MU · NASDAQ
MICRON TECHNOLOGY INC
Semiconductors · Semiconductors & Related Devices
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 133,19 mld. USDTržby · rast YoY 256,3 %
- Net income
- 84,97 mld. USDČistý zisk · čistá marža 63,8 %
- Free cash flow
- 58,96 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 44,3 %
- Diluted EPS
- 74,33 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 74,6 %Prevádzková marža · hrubá marža 80,7 %
- Return on assets (ROA)
- 61 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 38,36 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q4 FY 2026 · USDObdobie: 29. 5. 2026 – 3. 9. 2026.
- Tržby
- 54,23 mld. USDMedziročne 379,3 % · Q4 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 43,75 mld. USDPrevádzková marža 80,7 %
- Čistý zisk
- 37,7 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- NedostupnéUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 25. 6. 2026 ↗; SEC 10-K · podané 9. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 54229000000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0000723125-26-000015 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2025-08-29 – 2026-05-28 · podané 25. 6. 2026. 0000723125-26-000023 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2025-08-29 – 2026-09-03 · podané 9. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 43751000000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0000723125-26-000015 · OperatingIncomeLoss · 2025-08-29 – 2026-05-28 · podané 25. 6. 2026. 0000723125-26-000023 · OperatingIncomeLoss · 2025-08-29 – 2026-09-03 · podané 9. 10. 2026.
- Čistý zisk: 37701000000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0000723125-26-000015 · NetIncomeLoss · 2025-08-29 – 2026-05-28 · podané 25. 6. 2026. 0000723125-26-000023 · NetIncomeLoss · 2025-08-29 – 2026-09-03 · podané 9. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 9. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 3. 9. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
133,188 mld. USD
Obdobie do 2026-09-03
3. 9. 2026Revenue133,188 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-09-01 | 8,788 | |
| 2012-08-30 | 8,234 | |
| 2013-08-29 | 9,073 | |
| 2014-08-28 | 16,358 | |
| 2015-09-03 | 16,192 | |
| 2016-09-01 | 12,399 | |
| 2017-08-31 | 20,322 | |
| 2018-08-30 | 30,391 | |
| 2019-08-29 | 23,406 | |
| 2020-09-03 | 21,435 | |
| 2021-09-02 | 27,705 | |
| 2022-09-01 | 30,758 | |
| 2023-08-31 | 15,54 | |
| 2024-08-29 | 25,111 | |
| 2025-08-28 | 37,378 | |
| 2026-09-03 | 133,188 |
Net income
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
84,969 mld. USD
Obdobie do 2026-09-03
3. 9. 2026Net income84,969 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-09-01 | 0,167 | |
| 2012-08-30 | -1,032 | |
| 2013-08-29 | 1,19 | |
| 2014-08-28 | 3,045 | |
| 2015-09-03 | 2,899 | |
| 2016-09-01 | -0,276 | |
| 2017-08-31 | 5,089 | |
| 2018-08-30 | 14,135 | |
| 2019-08-29 | 6,313 | |
| 2020-09-03 | 2,687 | |
| 2021-09-02 | 5,861 | |
| 2022-09-01 | 8,687 | |
| 2023-08-31 | -5,833 | |
| 2024-08-29 | 0,778 | |
| 2025-08-28 | 8,539 | |
| 2026-09-03 | 84,969 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
58,963 mld. USD
Obdobie do 2026-09-03
3. 9. 2026Free cash flow58,963 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-09-01 | -0,066 | |
| 2012-08-30 | 0,415 | |
| 2013-08-29 | Nedostupné | |
| 2014-08-28 | Nedostupné | |
| 2015-09-03 | 1,187 | |
| 2016-09-01 | -2,649 | |
| 2017-08-31 | 3,419 | |
| 2018-08-30 | 8,521 | |
| 2019-08-29 | 3,409 | |
| 2020-09-03 | 0,083 | |
| 2021-09-02 | 2,438 | |
| 2022-09-01 | 3,114 | |
| 2023-08-31 | -6,117 | |
| 2024-08-29 | 0,121 | |
| 2025-08-28 | 1,668 | |
| 2026-09-03 | 58,963 |
Net margin
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
63,8 %
Obdobie do 2026-09-03
3. 9. 2026Net margin63,8 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-09-01 | 1,9 | |
| 2012-08-30 | -12,53 | |
| 2013-08-29 | 13,12 | |
| 2014-08-28 | 18,61 | |
| 2015-09-03 | 17,9 | |
| 2016-09-01 | -2,23 | |
| 2017-08-31 | 25,04 | |
| 2018-08-30 | 46,51 | |
| 2019-08-29 | 26,97 | |
| 2020-09-03 | 12,54 | |
| 2021-09-02 | 21,16 | |
| 2022-09-01 | 28,24 | |
| 2023-08-31 | -37,54 | |
| 2024-08-29 | 3,1 | |
| 2025-08-28 | 22,84 | |
| 2026-09-03 | 63,8 |
Total assets
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
195,888 mld. USD
Obdobie do 2026-09-03
3. 9. 2026Total assets195,888 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-09-01 | 14,752 | |
| 2012-08-30 | 14,328 | |
| 2013-08-29 | 19,118 | |
| 2014-08-28 | 22,416 | |
| 2015-09-03 | 24,143 | |
| 2016-09-01 | 27,54 | |
| 2017-08-31 | 35,336 | |
| 2018-08-30 | 43,376 | |
| 2019-08-29 | 48,887 | |
| 2020-09-03 | 53,678 | |
| 2021-09-02 | 58,849 | |
| 2022-09-01 | 66,283 | |
| 2023-08-31 | 64,254 | |
| 2024-08-29 | 69,416 | |
| 2025-08-28 | 82,798 | |
| 2026-09-03 | 195,888 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
A · Silné
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
88/100Peňažné toky
91/100Rast a konzistentnosť
100/100Efektívnosť kapitálu
100/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 74,6 % | 100 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 63,8 % | 100 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 3,3 × | 100 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 29,4 % | 76,5 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 44,3 % | 100 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,1 × | 82,2 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 129,1 % | 100 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 61 % | 100 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
3. 9. 2026Revenue133,188 mld. USDNet income84,969 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-09-01 | 8,788 | 0,167 | |
| 2012-08-30 | 8,234 | -1,032 | |
| 2013-08-29 | 9,073 | 1,19 | |
| 2014-08-28 | 16,358 | 3,045 | |
| 2015-09-03 | 16,192 | 2,899 | |
| 2016-09-01 | 12,399 | -0,276 | |
| 2017-08-31 | 20,322 | 5,089 | |
| 2018-08-30 | 30,391 | 14,135 | |
| 2019-08-29 | 23,406 | 6,313 | |
| 2020-09-03 | 21,435 | 2,687 | |
| 2021-09-02 | 27,705 | 5,861 | |
| 2022-09-01 | 30,758 | 8,687 | |
| 2023-08-31 | 15,54 | -5,833 | |
| 2024-08-29 | 25,111 | 0,778 | |
| 2025-08-28 | 37,378 | 8,539 | |
| 2026-09-03 | 133,188 | 84,969 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
3. 9. 2026Operating margin74,59 %Net margin63,8 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-09-01 | 8,66 | 1,9 | |
| 2012-08-30 | -7,43 | -12,53 | |
| 2013-08-29 | 2,6 | 13,12 | |
| 2014-08-28 | 18,87 | 18,61 | |
| 2015-09-03 | 18,52 | 17,9 | |
| 2016-09-01 | 1,35 | -2,23 | |
| 2017-08-31 | 28,88 | 25,04 | |
| 2018-08-30 | 49,34 | 46,51 | |
| 2019-08-29 | 31,51 | 26,97 | |
| 2020-09-03 | 14,01 | 12,54 | |
| 2021-09-02 | 22,68 | 21,16 | |
| 2022-09-01 | 31,54 | 28,24 | |
| 2023-08-31 | -36,97 | -37,54 | |
| 2024-08-29 | 5,19 | 3,1 | |
| 2025-08-28 | 26,14 | 22,84 | |
| 2026-09-03 | 74,59 | 63,8 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
3. 9. 2026Free cash flow58,963 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-09-01 | -0,066 | |
| 2012-08-30 | 0,415 | |
| 2013-08-29 | Nedostupné | |
| 2014-08-28 | Nedostupné | |
| 2015-09-03 | 1,187 | |
| 2016-09-01 | -2,649 | |
| 2017-08-31 | 3,419 | |
| 2018-08-30 | 8,521 | |
| 2019-08-29 | 3,409 | |
| 2020-09-03 | 0,083 | |
| 2021-09-02 | 2,438 | |
| 2022-09-01 | 3,114 | |
| 2023-08-31 | -6,117 | |
| 2024-08-29 | 0,121 | |
| 2025-08-28 | 1,668 | |
| 2026-09-03 | 58,963 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
3. 9. 2026Cash & equivalents38,364 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-09-01 | 2,16 | 2,001 | |
| 2012-08-30 | 2,459 | 3,262 | |
| 2013-08-29 | 2,88 | Nedostupné | |
| 2014-08-28 | 4,15 | Nedostupné | |
| 2015-09-03 | 2,287 | Nedostupné | |
| 2016-09-01 | 4,14 | Nedostupné | |
| 2017-08-31 | 5,109 | Nedostupné | |
| 2018-08-30 | 6,506 | Nedostupné | |
| 2019-08-29 | 7,152 | Nedostupné | |
| 2020-09-03 | 7,624 | Nedostupné | |
| 2021-09-02 | 7,763 | Nedostupné | |
| 2022-09-01 | 8,262 | Nedostupné | |
| 2023-08-31 | 8,577 | Nedostupné | |
| 2024-08-29 | 7,041 | Nedostupné | |
| 2025-08-28 | 9,642 | Nedostupné | |
| 2026-09-03 | 38,364 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
3. 9. 2026Total assets195,888 mld. USDTotal liabilities57,51 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-09-01 | 14,752 | 4,9 | |
| 2012-08-30 | 14,328 | 5,911 | |
| 2013-08-29 | 19,118 | 9,112 | |
| 2014-08-28 | 22,416 | 10,786 | |
| 2015-09-03 | 24,143 | 10,855 | |
| 2016-09-01 | 27,54 | 14,612 | |
| 2017-08-31 | 35,336 | 15,845 | |
| 2018-08-30 | 43,376 | 10,112 | |
| 2019-08-29 | 48,887 | 12,019 | |
| 2020-09-03 | 53,678 | 14,682 | |
| 2021-09-02 | 58,849 | 14,916 | |
| 2022-09-01 | 66,283 | 16,376 | |
| 2023-08-31 | 64,254 | 20,134 | |
| 2024-08-29 | 69,416 | 24,285 | |
| 2025-08-28 | 82,798 | 28,633 | |
| 2026-09-03 | 195,888 | 57,51 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
3. 9. 2026Revenue growth256,33 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-09-01 | Nedostupné | |
| 2012-08-30 | -6,3 | |
| 2013-08-29 | 10,19 | |
| 2014-08-28 | 80,29 | |
| 2015-09-03 | -1,01 | |
| 2016-09-01 | -23,43 | |
| 2017-08-31 | 63,9 | |
| 2018-08-30 | 49,55 | |
| 2019-08-29 | -22,98 | |
| 2020-09-03 | -8,42 | |
| 2021-09-02 | 29,25 | |
| 2022-09-01 | 11,02 | |
| 2023-08-31 | -49,48 | |
| 2024-08-29 | 61,59 | |
| 2025-08-28 | 48,85 | |
| 2026-09-03 | 256,33 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
3. 9. 2026Finančné zdravie95 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-09-01 | Nedostupné | |
| 2012-08-30 | Nedostupné | |
| 2013-08-29 | Nedostupné | |
| 2014-08-28 | Nedostupné | |
| 2015-09-03 | 76 | |
| 2016-09-01 | 25 | |
| 2017-08-31 | 82 | |
| 2018-08-30 | 93 | |
| 2019-08-29 | 86 | |
| 2020-09-03 | 61 | |
| 2021-09-02 | 80 | |
| 2022-09-01 | 87 | |
| 2023-08-31 | 27 | |
| 2024-08-29 | 49 | |
| 2025-08-28 | 78 | |
| 2026-09-03 | 95 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2011-09-01 | 2012-08-30 | 2013-08-29 | 2014-08-28 | 2015-09-03 | 2016-09-01 | 2017-08-31 | 2018-08-30 | 2019-08-29 | 2020-09-03 | 2021-09-02 | 2022-09-01 | 2023-08-31 | 2024-08-29 | 2025-08-28 | 2026-09-03 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 8,79 mld. USD | 8,23 mld. USD | 9,07 mld. USD | 16,36 mld. USD | 16,19 mld. USD | 12,4 mld. USD | 20,32 mld. USD | 30,39 mld. USD | 23,41 mld. USD | 21,44 mld. USD | 27,71 mld. USD | 30,76 mld. USD | 15,54 mld. USD | 25,11 mld. USD | 37,38 mld. USD | 133,19 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 0,17 mld. USD | -1,03 mld. USD | 1,19 mld. USD | 3,05 mld. USD | 2,9 mld. USD | -0,28 mld. USD | 5,09 mld. USD | 14,14 mld. USD | 6,31 mld. USD | 2,69 mld. USD | 5,86 mld. USD | 8,69 mld. USD | -5,83 mld. USD | 0,78 mld. USD | 8,54 mld. USD | 84,97 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 0,76 mld. USD | -0,61 mld. USD | 0,24 mld. USD | 3,09 mld. USD | 3 mld. USD | 0,17 mld. USD | 5,87 mld. USD | 14,99 mld. USD | 7,38 mld. USD | 3 mld. USD | 6,28 mld. USD | 9,7 mld. USD | -5,75 mld. USD | 1,3 mld. USD | 9,77 mld. USD | 99,34 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 0,17 USD | -1,04 USD | 1,13 USD | 2,54 USD | 2,47 USD | -0,27 USD | 4,41 USD | 11,51 USD | 5,51 USD | 2,37 USD | 5,14 USD | 7,75 USD | -5,34 USD | 0,70 USD | 7,59 USD | 74,33 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 2,48 mld. USD | 2,11 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 5,21 mld. USD | 3,17 mld. USD | 8,15 mld. USD | 17,4 mld. USD | 13,19 mld. USD | 8,31 mld. USD | 12,47 mld. USD | 15,18 mld. USD | 1,56 mld. USD | 8,51 mld. USD | 17,53 mld. USD | 89,68 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 2,55 mld. USD | 1,7 mld. USD | 1,44 mld. USD | 3,11 mld. USD | 4,02 mld. USD | 5,82 mld. USD | 4,73 mld. USD | 8,88 mld. USD | 9,78 mld. USD | 8,22 mld. USD | 10,03 mld. USD | 12,07 mld. USD | 7,68 mld. USD | 8,39 mld. USD | 15,86 mld. USD | 30,71 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 2,16 mld. USD | 2,46 mld. USD | 2,88 mld. USD | 4,15 mld. USD | 2,29 mld. USD | 4,14 mld. USD | 5,11 mld. USD | 6,51 mld. USD | 7,15 mld. USD | 7,62 mld. USD | 7,76 mld. USD | 8,26 mld. USD | 8,58 mld. USD | 7,04 mld. USD | 9,64 mld. USD | 38,36 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 14,75 mld. USD | 14,33 mld. USD | 19,12 mld. USD | 22,42 mld. USD | 24,14 mld. USD | 27,54 mld. USD | 35,34 mld. USD | 43,38 mld. USD | 48,89 mld. USD | 53,68 mld. USD | 58,85 mld. USD | 66,28 mld. USD | 64,25 mld. USD | 69,42 mld. USD | 82,8 mld. USD | 195,89 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 5,83 mld. USD | 5,76 mld. USD | 8,91 mld. USD | 10,25 mld. USD | 8,6 mld. USD | 9,5 mld. USD | 12,46 mld. USD | 16,04 mld. USD | 16,5 mld. USD | 17,97 mld. USD | 19,91 mld. USD | 21,78 mld. USD | 21,24 mld. USD | 24,37 mld. USD | 28,84 mld. USD | 91,07 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 2,48 mld. USD | 2,24 mld. USD | 4,13 mld. USD | 4,79 mld. USD | 3,91 mld. USD | 4,84 mld. USD | 5,33 mld. USD | 5,75 mld. USD | 6,39 mld. USD | 6,64 mld. USD | 6,42 mld. USD | 7,54 mld. USD | 4,77 mld. USD | 9,25 mld. USD | 11,45 mld. USD | 27,48 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 4,9 mld. USD | 5,91 mld. USD | 9,11 mld. USD | 10,79 mld. USD | 10,86 mld. USD | 14,61 mld. USD | 15,85 mld. USD | 10,11 mld. USD | 12,02 mld. USD | 14,68 mld. USD | 14,92 mld. USD | 16,38 mld. USD | 20,13 mld. USD | 24,29 mld. USD | 28,63 mld. USD | 57,51 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0,14 mld. USD | 0,22 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 1,86 mld. USD | 3,04 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,12 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,23 mld. USD | 0,21 mld. USD | 0,37 mld. USD | 0,44 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,34 mld. USD | 0,13 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,39 mld. USD | 0,56 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,11 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 7,03 mld. USD | 7,27 mld. USD | 7,23 mld. USD | 10,92 mld. USD | 10,98 mld. USD | 9,89 mld. USD | 11,89 mld. USD | 12,5 mld. USD | 12,7 mld. USD | 14,88 mld. USD | 17,28 mld. USD | 16,86 mld. USD | 16,96 mld. USD | 19,5 mld. USD | 22,51 mld. USD | 25,68 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | -0,07 mld. USD | 0,42 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 1,19 mld. USD | -2,65 mld. USD | 3,42 mld. USD | 8,52 mld. USD | 3,41 mld. USD | 0,08 mld. USD | 2,44 mld. USD | 3,11 mld. USD | -6,12 mld. USD | 0,12 mld. USD | 1,67 mld. USD | 58,96 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 1,9 % | -12,5 % | 13,1 % | 18,6 % | 17,9 % | -2,2 % | 25 % | 46,5 % | 27 % | 12,5 % | 21,2 % | 28,2 % | -37,5 % | 3,1 % | 22,8 % | 63,8 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 74,6 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 44,3 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 256,3 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 256,3 %, čistá marža 63,8 % a FCF marža 44,3 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +41 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
O spoločnosti MICRON TECHNOLOGY INC
MICRON TECHNOLOGY INC · Semiconductors & Related Devices.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗