PANW · NASDAQ
Palo Alto Networks Inc
Software · Computer Peripheral Equipment, NEC
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 11,48 mld. USDTržby · rast YoY 24,5 %
- Net income
- 0,31 mld. USDČistý zisk · čistá marža 2,7 %
- Free cash flow
- NedostupnéVoľný peňažný tok · FCF marža Nedostupné
- Diluted EPS
- 0,40 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 6,1 %Prevádzková marža · hrubá marža 70,4 %
- Return on assets (ROA)
- 0,9 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 2,51 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Vykázaný čistý zisk klesol z 1,13 mld. USD na 0,31 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q4 FY 2026 · USDObdobie: 1. 5. 2026 – 31. 7. 2026.
- Tržby
- 3,41 mld. USDMedziročne 34,5 % · Q4 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 0,17 mld. USDPrevádzková marža 5 %
- Čistý zisk
- -0,28 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- NedostupnéUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 3. 6. 2026 ↗; SEC 10-K · podané 10. 9. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 3410000000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0001327567-26-000015 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2025-08-01 – 2026-04-30 · podané 3. 6. 2026. 0001327567-26-000023 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2025-08-01 – 2026-07-31 · podané 10. 9. 2026.
- Prevádzkový zisk: 172000000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0001327567-26-000015 · OperatingIncomeLoss · 2025-08-01 – 2026-04-30 · podané 3. 6. 2026. 0001327567-26-000023 · OperatingIncomeLoss · 2025-08-01 – 2026-07-31 · podané 10. 9. 2026.
- Čistý zisk: -282000000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0001327567-26-000015 · NetIncomeLoss · 2025-08-01 – 2026-04-30 · podané 3. 6. 2026. 0001327567-26-000023 · NetIncomeLoss · 2025-08-01 – 2026-07-31 · podané 10. 9. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 10. 9. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 7. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 14 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
11,48 mld. USD
Obdobie do 2026-07-31
31. 7. 2026Revenue11,48 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2013-07-31 | 0,396107 | |
| 2014-07-31 | 0,5982 | |
| 2015-07-31 | 0,9281 | |
| 2016-07-31 | 1,3785 | |
| 2017-07-31 | 1,7551 | |
| 2018-07-31 | 2,2736 | |
| 2019-07-31 | 2,8996 | |
| 2020-07-31 | 3,4084 | |
| 2021-07-31 | 4,2561 | |
| 2022-07-31 | 5,5015 | |
| 2023-07-31 | 6,8927 | |
| 2024-07-31 | 8,027 | |
| 2025-07-31 | 9,221 | |
| 2026-07-31 | 11,48 |
Net income
Ročné výsledky · 14 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
0,307 mld. USD
Obdobie do 2026-07-31
31. 7. 2026Net income0,307 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2013-07-31 | -0,029246 | |
| 2014-07-31 | -0,2265 | |
| 2015-07-31 | -0,1313 | |
| 2016-07-31 | -0,1927 | |
| 2017-07-31 | -0,203 | |
| 2018-07-31 | -0,1222 | |
| 2019-07-31 | -0,0819 | |
| 2020-07-31 | -0,267 | |
| 2021-07-31 | -0,4989 | |
| 2022-07-31 | -0,267 | |
| 2023-07-31 | 0,4397 | |
| 2024-07-31 | 2,578 | |
| 2025-07-31 | 1,134 | |
| 2026-07-31 | 0,307 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 14 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
Nedostupné
Obdobie do 2026-07-31
31. 7. 2026Free cash flowNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2013-07-31 | Nedostupné | |
| 2014-07-31 | Nedostupné | |
| 2015-07-31 | Nedostupné | |
| 2016-07-31 | Nedostupné | |
| 2017-07-31 | Nedostupné | |
| 2018-07-31 | Nedostupné | |
| 2019-07-31 | Nedostupné | |
| 2020-07-31 | Nedostupné | |
| 2021-07-31 | Nedostupné | |
| 2022-07-31 | Nedostupné | |
| 2023-07-31 | Nedostupné | |
| 2024-07-31 | Nedostupné | |
| 2025-07-31 | Nedostupné | |
| 2026-07-31 | Nedostupné |
Net margin
Ročné výsledky · 14 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,67 %
Obdobie do 2026-07-31
31. 7. 2026Net margin2,67 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2013-07-31 | -7,38 | |
| 2014-07-31 | -37,86 | |
| 2015-07-31 | -14,15 | |
| 2016-07-31 | -13,98 | |
| 2017-07-31 | -11,57 | |
| 2018-07-31 | -5,37 | |
| 2019-07-31 | -2,82 | |
| 2020-07-31 | -7,83 | |
| 2021-07-31 | -11,72 | |
| 2022-07-31 | -4,85 | |
| 2023-07-31 | 6,38 | |
| 2024-07-31 | 32,12 | |
| 2025-07-31 | 12,3 | |
| 2026-07-31 | 2,67 |
Total assets
Ročné výsledky · 14 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
48,46 mld. USD
Obdobie do 2026-07-31
31. 7. 2026Total assets48,46 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2013-07-31 | 0,585606 | |
| 2014-07-31 | 1,478466 | |
| 2015-07-31 | 1,9652 | |
| 2016-07-31 | 2,8582 | |
| 2017-07-31 | 3,4383 | |
| 2018-07-31 | 5,9489 | |
| 2019-07-31 | 6,5922 | |
| 2020-07-31 | 9,0654 | |
| 2021-07-31 | 10,2416 | |
| 2022-07-31 | 12,2536 | |
| 2023-07-31 | 14,5011 | |
| 2024-07-31 | 19,9909 | |
| 2025-07-31 | 23,576 | |
| 2026-07-31 | 48,46 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
C · Zmiešané
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: FCF margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula. Zobrazené skóre používa čiastočné vstupy.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
54/100Peňažné toky
100/100Rast a konzistentnosť
100/100Efektívnosť kapitálu
11/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 6,1 % | 27,6 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 2,7 % | 22,3 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 0,9 × | 42,3 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 43,3 % | 65,4 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 14,8 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 19,6 % | 99,2 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 0,9 % | 10,7 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 14 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 7. 2026Revenue11,48 mld. USDNet income0,307 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2013-07-31 | 0,396107 | -0,029246 | |
| 2014-07-31 | 0,5982 | -0,2265 | |
| 2015-07-31 | 0,9281 | -0,1313 | |
| 2016-07-31 | 1,3785 | -0,1927 | |
| 2017-07-31 | 1,7551 | -0,203 | |
| 2018-07-31 | 2,2736 | -0,1222 | |
| 2019-07-31 | 2,8996 | -0,0819 | |
| 2020-07-31 | 3,4084 | -0,267 | |
| 2021-07-31 | 4,2561 | -0,4989 | |
| 2022-07-31 | 5,5015 | -0,267 | |
| 2023-07-31 | 6,8927 | 0,4397 | |
| 2024-07-31 | 8,027 | 2,578 | |
| 2025-07-31 | 9,221 | 1,134 | |
| 2026-07-31 | 11,48 | 0,307 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 14 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 7. 2026Operating margin6,05 %Net margin2,67 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2013-07-31 | -4,7 | -7,38 | |
| 2014-07-31 | -35,99 | -37,86 | |
| 2015-07-31 | -10,75 | -14,15 | |
| 2016-07-31 | -11,41 | -13,98 | |
| 2017-07-31 | -9,45 | -11,57 | |
| 2018-07-31 | -4,58 | -5,37 | |
| 2019-07-31 | -1,87 | -2,82 | |
| 2020-07-31 | -5,25 | -7,83 | |
| 2021-07-31 | -7,15 | -11,72 | |
| 2022-07-31 | -3,43 | -4,85 | |
| 2023-07-31 | 5,62 | 6,38 | |
| 2024-07-31 | 8,52 | 32,12 | |
| 2025-07-31 | 13,48 | 12,3 | |
| 2026-07-31 | 6,05 | 2,67 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 14 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 7. 2026Free cash flowNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2013-07-31 | Nedostupné | |
| 2014-07-31 | Nedostupné | |
| 2015-07-31 | Nedostupné | |
| 2016-07-31 | Nedostupné | |
| 2017-07-31 | Nedostupné | |
| 2018-07-31 | Nedostupné | |
| 2019-07-31 | Nedostupné | |
| 2020-07-31 | Nedostupné | |
| 2021-07-31 | Nedostupné | |
| 2022-07-31 | Nedostupné | |
| 2023-07-31 | Nedostupné | |
| 2024-07-31 | Nedostupné | |
| 2025-07-31 | Nedostupné | |
| 2026-07-31 | Nedostupné |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 14 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 7. 2026Cash & equivalents2,514 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2013-07-31 | 0,3106 | Nedostupné | |
| 2014-07-31 | 0,6538 | Nedostupné | |
| 2015-07-31 | 0,3758 | Nedostupné | |
| 2016-07-31 | 0,7344 | Nedostupné | |
| 2017-07-31 | 0,7443 | Nedostupné | |
| 2018-07-31 | 2,5069 | Nedostupné | |
| 2019-07-31 | 0,9614 | Nedostupné | |
| 2020-07-31 | 2,958 | Nedostupné | |
| 2021-07-31 | 1,8742 | Nedostupné | |
| 2022-07-31 | 2,1185 | Nedostupné | |
| 2023-07-31 | 1,1353 | Nedostupné | |
| 2024-07-31 | 1,535 | Nedostupné | |
| 2025-07-31 | 2,269 | Nedostupné | |
| 2026-07-31 | 2,514 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 14 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 7. 2026Total assets48,46 mld. USDTotal liabilities20,968 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2013-07-31 | 0,585606 | Nedostupné | |
| 2014-07-31 | 1,478466 | Nedostupné | |
| 2015-07-31 | 1,9652 | Nedostupné | |
| 2016-07-31 | 2,8582 | Nedostupné | |
| 2017-07-31 | 3,4383 | Nedostupné | |
| 2018-07-31 | 5,9489 | 4,7667 | |
| 2019-07-31 | 6,5922 | 5,0059 | |
| 2020-07-31 | 9,0654 | 7,9636 | |
| 2021-07-31 | 10,2416 | 9,478 | |
| 2022-07-31 | 12,2536 | 12,0436 | |
| 2023-07-31 | 14,5011 | 12,7527 | |
| 2024-07-31 | 19,9909 | 14,8212 | |
| 2025-07-31 | 23,576 | 15,752 | |
| 2026-07-31 | 48,46 | 20,968 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 14 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 7. 2026Revenue growth24,5 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2013-07-31 | Nedostupné | |
| 2014-07-31 | 51,02 | |
| 2015-07-31 | 55,15 | |
| 2016-07-31 | 48,53 | |
| 2017-07-31 | 27,32 | |
| 2018-07-31 | 29,54 | |
| 2019-07-31 | 27,53 | |
| 2020-07-31 | 17,55 | |
| 2021-07-31 | 24,87 | |
| 2022-07-31 | 29,26 | |
| 2023-07-31 | 25,29 | |
| 2024-07-31 | 16,46 | |
| 2025-07-31 | 14,87 | |
| 2026-07-31 | 24,5 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 14 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 7. 2026Finančné zdravie61 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2013-07-31 | Nedostupné | |
| 2014-07-31 | Nedostupné | |
| 2015-07-31 | Nedostupné | |
| 2016-07-31 | Nedostupné | |
| 2017-07-31 | Nedostupné | |
| 2018-07-31 | Nedostupné | |
| 2019-07-31 | Nedostupné | |
| 2020-07-31 | Nedostupné | |
| 2021-07-31 | Nedostupné | |
| 2022-07-31 | Nedostupné | |
| 2023-07-31 | 53 | |
| 2024-07-31 | 70 | |
| 2025-07-31 | 68 | |
| 2026-07-31 | 61 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2013-07-31 | 2014-07-31 | 2015-07-31 | 2016-07-31 | 2017-07-31 | 2018-07-31 | 2019-07-31 | 2020-07-31 | 2021-07-31 | 2022-07-31 | 2023-07-31 | 2024-07-31 | 2025-07-31 | 2026-07-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 0,4 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,93 mld. USD | 1,38 mld. USD | 1,76 mld. USD | 2,27 mld. USD | 2,9 mld. USD | 3,41 mld. USD | 4,26 mld. USD | 5,5 mld. USD | 6,89 mld. USD | 8,03 mld. USD | 9,22 mld. USD | 11,48 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | -0,03 mld. USD | -0,23 mld. USD | -0,13 mld. USD | -0,19 mld. USD | -0,2 mld. USD | -0,12 mld. USD | -0,08 mld. USD | -0,27 mld. USD | -0,5 mld. USD | -0,27 mld. USD | 0,44 mld. USD | 2,58 mld. USD | 1,13 mld. USD | 0,31 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | -0,02 mld. USD | -0,22 mld. USD | -0,1 mld. USD | -0,16 mld. USD | -0,17 mld. USD | -0,1 mld. USD | -0,05 mld. USD | -0,18 mld. USD | -0,3 mld. USD | -0,19 mld. USD | 0,39 mld. USD | 0,68 mld. USD | 1,24 mld. USD | 0,7 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | -0,87 USD | -2,76 USD | -1,73 USD | -0,90 USD | 0,64 USD | 3,64 USD | 1,60 USD | 0,40 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 0,11 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,66 mld. USD | 0,87 mld. USD | 1,04 mld. USD | 1,06 mld. USD | 1,04 mld. USD | 1,5 mld. USD | 1,98 mld. USD | 2,78 mld. USD | 3,26 mld. USD | 3,72 mld. USD | 4,55 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 0,31 mld. USD | 0,65 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,73 mld. USD | 0,74 mld. USD | 2,51 mld. USD | 0,96 mld. USD | 2,96 mld. USD | 1,87 mld. USD | 2,12 mld. USD | 1,14 mld. USD | 1,54 mld. USD | 2,27 mld. USD | 2,51 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 0,59 mld. USD | 1,48 mld. USD | 1,97 mld. USD | 2,86 mld. USD | 3,44 mld. USD | 5,95 mld. USD | 6,59 mld. USD | 9,07 mld. USD | 10,24 mld. USD | 12,25 mld. USD | 14,5 mld. USD | 19,99 mld. USD | 23,58 mld. USD | 48,46 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 0,53 mld. USD | 0,96 mld. USD | 1,07 mld. USD | 1,77 mld. USD | 1,98 mld. USD | 4,14 mld. USD | 3,66 mld. USD | 5,13 mld. USD | 4,65 mld. USD | 6,41 mld. USD | 6,05 mld. USD | 6,85 mld. USD | 7,52 mld. USD | 8,64 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 0,21 mld. USD | 0,35 mld. USD | 1,03 mld. USD | 0,85 mld. USD | 1,2 mld. USD | 2,1 mld. USD | 2,05 mld. USD | 2,69 mld. USD | 5,12 mld. USD | 8,31 mld. USD | 7,74 mld. USD | 7,68 mld. USD | 7,99 mld. USD | 9,92 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 4,77 mld. USD * | 5,01 mld. USD * | 7,96 mld. USD * | 9,48 mld. USD | 12,04 mld. USD | 12,75 mld. USD | 14,82 mld. USD | 15,75 mld. USD | 20,97 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,08 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 0,11 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,25 mld. USD | 0,37 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,65 mld. USD | 0,81 mld. USD | 1 mld. USD | 1,27 mld. USD | 1,72 mld. USD | 1,91 mld. USD | 2,06 mld. USD | 2,45 mld. USD | 3,4 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Net margin Čistá marža | -7,4 % | -37,9 % | -14,1 % | -14 % | -11,6 % | -5,4 % | -2,8 % | -7,8 % | -11,7 % | -4,9 % | 6,4 % | 32,1 % | 12,3 % | 2,7 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 6,1 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 24,5 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Vykázaný čistý zisk klesol z 1,13 mld. USD na 0,31 mld. USD.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 24,5 %, čistá marža 2,7 % a FCF marža Nedostupné. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -9,6 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 1,13 mld. USD na 0,31 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
O spoločnosti Palo Alto Networks Inc
Palo Alto Networks Inc · Computer Peripheral Equipment, NEC.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗