LRCX · NASDAQ
LAM RESEARCH CORP
Semiconductors · Special Industry Machinery, NEC
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 23,23 mld. USDTržby · rast YoY 26 %
- Net income
- 7,27 mld. USDČistý zisk · čistá marža 31,3 %
- Free cash flow
- NedostupnéVoľný peňažný tok · FCF marža Nedostupné
- Diluted EPS
- 5,76 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 35,3 %Prevádzková marža · hrubá marža 50,5 %
- Return on assets (ROA)
- 32,4 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 5,58 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 3,72 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q1 FY 2027 · USDObdobie: 29. 6. 2026 – 27. 9. 2026.
- Tržby
- 8,22 mld. USDMedziročne 54,4 % · Q1 FY 2026
- Prevádzkový zisk
- 3,28 mld. USDPrevádzková marža 40 %
- Čistý zisk
- 2,75 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 2,19 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 22. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 8219418000.0000000000 USD · reported-v1. 0000707549-26-000054 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-06-29 – 2026-09-27 · podané 22. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 3283727000.0000000000 USD · reported-v1. 0000707549-26-000054 · OperatingIncomeLoss · 2026-06-29 – 2026-09-27 · podané 22. 10. 2026.
- Čistý zisk: 2753138000.0000000000 USD · reported-v1. 0000707549-26-000054 · NetIncomeLoss · 2026-06-29 – 2026-09-27 · podané 22. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 2.1900000000 USD/shares · reported-v1. 0000707549-26-000054 · EarningsPerShareDiluted · 2026-06-29 – 2026-09-27 · podané 22. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 22. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 28. 6. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
23,23269 mld. USD
Obdobie do 2026-06-28
28. 6. 2026Revenue23,23269 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-06-26 | 3,237693 | |
| 2012-06-24 | 2,665192 | |
| 2013-06-30 | 3,598916 | |
| 2014-06-29 | 4,607309 | |
| 2015-06-28 | 5,259312 | |
| 2016-06-26 | 5,885893 | |
| 2017-06-25 | 8,01362 | |
| 2018-06-24 | 11,076998 | |
| 2019-06-30 | 9,653559 | |
| 2020-06-28 | 10,044736 | |
| 2021-06-27 | 14,62615 | |
| 2022-06-26 | 17,227039 | |
| 2023-06-25 | 17,428516 | |
| 2024-06-30 | 14,905386 | |
| 2025-06-29 | 18,435591 | |
| 2026-06-28 | 23,23269 |
Net income
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
7,265396 mld. USD
Obdobie do 2026-06-28
28. 6. 2026Net income7,265396 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-06-26 | 0,723748 | |
| 2012-06-24 | 0,168723 | |
| 2013-06-30 | 0,113879 | |
| 2014-06-29 | 0,632289 | |
| 2015-06-28 | 0,655577 | |
| 2016-06-26 | 0,914049 | |
| 2017-06-25 | 1,697763 | |
| 2018-06-24 | 2,380681 | |
| 2019-06-30 | 2,19143 | |
| 2020-06-28 | 2,251753 | |
| 2021-06-27 | 3,908458 | |
| 2022-06-26 | 4,605286 | |
| 2023-06-25 | 4,510931 | |
| 2024-06-30 | 3,827772 | |
| 2025-06-29 | 5,358217 | |
| 2026-06-28 | 7,265396 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
Nedostupné
Obdobie do 2026-06-28
28. 6. 2026Free cash flowNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-06-26 | Nedostupné | |
| 2012-06-24 | Nedostupné | |
| 2013-06-30 | Nedostupné | |
| 2014-06-29 | Nedostupné | |
| 2015-06-28 | Nedostupné | |
| 2016-06-26 | Nedostupné | |
| 2017-06-25 | Nedostupné | |
| 2018-06-24 | Nedostupné | |
| 2019-06-30 | Nedostupné | |
| 2020-06-28 | Nedostupné | |
| 2021-06-27 | Nedostupné | |
| 2022-06-26 | Nedostupné | |
| 2023-06-25 | Nedostupné | |
| 2024-06-30 | Nedostupné | |
| 2025-06-29 | Nedostupné | |
| 2026-06-28 | Nedostupné |
Net margin
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31,27 %
Obdobie do 2026-06-28
28. 6. 2026Net margin31,27 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-06-26 | 22,35 | |
| 2012-06-24 | 6,33 | |
| 2013-06-30 | 3,16 | |
| 2014-06-29 | 13,72 | |
| 2015-06-28 | 12,47 | |
| 2016-06-26 | 15,53 | |
| 2017-06-25 | 21,19 | |
| 2018-06-24 | 21,49 | |
| 2019-06-30 | 22,7 | |
| 2020-06-28 | 22,42 | |
| 2021-06-27 | 26,72 | |
| 2022-06-26 | 26,73 | |
| 2023-06-25 | 25,88 | |
| 2024-06-30 | 25,68 | |
| 2025-06-29 | 29,06 | |
| 2026-06-28 | 31,27 |
Total assets
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
23,529743 mld. USD
Obdobie do 2026-06-28
28. 6. 2026Total assets23,529743 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-06-26 | 4,053867 | |
| 2012-06-24 | 8,004652 | |
| 2013-06-30 | 7,250315 | |
| 2014-06-29 | 7,993306 | |
| 2015-06-28 | 9,364648 | |
| 2016-06-26 | 12,264315 | |
| 2017-06-25 | 12,122765 | |
| 2018-06-24 | 12,479478 | |
| 2019-06-30 | 12,001333 | |
| 2020-06-28 | 14,559047 | |
| 2021-06-27 | 15,892152 | |
| 2022-06-26 | 17,195632 | |
| 2023-06-25 | 18,781643 | |
| 2024-06-30 | 18,744728 | |
| 2025-06-29 | 21,34526 | |
| 2026-06-28 | 23,529743 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
A · Silné
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: FCF margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula. Zobrazené skóre používa čiastočné vstupy.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
81/100Peňažné toky
61/100Rast a konzistentnosť
100/100Efektívnosť kapitálu
100/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 35,3 % | 92,2 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 31,3 % | 100 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 2,6 × | 100 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 47 % | 62,4 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 0,8 × | 60,6 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 24,9 % | 100 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 32,4 % | 100 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 6. 2026Revenue23,23269 mld. USDNet income7,265396 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-06-26 | 3,237693 | 0,723748 | |
| 2012-06-24 | 2,665192 | 0,168723 | |
| 2013-06-30 | 3,598916 | 0,113879 | |
| 2014-06-29 | 4,607309 | 0,632289 | |
| 2015-06-28 | 5,259312 | 0,655577 | |
| 2016-06-26 | 5,885893 | 0,914049 | |
| 2017-06-25 | 8,01362 | 1,697763 | |
| 2018-06-24 | 11,076998 | 2,380681 | |
| 2019-06-30 | 9,653559 | 2,19143 | |
| 2020-06-28 | 10,044736 | 2,251753 | |
| 2021-06-27 | 14,62615 | 3,908458 | |
| 2022-06-26 | 17,227039 | 4,605286 | |
| 2023-06-25 | 17,428516 | 4,510931 | |
| 2024-06-30 | 14,905386 | 3,827772 | |
| 2025-06-29 | 18,435591 | 5,358217 | |
| 2026-06-28 | 23,23269 | 7,265396 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 6. 2026Operating margin35,29 %Net margin31,27 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-06-26 | 24,84 | 22,35 | |
| 2012-06-24 | 8,92 | 6,33 | |
| 2013-06-30 | 3,28 | 3,16 | |
| 2014-06-29 | 14,71 | 13,72 | |
| 2015-06-28 | 14,98 | 12,47 | |
| 2016-06-26 | 18,25 | 15,53 | |
| 2017-06-25 | 23,74 | 21,19 | |
| 2018-06-24 | 29,01 | 21,49 | |
| 2019-06-30 | 25,53 | 22,7 | |
| 2020-06-28 | 26,62 | 22,42 | |
| 2021-06-27 | 30,64 | 26,72 | |
| 2022-06-26 | 31,24 | 26,73 | |
| 2023-06-25 | 29,69 | 25,88 | |
| 2024-06-30 | 28,61 | 25,68 | |
| 2025-06-29 | 32,01 | 29,06 | |
| 2026-06-28 | 35,29 | 31,27 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 6. 2026Free cash flowNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-06-26 | Nedostupné | |
| 2012-06-24 | Nedostupné | |
| 2013-06-30 | Nedostupné | |
| 2014-06-29 | Nedostupné | |
| 2015-06-28 | Nedostupné | |
| 2016-06-26 | Nedostupné | |
| 2017-06-25 | Nedostupné | |
| 2018-06-24 | Nedostupné | |
| 2019-06-30 | Nedostupné | |
| 2020-06-28 | Nedostupné | |
| 2021-06-27 | Nedostupné | |
| 2022-06-26 | Nedostupné | |
| 2023-06-25 | Nedostupné | |
| 2024-06-30 | Nedostupné | |
| 2025-06-29 | Nedostupné | |
| 2026-06-28 | Nedostupné |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 6. 2026Cash & equivalents5,579171 mld. USDLong-term debt3,722061 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-06-26 | 1,492132 | 0,903875 | |
| 2012-06-24 | 1,564752 | 1,2589 | |
| 2013-06-30 | 1,162473 | 1,2904 | |
| 2014-06-29 | 1,452677 | 1,3235 | |
| 2015-06-28 | 1,501539 | 2,352086 | |
| 2016-06-26 | 5,039322 | 4,318461 | |
| 2017-06-25 | 2,377534 | 2,686658 | |
| 2018-06-24 | 4,512257 | 2,368748 | |
| 2019-06-30 | 3,658219 | 4,430011 | |
| 2020-06-28 | 4,915172 | 5,795478 | |
| 2021-06-27 | 4,418263 | 4,960935 | |
| 2022-06-26 | 3,522001 | 4,962459 | |
| 2023-06-25 | 5,337056 | 4,965365 | |
| 2024-06-30 | 5,847856 | 4,967361 | |
| 2025-06-29 | 6,390659 | 4,469364 | |
| 2026-06-28 | 5,579171 | 3,722061 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 6. 2026Total assets23,529743 mld. USDTotal liabilities11,058822 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2011-06-26 | 4,053867 | 1,584022 | |
| 2012-06-24 | 8,004652 | 2,682528 | |
| 2013-06-30 | 7,250315 | 2,574523 | |
| 2014-06-29 | 7,993306 | 2,780222 | |
| 2015-06-28 | 9,364648 | 4,019696 | |
| 2016-06-26 | 12,264315 | 6,162246 | |
| 2017-06-25 | 12,122765 | 5,135453 | |
| 2018-06-24 | 12,479478 | 5,899435 | |
| 2019-06-30 | 12,001333 | 7,278029 | |
| 2020-06-28 | 14,559047 | 9,375558 | |
| 2021-06-27 | 15,892152 | 9,864964 | |
| 2022-06-26 | 17,195632 | 10,917266 | |
| 2023-06-25 | 18,781643 | 10,571471 | |
| 2024-06-30 | 18,744728 | 10,205274 | |
| 2025-06-29 | 21,34526 | 11,483641 | |
| 2026-06-28 | 23,529743 | 11,058822 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 6. 2026Revenue growth26,02 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-06-26 | Nedostupné | |
| 2012-06-24 | -17,68 | |
| 2013-06-30 | 35,03 | |
| 2014-06-29 | 28,02 | |
| 2015-06-28 | 14,15 | |
| 2016-06-26 | 11,91 | |
| 2017-06-25 | 36,15 | |
| 2018-06-24 | 38,23 | |
| 2019-06-30 | -12,85 | |
| 2020-06-28 | 4,05 | |
| 2021-06-27 | 45,61 | |
| 2022-06-26 | 17,78 | |
| 2023-06-25 | 1,17 | |
| 2024-06-30 | -14,48 | |
| 2025-06-29 | 23,68 | |
| 2026-06-28 | 26,02 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 6. 2026Finančné zdravie84 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2011-06-26 | Nedostupné | |
| 2012-06-24 | Nedostupné | |
| 2013-06-30 | 66 | |
| 2014-06-29 | Nedostupné | |
| 2015-06-28 | Nedostupné | |
| 2016-06-26 | Nedostupné | |
| 2017-06-25 | 85 | |
| 2018-06-24 | 86 | |
| 2019-06-30 | 86 | |
| 2020-06-28 | 75 | |
| 2021-06-27 | 83 | |
| 2022-06-26 | 77 | |
| 2023-06-25 | 85 | |
| 2024-06-30 | 82 | |
| 2025-06-29 | 85 | |
| 2026-06-28 | 84 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2011-06-26 | 2012-06-24 | 2013-06-30 | 2014-06-29 | 2015-06-28 | 2016-06-26 | 2017-06-25 | 2018-06-24 | 2019-06-30 | 2020-06-28 | 2021-06-27 | 2022-06-26 | 2023-06-25 | 2024-06-30 | 2025-06-29 | 2026-06-28 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 3,24 mld. USD | 2,67 mld. USD | 3,6 mld. USD | 4,61 mld. USD | 5,26 mld. USD | 5,89 mld. USD | 8,01 mld. USD | 11,08 mld. USD | 9,65 mld. USD | 10,04 mld. USD | 14,63 mld. USD | 17,23 mld. USD | 17,43 mld. USD | 14,91 mld. USD | 18,44 mld. USD | 23,23 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 0,72 mld. USD | 0,17 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,63 mld. USD | 0,66 mld. USD | 0,91 mld. USD | 1,7 mld. USD | 2,38 mld. USD | 2,19 mld. USD | 2,25 mld. USD | 3,91 mld. USD | 4,61 mld. USD | 4,51 mld. USD | 3,83 mld. USD | 5,36 mld. USD | 7,27 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 0,8 mld. USD | 0,24 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,68 mld. USD | 0,79 mld. USD | 1,07 mld. USD | 1,9 mld. USD | 3,21 mld. USD | 2,46 mld. USD | 2,67 mld. USD | 4,48 mld. USD | 5,38 mld. USD | 5,17 mld. USD | 4,26 mld. USD | 5,9 mld. USD | 8,2 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 5,79 USD | 1,35 USD | 0,66 USD | 3,62 USD | 3,70 USD | 5,22 USD | 9,24 USD | 13,17 USD | 13,70 USD | 15,10 USD | 26,90 USD | 32,75 USD | 3,32 USD | 2,90 USD | 4,15 USD | 5,76 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 0,88 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,72 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 2,03 mld. USD | 2,66 mld. USD | 3,18 mld. USD | 2,13 mld. USD | 3,59 mld. USD | 3,1 mld. USD | 5,18 mld. USD | 4,65 mld. USD | 6,17 mld. USD | 5,86 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1,49 mld. USD | 1,56 mld. USD | 1,16 mld. USD | 1,45 mld. USD | 1,5 mld. USD | 5,04 mld. USD | 2,38 mld. USD | 4,51 mld. USD | 3,66 mld. USD | 4,92 mld. USD | 4,42 mld. USD | 3,52 mld. USD | 5,34 mld. USD | 5,85 mld. USD | 6,39 mld. USD | 5,58 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 4,05 mld. USD | 8 mld. USD | 7,25 mld. USD | 7,99 mld. USD | 9,36 mld. USD | 12,26 mld. USD | 12,12 mld. USD | 12,48 mld. USD | 12 mld. USD | 14,56 mld. USD | 15,89 mld. USD | 17,2 mld. USD | 18,78 mld. USD | 18,74 mld. USD | 21,35 mld. USD | 23,53 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 3,27 mld. USD | 4,42 mld. USD | 3,79 mld. USD | 4,78 mld. USD | 6,27 mld. USD | 9,21 mld. USD | 9,14 mld. USD | 9,15 mld. USD | 8,56 mld. USD | 10,85 mld. USD | 11,65 mld. USD | 12,29 mld. USD | 13,23 mld. USD | 12,88 mld. USD | 14,52 mld. USD | 15,61 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 0,68 mld. USD | 1,43 mld. USD | 1,4 mld. USD | 1,58 mld. USD | 2,63 mld. USD | 2,42 mld. USD | 2,95 mld. USD | 3,15 mld. USD | 2,37 mld. USD | 3,16 mld. USD | 3,53 mld. USD | 4,56 mld. USD | 4,18 mld. USD | 4,34 mld. USD | 6,57 mld. USD | 5,94 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 1,58 mld. USD | 2,68 mld. USD | 2,57 mld. USD | 2,78 mld. USD | 4,02 mld. USD | 6,16 mld. USD | 5,14 mld. USD | 5,9 mld. USD | 7,28 mld. USD | 9,38 mld. USD | 9,86 mld. USD | 10,92 mld. USD | 10,57 mld. USD | 10,21 mld. USD | 11,48 mld. USD | 11,06 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0 mld. USD | 0,51 mld. USD | 0,51 mld. USD | 0,52 mld. USD | 1,36 mld. USD | 0,94 mld. USD | 0,91 mld. USD | 0,61 mld. USD | 0,66 mld. USD | 0,84 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,75 mld. USD | 0 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 0,9 mld. USD | 0,75 mld. USD | 0,78 mld. USD | 0,81 mld. USD | 0,99 mld. USD | 3,38 mld. USD | 1,78 mld. USD | 1,76 mld. USD | 3,77 mld. USD | 4,96 mld. USD | 4,96 mld. USD | 4,96 mld. USD | 4,96 mld. USD | 4,47 mld. USD | 3,72 mld. USD | 3,72 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,01 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,13 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,21 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,16 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 1,74 mld. USD | 1,58 mld. USD | 2,2 mld. USD | 2,6 mld. USD | 2,97 mld. USD | 3,27 mld. USD | 4,41 mld. USD | 5,91 mld. USD | 5,3 mld. USD | 5,44 mld. USD | 7,82 mld. USD | 9,36 mld. USD | 9,65 mld. USD | 7,85 mld. USD | 9,46 mld. USD | 11,51 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Net margin Čistá marža | 22,4 % | 6,3 % | 3,2 % | 13,7 % | 12,5 % | 15,5 % | 21,2 % | 21,5 % | 22,7 % | 22,4 % | 26,7 % | 26,7 % | 25,9 % | 25,7 % | 29,1 % | 31,3 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 35,3 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 26 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 26 %, čistá marža 31,3 % a FCF marža Nedostupné. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +2,2 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku. Treba čítať pracovný kapitál a jednorazové platby.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti LAM RESEARCH CORP
LAM RESEARCH CORP · Special Industry Machinery, NEC.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗