Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

LOW · NYSE

LOWES COMPANIES INC

Consumer products and retail · Retail-Lumber & Other Building Materials Dealers

76/100Finančné zdravieB · Dobré100 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
86,29 mld. USDTržby · rast YoY 3,1 %
Net income
6,65 mld. USDČistý zisk · čistá marža 7,7 %
Free cash flow
7,65 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 8,9 %
Diluted EPS
11,85 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
11,8 %Prevádzková marža · hrubá marža 33,5 %
Return on assets (ROA)
13,7 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
0,98 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 7,7 mld. USD na 7,65 mld. USD.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q2 FY 2026 · USD

Obdobie: 2. 5. 2026 – 31. 7. 2026.

Tržby
25,96 mld. USDMedziročne 8,3 % · Q2 FY 2025
Prevádzkový zisk
3,55 mld. USDPrevádzková marža 13,7 %
Čistý zisk
2,4 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
4,27 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 27. 8. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 25956000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000060667-26-000117 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-05-02 – 2026-07-31 · podané 27. 8. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 3549000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000060667-26-000117 · OperatingIncomeLoss · 2026-05-02 – 2026-07-31 · podané 27. 8. 2026.
  • Čistý zisk: 2399000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000060667-26-000117 · NetIncomeLoss · 2026-05-02 – 2026-07-31 · podané 27. 8. 2026.
  • Zriedený EPS: 4.2700000000 USD/shares · reported-v1. 0000060667-26-000117 · EarningsPerShareDiluted · 2026-05-02 – 2026-07-31 · podané 27. 8. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 27. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 30. 1. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 16 dostupných období

86,286 mld. USD

Obdobie do 2026-01-30

30. 1. 2026Revenue86,286 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.42,0608462,64494783,229053103,813162011-01-28: 48,815 mld. USD2012-02-03: 50,208 mld. USD2013-02-01: 50,521 mld. USD2014-01-31: 53,417 mld. USD2015-01-30: 56,223 mld. USD2016-01-29: 59,074 mld. USD2017-02-03: 65,017 mld. USD2018-02-02: 68,619 mld. USD2019-02-01: 71,309 mld. USD2020-01-31: 72,148 mld. USD2021-01-29: 89,597 mld. USD2022-01-28: 96,25 mld. USD2023-02-03: 97,059 mld. USD2024-02-02: 86,377 mld. USD2025-01-31: 83,674 mld. USD2026-01-30: 86,286 mld. USD2011201220132014201520162017201820192020202120222023202420252026
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2011-01-2848,815
2012-02-0350,208
2013-02-0150,521
2014-01-3153,417
2015-01-3056,223
2016-01-2959,074
2017-02-0365,017
2018-02-0268,619
2019-02-0171,309
2020-01-3172,148
2021-01-2989,597
2022-01-2896,25
2023-02-0397,059
2024-02-0286,377
2025-01-3183,674
2026-01-3086,286

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

B · Dobré

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

100 % pokrytie vstupov · obdobie do

100 %Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

98/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

27/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

100/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

75/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

84/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Peňažné toky · 100Najslabšia oblasť Finančná stabilita · 27
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: maloobchodný. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu11,8 %98,5Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 8 % → 75 · 12 % → 100
Net margin12.5 % modelu7,7 %97,6Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 1 % → 25 · 3 % → 50 · 5 % → 75 · 8 % → 100
Current ratio12.5 % modelu1,1 ×54,6Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu118,3 %0Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu8,9 %100(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 1 % → 25 · 3 % → 50 · 5 % → 75 · 8 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu1,5 ×99,3Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu-0,1 %49,7CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu13,7 %84,2Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

16 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 16 dostupných období

30. 1. 2026Revenue86,286 mld. USDNet income6,654 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.027,66181555,3236382,985445110,647262011-01-28: 48,815 mld. USD2012-02-03: 50,208 mld. USD2013-02-01: 50,521 mld. USD2014-01-31: 53,417 mld. USD2015-01-30: 56,223 mld. USD2016-01-29: 59,074 mld. USD2017-02-03: 65,017 mld. USD2018-02-02: 68,619 mld. USD2019-02-01: 71,309 mld. USD2020-01-31: 72,148 mld. USD2021-01-29: 89,597 mld. USD2022-01-28: 96,25 mld. USD2023-02-03: 97,059 mld. USD2024-02-02: 86,377 mld. USD2025-01-31: 83,674 mld. USD2026-01-30: 86,286 mld. USD2013-02-01: 1,959 mld. USD2014-01-31: 2,286 mld. USD2015-01-30: 2,698 mld. USD2016-01-29: 2,546 mld. USD2017-02-03: 3,091 mld. USD2018-02-02: 3,447 mld. USD2019-02-01: 2,314 mld. USD2020-01-31: 4,281 mld. USD2021-01-29: 5,835 mld. USD2022-01-28: 8,442 mld. USD2023-02-03: 6,437 mld. USD2024-02-02: 7,726 mld. USD2025-01-31: 6,957 mld. USD2026-01-30: 6,654 mld. USD2011201220132014201520162017201820192020202120222023202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2011-01-2848,815Nedostupné
2012-02-0350,208Nedostupné
2013-02-0150,5211,959
2014-01-3153,4172,286
2015-01-3056,2232,698
2016-01-2959,0742,546
2017-02-0365,0173,091
2018-02-0268,6193,447
2019-02-0171,3092,314
2020-01-3172,1484,281
2021-01-2989,5975,835
2022-01-2896,258,442
2023-02-0397,0596,437
2024-02-0286,3777,726
2025-01-3183,6746,957
2026-01-3086,2866,654

Operating & net margin

Ročné výsledky · 16 dostupných období

30. 1. 2026Operating margin11,77 %Net margin7,71 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.1,836,1510,4714,82015-01-30: 8,52 %2016-01-29: 8,41 %2017-02-03: 8,99 %2018-02-02: 9,6 %2019-02-01: 5,63 %2020-01-31: 8,75 %2021-01-29: 10,77 %2022-01-28: 12,56 %2023-02-03: 10,47 %2024-02-02: 13,38 %2025-01-31: 12,51 %2026-01-30: 11,77 %2013-02-01: 3,88 %2014-01-31: 4,28 %2015-01-30: 4,8 %2016-01-29: 4,31 %2017-02-03: 4,75 %2018-02-02: 5,02 %2019-02-01: 3,25 %2020-01-31: 5,93 %2021-01-29: 6,51 %2022-01-28: 8,77 %2023-02-03: 6,63 %2024-02-02: 8,94 %2025-01-31: 8,31 %2026-01-30: 7,71 %2011201220132014201520162017201820192020202120222023202420252026
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2011-01-28NedostupnéNedostupné
2012-02-03NedostupnéNedostupné
2013-02-01Nedostupné3,88
2014-01-31Nedostupné4,28
2015-01-308,524,8
2016-01-298,414,31
2017-02-038,994,75
2018-02-029,65,02
2019-02-015,633,25
2020-01-318,755,93
2021-01-2910,776,51
2022-01-2812,568,77
2023-02-0310,476,63
2024-02-0213,388,94
2025-01-3112,518,31
2026-01-3011,777,71

Free cash flow

Ročné výsledky · 16 dostupných období

30. 1. 2026Free cash flow7,651 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02,638535,277067,9155910,554122011-01-28: 2,523 mld. USD2012-02-03: 2,52 mld. USD2013-02-01: 2,551 mld. USD2016-01-29: 3,587 mld. USD2017-02-03: 4,45 mld. USD2018-02-02: 3,942 mld. USD2019-02-01: 5,019 mld. USD2020-01-31: 2,812 mld. USD2021-01-29: 9,258 mld. USD2022-01-28: 8,26 mld. USD2023-02-03: 6,76 mld. USD2024-02-02: 6,176 mld. USD2025-01-31: 7,698 mld. USD2026-01-30: 7,651 mld. USD2011201220132014201520162017201820192020202120222023202420252026
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2011-01-282,523
2012-02-032,52
2013-02-012,551
2014-01-31Nedostupné
2015-01-30Nedostupné
2016-01-293,587
2017-02-034,45
2018-02-023,942
2019-02-015,019
2020-01-312,812
2021-01-299,258
2022-01-288,26
2023-02-036,76
2024-02-026,176
2025-01-317,698
2026-01-307,651

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 16 dostupných období

30. 1. 2026Cash & equivalents0,982 mld. USDLong-term debtNedostupné

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.01,336652,67334,009955,34662011-01-28: 0,652 mld. USD2012-02-03: 1,014 mld. USD2013-02-01: 0,541 mld. USD2014-01-31: 0,391 mld. USD2015-01-30: 0,466 mld. USD2016-01-29: 0,405 mld. USD2017-02-03: 0,558 mld. USD2018-02-02: 0,588 mld. USD2019-02-01: 0,511 mld. USD2020-01-31: 0,716 mld. USD2021-01-29: 4,69 mld. USD2022-01-28: 1,133 mld. USD2023-02-03: 1,348 mld. USD2024-02-02: 0,921 mld. USD2025-01-31: 1,761 mld. USD2026-01-30: 0,982 mld. USD2011201220132014201520162017201820192020202120222023202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2011-01-280,652Nedostupné
2012-02-031,014Nedostupné
2013-02-010,541Nedostupné
2014-01-310,391Nedostupné
2015-01-300,466Nedostupné
2016-01-290,405Nedostupné
2017-02-030,558Nedostupné
2018-02-020,588Nedostupné
2019-02-010,511Nedostupné
2020-01-310,716Nedostupné
2021-01-294,69Nedostupné
2022-01-281,133Nedostupné
2023-02-031,348Nedostupné
2024-02-020,921Nedostupné
2025-01-311,761Nedostupné
2026-01-300,982Nedostupné

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 16 dostupných období

30. 1. 2026Total assets54,144 mld. USDTotal liabilities64,061 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.018,25738536,5147754,77215573,029542011-01-28: 33,699 mld. USD2012-02-03: 33,559 mld. USD2013-02-01: 32,666 mld. USD2014-01-31: 32,732 mld. USD2015-01-30: 31,721 mld. USD2016-01-29: 31,266 mld. USD2017-02-03: 34,408 mld. USD2018-02-02: 35,291 mld. USD2019-02-01: 34,508 mld. USD2020-01-31: 39,471 mld. USD2021-01-29: 46,735 mld. USD2022-01-28: 44,64 mld. USD2023-02-03: 43,708 mld. USD2024-02-02: 41,795 mld. USD2025-01-31: 43,102 mld. USD2026-01-30: 54,144 mld. USD2011-01-28: 15,587 mld. USD2012-02-03: 17,026 mld. USD2013-02-01: 18,809 mld. USD2014-01-31: 20,879 mld. USD2015-01-30: 21,753 mld. USD2016-01-29: 23,612 mld. USD2017-02-03: 27,974 mld. USD2018-02-02: 29,418 mld. USD2019-02-01: 30,864 mld. USD2020-01-31: 37,499 mld. USD2021-01-29: 45,298 mld. USD2022-01-28: 49,456 mld. USD2023-02-03: 57,962 mld. USD2024-02-02: 56,845 mld. USD2025-01-31: 57,333 mld. USD2026-01-30: 64,061 mld. USD2011201220132014201520162017201820192020202120222023202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2011-01-2833,69915,587
2012-02-0333,55917,026
2013-02-0132,66618,809
2014-01-3132,73220,879
2015-01-3031,72121,753
2016-01-2931,26623,612
2017-02-0334,40827,974
2018-02-0235,29129,418
2019-02-0134,50830,864
2020-01-3139,47137,499
2021-01-2946,73545,298
2022-01-2844,6449,456
2023-02-0343,70857,962
2024-02-0241,79556,845
2025-01-3143,10257,333
2026-01-3054,14464,061

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 16 dostupných období

30. 1. 2026Revenue growth3,12 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-15,93-4,676,5917,8529,112012-02-03: 2,85 %2013-02-01: 0,62 %2014-01-31: 5,73 %2015-01-30: 5,25 %2016-01-29: 5,07 %2017-02-03: 10,06 %2018-02-02: 5,54 %2019-02-01: 3,92 %2020-01-31: 1,18 %2021-01-29: 24,19 %2022-01-28: 7,43 %2023-02-03: 0,84 %2024-02-02: -11,01 %2025-01-31: -3,13 %2026-01-30: 3,12 %2011201220132014201520162017201820192020202120222023202420252026
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2011-01-28Nedostupné
2012-02-032,85
2013-02-010,62
2014-01-315,73
2015-01-305,25
2016-01-295,07
2017-02-0310,06
2018-02-025,54
2019-02-013,92
2020-01-311,18
2021-01-2924,19
2022-01-287,43
2023-02-030,84
2024-02-02-11,01
2025-01-31-3,13
2026-01-303,12

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 16 dostupných období

30. 1. 2026Finančné zdravie76 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002016-01-29: 70 bodov / 1002017-02-03: 72 bodov / 1002018-02-02: 72 bodov / 1002019-02-01: 63 bodov / 1002020-01-31: 65 bodov / 1002021-01-29: 78 bodov / 1002022-01-28: 79 bodov / 1002023-02-03: 73 bodov / 1002024-02-02: 74 bodov / 1002025-01-31: 75 bodov / 1002026-01-30: 76 bodov / 1002011201220132014201520162017201820192020202120222023202420252026
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2011-01-28Nedostupné
2012-02-03Nedostupné
2013-02-01Nedostupné
2014-01-31Nedostupné
2015-01-30Nedostupné
2016-01-2970
2017-02-0372
2018-02-0272
2019-02-0163
2020-01-3165
2021-01-2978
2022-01-2879
2023-02-0373
2024-02-0274
2025-01-3175
2026-01-3076
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2011-01-282012-02-032013-02-012014-01-312015-01-302016-01-292017-02-032018-02-022019-02-012020-01-312021-01-292022-01-282023-02-032024-02-022025-01-312026-01-30
RevenueTržby48,82 mld. USD50,21 mld. USD50,52 mld. USD53,42 mld. USD56,22 mld. USD59,07 mld. USD65,02 mld. USD68,62 mld. USD71,31 mld. USD72,15 mld. USD89,6 mld. USD96,25 mld. USD97,06 mld. USD86,38 mld. USD83,67 mld. USD86,29 mld. USD
Net incomeČistý ziskNedostupnéNedostupné1,96 mld. USD2,29 mld. USD2,7 mld. USD2,55 mld. USD3,09 mld. USD3,45 mld. USD2,31 mld. USD4,28 mld. USD5,84 mld. USD8,44 mld. USD6,44 mld. USD7,73 mld. USD6,96 mld. USD6,65 mld. USD
Operating incomePrevádzkový ziskNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné4,79 mld. USD4,97 mld. USD5,85 mld. USD6,59 mld. USD4,02 mld. USD6,31 mld. USD9,65 mld. USD12,09 mld. USD10,16 mld. USD11,56 mld. USD10,47 mld. USD10,15 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu1,42 USD1,43 USD1,69 USD2,14 USD2,71 USD2,73 USD3,47 USD4,09 USD2,84 USD5,49 USD7,75 USD12,04 USD10,17 USD13,20 USD12,23 USD11,85 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow3,85 mld. USD4,35 mld. USD3,76 mld. USDNedostupnéNedostupné4,78 mld. USD5,62 mld. USD5,07 mld. USD6,19 mld. USD4,3 mld. USD11,05 mld. USD10,11 mld. USD8,59 mld. USD8,14 mld. USD9,63 mld. USD9,86 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)1,33 mld. USD1,83 mld. USD1,21 mld. USD0,94 mld. USD0,88 mld. USD1,2 mld. USD1,17 mld. USD1,12 mld. USD1,17 mld. USD1,48 mld. USD1,79 mld. USD1,85 mld. USD1,83 mld. USD1,96 mld. USD1,93 mld. USD2,21 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty0,65 mld. USD1,01 mld. USD0,54 mld. USD0,39 mld. USD0,47 mld. USD0,41 mld. USD0,56 mld. USD0,59 mld. USD0,51 mld. USD0,72 mld. USD4,69 mld. USD1,13 mld. USD1,35 mld. USD0,92 mld. USD1,76 mld. USD0,98 mld. USD
Total assetsAktíva33,7 mld. USD33,56 mld. USD32,67 mld. USD32,73 mld. USD31,72 mld. USD31,27 mld. USD34,41 mld. USD35,29 mld. USD34,51 mld. USD39,47 mld. USD46,74 mld. USD44,64 mld. USD43,71 mld. USD41,8 mld. USD43,1 mld. USD54,14 mld. USD
Current assetsObežné aktíva9,97 mld. USD10,07 mld. USD9,78 mld. USD10,3 mld. USD9,85 mld. USD10,56 mld. USD12 mld. USD12,77 mld. USD14,23 mld. USD15,32 mld. USD22,33 mld. USD20,06 mld. USD21,44 mld. USD19,07 mld. USD20,36 mld. USD20,96 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky7,12 mld. USD7,89 mld. USD7,71 mld. USD8,88 mld. USD9,35 mld. USD10,49 mld. USD11,97 mld. USD12,1 mld. USD14,5 mld. USD15,18 mld. USD18,73 mld. USD19,67 mld. USD19,51 mld. USD15,57 mld. USD18,76 mld. USD19,46 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom15,59 mld. USD17,03 mld. USD18,81 mld. USD20,88 mld. USD21,75 mld. USD23,61 mld. USD27,97 mld. USD29,42 mld. USD30,86 mld. USD37,5 mld. USD45,3 mld. USD49,46 mld. USD57,96 mld. USD56,85 mld. USD57,33 mld. USD64,06 mld. USD
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhuNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej častiNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Interest expenseÚrokové náklady0,33 mld. USDNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Cost of revenueNáklady na tržby31,66 mld. USD32,86 mld. USD33,19 mld. USD34,94 mld. USD36,67 mld. USD38,5 mld. USD43,34 mld. USD46,19 mld. USD48,4 mld. USD49,21 mld. USD60,03 mld. USD64,19 mld. USD64,8 mld. USD57,53 mld. USD55,8 mld. USD57,4 mld. USD
Free cash flow Voľný peňažný tok · model2,52 mld. USD2,52 mld. USD2,55 mld. USDNedostupnéNedostupné3,59 mld. USD4,45 mld. USD3,94 mld. USD5,02 mld. USD2,81 mld. USD9,26 mld. USD8,26 mld. USD6,76 mld. USD6,18 mld. USD7,7 mld. USD7,65 mld. USD
Net margin Čistá maržaNedostupnéNedostupné3,9 %4,3 %4,8 %4,3 %4,8 %5 %3,2 %5,9 %6,5 %8,8 %6,6 %8,9 %8,3 %7,7 %
Zdroj · dátum podania SEC

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 11,8 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 8,9 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 3,1 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Riziká a slabé miesta

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 7,7 mld. USD na 7,65 mld. USD.
  • Vykázaný čistý zisk klesol z 6,96 mld. USD na 6,65 mld. USD.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 3,1 %, čistá marža 7,7 % a FCF marža 8,9 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -0,6 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 7,7 mld. USD na 7,65 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
  • Vykázaný čistý zisk klesol z 6,96 mld. USD na 6,65 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti LOWES COMPANIES INC

LOWES COMPANIES INC · Retail-Lumber & Other Building Materials Dealers.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.