. USD | 92,19 mld. USD | 100,5 mld. USD | 99,47 mld. USD | 107,4 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 12,57 mld. USD | 17,57 mld. USD | 17,44 mld. USD | 18,72 mld. USD | 22,2 mld. USD | 20,66 mld. USD | 23,03 mld. USD | 26,45 mld. USD | 31,03 mld. USD | 21,89 mld. USD | 17,65 mld. USD | 23 mld. USD | 21,78 mld. USD | 21,54 mld. USD | 26,95 mld. USD | 25,83 mld. USD | 27,95 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 8,76 mld. USD | 15,89 mld. USD | 18,15 mld. USD | 17,09 mld. USD | 17,84 mld. USD | 18,09 mld. USD | 17,58 mld. USD | 21,14 mld. USD | 20,5 mld. USD | 22,14 mld. USD | 20,46 mld. USD | 23,37 mld. USD | 26,22 mld. USD | 26,79 mld. USD | 31,65 mld. USD | 31,54 mld. USD | 32,76 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 22,41 mld. USD | 46,68 mld. USD | 51,98 mld. USD | 52,24 mld. USD | 53,09 mld. USD | 52,96 mld. USD | 57,64 mld. USD | 62,29 mld. USD | 68,82 mld. USD | 63,05 mld. USD | 63,68 mld. USD | 79,37 mld. USD | 76,23 mld. USD | 74,91 mld. USD | 81,86 mld. USD | 81,3 mld. USD | 86,85 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0,1 mld. USD | 0,11 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 2,2 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 7,4 mld. USD | 20 mld. USD | 20,57 mld. USD | 23,54 mld. USD | 24,33 mld. USD | 23,82 mld. USD | 29,21 mld. USD | 30,05 mld. USD | 33,8 mld. USD | 28,3 mld. USD | 29,15 mld. USD | 40,37 mld. USD | 36,03 mld. USD | 35,66 mld. USD | 37,6 mld. USD | 37,22 mld. USD | 42,32 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,4 mld. USD | 0,9 mld. USD | 0,86 mld. USD | 0,9 mld. USD | 0,91 mld. USD | 0,91 mld. USD | 0,97 mld. USD | 1,34 mld. USD | 1,15 mld. USD | 1,22 mld. USD | 0,94 mld. USD | 1,13 mld. USD | 1,86 mld. USD | 0,94 mld. USD | 0,82 mld. USD | 0,92 mld. USD | 1,12 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 20,1 mld. USD | 26,58 mld. USD | 31,59 mld. USD | 31,29 mld. USD | 31,24 mld. USD | 31,24 mld. USD | 28,73 mld. USD | 28,22 mld. USD | 28,8 mld. USD | 29,38 mld. USD | 30,13 mld. USD | 31,8 mld. USD | 37,08 mld. USD | 40,58 mld. USD | 41,88 mld. USD | 41,74 mld. USD | 43,07 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Net margin Čistá marža | 13,8 % | 10,9 % | 9,7 % | 9,4 % | 10,1 % | 9,8 % | 8,6 % | 10,1 % | 7,6 % | 19,4 % | 10,9 % | 10,1 % | 9,6 % | 10,3 % | 9,9 % | 10,4 % | 8,8 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 12,2 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 2,3 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Vykázaný čistý zisk klesol z 9,58 mld. USD na 8,24 mld. USD.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 2,3 %, čistá marža 8,8 % a FCF marža Nedostupné. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -1,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 9,58 mld. USD na 8,24 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗