ADBE · NASDAQ
Adobe
Technológie · Kreatívny a podnikový softvér
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 23,77 mld. USDTržby · rast YoY 10,5 %
- Net income
- 7,13 mld. USDČistý zisk · čistá marža 30 %
- Free cash flow
- 9,85 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 41,4 %
- Diluted EPS
- 16,70 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 36,6 %Prevádzková marža · hrubá marža 89,3 %
- Return on assets (ROA)
- 23,9 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 5,43 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 30. 5. 2026 – 28. 8. 2026.
- Tržby
- 6,76 mld. USDMedziročne 12,9 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 2,35 mld. USDPrevádzková marža 34,8 %
- Čistý zisk
- 1,83 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 4,62 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 22. 9. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 6760000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000796343-26-000156 · Revenues · 2026-05-30 – 2026-08-28 · podané 22. 9. 2026.
- Prevádzkový zisk: 2354000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000796343-26-000156 · OperatingIncomeLoss · 2026-05-30 – 2026-08-28 · podané 22. 9. 2026.
- Čistý zisk: 1827000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000796343-26-000156 · NetIncomeLoss · 2026-05-30 – 2026-08-28 · podané 22. 9. 2026.
- Zriedený EPS: 4.6200000000 USD/shares · reported-v1. 0000796343-26-000156 · EarningsPerShareDiluted · 2026-05-30 – 2026-08-28 · podané 22. 9. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 22. 9. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 28. 11. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
23,769 mld. USD
Obdobie do 2025-11-28
28. 11. 2025Revenue23,769 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-11-27 | 2,945853 | |
| 2010-12-03 | 3,8 | |
| 2011-12-02 | 4,216258 | |
| 2012-11-30 | 4,403677 | |
| 2013-11-29 | 4,05524 | |
| 2014-11-28 | 4,147065 | |
| 2015-11-27 | 4,795511 | |
| 2016-12-02 | 5,85443 | |
| 2017-12-01 | 7,301505 | |
| 2018-11-30 | 9,03 | |
| 2019-11-29 | 11,171 | |
| 2020-11-27 | 12,868 | |
| 2021-12-03 | 15,785 | |
| 2022-12-02 | 17,606 | |
| 2023-12-01 | 19,409 | |
| 2024-11-29 | 21,505 | |
| 2025-11-28 | 23,769 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
7,13 mld. USD
Obdobie do 2025-11-28
28. 11. 2025Net income7,13 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-11-27 | 0,386508 | |
| 2010-12-03 | 0,77468 | |
| 2011-12-02 | 0,832847 | |
| 2012-11-30 | 0,832775 | |
| 2013-11-29 | 0,289985 | |
| 2014-11-28 | 0,268395 | |
| 2015-11-27 | 0,629551 | |
| 2016-12-02 | 1,168782 | |
| 2017-12-01 | 1,693954 | |
| 2018-11-30 | 2,591 | |
| 2019-11-29 | 2,951 | |
| 2020-11-27 | 5,26 | |
| 2021-12-03 | 4,822 | |
| 2022-12-02 | 4,756 | |
| 2023-12-01 | 5,428 | |
| 2024-11-29 | 5,56 | |
| 2025-11-28 | 7,13 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
9,852 mld. USD
Obdobie do 2025-11-28
28. 11. 2025Free cash flow9,852 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-11-27 | 0,998202 | |
| 2010-12-03 | 0,943353 | |
| 2011-12-02 | 1,33302 | |
| 2012-11-30 | 1,228504 | |
| 2013-11-29 | 0,963328 | |
| 2014-11-28 | 1,13915 | |
| 2015-11-27 | 1,284566 | |
| 2016-12-02 | 1,995923 | |
| 2017-12-01 | 2,734731 | |
| 2018-11-30 | 3,762 | |
| 2019-11-29 | 4,027 | |
| 2020-11-27 | 5,308 | |
| 2021-12-03 | 6,882 | |
| 2022-12-02 | 7,396 | |
| 2023-12-01 | 6,942 | |
| 2024-11-29 | 7,873 | |
| 2025-11-28 | 9,852 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30 %
Obdobie do 2025-11-28
28. 11. 2025Net margin30 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-11-27 | 13,12 | |
| 2010-12-03 | 20,39 | |
| 2011-12-02 | 19,75 | |
| 2012-11-30 | 18,91 | |
| 2013-11-29 | 7,15 | |
| 2014-11-28 | 6,47 | |
| 2015-11-27 | 13,13 | |
| 2016-12-02 | 19,96 | |
| 2017-12-01 | 23,2 | |
| 2018-11-30 | 28,69 | |
| 2019-11-29 | 26,42 | |
| 2020-11-27 | 40,88 | |
| 2021-12-03 | 30,55 | |
| 2022-12-02 | 27,01 | |
| 2023-12-01 | 27,97 | |
| 2024-11-29 | 25,85 | |
| 2025-11-28 | 30 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
29,496 mld. USD
Obdobie do 2025-11-28
28. 11. 2025Total assets29,496 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-11-27 | 7,282237 | |
| 2010-12-03 | 8,141148 | |
| 2011-12-02 | 8,991183 | |
| 2012-11-30 | 10,040229 | |
| 2013-11-29 | 10,380298 | |
| 2014-11-28 | 10,785829 | |
| 2015-11-27 | 11,726472 | |
| 2016-12-02 | 12,697246 | |
| 2017-12-01 | 14,535556 | |
| 2018-11-30 | 18,768682 | |
| 2019-11-29 | 20,762 | |
| 2020-11-27 | 24,284 | |
| 2021-12-03 | 27,241 | |
| 2022-12-02 | 27,165 | |
| 2023-12-01 | 29,779 | |
| 2024-11-29 | 30,23 | |
| 2025-11-28 | 29,496 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
A · Silné
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
49/100Peňažné toky
98/100Rast a konzistentnosť
91/100Efektívnosť kapitálu
100/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 36,6 % | 94,4 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 30 % | 100 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1 × | 49,8 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 60,6 % | 47,3 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 41,4 % | 100 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,4 × | 96,3 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 10,7 % | 81,4 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 23,9 % | 100 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 11. 2025Revenue23,769 mld. USDNet income7,13 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-11-27 | 2,945853 | 0,386508 | |
| 2010-12-03 | 3,8 | 0,77468 | |
| 2011-12-02 | 4,216258 | 0,832847 | |
| 2012-11-30 | 4,403677 | 0,832775 | |
| 2013-11-29 | 4,05524 | 0,289985 | |
| 2014-11-28 | 4,147065 | 0,268395 | |
| 2015-11-27 | 4,795511 | 0,629551 | |
| 2016-12-02 | 5,85443 | 1,168782 | |
| 2017-12-01 | 7,301505 | 1,693954 | |
| 2018-11-30 | 9,03 | 2,591 | |
| 2019-11-29 | 11,171 | 2,951 | |
| 2020-11-27 | 12,868 | 5,26 | |
| 2021-12-03 | 15,785 | 4,822 | |
| 2022-12-02 | 17,606 | 4,756 | |
| 2023-12-01 | 19,409 | 5,428 | |
| 2024-11-29 | 21,505 | 5,56 | |
| 2025-11-28 | 23,769 | 7,13 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 11. 2025Operating margin36,63 %Net margin30 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-11-27 | 23,44 | 13,12 | |
| 2010-12-03 | 26,13 | 20,39 | |
| 2011-12-02 | 26,07 | 19,75 | |
| 2012-11-30 | 26,8 | 18,91 | |
| 2013-11-29 | 10,42 | 7,15 | |
| 2014-11-28 | 9,95 | 6,47 | |
| 2015-11-27 | 18,83 | 13,13 | |
| 2016-12-02 | 25,51 | 19,96 | |
| 2017-12-01 | 29,69 | 23,2 | |
| 2018-11-30 | 31,45 | 28,69 | |
| 2019-11-29 | 29,25 | 26,42 | |
| 2020-11-27 | 32,93 | 40,88 | |
| 2021-12-03 | 36,76 | 30,55 | |
| 2022-12-02 | 34,64 | 27,01 | |
| 2023-12-01 | 34,26 | 27,97 | |
| 2024-11-29 | 31,35 | 25,85 | |
| 2025-11-28 | 36,63 | 30 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 11. 2025Free cash flow9,852 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-11-27 | 0,998202 | |
| 2010-12-03 | 0,943353 | |
| 2011-12-02 | 1,33302 | |
| 2012-11-30 | 1,228504 | |
| 2013-11-29 | 0,963328 | |
| 2014-11-28 | 1,13915 | |
| 2015-11-27 | 1,284566 | |
| 2016-12-02 | 1,995923 | |
| 2017-12-01 | 2,734731 | |
| 2018-11-30 | 3,762 | |
| 2019-11-29 | 4,027 | |
| 2020-11-27 | 5,308 | |
| 2021-12-03 | 6,882 | |
| 2022-12-02 | 7,396 | |
| 2023-12-01 | 6,942 | |
| 2024-11-29 | 7,873 | |
| 2025-11-28 | 9,852 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 11. 2025Cash & equivalents5,431 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-11-27 | 0,999487 | Nedostupné | |
| 2010-12-03 | 0,749891 | Nedostupné | |
| 2011-12-02 | 0,9895 | Nedostupné | |
| 2012-11-30 | 1,425052 | Nedostupné | |
| 2013-11-29 | 0,834556 | Nedostupné | |
| 2014-11-28 | 1,1174 | Nedostupné | |
| 2015-11-27 | 0,87656 | Nedostupné | |
| 2016-12-02 | 1,011315 | Nedostupné | |
| 2017-12-01 | 2,306 | Nedostupné | |
| 2018-11-30 | 1,643 | Nedostupné | |
| 2019-11-29 | 2,65 | Nedostupné | |
| 2020-11-27 | 4,478 | Nedostupné | |
| 2021-12-03 | 3,844 | Nedostupné | |
| 2022-12-02 | 4,236 | Nedostupné | |
| 2023-12-01 | 7,141 | Nedostupné | |
| 2024-11-29 | 7,613 | Nedostupné | |
| 2025-11-28 | 5,431 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 11. 2025Total assets29,496 mld. USDTotal liabilities17,873 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-11-27 | 7,282237 | 2,391669 | |
| 2010-12-03 | 8,141148 | 2,948761 | |
| 2011-12-02 | 8,991183 | 3,20807 | |
| 2012-11-30 | 10,040229 | 3,375047 | |
| 2013-11-29 | 10,380298 | 3,655664 | |
| 2014-11-28 | 10,785829 | 4,009924 | |
| 2015-11-27 | 11,726472 | 4,724892 | |
| 2016-12-02 | 12,697246 | 5,272411 | |
| 2017-12-01 | 14,535556 | 6,075687 | |
| 2018-11-30 | 18,768682 | 9,406568 | |
| 2019-11-29 | 20,762 | 10,232 | |
| 2020-11-27 | 24,284 | 11,02 | |
| 2021-12-03 | 27,241 | 12,444 | |
| 2022-12-02 | 27,165 | 13,114 | |
| 2023-12-01 | 29,779 | 13,261 | |
| 2024-11-29 | 30,23 | 16,125 | |
| 2025-11-28 | 29,496 | 17,873 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 11. 2025Revenue growth10,53 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-11-27 | Nedostupné | |
| 2010-12-03 | 28,99 | |
| 2011-12-02 | 10,95 | |
| 2012-11-30 | 4,45 | |
| 2013-11-29 | -7,91 | |
| 2014-11-28 | 2,26 | |
| 2015-11-27 | 15,64 | |
| 2016-12-02 | 22,08 | |
| 2017-12-01 | 24,72 | |
| 2018-11-30 | 23,67 | |
| 2019-11-29 | 23,71 | |
| 2020-11-27 | 15,19 | |
| 2021-12-03 | 22,67 | |
| 2022-12-02 | 11,54 | |
| 2023-12-01 | 10,24 | |
| 2024-11-29 | 10,8 | |
| 2025-11-28 | 10,53 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 11. 2025Finančné zdravie85 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-11-27 | Nedostupné | |
| 2010-12-03 | Nedostupné | |
| 2011-12-02 | 88 | |
| 2012-11-30 | 85 | |
| 2013-11-29 | 68 | |
| 2014-11-28 | 66 | |
| 2015-11-27 | 77 | |
| 2016-12-02 | 86 | |
| 2017-12-01 | 89 | |
| 2018-11-30 | 86 | |
| 2019-11-29 | 83 | |
| 2020-11-27 | 89 | |
| 2021-12-03 | 90 | |
| 2022-12-02 | 87 | |
| 2023-12-01 | 88 | |
| 2024-11-29 | 84 | |
| 2025-11-28 | 85 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-11-27 | 2010-12-03 | 2011-12-02 | 2012-11-30 | 2013-11-29 | 2014-11-28 | 2015-11-27 | 2016-12-02 | 2017-12-01 | 2018-11-30 | 2019-11-29 | 2020-11-27 | 2021-12-03 | 2022-12-02 | 2023-12-01 | 2024-11-29 | 2025-11-28 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 2,95 mld. USD | 3,8 mld. USD | 4,22 mld. USD | 4,4 mld. USD | 4,06 mld. USD | 4,15 mld. USD | 4,8 mld. USD | 5,85 mld. USD | 7,3 mld. USD | 9,03 mld. USD | 11,17 mld. USD | 12,87 mld. USD | 15,79 mld. USD | 17,61 mld. USD | 19,41 mld. USD | 21,51 mld. USD | 23,77 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 0,39 mld. USD | 0,77 mld. USD | 0,83 mld. USD | 0,83 mld. USD | 0,29 mld. USD | 0,27 mld. USD | 0,63 mld. USD | 1,17 mld. USD | 1,69 mld. USD | 2,59 mld. USD | 2,95 mld. USD | 5,26 mld. USD | 4,82 mld. USD | 4,76 mld. USD | 5,43 mld. USD | 5,56 mld. USD | 7,13 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 0,69 mld. USD | 0,99 mld. USD | 1,1 mld. USD | 1,18 mld. USD | 0,42 mld. USD | 0,41 mld. USD | 0,9 mld. USD | 1,49 mld. USD | 2,17 mld. USD | 2,84 mld. USD | 3,27 mld. USD | 4,24 mld. USD | 5,8 mld. USD | 6,1 mld. USD | 6,65 mld. USD | 6,74 mld. USD | 8,71 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 0,73 USD | 1,47 USD | 1,65 USD | 1,66 USD | 0,56 USD | 0,53 USD | 1,24 USD | 2,32 USD | 3,38 USD | 5,20 USD | 6,00 USD | 10,83 USD | 10,02 USD | 10,10 USD | 11,82 USD | 12,36 USD | 16,70 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 1,12 mld. USD | 1,11 mld. USD | 1,54 mld. USD | 1,5 mld. USD | 1,15 mld. USD | 1,29 mld. USD | 1,47 mld. USD | 2,2 mld. USD | 2,91 mld. USD | 4,03 mld. USD | 4,42 mld. USD | 5,73 mld. USD | 7,23 mld. USD | 7,84 mld. USD | 7,3 mld. USD | 8,06 mld. USD | 10,03 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,12 mld. USD | 0,17 mld. USD | 0,21 mld. USD | 0,27 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,15 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,27 mld. USD | 0,4 mld. USD | 0,42 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,44 mld. USD | 0,36 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,18 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1 mld. USD | 0,75 mld. USD | 0,99 mld. USD | 1,43 mld. USD | 0,83 mld. USD | 1,12 mld. USD | 0,88 mld. USD | 1,01 mld. USD | 2,31 mld. USD | 1,64 mld. USD | 2,65 mld. USD | 4,48 mld. USD | 3,84 mld. USD | 4,24 mld. USD | 7,14 mld. USD | 7,61 mld. USD | 5,43 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 7,28 mld. USD | 8,14 mld. USD | 8,99 mld. USD | 10,04 mld. USD | 10,38 mld. USD | 10,79 mld. USD | 11,73 mld. USD | 12,7 mld. USD | 14,54 mld. USD | 18,77 mld. USD | 20,76 mld. USD | 24,28 mld. USD | 27,24 mld. USD | 27,17 mld. USD | 29,78 mld. USD | 30,23 mld. USD | 29,5 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 2,47 mld. USD | 3,22 mld. USD | 3,77 mld. USD | 4,4 mld. USD | 4,05 mld. USD | 4,6 mld. USD | 4,82 mld. USD | 5,84 mld. USD | 7,25 mld. USD | 4,86 mld. USD | 6,5 mld. USD | 8,15 mld. USD | 8,67 mld. USD | 9 mld. USD | 11,08 mld. USD | 11,23 mld. USD | 10,16 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 0,84 mld. USD | 1,07 mld. USD | 1,25 mld. USD | 1,27 mld. USD | 1,53 mld. USD | 2,49 mld. USD | 2,21 mld. USD | 2,81 mld. USD | 3,53 mld. USD | 4,3 mld. USD | 8,19 mld. USD | 5,51 mld. USD | 6,93 mld. USD | 8,13 mld. USD | 8,25 mld. USD | 10,52 mld. USD | 10,2 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 2,39 mld. USD | 2,95 mld. USD | 3,21 mld. USD | 3,38 mld. USD | 3,66 mld. USD | 4,01 mld. USD | 4,72 mld. USD | 5,27 mld. USD | 6,08 mld. USD | 9,41 mld. USD | 10,23 mld. USD | 11,02 mld. USD | 12,44 mld. USD | 13,11 mld. USD | 13,26 mld. USD | 16,13 mld. USD | 17,87 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 1,5 mld. USD | 0 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 1 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0,91 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,17 mld. USD | 0,26 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 0,3 mld. USD | 0,4 mld. USD | 0,44 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,59 mld. USD | 0,62 mld. USD | 0,74 mld. USD | 0,82 mld. USD | 1,01 mld. USD | 1,2 mld. USD | 1,67 mld. USD | 1,72 mld. USD | 1,87 mld. USD | 2,17 mld. USD | 2,35 mld. USD | 2,36 mld. USD | 2,55 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 1 mld. USD | 0,94 mld. USD | 1,33 mld. USD | 1,23 mld. USD | 0,96 mld. USD | 1,14 mld. USD | 1,28 mld. USD | 2 mld. USD | 2,73 mld. USD | 3,76 mld. USD | 4,03 mld. USD | 5,31 mld. USD | 6,88 mld. USD | 7,4 mld. USD | 6,94 mld. USD | 7,87 mld. USD | 9,85 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 13,1 % | 20,4 % | 19,8 % | 18,9 % | 7,2 % | 6,5 % | 13,1 % | 20 % | 23,2 % | 28,7 % | 26,4 % | 40,9 % | 30,5 % | 27 % | 28 % | 25,9 % | 30 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 36,6 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 41,4 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 10,5 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Ako sa vyvíjajú predplatné a konkurencia?
- Aký vplyv majú jednorazové náklady na porovnanie rokov?
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 10,5 %, čistá marža 30 % a FCF marža 41,4 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +4,1 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti Adobe
Adobe dodáva softvér pre tvorbu obsahu, digitálne dokumenty a zákaznícku skúsenosť.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗