JNJ · NYSE
Johnson & Johnson
Zdravotníctvo · Lieky a zdravotnícka technika
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 94,19 mld. USDTržby · rast YoY 6 %
- Net income
- 26,8 mld. USDČistý zisk · čistá marža 28,5 %
- Free cash flow
- 19,7 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 20,9 %
- Diluted EPS
- 11,03 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- NedostupnéPrevádzková marža · hrubá marža 67,9 %
- Return on assets (ROA)
- 14,1 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 19,71 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 41,44 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 19,84 mld. USD na 19,7 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 29. 6. 2026 – 27. 9. 2026.
- Tržby
- 25,4 mld. USDMedziročne 5,9 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- NedostupnéPrevádzková marža Nedostupné
- Čistý zisk
- 0,21 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 0,09 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 21. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 25399000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000200406-26-000197 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-06-29 – 2026-09-27 · podané 21. 10. 2026.
- Čistý zisk: 210000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000200406-26-000197 · NetIncomeLoss · 2026-06-29 – 2026-09-27 · podané 21. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 0.0900000000 USD/shares · reported-v1. 0000200406-26-000197 · EarningsPerShareDiluted · 2026-06-29 – 2026-09-27 · podané 21. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 21. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 28. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
94,193 mld. USD
Obdobie do 2025-12-28
28. 12. 2025Revenue94,193 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-03 | Nedostupné | |
| 2011-01-02 | Nedostupné | |
| 2012-01-01 | Nedostupné | |
| 2012-12-30 | Nedostupné | |
| 2013-12-29 | Nedostupné | |
| 2014-12-28 | Nedostupné | |
| 2016-01-03 | Nedostupné | |
| 2017-01-01 | 71,89 | |
| 2017-12-31 | 76,45 | |
| 2018-12-30 | 81,581 | |
| 2019-12-29 | 82,059 | |
| 2021-01-03 | 82,584 | |
| 2022-01-02 | 78,74 | |
| 2023-01-01 | 79,99 | |
| 2023-12-31 | 85,159 | |
| 2024-12-29 | 88,821 | |
| 2025-12-28 | 94,193 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
26,804 mld. USD
Obdobie do 2025-12-28
28. 12. 2025Net income26,804 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-03 | Nedostupné | |
| 2011-01-02 | 13,334 | |
| 2012-01-01 | 9,672 | |
| 2012-12-30 | 10,853 | |
| 2013-12-29 | 13,831 | |
| 2014-12-28 | 16,323 | |
| 2016-01-03 | 15,409 | |
| 2017-01-01 | 16,54 | |
| 2017-12-31 | 1,3 | |
| 2018-12-30 | 15,297 | |
| 2019-12-29 | 15,119 | |
| 2021-01-03 | 14,714 | |
| 2022-01-02 | 20,878 | |
| 2023-01-01 | 17,941 | |
| 2023-12-31 | 35,153 | |
| 2024-12-29 | 14,066 | |
| 2025-12-28 | 26,804 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
19,698 mld. USD
Obdobie do 2025-12-28
28. 12. 2025Free cash flow19,698 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-03 | 14,206 | |
| 2011-01-02 | 14,001 | |
| 2012-01-01 | 11,405 | |
| 2012-12-30 | 12,462 | |
| 2013-12-29 | 13,819 | |
| 2014-12-28 | 14,996 | |
| 2016-01-03 | 16,106 | |
| 2017-01-01 | 15,541 | |
| 2017-12-31 | 17,777 | |
| 2018-12-30 | 18,531 | |
| 2019-12-29 | 19,918 | |
| 2021-01-03 | 20,189 | |
| 2022-01-02 | 19,758 | |
| 2023-01-01 | 17,185 | |
| 2023-12-31 | 18,248 | |
| 2024-12-29 | 19,842 | |
| 2025-12-28 | 19,698 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28,46 %
Obdobie do 2025-12-28
28. 12. 2025Net margin28,46 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-03 | Nedostupné | |
| 2011-01-02 | Nedostupné | |
| 2012-01-01 | Nedostupné | |
| 2012-12-30 | Nedostupné | |
| 2013-12-29 | Nedostupné | |
| 2014-12-28 | Nedostupné | |
| 2016-01-03 | Nedostupné | |
| 2017-01-01 | 23,01 | |
| 2017-12-31 | 1,7 | |
| 2018-12-30 | 18,75 | |
| 2019-12-29 | 18,42 | |
| 2021-01-03 | 17,82 | |
| 2022-01-02 | 26,52 | |
| 2023-01-01 | 22,43 | |
| 2023-12-31 | 41,28 | |
| 2024-12-29 | 15,84 | |
| 2025-12-28 | 28,46 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
199,21 mld. USD
Obdobie do 2025-12-28
28. 12. 2025Total assets199,21 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-03 | 94,682 | |
| 2011-01-02 | 102,908 | |
| 2012-01-01 | 113,644 | |
| 2012-12-30 | 121,347 | |
| 2013-12-29 | 132,683 | |
| 2014-12-28 | 130,358 | |
| 2016-01-03 | 133,411 | |
| 2017-01-01 | 141,208 | |
| 2017-12-31 | 157,303 | |
| 2018-12-30 | 152,954 | |
| 2019-12-29 | 157,728 | |
| 2021-01-03 | 174,894 | |
| 2022-01-02 | 182,018 | |
| 2023-01-01 | 187,378 | |
| 2023-12-31 | 167,558 | |
| 2024-12-29 | 180,104 | |
| 2025-12-28 | 199,21 |
Priebežné ročné výkazy SEC
Uložená overená snímka · dáta k 2026-10-21.
SEC EDGAR · US GAAP · USD; EPS v USD na akciu. Obdobia zodpovedajú fiškálnym rokom spoločnosti. Odkaz pri hodnote vedie na pôvodné podanie SEC; podrobnosti uvádzajú účtovný tag a dátum podania.
Rozdiely oproti uloženej snímke
- Tržby
- Vykázané ročné tržby v USD.
- Čistý zisk
- Vykázaný ročný čistý zisk v USD.
- EPS
- Vykázaný ročný zriedený zisk na akciu, USD/akcia.
- Prevádzkový cash flow
- Ročný peňažný tok z prevádzkovej činnosti v USD.
- Capex
- Hrubé hotovostné nákupy hmotného majetku v USD; kladný výdavok.
- Aktíva
- Celkové aktíva v USD ku koncu fiškálneho roka.
Pri nedostupnosti aktualizácie zostáva overená uložená snímka. Ostatné časti profilu používajú publikovanú snímku.
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Údaje nestačia na schválené celkové skóre finančného zdravia.
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
Nehodnotené
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: Operating margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
—/100Peňažné toky
—/100Rast a konzistentnosť
—/100Efektívnosť kapitálu
—/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 28,5 % | Nedostupné | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1 × | Nedostupné | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 59,1 % | Nedostupné | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 20,9 % | Nedostupné | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 0,9 × | Nedostupné | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 5,2 % | Nedostupné | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | Nedostupné | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 14,1 % | Nedostupné | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 12. 2025Revenue94,193 mld. USDNet income26,804 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-01-03 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2011-01-02 | Nedostupné | 13,334 | |
| 2012-01-01 | Nedostupné | 9,672 | |
| 2012-12-30 | Nedostupné | 10,853 | |
| 2013-12-29 | Nedostupné | 13,831 | |
| 2014-12-28 | Nedostupné | 16,323 | |
| 2016-01-03 | Nedostupné | 15,409 | |
| 2017-01-01 | 71,89 | 16,54 | |
| 2017-12-31 | 76,45 | 1,3 | |
| 2018-12-30 | 81,581 | 15,297 | |
| 2019-12-29 | 82,059 | 15,119 | |
| 2021-01-03 | 82,584 | 14,714 | |
| 2022-01-02 | 78,74 | 20,878 | |
| 2023-01-01 | 79,99 | 17,941 | |
| 2023-12-31 | 85,159 | 35,153 | |
| 2024-12-29 | 88,821 | 14,066 | |
| 2025-12-28 | 94,193 | 26,804 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 12. 2025Operating marginNedostupnéNet margin28,46 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-01-03 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2011-01-02 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2012-01-01 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2012-12-30 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2013-12-29 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2014-12-28 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2016-01-03 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2017-01-01 | Nedostupné | 23,01 | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | 1,7 | |
| 2018-12-30 | Nedostupné | 18,75 | |
| 2019-12-29 | Nedostupné | 18,42 | |
| 2021-01-03 | Nedostupné | 17,82 | |
| 2022-01-02 | Nedostupné | 26,52 | |
| 2023-01-01 | Nedostupné | 22,43 | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | 41,28 | |
| 2024-12-29 | Nedostupné | 15,84 | |
| 2025-12-28 | Nedostupné | 28,46 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 12. 2025Free cash flow19,698 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-03 | 14,206 | |
| 2011-01-02 | 14,001 | |
| 2012-01-01 | 11,405 | |
| 2012-12-30 | 12,462 | |
| 2013-12-29 | 13,819 | |
| 2014-12-28 | 14,996 | |
| 2016-01-03 | 16,106 | |
| 2017-01-01 | 15,541 | |
| 2017-12-31 | 17,777 | |
| 2018-12-30 | 18,531 | |
| 2019-12-29 | 19,918 | |
| 2021-01-03 | 20,189 | |
| 2022-01-02 | 19,758 | |
| 2023-01-01 | 17,185 | |
| 2023-12-31 | 18,248 | |
| 2024-12-29 | 19,842 | |
| 2025-12-28 | 19,698 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 12. 2025Cash & equivalents19,709 mld. USDLong-term debt41,438 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-01-03 | 15,81 | 8,257 | |
| 2011-01-02 | 19,355 | 9,169 | |
| 2012-01-01 | 24,542 | Nedostupné | |
| 2012-12-30 | 14,911 | Nedostupné | |
| 2013-12-29 | 20,927 | Nedostupné | |
| 2014-12-28 | 14,523 | Nedostupné | |
| 2016-01-03 | 13,732 | Nedostupné | |
| 2017-01-01 | 18,972 | 24,142 | |
| 2017-12-31 | 17,824 | 32,175 | |
| 2018-12-30 | 18,107 | 30,284 | |
| 2019-12-29 | 17,305 | Nedostupné | |
| 2021-01-03 | 13,985 | 34,434 | |
| 2022-01-02 | 14,487 | 32,116 | |
| 2023-01-01 | 12,889 | 28,437 | |
| 2023-12-31 | 21,859 | 27,35 | |
| 2024-12-29 | 24,105 | 32,4 | |
| 2025-12-28 | 19,709 | 41,438 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 12. 2025Total assets199,21 mld. USDTotal liabilities117,666 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-01-03 | 94,682 | 44,094 | |
| 2011-01-02 | 102,908 | 46,329 | |
| 2012-01-01 | 113,644 | 56,564 | |
| 2012-12-30 | 121,347 | 56,521 | |
| 2013-12-29 | 132,683 | 58,63 | |
| 2014-12-28 | 130,358 | 60,606 | |
| 2016-01-03 | 133,411 | 62,261 | |
| 2017-01-01 | 141,208 | 70,79 | |
| 2017-12-31 | 157,303 | 97,143 | |
| 2018-12-30 | 152,954 | 93,202 | |
| 2019-12-29 | 157,728 | 98,257 | |
| 2021-01-03 | 174,894 | 111,616 | |
| 2022-01-02 | 182,018 | 107,995 | |
| 2023-01-01 | 187,378 | 110,574 | |
| 2023-12-31 | 167,558 | 98,784 | |
| 2024-12-29 | 180,104 | 108,614 | |
| 2025-12-28 | 199,21 | 117,666 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 12. 2025Revenue growth6,05 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-03 | Nedostupné | |
| 2011-01-02 | Nedostupné | |
| 2012-01-01 | Nedostupné | |
| 2012-12-30 | Nedostupné | |
| 2013-12-29 | Nedostupné | |
| 2014-12-28 | Nedostupné | |
| 2016-01-03 | Nedostupné | |
| 2017-01-01 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 6,34 | |
| 2018-12-30 | 6,71 | |
| 2019-12-29 | 0,59 | |
| 2021-01-03 | 0,64 | |
| 2022-01-02 | -4,65 | |
| 2023-01-01 | 1,59 | |
| 2023-12-31 | 6,46 | |
| 2024-12-29 | 4,3 | |
| 2025-12-28 | 6,05 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28. 12. 2025Finančné zdravieNedostupné
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-01-03 | Nedostupné | |
| 2011-01-02 | Nedostupné | |
| 2012-01-01 | Nedostupné | |
| 2012-12-30 | Nedostupné | |
| 2013-12-29 | Nedostupné | |
| 2014-12-28 | Nedostupné | |
| 2016-01-03 | Nedostupné | |
| 2017-01-01 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-30 | Nedostupné | |
| 2019-12-29 | Nedostupné | |
| 2021-01-03 | Nedostupné | |
| 2022-01-02 | Nedostupné | |
| 2023-01-01 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | |
| 2024-12-29 | Nedostupné | |
| 2025-12-28 | Nedostupné |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2010-01-03 | 2011-01-02 | 2012-01-01 | 2012-12-30 | 2013-12-29 | 2014-12-28 | 2016-01-03 | 2017-01-01 | 2017-12-31 | 2018-12-30 | 2019-12-29 | 2021-01-03 | 2022-01-02 | 2023-01-01 | 2023-12-31 | 2024-12-29 | 2025-12-28 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 71,89 mld. USD | 76,45 mld. USD | 81,58 mld. USD | 82,06 mld. USD | 82,58 mld. USD | 78,74 mld. USD | 79,99 mld. USD | 85,16 mld. USD | 88,82 mld. USD | 94,19 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | Nedostupné | 13,33 mld. USD | 9,67 mld. USD | 10,85 mld. USD | 13,83 mld. USD | 16,32 mld. USD | 15,41 mld. USD | 16,54 mld. USD | 1,3 mld. USD | 15,3 mld. USD | 15,12 mld. USD | 14,71 mld. USD | 20,88 mld. USD | 17,94 mld. USD | 35,15 mld. USD | 14,07 mld. USD | 26,8 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 16,58 mld. USD | 17,7 mld. USD | 13,77 mld. USD | 14,96 mld. USD | 16,41 mld. USD | 21,59 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 4,40 USD | 4,78 USD | 3,49 USD | 3,86 USD | 4,81 USD | 5,70 USD | 5,48 USD | 5,93 USD | 0,47 USD | 5,61 USD | 5,63 USD | 5,51 USD | 7,81 USD | 6,73 USD | 13,72 USD | 5,79 USD | 11,03 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 16,57 mld. USD | 16,39 mld. USD | 14,3 mld. USD | 15,4 mld. USD | 17,41 mld. USD | 18,71 mld. USD | 19,57 mld. USD | 18,77 mld. USD | 21,06 mld. USD | 22,2 mld. USD | 23,42 mld. USD | 23,54 mld. USD | 23,41 mld. USD | 21,19 mld. USD | 22,79 mld. USD | 24,27 mld. USD | 24,53 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 2,37 mld. USD | 2,38 mld. USD | 2,89 mld. USD | 2,93 mld. USD | 3,6 mld. USD | 3,71 mld. USD | 3,46 mld. USD | 3,23 mld. USD | 3,28 mld. USD | 3,67 mld. USD | 3,5 mld. USD | 3,35 mld. USD | 3,65 mld. USD | 4,01 mld. USD | 4,54 mld. USD | 4,42 mld. USD | 4,83 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 15,81 mld. USD | 19,36 mld. USD | 24,54 mld. USD | 14,91 mld. USD | 20,93 mld. USD | 14,52 mld. USD | 13,73 mld. USD | 18,97 mld. USD | 17,82 mld. USD | 18,11 mld. USD | 17,31 mld. USD | 13,99 mld. USD | 14,49 mld. USD | 12,89 mld. USD | 21,86 mld. USD | 24,11 mld. USD | 19,71 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 94,68 mld. USD | 102,91 mld. USD | 113,64 mld. USD | 121,35 mld. USD | 132,68 mld. USD | 130,36 mld. USD | 133,41 mld. USD | 141,21 mld. USD | 157,3 mld. USD | 152,95 mld. USD | 157,73 mld. USD | 174,89 mld. USD | 182,02 mld. USD | 187,38 mld. USD | 167,56 mld. USD | 180,1 mld. USD | 199,21 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 39,54 mld. USD | 47,31 mld. USD | 54,32 mld. USD | 46,12 mld. USD | 56,41 mld. USD | 55,74 mld. USD | 60,21 mld. USD | 65,03 mld. USD | 43,09 mld. USD | 46,03 mld. USD | 45,27 mld. USD | 51,24 mld. USD | 60,98 mld. USD | 55,29 mld. USD | 53,5 mld. USD | 55,89 mld. USD | 55,62 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 21,73 mld. USD | 23,07 mld. USD | 22,81 mld. USD | 24,26 mld. USD | 25,68 mld. USD | 25,03 mld. USD | 27,75 mld. USD | 26,29 mld. USD | 30,54 mld. USD | 31,23 mld. USD | 35,96 mld. USD | 42,49 mld. USD | 45,23 mld. USD | 55,8 mld. USD | 46,28 mld. USD | 50,32 mld. USD | 54,13 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 44,09 mld. USD | 46,33 mld. USD | 56,56 mld. USD | 56,52 mld. USD | 58,63 mld. USD | 60,61 mld. USD | 62,26 mld. USD | 70,79 mld. USD | 97,14 mld. USD | 93,2 mld. USD | 98,26 mld. USD | 111,62 mld. USD | 108 mld. USD | 110,57 mld. USD | 98,78 mld. USD | 108,61 mld. USD | 117,67 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0,03 mld. USD | 0,01 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 1,7 mld. USD | 1,5 mld. USD | 2,6 mld. USD | Nedostupné | 1,8 mld. USD | 2,13 mld. USD | 1,55 mld. USD | 1,47 mld. USD | 1,75 mld. USD | 2 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 8,22 mld. USD | 9,16 mld. USD | 12,97 mld. USD | 11,49 mld. USD | 13,33 mld. USD | 15,12 mld. USD | 12,86 mld. USD | 22,44 mld. USD | 30,68 mld. USD | 27,68 mld. USD | 26,49 mld. USD | 32,64 mld. USD | 29,99 mld. USD | 26,89 mld. USD | 25,88 mld. USD | 30,65 mld. USD | 39,44 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,45 mld. USD | 0,46 mld. USD | 0,57 mld. USD | 0,53 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,53 mld. USD | 0,55 mld. USD | 0,73 mld. USD | 0,93 mld. USD | 1,01 mld. USD | 0,32 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,28 mld. USD | 0,77 mld. USD | 0,76 mld. USD | 0,97 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 18,45 mld. USD | 18,79 mld. USD | 20,36 mld. USD | 21,66 mld. USD | 22,34 mld. USD | 22,75 mld. USD | 21,54 mld. USD | 21,79 mld. USD | 25,44 mld. USD | 27,09 mld. USD | 27,56 mld. USD | 28,43 mld. USD | 23,4 mld. USD | 24,6 mld. USD | 26,55 mld. USD | 27,47 mld. USD | 30,26 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 14,21 mld. USD | 14 mld. USD | 11,41 mld. USD | 12,46 mld. USD | 13,82 mld. USD | 15 mld. USD | 16,11 mld. USD | 15,54 mld. USD | 17,78 mld. USD | 18,53 mld. USD | 19,92 mld. USD | 20,19 mld. USD | 19,76 mld. USD | 17,19 mld. USD | 18,25 mld. USD | 19,84 mld. USD | 19,7 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 23 % | 1,7 % | 18,8 % | 18,4 % | 17,8 % | 26,5 % | 22,4 % | 41,3 % | 15,8 % | 28,5 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 20,9 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 6 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
- Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 19,84 mld. USD na 19,7 mld. USD.
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov.
Čo sledovať ďalej
- Ako výsledky súvisia s produktovým portfóliom?
- Ako firma opisuje vývoj produktov a právne riziká?
- Oddelenie Kenvue a zisk ukončených činností.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Dáta umožňujú čítať výsledky, ale nestačia na celkové hodnotenie finančného zdravia.
Medziročný rast tržieb 6 %, čistá marža 28,5 % a FCF marža 20,9 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +12,6 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 19,84 mld. USD na 19,7 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku. Treba čítať pracovný kapitál a jednorazové platby.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
O spoločnosti Johnson & Johnson
Johnson & Johnson pôsobí v inovatívnych liekoch a zdravotníckych technológiách.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗