Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

MRVL · NASDAQ

Marvell Technology, Inc.

Semiconductors · Semiconductors & Related Devices

72/100Finančné zdravieB · Dobré100 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
8,19 mld. USDTržby · rast YoY 42,1 %
Net income
2,67 mld. USDČistý zisk · čistá marža 32,6 %
Free cash flow
1,4 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 17 %
Diluted EPS
3,07 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
16,1 %Prevádzková marža · hrubá marža 51 %
Return on assets (ROA)
12,6 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
2,64 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
4,47 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 1,4 mld. USD na 1,4 mld. USD.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q2 FY 2027 · USD

Firma zverejnila nové výsledky. Údaje pripravujeme. Oficiálne oznámenie · 2. 11. 2026 ↗

Posledný overený kvartál: 3. 5. 2026 – 1. 8. 2026.

Tržby
2,74 mld. USDMedziročne 36,5 % · Q2 FY 2026
Prevádzkový zisk
0,46 mld. USDPrevádzková marža 16,8 %
Čistý zisk
0,31 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
0,33 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 28. 8. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 2739300000.0000000000 USD · reported-v1. 0001835632-26-000025 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-05-03 – 2026-08-01 · podané 28. 8. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 459700000.0000000000 USD · reported-v1. 0001835632-26-000025 · OperatingIncomeLoss · 2026-05-03 – 2026-08-01 · podané 28. 8. 2026.
  • Čistý zisk: 308000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001835632-26-000025 · NetIncomeLoss · 2026-05-03 – 2026-08-01 · podané 28. 8. 2026.
  • Zriedený EPS: 0.3300000000 USD/shares · reported-v1. 0001835632-26-000025 · EarningsPerShareDiluted · 2026-05-03 – 2026-08-01 · podané 28. 8. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 28. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 1. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 5 dostupných období

8,1946 mld. USD

Obdobie do 2026-01-31

31. 1. 2026Revenue8,1946 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.3,9398925,5322977,1247038,7171082022-01-29: 4,4624 mld. USD2023-01-28: 5,9196 mld. USD2024-02-03: 5,5077 mld. USD2025-02-01: 5,7673 mld. USD2026-01-31: 8,1946 mld. USD20222023202420252026
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2022-01-294,4624
2023-01-285,9196
2024-02-035,5077
2025-02-015,7673
2026-01-318,1946

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

B · Dobré

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

100 % pokrytie vstupov · obdobie do

100 %Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

76/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

81/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

57/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

67/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

81/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Efektívnosť kapitálu · 81Najslabšia oblasť Peňažné toky · 57
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu16,1 %52,9Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu32,6 %100Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu2 ×90,1Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu35,8 %71,4Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu17 %67,6(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu0,7 ×45,6Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu22,1 %100CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu33,3 %33,3Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu12,6 %81,4Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

5 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 1. 2026Revenue8,1946 mld. USDNet income2,6701 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-2,211320,709643,63066,551569,472522022-01-29: 4,4624 mld. USD2023-01-28: 5,9196 mld. USD2024-02-03: 5,5077 mld. USD2025-02-01: 5,7673 mld. USD2026-01-31: 8,1946 mld. USD2022-01-29: -0,421 mld. USD2023-01-28: -0,1635 mld. USD2024-02-03: -0,9334 mld. USD2025-02-01: -0,885 mld. USD2026-01-31: 2,6701 mld. USD20222023202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2022-01-294,4624-0,421
2023-01-285,9196-0,1635
2024-02-035,5077-0,9334
2025-02-015,7673-0,885
2026-01-318,19462,6701

Operating & net margin

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 1. 2026Operating margin16,14 %Net margin32,58 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-23,88-2,7518,3839,522022-01-29: -7,79 %2023-01-28: 4,02 %2024-02-03: -10,31 %2025-02-01: -12,49 %2026-01-31: 16,14 %2022-01-29: -9,43 %2023-01-28: -2,76 %2024-02-03: -16,95 %2025-02-01: -15,35 %2026-01-31: 32,58 %20222023202420252026
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2022-01-29-7,79-9,43
2023-01-284,02-2,76
2024-02-03-10,31-16,95
2025-02-01-12,49-15,35
2026-01-3116,1432,58

Free cash flow

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 1. 2026Free cash flow1,3964 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.00,3980310,7960621,1940931,5921242022-01-29: 0,6501 mld. USD2023-01-28: 1,0826 mld. USD2024-02-03: 1,0342 mld. USD2025-02-01: 1,3966 mld. USD2026-01-31: 1,3964 mld. USD20222023202420252026
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2022-01-290,6501
2023-01-281,0826
2024-02-031,0342
2025-02-011,3966
2026-01-311,3964

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 1. 2026Cash & equivalents2,6388 mld. USDLong-term debt4,4706 mld. USD

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.01,296182,592363,888545,184722022-01-29: 0,6135 mld. USD2023-01-28: 0,911 mld. USD2024-02-03: 0,9508 mld. USD2025-02-01: 0,9483 mld. USD2026-01-31: 2,6388 mld. USD2022-01-29: 4,548 mld. USD2023-01-28: 4,4921 mld. USD2026-01-31: 4,4706 mld. USD20222023202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2022-01-290,61354,548
2023-01-280,9114,4921
2024-02-030,9508Nedostupné
2025-02-010,9483Nedostupné
2026-01-312,63884,4706

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 1. 2026Total assets22,2853 mld. USDTotal liabilities7,9769 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.06,41879812,83759719,25639525,6751942022-01-29: 22,1086 mld. USD2023-01-28: 22,5221 mld. USD2024-02-03: 21,2285 mld. USD2025-02-01: 20,2045 mld. USD2026-01-31: 22,2853 mld. USD2022-01-29: 6,4065 mld. USD2023-01-28: 6,8849 mld. USD2024-02-03: 6,3971 mld. USD2025-02-01: 6,7775 mld. USD2026-01-31: 7,9769 mld. USD20222023202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2022-01-2922,10866,4065
2023-01-2822,52216,8849
2024-02-0321,22856,3971
2025-02-0120,20456,7775
2026-01-3122,28537,9769

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 1. 2026Revenue growth42,09 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-13,821,8717,5633,2648,952023-01-28: 32,66 %2024-02-03: -6,96 %2025-02-01: 4,71 %2026-01-31: 42,09 %20222023202420252026
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2022-01-29Nedostupné
2023-01-2832,66
2024-02-03-6,96
2025-02-014,71
2026-01-3142,09

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 5 dostupných období

31. 1. 2026Finančné zdravie72 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002024-02-03: 44 bodov / 1002025-02-01: 44 bodov / 1002026-01-31: 72 bodov / 10020222023202420252026
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2022-01-29Nedostupné
2023-01-28Nedostupné
2024-02-0344
2025-02-0144
2026-01-3172
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2022-01-292023-01-282024-02-032025-02-012026-01-31
RevenueTržby4,46 mld. USD5,92 mld. USD5,51 mld. USD5,77 mld. USD8,19 mld. USD
Net incomeČistý zisk-0,42 mld. USD-0,16 mld. USD-0,93 mld. USD-0,89 mld. USD2,67 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk-0,35 mld. USD0,24 mld. USD-0,57 mld. USD-0,72 mld. USD1,32 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu-0,53 USD-0,19 USD-1,08 USD-1,02 USD3,07 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow0,82 mld. USD1,29 mld. USD1,37 mld. USD1,68 mld. USD1,75 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)0,17 mld. USD0,21 mld. USD0,34 mld. USD0,28 mld. USD0,35 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty0,61 mld. USD0,91 mld. USD0,95 mld. USD0,95 mld. USD2,64 mld. USD
Total assetsAktíva22,11 mld. USD22,52 mld. USD21,23 mld. USD20,2 mld. USD22,29 mld. USD
Current assetsObežné aktíva2,49 mld. USD3,28 mld. USD3,06 mld. USD3,12 mld. USD6,46 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky1,39 mld. USD2,39 mld. USD1,81 mld. USD2,03 mld. USD3,22 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom6,41 mld. USD6,88 mld. USD6,4 mld. USD6,78 mld. USD7,98 mld. USD
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu0,06 mld. USD0,58 mld. USDNedostupnéNedostupné0,5 mld. USD
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti4,48 mld. USD3,91 mld. USD4,06 mld. USD3,93 mld. USD3,97 mld. USD
Interest expenseÚrokové náklady0,14 mld. USD0,17 mld. USD0,21 mld. USD0,19 mld. USD0,2 mld. USD
Cost of revenueNáklady na tržby2,4 mld. USD2,93 mld. USD3,21 mld. USD3,39 mld. USD4,01 mld. USD
Free cash flow Voľný peňažný tok · model0,65 mld. USD1,08 mld. USD1,03 mld. USD1,4 mld. USD1,4 mld. USD
Net margin Čistá marža-9,4 %-2,8 %-16,9 %-15,3 %32,6 %
Zdroj · dátum podania SEC

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 16,1 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 17 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 42,1 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Riziká a slabé miesta

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 1,4 mld. USD na 1,4 mld. USD.
  • Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 42,1 %, čistá marža 32,6 % a FCF marža 17 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +47,9 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 1,4 mld. USD na 1,4 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
  • Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku. Treba čítať pracovný kapitál a jednorazové platby.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti Marvell Technology, Inc.

Marvell Technology, Inc. · Semiconductors & Related Devices.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.