Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

ON · NASDAQ

ON SEMICONDUCTOR CORP

Semiconductors · Semiconductors & Related Devices

56/100Finančné zdravieC · Zmiešané100 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
6 mld. USDTržby · rast YoY -15,3 %
Net income
0,12 mld. USDČistý zisk · čistá marža 2 %
Free cash flow
1,42 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 23,7 %
Diluted EPS
0,29 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
1,4 %Prevádzková marža · hrubá marža 33,1 %
Return on assets (ROA)
0,9 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
2,15 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
2,98 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Vykázaný čistý zisk klesol z 1,57 mld. USD na 0,12 mld. USD.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q3 FY 2026 · USD

Obdobie: 4. 7. 2026 – 2. 10. 2026.

Tržby
1,72 mld. USDMedziročne 11,1 % · Q3 FY 2025
Prevádzkový zisk
0,38 mld. USDPrevádzková marža 22 %
Čistý zisk
0,31 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
0,79 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 2. 11. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 1722300000.0000000000 USD · reported-v1. 0001097864-26-000021 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-04 – 2026-10-02 · podané 2. 11. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 378300000.0000000000 USD · reported-v1. 0001097864-26-000021 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-04 – 2026-10-02 · podané 2. 11. 2026.
  • Čistý zisk: 313900000.0000000000 USD · reported-v1. 0001097864-26-000021 · NetIncomeLoss · 2026-07-04 – 2026-10-02 · podané 2. 11. 2026.
  • Zriedený EPS: 0.7900000000 USD/shares · reported-v1. 0001097864-26-000021 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-04 – 2026-10-02 · podané 2. 11. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 2. 11. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 16 dostupných období

5,9954 mld. USD

Obdobie do 2025-12-31

31. 12. 2025Revenue5,9954 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.1,4716084,0370696,6025319,1679922010-12-31: 2,3134 mld. USD2011-12-31: 3,4423 mld. USD2012-12-31: 2,8949 mld. USD2013-12-31: 2,7827 mld. USD2014-12-31: 3,1618 mld. USD2015-12-31: 3,4958 mld. USD2016-12-31: 3,9069 mld. USD2017-12-31: 5,5431 mld. USD2018-12-31: 5,8783 mld. USD2019-12-31: 5,5179 mld. USD2020-12-31: 5,255 mld. USD2021-12-31: 6,7398 mld. USD2022-12-31: 8,3262 mld. USD2023-12-31: 8,253 mld. USD2024-12-31: 7,0823 mld. USD2025-12-31: 5,9954 mld. USD2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2010-12-312,3134
2011-12-313,4423
2012-12-312,8949
2013-12-312,7827
2014-12-313,1618
2015-12-313,4958
2016-12-313,9069
2017-12-315,5431
2018-12-315,8783
2019-12-315,5179
2020-12-315,255
2021-12-316,7398
2022-12-318,3262
2023-12-318,253
2024-12-317,0823
2025-12-315,9954

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

C · Zmiešané

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

100 % pokrytie vstupov · obdobie do

100 %Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

12/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

85/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

92/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

54/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

11/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Peňažné toky · 92Najslabšia oblasť Efektívnosť kapitálu · 11
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu1,4 %7Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu2 %16,8Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu4,5 ×100Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu38,6 %69,1Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu23,7 %84,2(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu14,5 ×100Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu-14,8 %8,7CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu0,9 %11,4Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

16 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 16 dostupných období

31. 12. 2025Revenue5,9954 mld. USDNet income0,121 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-1,2764761,4190124,11456,8099889,5054762010-12-31: 2,3134 mld. USD2011-12-31: 3,4423 mld. USD2012-12-31: 2,8949 mld. USD2013-12-31: 2,7827 mld. USD2014-12-31: 3,1618 mld. USD2015-12-31: 3,4958 mld. USD2016-12-31: 3,9069 mld. USD2017-12-31: 5,5431 mld. USD2018-12-31: 5,8783 mld. USD2019-12-31: 5,5179 mld. USD2020-12-31: 5,255 mld. USD2021-12-31: 6,7398 mld. USD2022-12-31: 8,3262 mld. USD2023-12-31: 8,253 mld. USD2024-12-31: 7,0823 mld. USD2025-12-31: 5,9954 mld. USD2010-12-31: 0,2905 mld. USD2011-12-31: 0,0116 mld. USD2012-12-31: -0,0972 mld. USD2013-12-31: 0,1504 mld. USD2014-12-31: 0,1897 mld. USD2015-12-31: 0,2062 mld. USD2016-12-31: 0,1821 mld. USD2017-12-31: 0,8107 mld. USD2018-12-31: 0,6274 mld. USD2019-12-31: 0,2117 mld. USD2020-12-31: 0,2342 mld. USD2021-12-31: 1,0096 mld. USD2022-12-31: 1,9022 mld. USD2023-12-31: 2,1837 mld. USD2024-12-31: 1,5728 mld. USD2025-12-31: 0,121 mld. USD2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2010-12-312,31340,2905
2011-12-313,44230,0116
2012-12-312,8949-0,0972
2013-12-312,78270,1504
2014-12-313,16180,1897
2015-12-313,49580,2062
2016-12-313,90690,1821
2017-12-315,54310,8107
2018-12-315,87830,6274
2019-12-315,51790,2117
2020-12-315,2550,2342
2021-12-316,73981,0096
2022-12-318,32621,9022
2023-12-318,2532,1837
2024-12-317,08231,5728
2025-12-315,99540,121

Operating & net margin

Ročné výsledky · 16 dostupných období

31. 12. 2025Operating margin1,4 %Net margin2,02 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-8,136,4220,9835,542010-12-31: 16,18 %2011-12-31: 3,29 %2012-12-31: -0,7 %2013-12-31: 7,51 %2014-12-31: 7,24 %2015-12-31: 7,47 %2016-12-31: 6,32 %2017-12-31: 12,3 %2018-12-31: 14,41 %2019-12-31: 7,84 %2020-12-31: 6,64 %2021-12-31: 19,1 %2022-12-31: 28,34 %2023-12-31: 30,76 %2024-12-31: 24,96 %2025-12-31: 1,4 %2010-12-31: 12,56 %2011-12-31: 0,34 %2012-12-31: -3,36 %2013-12-31: 5,4 %2014-12-31: 6 %2015-12-31: 5,9 %2016-12-31: 4,66 %2017-12-31: 14,63 %2018-12-31: 10,67 %2019-12-31: 3,84 %2020-12-31: 4,46 %2021-12-31: 14,98 %2022-12-31: 22,85 %2023-12-31: 26,46 %2024-12-31: 22,21 %2025-12-31: 2,02 %2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2010-12-3116,1812,56
2011-12-313,290,34
2012-12-31-0,7-3,36
2013-12-317,515,4
2014-12-317,246
2015-12-317,475,9
2016-12-316,324,66
2017-12-3112,314,63
2018-12-3114,4110,67
2019-12-317,843,84
2020-12-316,644,46
2021-12-3119,114,98
2022-12-3128,3422,85
2023-12-3130,7626,46
2024-12-3124,9622,21
2025-12-311,42,02

Free cash flow

Ročné výsledky · 16 dostupných období

31. 12. 2025Free cash flow1,4186 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.00,4551740,9103471,3655211,8206942010-12-31: 0,3629 mld. USD2011-12-31: 0,2291 mld. USD2012-12-31: 0,0197 mld. USD2013-12-31: 0,1721 mld. USD2014-12-31: 0,277 mld. USD2015-12-31: 0,1998 mld. USD2016-12-31: 0,3704 mld. USD2017-12-31: 0,7067 mld. USD2018-12-31: 0,7594 mld. USD2019-12-31: 0,1601 mld. USD2020-12-31: 0,5007 mld. USD2021-12-31: 1,3374 mld. USD2022-12-31: 1,5971 mld. USD2023-12-31: 0,4384 mld. USD2024-12-31: 1,2124 mld. USD2025-12-31: 1,4186 mld. USD2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2010-12-310,3629
2011-12-310,2291
2012-12-310,0197
2013-12-310,1721
2014-12-310,277
2015-12-310,1998
2016-12-310,3704
2017-12-310,7067
2018-12-310,7594
2019-12-310,1601
2020-12-310,5007
2021-12-311,3374
2022-12-311,5971
2023-12-310,4384
2024-12-311,2124
2025-12-311,4186

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 16 dostupných období

31. 12. 2025Cash & equivalents2,1476 mld. USDLong-term debt2,9805 mld. USD

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.01,0323562,0647113,0970674,1294222010-12-31: 0,6233 mld. USD2011-12-31: 0,6529 mld. USD2012-12-31: 0,4869 mld. USD2013-12-31: 0,5095 mld. USD2014-12-31: 0,5117 mld. USD2015-12-31: 0,6176 mld. USD2016-12-31: 1,0281 mld. USD2017-12-31: 0,9492 mld. USD2018-12-31: 1,0696 mld. USD2019-12-31: 0,8942 mld. USD2020-12-31: 1,0807 mld. USD2021-12-31: 1,3526 mld. USD2022-12-31: 2,919 mld. USD2023-12-31: 2,483 mld. USD2024-12-31: 2,6913 mld. USD2025-12-31: 2,1476 mld. USD2010-12-31: 0,8888 mld. USD2011-12-31: 1,207 mld. USD2012-12-31: 1,0119 mld. USD2013-12-31: 0,9422 mld. USD2014-12-31: 1,1917 mld. USD2015-12-31: 1,3939 mld. USD2016-12-31: 3,6223 mld. USD2017-12-31: 2,9518 mld. USD2018-12-31: 2,7661 mld. USD2019-12-31: 3,6125 mld. USD2020-12-31: 3,4913 mld. USD2021-12-31: 3,0746 mld. USD2022-12-31: 3,1935 mld. USD2023-12-31: 3,3366 mld. USD2024-12-31: 3,3459 mld. USD2025-12-31: 2,9805 mld. USD2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2010-12-310,62330,8888
2011-12-310,65291,207
2012-12-310,48691,0119
2013-12-310,50950,9422
2014-12-310,51171,1917
2015-12-310,61761,3939
2016-12-311,02813,6223
2017-12-310,94922,9518
2018-12-311,06962,7661
2019-12-310,89423,6125
2020-12-311,08073,4913
2021-12-311,35263,0746
2022-12-312,9193,1935
2023-12-312,4833,3366
2024-12-312,69133,3459
2025-12-312,14762,9805

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 16 dostupných období

31. 12. 2025Total assets12,5241 mld. USDTotal liabilities4,8322 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.04,0155938,03118612,04677916,0623722010-12-31: 2,9192 mld. USD2011-12-31: 3,8835 mld. USD2012-12-31: 3,3284 mld. USD2013-12-31: 3,2938 mld. USD2014-12-31: 3,8221 mld. USD2015-12-31: 3,8696 mld. USD2016-12-31: 6,9244 mld. USD2017-12-31: 7,1951 mld. USD2018-12-31: 7,5876 mld. USD2019-12-31: 8,4255 mld. USD2020-12-31: 8,668 mld. USD2021-12-31: 9,626 mld. USD2022-12-31: 11,9785 mld. USD2023-12-31: 13,2152 mld. USD2024-12-31: 14,0898 mld. USD2025-12-31: 12,5241 mld. USD2010-12-31: 1,5312 mld. USD2011-12-31: 2,39 mld. USD2012-12-31: 1,9377 mld. USD2013-12-31: 1,7702 mld. USD2014-12-31: 2,1747 mld. USD2015-12-31: 2,2377 mld. USD2016-12-31: 5,0465 mld. USD2017-12-31: 4,3941 mld. USD2018-12-31: 4,3935 mld. USD2019-12-31: 5,1014 mld. USD2020-12-31: 5,1099 mld. USD2021-12-31: 5,0216 mld. USD2022-12-31: 5,7715 mld. USD2023-12-31: 5,4146 mld. USD2024-12-31: 5,2753 mld. USD2025-12-31: 4,8322 mld. USD2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2010-12-312,91921,5312
2011-12-313,88352,39
2012-12-313,32841,9377
2013-12-313,29381,7702
2014-12-313,82212,1747
2015-12-313,86962,2377
2016-12-316,92445,0465
2017-12-317,19514,3941
2018-12-317,58764,3935
2019-12-318,42555,1014
2020-12-318,6685,1099
2021-12-319,6265,0216
2022-12-3111,97855,7715
2023-12-3113,21525,4146
2024-12-3114,08985,2753
2025-12-3112,52414,8322

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 16 dostupných období

31. 12. 2025Revenue growth-15,35 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-24,96-4,2616,4537,1557,862011-12-31: 48,8 %2012-12-31: -15,9 %2013-12-31: -3,88 %2014-12-31: 13,62 %2015-12-31: 10,56 %2016-12-31: 11,76 %2017-12-31: 41,88 %2018-12-31: 6,05 %2019-12-31: -6,13 %2020-12-31: -4,76 %2021-12-31: 28,25 %2022-12-31: 23,54 %2023-12-31: -0,88 %2024-12-31: -14,19 %2025-12-31: -15,35 %2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2010-12-31Nedostupné
2011-12-3148,8
2012-12-31-15,9
2013-12-31-3,88
2014-12-3113,62
2015-12-3110,56
2016-12-3111,76
2017-12-3141,88
2018-12-316,05
2019-12-31-6,13
2020-12-31-4,76
2021-12-3128,25
2022-12-3123,54
2023-12-31-0,88
2024-12-31-14,19
2025-12-31-15,35

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 16 dostupných období

31. 12. 2025Finančné zdravie56 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002012-12-31: 29 bodov / 1002013-12-31: 54 bodov / 1002014-12-31: 58 bodov / 1002015-12-31: 61 bodov / 1002016-12-31: 58 bodov / 1002017-12-31: 72 bodov / 1002018-12-31: 72 bodov / 1002019-12-31: 54 bodov / 1002020-12-31: 56 bodov / 1002021-12-31: 78 bodov / 1002022-12-31: 86 bodov / 1002023-12-31: 79 bodov / 1002024-12-31: 77 bodov / 1002025-12-31: 56 bodov / 1002010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2010-12-31Nedostupné
2011-12-31Nedostupné
2012-12-3129
2013-12-3154
2014-12-3158
2015-12-3161
2016-12-3158
2017-12-3172
2018-12-3172
2019-12-3154
2020-12-3156
2021-12-3178
2022-12-3186
2023-12-3179
2024-12-3177
2025-12-3156
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2010-12-312011-12-312012-12-312013-12-312014-12-312015-12-312016-12-312017-12-312018-12-312019-12-312020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
RevenueTržby2,31 mld. USD3,44 mld. USD2,89 mld. USD2,78 mld. USD3,16 mld. USD3,5 mld. USD3,91 mld. USD5,54 mld. USD5,88 mld. USD5,52 mld. USD5,26 mld. USD6,74 mld. USD8,33 mld. USD8,25 mld. USD7,08 mld. USD6 mld. USD
Net incomeČistý zisk0,29 mld. USD0,01 mld. USD-0,1 mld. USD0,15 mld. USD0,19 mld. USD0,21 mld. USD0,18 mld. USD0,81 mld. USD0,63 mld. USD0,21 mld. USD0,23 mld. USD1,01 mld. USD1,9 mld. USD2,18 mld. USD1,57 mld. USD0,12 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk0,37 mld. USD0,11 mld. USD-0,02 mld. USD0,21 mld. USD0,23 mld. USD0,26 mld. USD0,25 mld. USD0,68 mld. USD0,85 mld. USD0,43 mld. USD0,35 mld. USD1,29 mld. USD2,36 mld. USD2,54 mld. USD1,77 mld. USD0,08 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu0,65 USD0,03 USD-0,21 USD0,33 USD0,43 USD0,48 USD0,43 USD1,89 USD1,44 USD0,51 USD0,56 USD2,27 USD4,25 USD4,89 USD3,63 USD0,29 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow0,55 mld. USD0,55 mld. USD0,28 mld. USD0,33 mld. USD0,48 mld. USD0,47 mld. USD0,58 mld. USD1,09 mld. USD1,27 mld. USD0,69 mld. USD0,88 mld. USD1,78 mld. USD2,63 mld. USD1,98 mld. USD1,91 mld. USD1,76 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)0,19 mld. USD0,32 mld. USD0,26 mld. USD0,16 mld. USD0,2 mld. USD0,27 mld. USD0,21 mld. USD0,39 mld. USD0,51 mld. USD0,53 mld. USD0,38 mld. USD0,44 mld. USD1,04 mld. USD1,54 mld. USD0,69 mld. USD0,34 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty0,62 mld. USD0,65 mld. USD0,49 mld. USD0,51 mld. USD0,51 mld. USD0,62 mld. USD1,03 mld. USD0,95 mld. USD1,07 mld. USD0,89 mld. USD1,08 mld. USD1,35 mld. USD2,92 mld. USD2,48 mld. USD2,69 mld. USD2,15 mld. USD
Total assetsAktíva2,92 mld. USD3,88 mld. USD3,33 mld. USD3,29 mld. USD3,82 mld. USD3,87 mld. USD6,92 mld. USD7,2 mld. USD7,59 mld. USD8,43 mld. USD8,67 mld. USD9,63 mld. USD11,98 mld. USD13,22 mld. USD14,09 mld. USD12,52 mld. USD
Current assetsObežné aktíva1,36 mld. USD2,13 mld. USD1,69 mld. USD1,71 mld. USD1,81 mld. USD1,89 mld. USD2,87 mld. USD2,93 mld. USD3,17 mld. USD3,02 mld. USD3,18 mld. USD3,78 mld. USD5,73 mld. USD5,91 mld. USD6,75 mld. USD5,82 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky0,71 mld. USD1,28 mld. USD1,02 mld. USD0,82 mld. USD1,04 mld. USD1,24 mld. USD1,5 mld. USD1,41 mld. USD1,47 mld. USD1,82 mld. USD1,67 mld. USD1,54 mld. USD2,06 mld. USD2,18 mld. USD1,33 mld. USD1,29 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom1,53 mld. USD2,39 mld. USD1,94 mld. USD1,77 mld. USD2,17 mld. USD2,24 mld. USD5,05 mld. USD4,39 mld. USD4,39 mld. USD5,1 mld. USD5,11 mld. USD5,02 mld. USD5,77 mld. USD5,41 mld. USD5,28 mld. USD4,83 mld. USD
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu0,14 mld. USD0,37 mld. USD0,35 mld. USD0,18 mld. USD0,21 mld. USD0,54 mld. USD0,55 mld. USD0,25 mld. USD0,14 mld. USD0,74 mld. USD0,53 mld. USD0,16 mld. USD0,15 mld. USD0,79 mld. USD0 mld. USD0 mld. USD
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti0,75 mld. USD0,84 mld. USD0,66 mld. USD0,76 mld. USD0,98 mld. USD0,85 mld. USD3,07 mld. USD2,7 mld. USD2,63 mld. USD2,88 mld. USD2,96 mld. USD2,91 mld. USD3,05 mld. USD2,54 mld. USD3,35 mld. USD2,98 mld. USD
Interest expenseÚrokové náklady0,06 mld. USD0,07 mld. USD0,06 mld. USD0,04 mld. USD0,03 mld. USD0,05 mld. USD0,15 mld. USD0,14 mld. USD0,13 mld. USD0,15 mld. USD0,17 mld. USD0,13 mld. USD0,09 mld. USD0,07 mld. USD0,06 mld. USD0,07 mld. USD
Cost of revenueNáklady na tržby1,36 mld. USD2,43 mld. USD1,95 mld. USD1,85 mld. USD2,08 mld. USD2,3 mld. USD2,61 mld. USD3,51 mld. USD3,64 mld. USD3,54 mld. USD3,54 mld. USD4,03 mld. USD4,25 mld. USD4,37 mld. USD3,87 mld. USD4,01 mld. USD
Free cash flow Voľný peňažný tok · model0,36 mld. USD0,23 mld. USD0,02 mld. USD0,17 mld. USD0,28 mld. USD0,2 mld. USD0,37 mld. USD0,71 mld. USD0,76 mld. USD0,16 mld. USD0,5 mld. USD1,34 mld. USD1,6 mld. USD0,44 mld. USD1,21 mld. USD1,42 mld. USD
Net margin Čistá marža12,6 %0,3 %-3,4 %5,4 %6 %5,9 %4,7 %14,6 %10,7 %3,8 %4,5 %15 %22,8 %26,5 %22,2 %2 %
Zdroj · dátum podania SEC

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 1,4 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 23,7 % tržieb.
  • Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.

Riziká a slabé miesta

  • Vykázaný čistý zisk klesol z 1,57 mld. USD na 0,12 mld. USD.
  • Tržby medziročne nerástli (-15,3 %); príčiny tento model neurčuje.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb -15,3 %, čistá marža 2 % a FCF marža 23,7 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -20,2 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Vykázaný čistý zisk klesol z 1,57 mld. USD na 0,12 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
  • Tržby medziročne nerástli (-15,3 %); príčiny tento model neurčuje.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti ON SEMICONDUCTOR CORP

ON SEMICONDUCTOR CORP · Semiconductors & Related Devices.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.