MPWR · NASDAQ
MONOLITHIC POWER SYSTEMS, INC.
Semiconductors · Semiconductors & Related Devices
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 2,79 mld. USDTržby · rast YoY 26,4 %
- Net income
- 0,62 mld. USDČistý zisk · čistá marža 22,3 %
- Free cash flow
- 0,67 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 23,9 %
- Diluted EPS
- 12,86 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 26,1 %Prevádzková marža · hrubá marža 55,2 %
- Return on assets (ROA)
- 16,1 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 1,1 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Vykázaný čistý zisk klesol z 1,59 mld. USD na 0,62 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2026 · USDFirma zverejnila nové výsledky. Údaje pripravujeme. Oficiálne oznámenie · 29. 10. 2026 ↗
Posledný overený kvartál: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.
- Tržby
- 0,98 mld. USDMedziročne 47,6 % · Q2 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 0,3 mld. USDPrevádzková marža 31 %
- Čistý zisk
- 0,26 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 5,22 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 5. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 980642000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-053275 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
- Prevádzkový zisk: 303894000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-053275 · OperatingIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
- Čistý zisk: 257298000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-053275 · NetIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 5.2200000000 USD/shares · reported-v1. 0001628280-26-053275 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 5. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,790459 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue2,790459 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | 0,196519 | |
| 2012-12-31 | 0,213813 | |
| 2013-12-31 | 0,238091 | |
| 2014-12-31 | 0,282535 | |
| 2015-12-31 | 0,333067 | |
| 2016-12-31 | 0,388665 | |
| 2017-12-31 | 0,470929 | |
| 2018-12-31 | 0,582382 | |
| 2019-12-31 | 0,627921 | |
| 2020-12-31 | 0,844452 | |
| 2021-12-31 | 1,207798 | |
| 2022-12-31 | 1,794148 | |
| 2023-12-31 | 1,821072 | |
| 2024-12-31 | 2,2071 | |
| 2025-12-31 | 2,790459 |
Net income
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
0,621483 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income0,621483 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | 0,013301 | |
| 2012-12-31 | 0,015756 | |
| 2013-12-31 | 0,022898 | |
| 2014-12-31 | 0,035495 | |
| 2015-12-31 | 0,035172 | |
| 2016-12-31 | 0,05272 | |
| 2017-12-31 | 0,065203 | |
| 2018-12-31 | 0,105268 | |
| 2019-12-31 | 0,108839 | |
| 2020-12-31 | 0,164375 | |
| 2021-12-31 | 0,242023 | |
| 2022-12-31 | 0,437672 | |
| 2023-12-31 | 0,427374 | |
| 2024-12-31 | 1,592058 | |
| 2025-12-31 | 0,621483 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
0,666189 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow0,666189 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | 0,022663 | |
| 2012-12-31 | 0,003853 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 0,053712 | |
| 2016-12-31 | 0,070674 | |
| 2017-12-31 | 0,068051 | |
| 2018-12-31 | 0,118925 | |
| 2019-12-31 | 0,120497 | |
| 2020-12-31 | 0,212193 | |
| 2021-12-31 | 0,22559 | |
| 2022-12-31 | 0,187831 | |
| 2023-12-31 | 0,580635 | |
| 2024-12-31 | 0,642292 | |
| 2025-12-31 | 0,666189 |
Net margin
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
22,27 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin22,27 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | 6,77 | |
| 2012-12-31 | 7,37 | |
| 2013-12-31 | 9,62 | |
| 2014-12-31 | 12,56 | |
| 2015-12-31 | 10,56 | |
| 2016-12-31 | 13,56 | |
| 2017-12-31 | 13,85 | |
| 2018-12-31 | 18,08 | |
| 2019-12-31 | 17,33 | |
| 2020-12-31 | 19,47 | |
| 2021-12-31 | 20,04 | |
| 2022-12-31 | 24,39 | |
| 2023-12-31 | 23,47 | |
| 2024-12-31 | 72,13 | |
| 2025-12-31 | 22,27 |
Total assets
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
4,194199 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets4,194199 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | 0,273867 | |
| 2012-12-31 | 0,287162 | |
| 2013-12-31 | 0,368908 | |
| 2014-12-31 | 0,399366 | |
| 2015-12-31 | 0,431285 | |
| 2016-12-31 | 0,511126 | |
| 2017-12-31 | 0,652569 | |
| 2018-12-31 | 0,793432 | |
| 2019-12-31 | 0,956375 | |
| 2020-12-31 | 1,208491 | |
| 2021-12-31 | 1,585825 | |
| 2022-12-31 | 2,058885 | |
| 2023-12-31 | 2,434353 | |
| 2024-12-31 | 3,515822 | |
| 2025-12-31 | 4,194199 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
A · Silné
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
94/100Peňažné toky
89/100Rast a konzistentnosť
100/100Efektívnosť kapitálu
90/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 26,1 % | 76,9 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 22,3 % | 80,7 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 5,9 × | 100 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 15,8 % | 87,4 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 23,9 % | 84,7 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,3 × | 93,9 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 23,8 % | 100 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 16,1 % | 90,3 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue2,790459 mld. USDNet income0,621483 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-12-31 | 0,196519 | 0,013301 | |
| 2012-12-31 | 0,213813 | 0,015756 | |
| 2013-12-31 | 0,238091 | 0,022898 | |
| 2014-12-31 | 0,282535 | 0,035495 | |
| 2015-12-31 | 0,333067 | 0,035172 | |
| 2016-12-31 | 0,388665 | 0,05272 | |
| 2017-12-31 | 0,470929 | 0,065203 | |
| 2018-12-31 | 0,582382 | 0,105268 | |
| 2019-12-31 | 0,627921 | 0,108839 | |
| 2020-12-31 | 0,844452 | 0,164375 | |
| 2021-12-31 | 1,207798 | 0,242023 | |
| 2022-12-31 | 1,794148 | 0,437672 | |
| 2023-12-31 | 1,821072 | 0,427374 | |
| 2024-12-31 | 2,2071 | 1,592058 | |
| 2025-12-31 | 2,790459 | 0,621483 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin26,11 %Net margin22,27 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-12-31 | 6,83 | 6,77 | |
| 2012-12-31 | 8,08 | 7,37 | |
| 2013-12-31 | 10,04 | 9,62 | |
| 2014-12-31 | 12,49 | 12,56 | |
| 2015-12-31 | 12,33 | 10,56 | |
| 2016-12-31 | 14,01 | 13,56 | |
| 2017-12-31 | 16,44 | 13,85 | |
| 2018-12-31 | 19,49 | 18,08 | |
| 2019-12-31 | 16,33 | 17,33 | |
| 2020-12-31 | 18,81 | 19,47 | |
| 2021-12-31 | 21,73 | 20,04 | |
| 2022-12-31 | 29,36 | 24,39 | |
| 2023-12-31 | 26,45 | 23,47 | |
| 2024-12-31 | 24,44 | 72,13 | |
| 2025-12-31 | 26,11 | 22,27 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow0,666189 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | 0,022663 | |
| 2012-12-31 | 0,003853 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 0,053712 | |
| 2016-12-31 | 0,070674 | |
| 2017-12-31 | 0,068051 | |
| 2018-12-31 | 0,118925 | |
| 2019-12-31 | 0,120497 | |
| 2020-12-31 | 0,212193 | |
| 2021-12-31 | 0,22559 | |
| 2022-12-31 | 0,187831 | |
| 2023-12-31 | 0,580635 | |
| 2024-12-31 | 0,642292 | |
| 2025-12-31 | 0,666189 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents1,099302 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-12-31 | 0,096371 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 0,075104 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 0,101213 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | 0,126266 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 0,09086 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 0,112703 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 0,082759 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 0,172704 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 0,17296 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | 0,334944 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 0,189265 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 0,288607 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 0,527843 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 0,691816 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 1,099302 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets4,194199 mld. USDTotal liabilities0,662702 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-12-31 | 0,273867 | 0,03099 | |
| 2012-12-31 | 0,287162 | 0,028868 | |
| 2013-12-31 | 0,368908 | 0,045509 | |
| 2014-12-31 | 0,399366 | 0,052941 | |
| 2015-12-31 | 0,431285 | 0,062769 | |
| 2016-12-31 | 0,511126 | 0,08001 | |
| 2017-12-31 | 0,652569 | 0,130562 | |
| 2018-12-31 | 0,793432 | 0,153339 | |
| 2019-12-31 | 0,956375 | 0,182884 | |
| 2020-12-31 | 1,208491 | 0,241904 | |
| 2021-12-31 | 1,585825 | 0,34184 | |
| 2022-12-31 | 2,058885 | 0,390283 | |
| 2023-12-31 | 2,434353 | 0,384414 | |
| 2024-12-31 | 3,515822 | 0,564697 | |
| 2025-12-31 | 4,194199 | 0,662702 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth26,43 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 8,8 | |
| 2013-12-31 | 11,35 | |
| 2014-12-31 | 18,67 | |
| 2015-12-31 | 17,89 | |
| 2016-12-31 | 16,69 | |
| 2017-12-31 | 21,17 | |
| 2018-12-31 | 23,67 | |
| 2019-12-31 | 7,82 | |
| 2020-12-31 | 34,48 | |
| 2021-12-31 | 43,03 | |
| 2022-12-31 | 48,55 | |
| 2023-12-31 | 1,5 | |
| 2024-12-31 | 21,2 | |
| 2025-12-31 | 26,43 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 15 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie89 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 78 | |
| 2016-12-31 | 80 | |
| 2017-12-31 | 80 | |
| 2018-12-31 | 84 | |
| 2019-12-31 | 82 | |
| 2020-12-31 | 87 | |
| 2021-12-31 | 85 | |
| 2022-12-31 | 80 | |
| 2023-12-31 | 93 | |
| 2024-12-31 | 85 | |
| 2025-12-31 | 89 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 0,2 mld. USD | 0,21 mld. USD | 0,24 mld. USD | 0,28 mld. USD | 0,33 mld. USD | 0,39 mld. USD | 0,47 mld. USD | 0,58 mld. USD | 0,63 mld. USD | 0,84 mld. USD | 1,21 mld. USD | 1,79 mld. USD | 1,82 mld. USD | 2,21 mld. USD | 2,79 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 0,01 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,05 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,24 mld. USD | 0,44 mld. USD | 0,43 mld. USD | 1,59 mld. USD | 0,62 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 0,01 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,05 mld. USD | 0,08 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,26 mld. USD | 0,53 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,54 mld. USD | 0,73 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 0,38 USD | 0,43 USD | 0,59 USD | 0,89 USD | 0,86 USD | 1,26 USD | 1,50 USD | 2,36 USD | 2,38 USD | 3,50 USD | 5,05 USD | 9,05 USD | 8,76 USD | 32,60 USD | 12,86 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 0,04 mld. USD | 0,02 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 0,07 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,13 mld. USD | 0,14 mld. USD | 0,22 mld. USD | 0,27 mld. USD | 0,32 mld. USD | 0,25 mld. USD | 0,64 mld. USD | 0,79 mld. USD | 0,84 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,02 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,15 mld. USD | 0,17 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 0,1 mld. USD | 0,08 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,13 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,08 mld. USD | 0,17 mld. USD | 0,17 mld. USD | 0,33 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,29 mld. USD | 0,53 mld. USD | 0,69 mld. USD | 1,1 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 0,27 mld. USD | 0,29 mld. USD | 0,37 mld. USD | 0,4 mld. USD | 0,43 mld. USD | 0,51 mld. USD | 0,65 mld. USD | 0,79 mld. USD | 0,96 mld. USD | 1,21 mld. USD | 1,59 mld. USD | 2,06 mld. USD | 2,43 mld. USD | 3,52 mld. USD | 4,19 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 0,21 mld. USD | 0,21 mld. USD | 0,29 mld. USD | 0,31 mld. USD | 0,33 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,45 mld. USD | 0,58 mld. USD | 0,66 mld. USD | 0,84 mld. USD | 1,12 mld. USD | 1,41 mld. USD | 1,82 mld. USD | 1,57 mld. USD | 2,18 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 0,03 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,05 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,08 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,15 mld. USD | 0,23 mld. USD | 0,26 mld. USD | 0,24 mld. USD | 0,29 mld. USD | 0,37 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,05 mld. USD | 0,05 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,08 mld. USD | 0,13 mld. USD | 0,15 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,24 mld. USD | 0,34 mld. USD | 0,39 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,56 mld. USD | 0,66 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 0,09 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,13 mld. USD | 0,15 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,21 mld. USD | 0,26 mld. USD | 0,28 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,52 mld. USD | 0,75 mld. USD | 0,8 mld. USD | 0,99 mld. USD | 1,25 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 0,02 mld. USD | 0 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 0,05 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,21 mld. USD | 0,23 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,58 mld. USD | 0,64 mld. USD | 0,67 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 6,8 % | 7,4 % | 9,6 % | 12,6 % | 10,6 % | 13,6 % | 13,8 % | 18,1 % | 17,3 % | 19,5 % | 20 % | 24,4 % | 23,5 % | 72,1 % | 22,3 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 26,1 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 23,9 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 26,4 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Vykázaný čistý zisk klesol z 1,59 mld. USD na 0,62 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 26,4 %, čistá marža 22,3 % a FCF marža 23,9 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -49,9 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 1,59 mld. USD na 0,62 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti MONOLITHIC POWER SYSTEMS, INC.
MONOLITHIC POWER SYSTEMS, INC. · Semiconductors & Related Devices.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗