GOOGL · NASDAQ
Alphabet
Komunikačné služby · Reklama a cloud
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 402,84 mld. USDTržby · rast YoY 15,1 %
- Net income
- 132,17 mld. USDČistý zisk · čistá marža 32,8 %
- Free cash flow
- 73,27 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 18,2 %
- Diluted EPS
- 10,81 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 32 %Prevádzková marža · hrubá marža 59,7 %
- Return on assets (ROA)
- 25,3 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 30,71 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 48,54 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 127,58 mld. USDMedziročne 24,7 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 40,58 mld. USDPrevádzková marža 31,8 %
- Čistý zisk
- 26,47 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 2,12 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 29. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 127577000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001652044-26-000084 · Revenues · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 40576000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001652044-26-000084 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
- Čistý zisk: 26468000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001652044-26-000084 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 2.1200000000 USD/shares · reported-v1. 0001652044-26-000084 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 29. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
402,836 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue402,836 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | 74,989 | |
| 2016-12-31 | 90,272 | |
| 2017-12-31 | 110,855 | |
| 2018-12-31 | 136,819 | |
| 2019-12-31 | 161,857 | |
| 2020-12-31 | 182,527 | |
| 2021-12-31 | 257,637 | |
| 2022-12-31 | 282,836 | |
| 2023-12-31 | 307,394 | |
| 2024-12-31 | 350,018 | |
| 2025-12-31 | 402,836 |
Net income
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
132,17 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income132,17 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | 16,348 | |
| 2016-12-31 | 19,478 | |
| 2017-12-31 | 12,662 | |
| 2018-12-31 | 30,736 | |
| 2019-12-31 | 34,343 | |
| 2020-12-31 | 40,269 | |
| 2021-12-31 | 76,033 | |
| 2022-12-31 | 59,972 | |
| 2023-12-31 | 73,795 | |
| 2024-12-31 | 100,118 | |
| 2025-12-31 | 132,17 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
73,266 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow73,266 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | 16,622 | |
| 2016-12-31 | 25,824 | |
| 2017-12-31 | 23,907 | |
| 2018-12-31 | 22,832 | |
| 2019-12-31 | 30,972 | |
| 2020-12-31 | 42,843 | |
| 2021-12-31 | 67,012 | |
| 2022-12-31 | 60,01 | |
| 2023-12-31 | 69,495 | |
| 2024-12-31 | 72,764 | |
| 2025-12-31 | 73,266 |
Net margin
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
32,81 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin32,81 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | 21,8 | |
| 2016-12-31 | 21,58 | |
| 2017-12-31 | 11,42 | |
| 2018-12-31 | 22,46 | |
| 2019-12-31 | 21,22 | |
| 2020-12-31 | 22,06 | |
| 2021-12-31 | 29,51 | |
| 2022-12-31 | 21,2 | |
| 2023-12-31 | 24,01 | |
| 2024-12-31 | 28,6 | |
| 2025-12-31 | 32,81 |
Total assets
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
595,281 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets595,281 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | 147,461 | |
| 2016-12-31 | 167,497 | |
| 2017-12-31 | 197,295 | |
| 2018-12-31 | 232,792 | |
| 2019-12-31 | 275,909 | |
| 2020-12-31 | 319,616 | |
| 2021-12-31 | 359,268 | |
| 2022-12-31 | 365,264 | |
| 2023-12-31 | 402,392 | |
| 2024-12-31 | 450,256 | |
| 2025-12-31 | 595,281 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
A · Silné
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
83/100Peňažné toky
80/100Rast a konzistentnosť
94/100Efektívnosť kapitálu
100/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 32 % | 86,7 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 32,8 % | 100 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 2 × | 90,1 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 30,2 % | 75,8 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 18,2 % | 70,5 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,2 × | 89,8 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 14,5 % | 88,9 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 25,3 % | 100 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue402,836 mld. USDNet income132,17 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2015-12-31 | 74,989 | 16,348 | |
| 2016-12-31 | 90,272 | 19,478 | |
| 2017-12-31 | 110,855 | 12,662 | |
| 2018-12-31 | 136,819 | 30,736 | |
| 2019-12-31 | 161,857 | 34,343 | |
| 2020-12-31 | 182,527 | 40,269 | |
| 2021-12-31 | 257,637 | 76,033 | |
| 2022-12-31 | 282,836 | 59,972 | |
| 2023-12-31 | 307,394 | 73,795 | |
| 2024-12-31 | 350,018 | 100,118 | |
| 2025-12-31 | 402,836 | 132,17 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin32,03 %Net margin32,81 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2015-12-31 | 25,82 | 21,8 | |
| 2016-12-31 | 26,27 | 21,58 | |
| 2017-12-31 | 23,61 | 11,42 | |
| 2018-12-31 | 20,12 | 22,46 | |
| 2019-12-31 | 21,15 | 21,22 | |
| 2020-12-31 | 22,59 | 22,06 | |
| 2021-12-31 | 30,55 | 29,51 | |
| 2022-12-31 | 26,46 | 21,2 | |
| 2023-12-31 | 27,42 | 24,01 | |
| 2024-12-31 | 32,11 | 28,6 | |
| 2025-12-31 | 32,03 | 32,81 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow73,266 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | 16,622 | |
| 2016-12-31 | 25,824 | |
| 2017-12-31 | 23,907 | |
| 2018-12-31 | 22,832 | |
| 2019-12-31 | 30,972 | |
| 2020-12-31 | 42,843 | |
| 2021-12-31 | 67,012 | |
| 2022-12-31 | 60,01 | |
| 2023-12-31 | 69,495 | |
| 2024-12-31 | 72,764 | |
| 2025-12-31 | 73,266 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents30,708 mld. USDLong-term debt48,543 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2015-12-31 | 16,549 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 12,918 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 10,715 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 16,701 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 18,498 | 3,958 | |
| 2020-12-31 | 26,465 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 20,945 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 21,879 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 24,048 | 12,87 | |
| 2024-12-31 | 23,466 | 11,882 | |
| 2025-12-31 | 30,708 | 48,543 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets595,281 mld. USDTotal liabilities180,016 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2015-12-31 | 147,461 | 27,13 | |
| 2016-12-31 | 167,497 | 28,461 | |
| 2017-12-31 | 197,295 | 44,793 | |
| 2018-12-31 | 232,792 | 55,164 | |
| 2019-12-31 | 275,909 | 74,467 | |
| 2020-12-31 | 319,616 | 97,072 | |
| 2021-12-31 | 359,268 | 107,633 | |
| 2022-12-31 | 365,264 | 109,12 | |
| 2023-12-31 | 402,392 | 119,013 | |
| 2024-12-31 | 450,256 | 125,172 | |
| 2025-12-31 | 595,281 | 180,016 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth15,09 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 20,38 | |
| 2017-12-31 | 22,8 | |
| 2018-12-31 | 23,42 | |
| 2019-12-31 | 18,3 | |
| 2020-12-31 | 12,77 | |
| 2021-12-31 | 41,15 | |
| 2022-12-31 | 9,78 | |
| 2023-12-31 | 8,68 | |
| 2024-12-31 | 13,87 | |
| 2025-12-31 | 15,09 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 11 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie88 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 82 | |
| 2018-12-31 | 85 | |
| 2019-12-31 | 85 | |
| 2020-12-31 | 86 | |
| 2021-12-31 | 92 | |
| 2022-12-31 | 88 | |
| 2023-12-31 | 87 | |
| 2024-12-31 | 88 | |
| 2025-12-31 | 88 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 74,99 mld. USD | 90,27 mld. USD | 110,86 mld. USD | 136,82 mld. USD | 161,86 mld. USD | 182,53 mld. USD | 257,64 mld. USD | 282,84 mld. USD | 307,39 mld. USD | 350,02 mld. USD | 402,84 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 16,35 mld. USD | 19,48 mld. USD | 12,66 mld. USD | 30,74 mld. USD | 34,34 mld. USD | 40,27 mld. USD | 76,03 mld. USD | 59,97 mld. USD | 73,8 mld. USD | 100,12 mld. USD | 132,17 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 19,36 mld. USD | 23,72 mld. USD | 26,18 mld. USD | 27,52 mld. USD | 34,23 mld. USD | 41,22 mld. USD | 78,71 mld. USD | 74,84 mld. USD | 84,29 mld. USD | 112,39 mld. USD | 129,04 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | Nedostupné | 27,85 USD | 18,00 USD | 43,70 USD | 49,16 USD | 2,93 USD | 5,61 USD | 4,56 USD | 5,80 USD | 8,04 USD | 10,81 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 26,57 mld. USD | 36,04 mld. USD | 37,09 mld. USD | 47,97 mld. USD | 54,52 mld. USD | 65,12 mld. USD | 91,65 mld. USD | 91,5 mld. USD | 101,75 mld. USD | 125,3 mld. USD | 164,71 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 9,95 mld. USD | 10,21 mld. USD | 13,18 mld. USD | 25,14 mld. USD | 23,55 mld. USD | 22,28 mld. USD | 24,64 mld. USD | 31,49 mld. USD | 32,25 mld. USD | 52,54 mld. USD | 91,45 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 16,55 mld. USD | 12,92 mld. USD | 10,72 mld. USD | 16,7 mld. USD | 18,5 mld. USD | 26,47 mld. USD | 20,95 mld. USD | 21,88 mld. USD | 24,05 mld. USD | 23,47 mld. USD | 30,71 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 147,46 mld. USD | 167,5 mld. USD | 197,3 mld. USD | 232,79 mld. USD | 275,91 mld. USD | 319,62 mld. USD | 359,27 mld. USD | 365,26 mld. USD | 402,39 mld. USD | 450,26 mld. USD | 595,28 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 90,11 mld. USD | 105,41 mld. USD | 124,31 mld. USD | 135,68 mld. USD | 152,58 mld. USD | 174,3 mld. USD | 188,14 mld. USD | 164,8 mld. USD | 171,53 mld. USD | 163,71 mld. USD | 206,04 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 19,31 mld. USD | 16,76 mld. USD | 24,18 mld. USD | 34,62 mld. USD | 45,22 mld. USD | 56,83 mld. USD | 64,25 mld. USD | 69,3 mld. USD | 81,81 mld. USD | 89,12 mld. USD | 102,75 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 27,13 mld. USD | 28,46 mld. USD | 44,79 mld. USD | 55,16 mld. USD | 74,47 mld. USD | 97,07 mld. USD | 107,63 mld. USD | 109,12 mld. USD | 119,01 mld. USD | 125,17 mld. USD | 180,02 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0 mld. USD | 1 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 1 mld. USD | 1 mld. USD | 2 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 2 mld. USD | 3,94 mld. USD | 3,94 mld. USD | 3,95 mld. USD | 3,96 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 11,87 mld. USD | 10,88 mld. USD | 46,55 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,1 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,14 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,36 mld. USD | 0,31 mld. USD | 0,27 mld. USD | 0,74 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 28,16 mld. USD | 35,14 mld. USD | 45,58 mld. USD | 59,55 mld. USD | 71,9 mld. USD | 84,73 mld. USD | 110,94 mld. USD | 126,2 mld. USD | 133,33 mld. USD | 146,31 mld. USD | 162,54 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 16,62 mld. USD | 25,82 mld. USD | 23,91 mld. USD | 22,83 mld. USD | 30,97 mld. USD | 42,84 mld. USD | 67,01 mld. USD | 60,01 mld. USD | 69,5 mld. USD | 72,76 mld. USD | 73,27 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 21,8 % | 21,6 % | 11,4 % | 22,5 % | 21,2 % | 22,1 % | 29,5 % | 21,2 % | 24 % | 28,6 % | 32,8 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 32 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 18,2 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 15,1 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
Čo sledovať ďalej
- Ako sa mení mix reklamy a cloudových služieb?
- Čo vo výkazoch znamenajú investície a regulačné riziká?
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 15,1 %, čistá marža 32,8 % a FCF marža 18,2 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +4,2 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
O spoločnosti Alphabet
Alphabet zastrešuje Google a ďalšie aktivity. Výsledky súvisia okrem iného s reklamou, digitálnymi službami a cloudom.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗