AAPL · NASDAQ
Apple
Technológie · Zariadenia a služby
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 416,16 mld. USDTržby · rast YoY 6,4 %
- Net income
- 112,01 mld. USDČistý zisk · čistá marža 26,9 %
- Free cash flow
- 98,77 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 23,7 %
- Diluted EPS
- 7,46 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 32 %Prevádzková marža · hrubá marža 46,9 %
- Return on assets (ROA)
- 30,9 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 35,93 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 90,68 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 108,81 mld. USD na 98,77 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDFirma zverejnila nové výsledky. Údaje pripravujeme. Oficiálne oznámenie · 2. 11. 2026 ↗
Posledný overený kvartál: 29. 3. 2026 – 27. 6. 2026.
- Tržby
- 109,42 mld. USDMedziročne 16,4 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 35,7 mld. USDPrevádzková marža 32,6 %
- Čistý zisk
- 29,79 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 2,02 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 31. 7. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 109417000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000320193-26-000020 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-03-29 – 2026-06-27 · podané 31. 7. 2026.
- Prevádzkový zisk: 35695000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000320193-26-000020 · OperatingIncomeLoss · 2026-03-29 – 2026-06-27 · podané 31. 7. 2026.
- Čistý zisk: 29789000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000320193-26-000020 · NetIncomeLoss · 2026-03-29 – 2026-06-27 · podané 31. 7. 2026.
- Zriedený EPS: 2.0200000000 USD/shares · reported-v1. 0000320193-26-000020 · EarningsPerShareDiluted · 2026-03-29 – 2026-06-27 · podané 31. 7. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 31. 7. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 27. 9. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
416,161 mld. USD
Obdobie do 2025-09-27
27. 9. 2025Revenue416,161 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-26 | 42,905 | |
| 2010-09-25 | 65,225 | |
| 2011-09-24 | 108,249 | |
| 2012-09-29 | 156,508 | |
| 2013-09-28 | 170,91 | |
| 2014-09-27 | 182,795 | |
| 2015-09-26 | 233,715 | |
| 2016-09-24 | 215,639 | |
| 2017-09-30 | 229,234 | |
| 2018-09-29 | 265,595 | |
| 2019-09-28 | 260,174 | |
| 2020-09-26 | 274,515 | |
| 2021-09-25 | 365,817 | |
| 2022-09-24 | 394,328 | |
| 2023-09-30 | 383,285 | |
| 2024-09-28 | 391,035 | |
| 2025-09-27 | 416,161 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
112,01 mld. USD
Obdobie do 2025-09-27
27. 9. 2025Net income112,01 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-26 | 8,235 | |
| 2010-09-25 | 14,013 | |
| 2011-09-24 | 25,922 | |
| 2012-09-29 | 41,733 | |
| 2013-09-28 | 37,037 | |
| 2014-09-27 | 39,51 | |
| 2015-09-26 | 53,394 | |
| 2016-09-24 | 45,687 | |
| 2017-09-30 | 48,351 | |
| 2018-09-29 | 59,531 | |
| 2019-09-28 | 55,256 | |
| 2020-09-26 | 57,411 | |
| 2021-09-25 | 94,68 | |
| 2022-09-24 | 99,803 | |
| 2023-09-30 | 96,995 | |
| 2024-09-28 | 93,736 | |
| 2025-09-27 | 112,01 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
98,767 mld. USD
Obdobie do 2025-09-27
27. 9. 2025Free cash flow98,767 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-26 | Nedostupné | |
| 2010-09-25 | Nedostupné | |
| 2011-09-24 | Nedostupné | |
| 2012-09-29 | Nedostupné | |
| 2013-09-28 | 45,501 | |
| 2014-09-27 | Nedostupné | |
| 2015-09-26 | 70,019 | |
| 2016-09-24 | 53,497 | |
| 2017-09-30 | 51,774 | |
| 2018-09-29 | 64,121 | |
| 2019-09-28 | 58,896 | |
| 2020-09-26 | 73,365 | |
| 2021-09-25 | 92,953 | |
| 2022-09-24 | 111,443 | |
| 2023-09-30 | 99,584 | |
| 2024-09-28 | 108,807 | |
| 2025-09-27 | 98,767 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
26,92 %
Obdobie do 2025-09-27
27. 9. 2025Net margin26,92 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-26 | 19,19 | |
| 2010-09-25 | 21,48 | |
| 2011-09-24 | 23,95 | |
| 2012-09-29 | 26,67 | |
| 2013-09-28 | 21,67 | |
| 2014-09-27 | 21,61 | |
| 2015-09-26 | 22,85 | |
| 2016-09-24 | 21,19 | |
| 2017-09-30 | 21,09 | |
| 2018-09-29 | 22,41 | |
| 2019-09-28 | 21,24 | |
| 2020-09-26 | 20,91 | |
| 2021-09-25 | 25,88 | |
| 2022-09-24 | 25,31 | |
| 2023-09-30 | 25,31 | |
| 2024-09-28 | 23,97 | |
| 2025-09-27 | 26,92 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
359,241 mld. USD
Obdobie do 2025-09-27
27. 9. 2025Total assets359,241 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-26 | 47,501 | |
| 2010-09-25 | 75,183 | |
| 2011-09-24 | 116,371 | |
| 2012-09-29 | 176,064 | |
| 2013-09-28 | 207 | |
| 2014-09-27 | 231,839 | |
| 2015-09-26 | 290,345 | |
| 2016-09-24 | 321,686 | |
| 2017-09-30 | 375,319 | |
| 2018-09-29 | 365,725 | |
| 2019-09-28 | 338,516 | |
| 2020-09-26 | 323,888 | |
| 2021-09-25 | 351,002 | |
| 2022-09-24 | 352,755 | |
| 2023-09-30 | 352,583 | |
| 2024-09-28 | 364,98 | |
| 2025-09-27 | 359,241 |
Priebežné ročné výkazy SEC
Uložená overená snímka · dáta k 2026-07-31.
SEC EDGAR · US GAAP · USD; EPS v USD na akciu. Obdobia zodpovedajú fiškálnym rokom spoločnosti. Odkaz pri hodnote vedie na pôvodné podanie SEC; podrobnosti uvádzajú účtovný tag a dátum podania.
Rozdiely oproti uloženej snímke
- Tržby
- Vykázané ročné tržby v USD.
- Čistý zisk
- Vykázaný ročný čistý zisk v USD.
- EPS
- Vykázaný ročný zriedený zisk na akciu, USD/akcia.
- Prevádzkový cash flow
- Ročný peňažný tok z prevádzkovej činnosti v USD.
- Capex
- Hrubé hotovostné nákupy hmotného majetku v USD; kladný výdavok.
- Aktíva
- Celkové aktíva v USD ku koncu fiškálneho roka.
Pri nedostupnosti aktualizácie zostáva overená uložená snímka. Ostatné časti profilu používajú publikovanú snímku.
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
B · Dobré
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
34/100Peňažné toky
82/100Rast a konzistentnosť
81/100Efektívnosť kapitálu
100/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 32 % | 86,6 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 26,9 % | 92,3 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 0,9 × | 43,6 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 79,5 % | 24,6 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 23,7 % | 84,3 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1 × | 79,5 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 4,2 % | 62,6 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 30,9 % | 100 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Revenue416,161 mld. USDNet income112,01 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-26 | 42,905 | 8,235 | |
| 2010-09-25 | 65,225 | 14,013 | |
| 2011-09-24 | 108,249 | 25,922 | |
| 2012-09-29 | 156,508 | 41,733 | |
| 2013-09-28 | 170,91 | 37,037 | |
| 2014-09-27 | 182,795 | 39,51 | |
| 2015-09-26 | 233,715 | 53,394 | |
| 2016-09-24 | 215,639 | 45,687 | |
| 2017-09-30 | 229,234 | 48,351 | |
| 2018-09-29 | 265,595 | 59,531 | |
| 2019-09-28 | 260,174 | 55,256 | |
| 2020-09-26 | 274,515 | 57,411 | |
| 2021-09-25 | 365,817 | 94,68 | |
| 2022-09-24 | 394,328 | 99,803 | |
| 2023-09-30 | 383,285 | 96,995 | |
| 2024-09-28 | 391,035 | 93,736 | |
| 2025-09-27 | 416,161 | 112,01 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Operating margin31,97 %Net margin26,92 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-26 | 27,36 | 19,19 | |
| 2010-09-25 | 28,19 | 21,48 | |
| 2011-09-24 | 31,22 | 23,95 | |
| 2012-09-29 | 35,3 | 26,67 | |
| 2013-09-28 | 28,67 | 21,67 | |
| 2014-09-27 | 28,72 | 21,61 | |
| 2015-09-26 | 30,48 | 22,85 | |
| 2016-09-24 | 27,84 | 21,19 | |
| 2017-09-30 | 26,76 | 21,09 | |
| 2018-09-29 | 26,69 | 22,41 | |
| 2019-09-28 | 24,57 | 21,24 | |
| 2020-09-26 | 24,15 | 20,91 | |
| 2021-09-25 | 29,78 | 25,88 | |
| 2022-09-24 | 30,29 | 25,31 | |
| 2023-09-30 | 29,82 | 25,31 | |
| 2024-09-28 | 31,51 | 23,97 | |
| 2025-09-27 | 31,97 | 26,92 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Free cash flow98,767 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-26 | Nedostupné | |
| 2010-09-25 | Nedostupné | |
| 2011-09-24 | Nedostupné | |
| 2012-09-29 | Nedostupné | |
| 2013-09-28 | 45,501 | |
| 2014-09-27 | Nedostupné | |
| 2015-09-26 | 70,019 | |
| 2016-09-24 | 53,497 | |
| 2017-09-30 | 51,774 | |
| 2018-09-29 | 64,121 | |
| 2019-09-28 | 58,896 | |
| 2020-09-26 | 73,365 | |
| 2021-09-25 | 92,953 | |
| 2022-09-24 | 111,443 | |
| 2023-09-30 | 99,584 | |
| 2024-09-28 | 108,807 | |
| 2025-09-27 | 98,767 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Cash & equivalents35,934 mld. USDLong-term debt90,678 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-26 | 5,263 | Nedostupné | |
| 2010-09-25 | 11,261 | Nedostupné | |
| 2011-09-24 | 9,815 | Nedostupné | |
| 2012-09-29 | 10,746 | Nedostupné | |
| 2013-09-28 | 14,259 | Nedostupné | |
| 2014-09-27 | 13,844 | 28,987 | |
| 2015-09-26 | 21,12 | 55,829 | |
| 2016-09-24 | 20,484 | 78,927 | |
| 2017-09-30 | 20,289 | 103,703 | |
| 2018-09-29 | 25,913 | 102,519 | |
| 2019-09-28 | 48,844 | 102,067 | |
| 2020-09-26 | 38,016 | 107,44 | |
| 2021-09-25 | 34,94 | 118,719 | |
| 2022-09-24 | 23,646 | 110,087 | |
| 2023-09-30 | 29,965 | 105,103 | |
| 2024-09-28 | 29,943 | 96,662 | |
| 2025-09-27 | 35,934 | 90,678 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Total assets359,241 mld. USDTotal liabilities285,508 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-09-26 | 47,501 | 15,861 | |
| 2010-09-25 | 75,183 | 27,392 | |
| 2011-09-24 | 116,371 | 39,756 | |
| 2012-09-29 | 176,064 | 57,854 | |
| 2013-09-28 | 207 | 83,451 | |
| 2014-09-27 | 231,839 | 120,292 | |
| 2015-09-26 | 290,345 | 170,99 | |
| 2016-09-24 | 321,686 | 193,437 | |
| 2017-09-30 | 375,319 | 241,272 | |
| 2018-09-29 | 365,725 | 258,578 | |
| 2019-09-28 | 338,516 | 248,028 | |
| 2020-09-26 | 323,888 | 258,549 | |
| 2021-09-25 | 351,002 | 287,912 | |
| 2022-09-24 | 352,755 | 302,083 | |
| 2023-09-30 | 352,583 | 290,437 | |
| 2024-09-28 | 364,98 | 308,03 | |
| 2025-09-27 | 359,241 | 285,508 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Revenue growth6,43 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-26 | Nedostupné | |
| 2010-09-25 | 52,02 | |
| 2011-09-24 | 65,96 | |
| 2012-09-29 | 44,58 | |
| 2013-09-28 | 9,2 | |
| 2014-09-27 | 6,95 | |
| 2015-09-26 | 27,86 | |
| 2016-09-24 | -7,73 | |
| 2017-09-30 | 6,3 | |
| 2018-09-29 | 15,86 | |
| 2019-09-28 | -2,04 | |
| 2020-09-26 | 5,51 | |
| 2021-09-25 | 33,26 | |
| 2022-09-24 | 7,79 | |
| 2023-09-30 | -2,8 | |
| 2024-09-28 | 2,02 | |
| 2025-09-27 | 6,43 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Finančné zdravie74 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-09-26 | Nedostupné | |
| 2010-09-25 | Nedostupné | |
| 2011-09-24 | 90 | |
| 2012-09-29 | 89 | |
| 2013-09-28 | 87 | |
| 2014-09-27 | Nedostupné | |
| 2015-09-26 | 84 | |
| 2016-09-24 | 80 | |
| 2017-09-30 | 74 | |
| 2018-09-29 | 76 | |
| 2019-09-28 | 76 | |
| 2020-09-26 | 75 | |
| 2021-09-25 | 77 | |
| 2022-09-24 | 77 | |
| 2023-09-30 | 74 | |
| 2024-09-28 | 73 | |
| 2025-09-27 | 74 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-09-26 | 2010-09-25 | 2011-09-24 | 2012-09-29 | 2013-09-28 | 2014-09-27 | 2015-09-26 | 2016-09-24 | 2017-09-30 | 2018-09-29 | 2019-09-28 | 2020-09-26 | 2021-09-25 | 2022-09-24 | 2023-09-30 | 2024-09-28 | 2025-09-27 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 42,91 mld. USD | 65,23 mld. USD | 108,25 mld. USD | 156,51 mld. USD | 170,91 mld. USD | 182,8 mld. USD | 233,72 mld. USD | 215,64 mld. USD | 229,23 mld. USD | 265,6 mld. USD | 260,17 mld. USD | 274,52 mld. USD | 365,82 mld. USD | 394,33 mld. USD | 383,29 mld. USD | 391,04 mld. USD | 416,16 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 8,24 mld. USD | 14,01 mld. USD | 25,92 mld. USD | 41,73 mld. USD | 37,04 mld. USD | 39,51 mld. USD | 53,39 mld. USD | 45,69 mld. USD | 48,35 mld. USD | 59,53 mld. USD | 55,26 mld. USD | 57,41 mld. USD | 94,68 mld. USD | 99,8 mld. USD | 97 mld. USD | 93,74 mld. USD | 112,01 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 11,74 mld. USD | 18,39 mld. USD | 33,79 mld. USD | 55,24 mld. USD | 49 mld. USD | 52,5 mld. USD | 71,23 mld. USD | 60,02 mld. USD | 61,34 mld. USD | 70,9 mld. USD | 63,93 mld. USD | 66,29 mld. USD | 108,95 mld. USD | 119,44 mld. USD | 114,3 mld. USD | 123,22 mld. USD | 133,05 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 9,08 USD | 15,15 USD | 27,68 USD | 6,31 USD | 5,68 USD | 6,45 USD | 9,22 USD | 8,31 USD | 9,21 USD | 2,98 USD | 2,97 USD | 3,28 USD | 5,61 USD | 6,11 USD | 6,13 USD | 6,08 USD | 7,46 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 10,16 mld. USD | 18,6 mld. USD | 37,53 mld. USD | 50,86 mld. USD | 53,67 mld. USD | Nedostupné | 81,27 mld. USD | 66,23 mld. USD | 64,23 mld. USD | 77,43 mld. USD | 69,39 mld. USD | 80,67 mld. USD | 104,04 mld. USD | 122,15 mld. USD | 110,54 mld. USD | 118,25 mld. USD | 111,48 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 8,17 mld. USD | 9,57 mld. USD | 11,25 mld. USD | 12,73 mld. USD | 12,45 mld. USD | 13,31 mld. USD | 10,5 mld. USD | 7,31 mld. USD | 11,09 mld. USD | 10,71 mld. USD | 10,96 mld. USD | 9,45 mld. USD | 12,72 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 5,26 mld. USD | 11,26 mld. USD | 9,82 mld. USD | 10,75 mld. USD | 14,26 mld. USD | 13,84 mld. USD | 21,12 mld. USD | 20,48 mld. USD | 20,29 mld. USD | 25,91 mld. USD | 48,84 mld. USD | 38,02 mld. USD | 34,94 mld. USD | 23,65 mld. USD | 29,97 mld. USD | 29,94 mld. USD | 35,93 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 47,5 mld. USD | 75,18 mld. USD | 116,37 mld. USD | 176,06 mld. USD | 207 mld. USD | 231,84 mld. USD | 290,35 mld. USD | 321,69 mld. USD | 375,32 mld. USD | 365,73 mld. USD | 338,52 mld. USD | 323,89 mld. USD | 351 mld. USD | 352,76 mld. USD | 352,58 mld. USD | 364,98 mld. USD | 359,24 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 31,56 mld. USD | 41,68 mld. USD | 44,99 mld. USD | 57,65 mld. USD | 73,29 mld. USD | 68,53 mld. USD | 89,38 mld. USD | 106,87 mld. USD | 128,65 mld. USD | 131,34 mld. USD | 162,82 mld. USD | 143,71 mld. USD | 134,84 mld. USD | 135,41 mld. USD | 143,57 mld. USD | 152,99 mld. USD | 147,96 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 11,51 mld. USD | 20,72 mld. USD | 27,97 mld. USD | 38,54 mld. USD | 43,66 mld. USD | 63,45 mld. USD | 80,61 mld. USD | 79,01 mld. USD | 100,81 mld. USD | 115,93 mld. USD | 105,72 mld. USD | 105,39 mld. USD | 125,48 mld. USD | 153,98 mld. USD | 145,31 mld. USD | 176,39 mld. USD | 165,63 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 15,86 mld. USD | 27,39 mld. USD | 39,76 mld. USD | 57,85 mld. USD | 83,45 mld. USD | 120,29 mld. USD | 170,99 mld. USD | 193,44 mld. USD | 241,27 mld. USD | 258,58 mld. USD | 248,03 mld. USD | 258,55 mld. USD | 287,91 mld. USD | 302,08 mld. USD | 290,44 mld. USD | 308,03 mld. USD | 285,51 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0 mld. USD | 2,5 mld. USD | 3,5 mld. USD | 6,5 mld. USD | 8,78 mld. USD | 10,26 mld. USD | 8,77 mld. USD | 9,61 mld. USD | 11,13 mld. USD | 9,82 mld. USD | 10,91 mld. USD | 12,35 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 28,99 mld. USD | 53,33 mld. USD | 75,43 mld. USD | 97,21 mld. USD | 93,74 mld. USD | 91,81 mld. USD | 98,67 mld. USD | 109,11 mld. USD | 98,96 mld. USD | 95,28 mld. USD | 85,75 mld. USD | 78,33 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | Nedostupné | Nedostupné | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0,14 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,73 mld. USD | 1,46 mld. USD | 2,32 mld. USD | 3,24 mld. USD | 3,58 mld. USD | 2,87 mld. USD | 2,65 mld. USD | 2,93 mld. USD | 3,93 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 25,68 mld. USD | 39,54 mld. USD | 64,43 mld. USD | 87,85 mld. USD | 106,61 mld. USD | 112,26 mld. USD | 140,09 mld. USD | 131,38 mld. USD | 141,05 mld. USD | 163,76 mld. USD | 161,78 mld. USD | 169,56 mld. USD | 212,98 mld. USD | 223,55 mld. USD | 214,14 mld. USD | 210,35 mld. USD | 220,96 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 45,5 mld. USD | Nedostupné | 70,02 mld. USD | 53,5 mld. USD | 51,77 mld. USD | 64,12 mld. USD | 58,9 mld. USD | 73,37 mld. USD | 92,95 mld. USD | 111,44 mld. USD | 99,58 mld. USD | 108,81 mld. USD | 98,77 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 19,2 % | 21,5 % | 23,9 % | 26,7 % | 21,7 % | 21,6 % | 22,8 % | 21,2 % | 21,1 % | 22,4 % | 21,2 % | 20,9 % | 25,9 % | 25,3 % | 25,3 % | 24 % | 26,9 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 32 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 23,7 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 6,4 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 108,81 mld. USD na 98,77 mld. USD.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
Čo sledovať ďalej
- Ako sa mení mix zariadení a služieb?
- Aký vplyv majú náklady a koncentrácia dopytu?
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 6,4 %, čistá marža 26,9 % a FCF marža 23,7 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +2,9 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 108,81 mld. USD na 98,77 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku. Treba čítať pracovný kapitál a jednorazové platby.
O spoločnosti Apple
Zariadenia, softvér a digitálne služby tvoria prepojený ekosystém okolo produktov Apple.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗