MA · NYSE
Mastercard Inc
Financial technology and digital commerce · Services-Business Services, NEC
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 32,79 mld. USDTržby · rast YoY 16,4 %
- Net income
- 14,95 mld. USDČistý zisk · čistá marža 45,6 %
- Free cash flow
- 17,16 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 52,3 %
- Diluted EPS
- 16,52 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 57,6 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
- Return on assets (ROA)
- 29,2 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 10,57 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 19 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 9,81 mld. USDMedziročne 14 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 5,86 mld. USDPrevádzková marža 59,8 %
- Čistý zisk
- 4,62 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 5,28 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 29. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 9807000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001141391-26-000124 · Revenues · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 5862000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001141391-26-000124 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
- Čistý zisk: 4620000000.0000000000 USD · consolidated-minus-noncontrolling-income-v1. 0001141391-26-000124 · NetIncomeLossAttributableToNoncontrollingInterest · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026. 0001141391-26-000124 · ProfitLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 5.2800000000 USD/shares · reported-v1. 0001141391-26-000124 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 29. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
32,791 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue32,791 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 5,099 | |
| 2010-12-31 | 5,539 | |
| 2011-12-31 | 6,714 | |
| 2012-12-31 | 7,391 | |
| 2013-12-31 | 8,312 | |
| 2014-12-31 | 9,441 | |
| 2015-12-31 | 9,667 | |
| 2016-12-31 | 10,776 | |
| 2017-12-31 | 12,497 | |
| 2018-12-31 | 21,831 | |
| 2019-12-31 | 24,98 | |
| 2020-12-31 | 15,301 | |
| 2021-12-31 | 18,884 | |
| 2022-12-31 | 22,237 | |
| 2023-12-31 | 25,098 | |
| 2024-12-31 | 28,167 | |
| 2025-12-31 | 32,791 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
14,947 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income14,947 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,463 | |
| 2010-12-31 | 1,846 | |
| 2011-12-31 | 1,906 | |
| 2012-12-31 | 2,759 | |
| 2013-12-31 | 3,116 | |
| 2014-12-31 | 3,64 | |
| 2015-12-31 | 3,808 | |
| 2016-12-31 | 4,053 | |
| 2017-12-31 | 3,916 | |
| 2018-12-31 | 5,853 | |
| 2019-12-31 | 8,119 | |
| 2020-12-31 | 6,484 | |
| 2021-12-31 | 8,678 | |
| 2022-12-31 | 9,917 | |
| 2023-12-31 | 11,183 | |
| 2024-12-31 | 12,858 | |
| 2025-12-31 | 14,947 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
17,159 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow17,159 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,321 | |
| 2010-12-31 | 1,636 | |
| 2011-12-31 | 2,607 | |
| 2012-12-31 | 2,852 | |
| 2013-12-31 | 3,98 | |
| 2014-12-31 | 3,232 | |
| 2015-12-31 | 3,924 | |
| 2016-12-31 | 4,422 | |
| 2017-12-31 | 5,364 | |
| 2018-12-31 | 5,893 | |
| 2019-12-31 | 7,761 | |
| 2020-12-31 | 6,885 | |
| 2021-12-31 | 9,056 | |
| 2022-12-31 | 10,753 | |
| 2023-12-31 | 11,609 | |
| 2024-12-31 | 14,306 | |
| 2025-12-31 | 17,159 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
45,58 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin45,58 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 28,69 | |
| 2010-12-31 | 33,33 | |
| 2011-12-31 | 28,39 | |
| 2012-12-31 | 37,33 | |
| 2013-12-31 | 37,49 | |
| 2014-12-31 | 38,56 | |
| 2015-12-31 | 39,39 | |
| 2016-12-31 | 37,61 | |
| 2017-12-31 | 31,34 | |
| 2018-12-31 | 26,81 | |
| 2019-12-31 | 32,5 | |
| 2020-12-31 | 42,38 | |
| 2021-12-31 | 45,95 | |
| 2022-12-31 | 44,6 | |
| 2023-12-31 | 44,56 | |
| 2024-12-31 | 45,65 | |
| 2025-12-31 | 45,58 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
54,157 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets54,157 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 7,47 | |
| 2010-12-31 | 8,837 | |
| 2011-12-31 | 10,693 | |
| 2012-12-31 | 12,462 | |
| 2013-12-31 | 14,242 | |
| 2014-12-31 | 15,329 | |
| 2015-12-31 | 16,25 | |
| 2016-12-31 | 18,675 | |
| 2017-12-31 | 21,329 | |
| 2018-12-31 | 24,86 | |
| 2019-12-31 | 29,236 | |
| 2020-12-31 | 33,584 | |
| 2021-12-31 | 37,669 | |
| 2022-12-31 | 38,724 | |
| 2023-12-31 | 42,448 | |
| 2024-12-31 | 48,081 | |
| 2025-12-31 | 54,157 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Tento obchodný model vyžaduje osobitnú metodiku finančného zdravia.
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
Nehodnotené
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
—/100Peňažné toky
—/100Rast a konzistentnosť
—/100Efektívnosť kapitálu
—/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 57,6 % | Nedostupné | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 45,6 % | Nedostupné | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1 × | Nedostupné | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 85,7 % | Nedostupné | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 52,3 % | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,2 × | Nedostupné | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 14,3 % | Nedostupné | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | Nedostupné | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 29,2 % | Nedostupné | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue32,791 mld. USDNet income14,947 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 5,099 | 1,463 | |
| 2010-12-31 | 5,539 | 1,846 | |
| 2011-12-31 | 6,714 | 1,906 | |
| 2012-12-31 | 7,391 | 2,759 | |
| 2013-12-31 | 8,312 | 3,116 | |
| 2014-12-31 | 9,441 | 3,64 | |
| 2015-12-31 | 9,667 | 3,808 | |
| 2016-12-31 | 10,776 | 4,053 | |
| 2017-12-31 | 12,497 | 3,916 | |
| 2018-12-31 | 21,831 | 5,853 | |
| 2019-12-31 | 24,98 | 8,119 | |
| 2020-12-31 | 15,301 | 6,484 | |
| 2021-12-31 | 18,884 | 8,678 | |
| 2022-12-31 | 22,237 | 9,917 | |
| 2023-12-31 | 25,098 | 11,183 | |
| 2024-12-31 | 28,167 | 12,858 | |
| 2025-12-31 | 32,791 | 14,947 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin57,63 %Net margin45,58 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 44,32 | 28,69 | |
| 2010-12-31 | 49,68 | 33,33 | |
| 2011-12-31 | 40,41 | 28,39 | |
| 2012-12-31 | 53,27 | 37,33 | |
| 2013-12-31 | 54,17 | 37,49 | |
| 2014-12-31 | 54,08 | 38,56 | |
| 2015-12-31 | 52,53 | 39,39 | |
| 2016-12-31 | 53,46 | 37,61 | |
| 2017-12-31 | 52,99 | 31,34 | |
| 2018-12-31 | 33,36 | 26,81 | |
| 2019-12-31 | 38,69 | 32,5 | |
| 2020-12-31 | 52,81 | 42,38 | |
| 2021-12-31 | 53,39 | 45,95 | |
| 2022-12-31 | 55,15 | 44,6 | |
| 2023-12-31 | 55,81 | 44,56 | |
| 2024-12-31 | 55,32 | 45,65 | |
| 2025-12-31 | 57,63 | 45,58 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow17,159 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,321 | |
| 2010-12-31 | 1,636 | |
| 2011-12-31 | 2,607 | |
| 2012-12-31 | 2,852 | |
| 2013-12-31 | 3,98 | |
| 2014-12-31 | 3,232 | |
| 2015-12-31 | 3,924 | |
| 2016-12-31 | 4,422 | |
| 2017-12-31 | 5,364 | |
| 2018-12-31 | 5,893 | |
| 2019-12-31 | 7,761 | |
| 2020-12-31 | 6,885 | |
| 2021-12-31 | 9,056 | |
| 2022-12-31 | 10,753 | |
| 2023-12-31 | 11,609 | |
| 2024-12-31 | 14,306 | |
| 2025-12-31 | 17,159 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents10,566 mld. USDLong-term debt19 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,055 | 0,022 | |
| 2010-12-31 | 3,067 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 3,734 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 2,052 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 3,599 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | 5,137 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 5,747 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 6,721 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 5,933 | 5,424 | |
| 2018-12-31 | 6,682 | 6,334 | |
| 2019-12-31 | 6,988 | 8,527 | |
| 2020-12-31 | 10,113 | 12,672 | |
| 2021-12-31 | 7,421 | 13,901 | |
| 2022-12-31 | 7,008 | 14,023 | |
| 2023-12-31 | 8,588 | 15,681 | |
| 2024-12-31 | 8,442 | 18,226 | |
| 2025-12-31 | 10,566 | 19 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets54,157 mld. USDTotal liabilities46,411 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 7,47 | 3,958 | |
| 2010-12-31 | 8,837 | 3,621 | |
| 2011-12-31 | 10,693 | 4,816 | |
| 2012-12-31 | 12,462 | 5,533 | |
| 2013-12-31 | 14,242 | 6,747 | |
| 2014-12-31 | 15,329 | 8,505 | |
| 2015-12-31 | 16,25 | 10,188 | |
| 2016-12-31 | 18,675 | 12,991 | |
| 2017-12-31 | 21,329 | 15,761 | |
| 2018-12-31 | 24,86 | 19,371 | |
| 2019-12-31 | 29,236 | 23,245 | |
| 2020-12-31 | 33,584 | 27,067 | |
| 2021-12-31 | 37,669 | 30,257 | |
| 2022-12-31 | 38,724 | 32,347 | |
| 2023-12-31 | 42,448 | 35,451 | |
| 2024-12-31 | 48,081 | 41,566 | |
| 2025-12-31 | 54,157 | 46,411 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth16,42 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 8,63 | |
| 2011-12-31 | 21,21 | |
| 2012-12-31 | 10,08 | |
| 2013-12-31 | 12,46 | |
| 2014-12-31 | 13,58 | |
| 2015-12-31 | 2,39 | |
| 2016-12-31 | 11,47 | |
| 2017-12-31 | 15,97 | |
| 2018-12-31 | 74,69 | |
| 2019-12-31 | 14,42 | |
| 2020-12-31 | -38,75 | |
| 2021-12-31 | 23,42 | |
| 2022-12-31 | 17,76 | |
| 2023-12-31 | 12,87 | |
| 2024-12-31 | 12,23 | |
| 2025-12-31 | 16,42 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravieNedostupné
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 5,1 mld. USD | 5,54 mld. USD | 6,71 mld. USD | 7,39 mld. USD | 8,31 mld. USD | 9,44 mld. USD | 9,67 mld. USD | 10,78 mld. USD | 12,5 mld. USD | 21,83 mld. USD | 24,98 mld. USD | 15,3 mld. USD | 18,88 mld. USD | 22,24 mld. USD | 25,1 mld. USD | 28,17 mld. USD | 32,79 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 1,46 mld. USD | 1,85 mld. USD | 1,91 mld. USD | 2,76 mld. USD | 3,12 mld. USD | 3,64 mld. USD * | 3,81 mld. USD * | 4,05 mld. USD * | 3,92 mld. USD * | 5,85 mld. USD * | 8,12 mld. USD * | 6,48 mld. USD * | 8,68 mld. USD * | 9,92 mld. USD * | 11,18 mld. USD * | 12,86 mld. USD * | 14,95 mld. USD * |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 2,26 mld. USD | 2,75 mld. USD | 2,71 mld. USD | 3,94 mld. USD | 4,5 mld. USD | 5,11 mld. USD | 5,08 mld. USD | 5,76 mld. USD | 6,62 mld. USD | 7,28 mld. USD | 9,66 mld. USD | 8,08 mld. USD | 10,08 mld. USD | 12,26 mld. USD | 14,01 mld. USD | 15,58 mld. USD | 18,9 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 11,16 USD | 14,05 USD | 1,48 USD | 2,19 USD | 2,56 USD | 3,10 USD | 3,35 USD | 3,69 USD | 3,65 USD | 5,60 USD | 7,94 USD | 6,37 USD | 8,76 USD | 10,22 USD | 11,83 USD | 13,89 USD | 16,52 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 1,38 mld. USD | 1,7 mld. USD | 2,68 mld. USD | 2,95 mld. USD | 4,14 mld. USD | 3,41 mld. USD | 4,1 mld. USD | 4,64 mld. USD | 5,66 mld. USD | 6,22 mld. USD | 8,18 mld. USD | 7,22 mld. USD | 9,46 mld. USD | 11,2 mld. USD | 11,98 mld. USD | 14,78 mld. USD | 17,65 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,06 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,08 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,22 mld. USD | 0,3 mld. USD | 0,33 mld. USD | 0,42 mld. USD | 0,34 mld. USD | 0,41 mld. USD | 0,44 mld. USD | 0,37 mld. USD | 0,47 mld. USD | 0,49 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 2,06 mld. USD | 3,07 mld. USD | 3,73 mld. USD | 2,05 mld. USD | 3,6 mld. USD | 5,14 mld. USD | 5,75 mld. USD | 6,72 mld. USD | 5,93 mld. USD | 6,68 mld. USD | 6,99 mld. USD | 10,11 mld. USD | 7,42 mld. USD | 7,01 mld. USD | 8,59 mld. USD | 8,44 mld. USD | 10,57 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 7,47 mld. USD | 8,84 mld. USD | 10,69 mld. USD | 12,46 mld. USD | 14,24 mld. USD | 15,33 mld. USD | 16,25 mld. USD | 18,68 mld. USD | 21,33 mld. USD | 24,86 mld. USD | 29,24 mld. USD | 33,58 mld. USD | 37,67 mld. USD | 38,72 mld. USD | 42,45 mld. USD | 48,08 mld. USD | 54,16 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 5 mld. USD | 6,45 mld. USD | 7,74 mld. USD | 9,36 mld. USD | 10,95 mld. USD | 11 mld. USD | 10,98 mld. USD | 13,23 mld. USD | 13,8 mld. USD | 16,17 mld. USD | 16,9 mld. USD | 19,11 mld. USD | 16,95 mld. USD | 16,61 mld. USD | 18,96 mld. USD | 19,72 mld. USD | 23,56 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 3,17 mld. USD | 3,14 mld. USD | 4,22 mld. USD | 4,91 mld. USD | 6,03 mld. USD | 6,22 mld. USD | 6,27 mld. USD | 7,21 mld. USD | 8,79 mld. USD | 11,59 mld. USD | 11,9 mld. USD | 11,85 mld. USD | 13,16 mld. USD | 14,17 mld. USD | 16,26 mld. USD | 19,22 mld. USD | 22,76 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 3,96 mld. USD | 3,62 mld. USD | 4,82 mld. USD | 5,53 mld. USD | 6,75 mld. USD | 8,51 mld. USD | 10,19 mld. USD | 12,99 mld. USD | 15,76 mld. USD | 19,37 mld. USD | 23,25 mld. USD | 27,07 mld. USD | 30,26 mld. USD | 32,35 mld. USD | 35,45 mld. USD | 41,57 mld. USD | 46,41 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0 mld. USD | 0,65 mld. USD | 0,79 mld. USD | 0,27 mld. USD | 1,34 mld. USD | 0,75 mld. USD | 0,75 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 0,02 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0 mld. USD | 1,49 mld. USD | 3,27 mld. USD | 5,18 mld. USD | 5,42 mld. USD | 5,83 mld. USD | 8,53 mld. USD | 12,02 mld. USD | 13,11 mld. USD | 13,75 mld. USD | 14,34 mld. USD | 17,48 mld. USD | 18,25 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,12 mld. USD | 0,05 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,05 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,15 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,22 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,43 mld. USD | 0,47 mld. USD | 0,58 mld. USD | 0,65 mld. USD | 0,72 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 1,32 mld. USD | 1,64 mld. USD | 2,61 mld. USD | 2,85 mld. USD | 3,98 mld. USD | 3,23 mld. USD | 3,92 mld. USD | 4,42 mld. USD | 5,36 mld. USD | 5,89 mld. USD | 7,76 mld. USD | 6,89 mld. USD | 9,06 mld. USD | 10,75 mld. USD | 11,61 mld. USD | 14,31 mld. USD | 17,16 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 28,7 % | 33,3 % | 28,4 % | 37,3 % | 37,5 % | 38,6 % | 39,4 % | 37,6 % | 31,3 % | 26,8 % | 32,5 % | 42,4 % | 46 % | 44,6 % | 44,6 % | 45,6 % | 45,6 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Čistý zisk materskej spoločnosti je vypočítaný ako konsolidovaný zisk mínus vykázaný výsledok nekontrolných podielov z rovnakého podania SEC. Zisk dostupný bežným akcionárom sa zaň automaticky nezamieňa.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 57,6 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 52,3 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 16,4 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Dáta umožňujú čítať výsledky, ale nestačia na celkové hodnotenie finančného zdravia.
Medziročný rast tržieb 16,4 %, čistá marža 45,6 % a FCF marža 52,3 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -0,1 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗