MSFT · NASDAQ
Microsoft
Technológie · Softvér a cloud
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 331,84 mld. USDTržby · rast YoY 17,8 %
- Net income
- 133,75 mld. USDČistý zisk · čistá marža 40,3 %
- Free cash flow
- 66,99 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 20,2 %
- Diluted EPS
- 17,95 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 46,8 %Prevádzková marža · hrubá marža 67,9 %
- Return on assets (ROA)
- 19,4 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 20,94 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 40,29 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 71,61 mld. USD na 66,99 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q1 FY 2027 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 92,28 mld. USDMedziročne 18,8 % · Q1 FY 2026
- Prevádzkový zisk
- 45,92 mld. USDPrevádzková marža 49,8 %
- Čistý zisk
- 36,63 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 4,92 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 28. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 92279000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001193125-26-436133 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 28. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 45915000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001193125-26-436133 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 28. 10. 2026.
- Čistý zisk: 36629000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001193125-26-436133 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 28. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 4.9200000000 USD/shares · reported-v1. 0001193125-26-436133 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 28. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 28. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 30. 6. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
331,839 mld. USD
Obdobie do 2026-06-30
30. 6. 2026Revenue331,839 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-06-30 | 62,484 | |
| 2011-06-30 | 69,943 | |
| 2012-06-30 | 73,723 | |
| 2013-06-30 | 77,849 | |
| 2014-06-30 | 86,833 | |
| 2015-06-30 | 93,58 | |
| 2016-06-30 | 91,154 | |
| 2017-06-30 | 96,571 | |
| 2018-06-30 | 110,36 | |
| 2019-06-30 | 125,843 | |
| 2020-06-30 | 143,015 | |
| 2021-06-30 | 168,088 | |
| 2022-06-30 | 198,27 | |
| 2023-06-30 | 211,915 | |
| 2024-06-30 | 245,122 | |
| 2025-06-30 | 281,724 | |
| 2026-06-30 | 331,839 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
133,749 mld. USD
Obdobie do 2026-06-30
30. 6. 2026Net income133,749 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-06-30 | 18,76 | |
| 2011-06-30 | 23,15 | |
| 2012-06-30 | 16,978 | |
| 2013-06-30 | 21,863 | |
| 2014-06-30 | 22,074 | |
| 2015-06-30 | 12,193 | |
| 2016-06-30 | 20,539 | |
| 2017-06-30 | 25,489 | |
| 2018-06-30 | 16,571 | |
| 2019-06-30 | 39,24 | |
| 2020-06-30 | 44,281 | |
| 2021-06-30 | 61,271 | |
| 2022-06-30 | 72,738 | |
| 2023-06-30 | 72,361 | |
| 2024-06-30 | 88,136 | |
| 2025-06-30 | 101,832 | |
| 2026-06-30 | 133,749 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
66,987 mld. USD
Obdobie do 2026-06-30
30. 6. 2026Free cash flow66,987 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-06-30 | 22,096 | |
| 2011-06-30 | 24,639 | |
| 2012-06-30 | 29,321 | |
| 2013-06-30 | 24,576 | |
| 2014-06-30 | Nedostupné | |
| 2015-06-30 | Nedostupné | |
| 2016-06-30 | 24,982 | |
| 2017-06-30 | 31,378 | |
| 2018-06-30 | 32,252 | |
| 2019-06-30 | 38,26 | |
| 2020-06-30 | 45,234 | |
| 2021-06-30 | 56,118 | |
| 2022-06-30 | 65,149 | |
| 2023-06-30 | 59,475 | |
| 2024-06-30 | 74,071 | |
| 2025-06-30 | 71,611 | |
| 2026-06-30 | 66,987 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
40,31 %
Obdobie do 2026-06-30
30. 6. 2026Net margin40,31 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-06-30 | 30,02 | |
| 2011-06-30 | 33,1 | |
| 2012-06-30 | 23,03 | |
| 2013-06-30 | 28,08 | |
| 2014-06-30 | 25,42 | |
| 2015-06-30 | 13,03 | |
| 2016-06-30 | 22,53 | |
| 2017-06-30 | 26,39 | |
| 2018-06-30 | 15,02 | |
| 2019-06-30 | 31,18 | |
| 2020-06-30 | 30,96 | |
| 2021-06-30 | 36,45 | |
| 2022-06-30 | 36,69 | |
| 2023-06-30 | 34,15 | |
| 2024-06-30 | 35,96 | |
| 2025-06-30 | 36,15 | |
| 2026-06-30 | 40,31 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
758,376 mld. USD
Obdobie do 2026-06-30
30. 6. 2026Total assets758,376 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-06-30 | 86,113 | |
| 2011-06-30 | 108,704 | |
| 2012-06-30 | 121,271 | |
| 2013-06-30 | 142,431 | |
| 2014-06-30 | 172,384 | |
| 2015-06-30 | 174,472 | |
| 2016-06-30 | 193,468 | |
| 2017-06-30 | 250,312 | |
| 2018-06-30 | 258,848 | |
| 2019-06-30 | 286,556 | |
| 2020-06-30 | 301,311 | |
| 2021-06-30 | 333,779 | |
| 2022-06-30 | 364,84 | |
| 2023-06-30 | 411,976 | |
| 2024-06-30 | 512,163 | |
| 2025-06-30 | 619,003 | |
| 2026-06-30 | 758,376 |
Priebežné ročné výkazy SEC
Uložená overená snímka · dáta k 2026-10-28.
SEC EDGAR · US GAAP · USD; EPS v USD na akciu. Obdobia zodpovedajú fiškálnym rokom spoločnosti. Odkaz pri hodnote vedie na pôvodné podanie SEC; podrobnosti uvádzajú účtovný tag a dátum podania.
Rozdiely oproti uloženej snímke
- Tržby
- Vykázané ročné tržby v USD.
- Čistý zisk
- Vykázaný ročný čistý zisk v USD.
- EPS
- Vykázaný ročný zriedený zisk na akciu, USD/akcia.
- Prevádzkový cash flow
- Ročný peňažný tok z prevádzkovej činnosti v USD.
- Capex
- Hrubé hotovostné nákupy hmotného majetku v USD; kladný výdavok.
- Aktíva
- Celkové aktíva v USD ku koncu fiškálneho roka.
Pri nedostupnosti aktualizácie zostáva overená uložená snímka. Ostatné časti profilu používajú publikovanú snímku.
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
A · Silné
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
65/100Peňažné toky
85/100Rast a konzistentnosť
96/100Efektívnosť kapitálu
99/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 46,8 % | 100 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 40,3 % | 100 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,2 × | 63,8 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 41,7 % | 66,7 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 20,2 % | 75,5 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,4 × | 94,7 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 16,4 % | 92,7 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 19,4 % | 98,6 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Revenue331,839 mld. USDNet income133,749 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-06-30 | 62,484 | 18,76 | |
| 2011-06-30 | 69,943 | 23,15 | |
| 2012-06-30 | 73,723 | 16,978 | |
| 2013-06-30 | 77,849 | 21,863 | |
| 2014-06-30 | 86,833 | 22,074 | |
| 2015-06-30 | 93,58 | 12,193 | |
| 2016-06-30 | 91,154 | 20,539 | |
| 2017-06-30 | 96,571 | 25,489 | |
| 2018-06-30 | 110,36 | 16,571 | |
| 2019-06-30 | 125,843 | 39,24 | |
| 2020-06-30 | 143,015 | 44,281 | |
| 2021-06-30 | 168,088 | 61,271 | |
| 2022-06-30 | 198,27 | 72,738 | |
| 2023-06-30 | 211,915 | 72,361 | |
| 2024-06-30 | 245,122 | 88,136 | |
| 2025-06-30 | 281,724 | 101,832 | |
| 2026-06-30 | 331,839 | 133,749 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Operating margin46,78 %Net margin40,31 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-06-30 | 38,57 | 30,02 | |
| 2011-06-30 | 38,83 | 33,1 | |
| 2012-06-30 | 29,52 | 23,03 | |
| 2013-06-30 | 34,38 | 28,08 | |
| 2014-06-30 | 31,97 | 25,42 | |
| 2015-06-30 | 19,41 | 13,03 | |
| 2016-06-30 | 28,61 | 22,53 | |
| 2017-06-30 | 30,06 | 26,39 | |
| 2018-06-30 | 31,77 | 15,02 | |
| 2019-06-30 | 34,14 | 31,18 | |
| 2020-06-30 | 37,03 | 30,96 | |
| 2021-06-30 | 41,59 | 36,45 | |
| 2022-06-30 | 42,06 | 36,69 | |
| 2023-06-30 | 41,77 | 34,15 | |
| 2024-06-30 | 44,64 | 35,96 | |
| 2025-06-30 | 45,62 | 36,15 | |
| 2026-06-30 | 46,78 | 40,31 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Free cash flow66,987 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-06-30 | 22,096 | |
| 2011-06-30 | 24,639 | |
| 2012-06-30 | 29,321 | |
| 2013-06-30 | 24,576 | |
| 2014-06-30 | Nedostupné | |
| 2015-06-30 | Nedostupné | |
| 2016-06-30 | 24,982 | |
| 2017-06-30 | 31,378 | |
| 2018-06-30 | 32,252 | |
| 2019-06-30 | 38,26 | |
| 2020-06-30 | 45,234 | |
| 2021-06-30 | 56,118 | |
| 2022-06-30 | 65,149 | |
| 2023-06-30 | 59,475 | |
| 2024-06-30 | 74,071 | |
| 2025-06-30 | 71,611 | |
| 2026-06-30 | 66,987 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Cash & equivalents20,935 mld. USDLong-term debt40,294 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-06-30 | 5,505 | Nedostupné | |
| 2011-06-30 | 9,61 | Nedostupné | |
| 2012-06-30 | 6,938 | 11,944 | |
| 2013-06-30 | 3,804 | 15,6 | |
| 2014-06-30 | 8,669 | 20,645 | |
| 2015-06-30 | 5,595 | 30,307 | |
| 2016-06-30 | 6,51 | 40,557 | |
| 2017-06-30 | 7,663 | 77,122 | |
| 2018-06-30 | 11,946 | 76,24 | |
| 2019-06-30 | 11,356 | 72,178 | |
| 2020-06-30 | 13,576 | 63,327 | |
| 2021-06-30 | 14,224 | 58,146 | |
| 2022-06-30 | 13,931 | 49,781 | |
| 2023-06-30 | 34,704 | 47,237 | |
| 2024-06-30 | 18,315 | 44,937 | |
| 2025-06-30 | 30,242 | 43,151 | |
| 2026-06-30 | 20,935 | 40,294 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Total assets758,376 mld. USDTotal liabilities315,989 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-06-30 | 86,113 | 39,938 | |
| 2011-06-30 | 108,704 | 51,621 | |
| 2012-06-30 | 121,271 | 54,908 | |
| 2013-06-30 | 142,431 | 63,487 | |
| 2014-06-30 | 172,384 | 82,6 | |
| 2015-06-30 | 174,472 | 94,389 | |
| 2016-06-30 | 193,468 | 121,471 | |
| 2017-06-30 | 250,312 | 162,601 | |
| 2018-06-30 | 258,848 | 176,13 | |
| 2019-06-30 | 286,556 | 184,226 | |
| 2020-06-30 | 301,311 | 183,007 | |
| 2021-06-30 | 333,779 | 191,791 | |
| 2022-06-30 | 364,84 | 198,298 | |
| 2023-06-30 | 411,976 | 205,753 | |
| 2024-06-30 | 512,163 | 243,686 | |
| 2025-06-30 | 619,003 | 275,524 | |
| 2026-06-30 | 758,376 | 315,989 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Revenue growth17,79 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-06-30 | Nedostupné | |
| 2011-06-30 | 11,94 | |
| 2012-06-30 | 5,4 | |
| 2013-06-30 | 5,6 | |
| 2014-06-30 | 11,54 | |
| 2015-06-30 | 7,77 | |
| 2016-06-30 | -2,59 | |
| 2017-06-30 | 5,94 | |
| 2018-06-30 | 14,28 | |
| 2019-06-30 | 14,03 | |
| 2020-06-30 | 13,65 | |
| 2021-06-30 | 17,53 | |
| 2022-06-30 | 17,96 | |
| 2023-06-30 | 6,88 | |
| 2024-06-30 | 15,67 | |
| 2025-06-30 | 14,93 | |
| 2026-06-30 | 17,79 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 6. 2026Finančné zdravie87 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-06-30 | Nedostupné | |
| 2011-06-30 | Nedostupné | |
| 2012-06-30 | 88 | |
| 2013-06-30 | 89 | |
| 2014-06-30 | Nedostupné | |
| 2015-06-30 | Nedostupné | |
| 2016-06-30 | 82 | |
| 2017-06-30 | 84 | |
| 2018-06-30 | 80 | |
| 2019-06-30 | 89 | |
| 2020-06-30 | 90 | |
| 2021-06-30 | 91 | |
| 2022-06-30 | 91 | |
| 2023-06-30 | 90 | |
| 2024-06-30 | 89 | |
| 2025-06-30 | 88 | |
| 2026-06-30 | 87 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2010-06-30 | 2011-06-30 | 2012-06-30 | 2013-06-30 | 2014-06-30 | 2015-06-30 | 2016-06-30 | 2017-06-30 | 2018-06-30 | 2019-06-30 | 2020-06-30 | 2021-06-30 | 2022-06-30 | 2023-06-30 | 2024-06-30 | 2025-06-30 | 2026-06-30 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 62,48 mld. USD | 69,94 mld. USD | 73,72 mld. USD | 77,85 mld. USD | 86,83 mld. USD | 93,58 mld. USD | 91,15 mld. USD | 96,57 mld. USD | 110,36 mld. USD | 125,84 mld. USD | 143,02 mld. USD | 168,09 mld. USD | 198,27 mld. USD | 211,92 mld. USD | 245,12 mld. USD | 281,72 mld. USD | 331,84 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 18,76 mld. USD | 23,15 mld. USD | 16,98 mld. USD | 21,86 mld. USD | 22,07 mld. USD | 12,19 mld. USD | 20,54 mld. USD | 25,49 mld. USD | 16,57 mld. USD | 39,24 mld. USD | 44,28 mld. USD | 61,27 mld. USD | 72,74 mld. USD | 72,36 mld. USD | 88,14 mld. USD | 101,83 mld. USD | 133,75 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 24,1 mld. USD | 27,16 mld. USD | 21,76 mld. USD | 26,76 mld. USD | 27,76 mld. USD | 18,16 mld. USD | 26,08 mld. USD | 29,03 mld. USD | 35,06 mld. USD | 42,96 mld. USD | 52,96 mld. USD | 69,92 mld. USD | 83,38 mld. USD | 88,52 mld. USD | 109,43 mld. USD | 128,53 mld. USD | 155,24 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 2,10 USD | 2,69 USD | 2,00 USD | 2,58 USD | 2,63 USD | 1,48 USD | 2,56 USD | 3,25 USD | 2,13 USD | 5,06 USD | 5,76 USD | 8,05 USD | 9,65 USD | 9,68 USD | 11,80 USD | 13,64 USD | 17,95 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 24,07 mld. USD | 26,99 mld. USD | 31,63 mld. USD | 28,83 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 33,33 mld. USD | 39,51 mld. USD | 43,88 mld. USD | 52,19 mld. USD | 60,68 mld. USD | 76,74 mld. USD | 89,04 mld. USD | 87,58 mld. USD | 118,55 mld. USD | 136,16 mld. USD | 182,94 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 1,98 mld. USD | 2,36 mld. USD | 2,31 mld. USD | 4,26 mld. USD | 5,49 mld. USD | 5,94 mld. USD | 8,34 mld. USD | 8,13 mld. USD | 11,63 mld. USD | 13,93 mld. USD | 15,44 mld. USD | 20,62 mld. USD | 23,89 mld. USD | 28,11 mld. USD | 44,48 mld. USD | 64,55 mld. USD | 115,95 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 5,51 mld. USD | 9,61 mld. USD | 6,94 mld. USD | 3,8 mld. USD | 8,67 mld. USD | 5,6 mld. USD | 6,51 mld. USD | 7,66 mld. USD | 11,95 mld. USD | 11,36 mld. USD | 13,58 mld. USD | 14,22 mld. USD | 13,93 mld. USD | 34,7 mld. USD | 18,32 mld. USD | 30,24 mld. USD | 20,94 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 86,11 mld. USD | 108,7 mld. USD | 121,27 mld. USD | 142,43 mld. USD | 172,38 mld. USD | 174,47 mld. USD | 193,47 mld. USD | 250,31 mld. USD | 258,85 mld. USD | 286,56 mld. USD | 301,31 mld. USD | 333,78 mld. USD | 364,84 mld. USD | 411,98 mld. USD | 512,16 mld. USD | 619 mld. USD | 758,38 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 55,68 mld. USD | 74,92 mld. USD | 85,08 mld. USD | 101,47 mld. USD | 114,25 mld. USD | 122,8 mld. USD | 139,66 mld. USD | 162,7 mld. USD | 169,66 mld. USD | 175,55 mld. USD | 181,92 mld. USD | 184,41 mld. USD | 169,68 mld. USD | 184,26 mld. USD | 159,73 mld. USD | 191,13 mld. USD | 207,71 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 26,15 mld. USD | 28,77 mld. USD | 32,69 mld. USD | 37,42 mld. USD | 45,63 mld. USD | 49,65 mld. USD | 59,36 mld. USD | 55,75 mld. USD | 58,49 mld. USD | 69,42 mld. USD | 72,31 mld. USD | 88,66 mld. USD | 95,08 mld. USD | 104,15 mld. USD | 125,29 mld. USD | 141,22 mld. USD | 168,83 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 39,94 mld. USD | 51,62 mld. USD | 54,91 mld. USD | 63,49 mld. USD | 82,6 mld. USD | 94,39 mld. USD | 121,47 mld. USD | 162,6 mld. USD | 176,13 mld. USD | 184,23 mld. USD | 183,01 mld. USD | 191,79 mld. USD | 198,3 mld. USD | 205,75 mld. USD | 243,69 mld. USD | 275,52 mld. USD | 315,99 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | 1,23 mld. USD | 3 mld. USD | 0 mld. USD | 2,5 mld. USD | 0 mld. USD | 1,05 mld. USD | 4 mld. USD | 5,52 mld. USD | 3,75 mld. USD | 8,07 mld. USD | 2,75 mld. USD | 5,25 mld. USD | 2,25 mld. USD | 3 mld. USD | 9,23 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 4,94 mld. USD | 11,92 mld. USD | 10,71 mld. USD | 12,6 mld. USD | 20,65 mld. USD | 27,81 mld. USD | 40,56 mld. USD | 76,07 mld. USD | 72,24 mld. USD | 66,66 mld. USD | 59,58 mld. USD | 50,07 mld. USD | 47,03 mld. USD | 41,99 mld. USD | 42,69 mld. USD | 40,15 mld. USD | 31,07 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,15 mld. USD | 0,3 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,43 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,78 mld. USD | 1,24 mld. USD | 2,22 mld. USD | 2,73 mld. USD | 2,69 mld. USD | 2,59 mld. USD | 2,35 mld. USD | 2,06 mld. USD | 1,97 mld. USD | 2,94 mld. USD | 2,39 mld. USD | 3,05 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 12,4 mld. USD | 15,58 mld. USD | 17,53 mld. USD | 20,39 mld. USD | 27,08 mld. USD | 33,04 mld. USD | 32,78 mld. USD | 34,26 mld. USD | 38,35 mld. USD | 42,91 mld. USD | 46,08 mld. USD | 52,23 mld. USD | 62,65 mld. USD | 65,86 mld. USD | 74,11 mld. USD | 87,83 mld. USD | 106,37 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 22,1 mld. USD | 24,64 mld. USD | 29,32 mld. USD | 24,58 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 24,98 mld. USD | 31,38 mld. USD | 32,25 mld. USD | 38,26 mld. USD | 45,23 mld. USD | 56,12 mld. USD | 65,15 mld. USD | 59,48 mld. USD | 74,07 mld. USD | 71,61 mld. USD | 66,99 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 30 % | 33,1 % | 23 % | 28,1 % | 25,4 % | 13 % | 22,5 % | 26,4 % | 15 % | 31,2 % | 31 % | 36,5 % | 36,7 % | 34,1 % | 36 % | 36,1 % | 40,3 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 46,8 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 20,2 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 17,8 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 71,61 mld. USD na 66,99 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Ako rast cloudových služieb ovplyvňuje celkové výsledky?
- Čo znamenajú investície do infraštruktúry pre hotovosť?
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 17,8 %, čistá marža 40,3 % a FCF marža 20,2 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +4,2 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 71,61 mld. USD na 66,99 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti Microsoft
Microsoft poskytuje cloudové služby, podnikový a osobný softvér aj ďalšie technologické produkty.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗