Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

META · NASDAQ

Meta Platforms

Komunikačné služby · Digitálna reklama

93/100Finančné zdravieA · Silné100 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
200,97 mld. USDTržby · rast YoY 22,2 %
Net income
60,46 mld. USDČistý zisk · čistá marža 30,1 %
Free cash flow
46,11 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 22,9 %
Diluted EPS
23,49 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
41,4 %Prevádzková marža · hrubá marža 82 %
Return on assets (ROA)
18,8 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
35,87 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
58,74 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 54,07 mld. USD na 46,11 mld. USD.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q3 FY 2026 · USD

Obdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.

Tržby
64,6 mld. USDMedziročne 26,1 % · Q3 FY 2025
Prevádzkový zisk
12,99 mld. USDPrevádzková marža 20,1 %
Čistý zisk
9,86 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
3,83 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 22. 10. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 64601000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-066773 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 12988000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-066773 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
  • Čistý zisk: 9860000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-066773 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
  • Zriedený EPS: 3.8300000000 USD/shares · reported-v1. 0001628280-26-066773 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 22. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 14 dostupných období

200,966 mld. USD

Obdobie do 2025-12-31

31. 12. 2025Revenue200,966 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-22,3337861,240407144,814593228,388782012-12-31: 5,089 mld. USD2013-12-31: 7,872 mld. USD2014-12-31: 12,466 mld. USD2015-12-31: 17,928 mld. USD2016-12-31: 27,638 mld. USD2017-12-31: 40,653 mld. USD2018-12-31: 55,838 mld. USD2019-12-31: 70,697 mld. USD2020-12-31: 85,965 mld. USD2021-12-31: 117,929 mld. USD2022-12-31: 116,609 mld. USD2023-12-31: 134,902 mld. USD2024-12-31: 164,501 mld. USD2025-12-31: 200,966 mld. USD20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2012-12-315,089
2013-12-317,872
2014-12-3112,466
2015-12-3117,928
2016-12-3127,638
2017-12-3140,653
2018-12-3155,838
2019-12-3170,697
2020-12-3185,965
2021-12-31117,929
2022-12-31116,609
2023-12-31134,902
2024-12-31164,501
2025-12-31200,966

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

A · Silné

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

100 % pokrytie vstupov · obdobie do

100 %Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

100/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

84/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

91/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

100/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

97/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Ziskovosť · 100Najslabšia oblasť Finančná stabilita · 84
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu41,4 %100Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu30,1 %100Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu2,6 ×100Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu40,6 %67,5Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu22,9 %82,4(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu1,9 ×100Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu22 %100CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu18,8 %97,1Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

14 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 14 dostupných období

31. 12. 2025Revenue200,966 mld. USDNet income60,458 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.057,27531114,55062171,82593229,101242012-12-31: 5,089 mld. USD2013-12-31: 7,872 mld. USD2014-12-31: 12,466 mld. USD2015-12-31: 17,928 mld. USD2016-12-31: 27,638 mld. USD2017-12-31: 40,653 mld. USD2018-12-31: 55,838 mld. USD2019-12-31: 70,697 mld. USD2020-12-31: 85,965 mld. USD2021-12-31: 117,929 mld. USD2022-12-31: 116,609 mld. USD2023-12-31: 134,902 mld. USD2024-12-31: 164,501 mld. USD2025-12-31: 200,966 mld. USD2012-12-31: 0,053 mld. USD2013-12-31: 1,5 mld. USD2014-12-31: 2,94 mld. USD2015-12-31: 3,688 mld. USD2016-12-31: 10,217 mld. USD2017-12-31: 15,934 mld. USD2018-12-31: 22,112 mld. USD2019-12-31: 18,485 mld. USD2020-12-31: 29,146 mld. USD2021-12-31: 39,37 mld. USD2022-12-31: 23,2 mld. USD2023-12-31: 39,098 mld. USD2024-12-31: 62,36 mld. USD2025-12-31: 60,458 mld. USD20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2012-12-315,0890,053
2013-12-317,8721,5
2014-12-3112,4662,94
2015-12-3117,9283,688
2016-12-3127,63810,217
2017-12-3140,65315,934
2018-12-3155,83822,112
2019-12-3170,69718,485
2020-12-3185,96529,146
2021-12-31117,92939,37
2022-12-31116,60923,2
2023-12-31134,90239,098
2024-12-31164,50162,36
2025-12-31200,96660,458

Operating & net margin

Ročné výsledky · 14 dostupných období

31. 12. 2025Operating margin41,44 %Net margin30,08 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-5,7714,9935,7556,512012-12-31: 10,57 %2013-12-31: 35,62 %2014-12-31: 40,06 %2015-12-31: 34,72 %2016-12-31: 44,96 %2017-12-31: 49,7 %2018-12-31: 44,62 %2019-12-31: 33,93 %2020-12-31: 38,01 %2021-12-31: 39,65 %2022-12-31: 24,82 %2023-12-31: 34,66 %2024-12-31: 42,18 %2025-12-31: 41,44 %2012-12-31: 1,04 %2013-12-31: 19,05 %2014-12-31: 23,58 %2015-12-31: 20,57 %2016-12-31: 36,97 %2017-12-31: 39,2 %2018-12-31: 39,6 %2019-12-31: 26,15 %2020-12-31: 33,9 %2021-12-31: 33,38 %2022-12-31: 19,9 %2023-12-31: 28,98 %2024-12-31: 37,91 %2025-12-31: 30,08 %20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2012-12-3110,571,04
2013-12-3135,6219,05
2014-12-3140,0623,58
2015-12-3134,7220,57
2016-12-3144,9636,97
2017-12-3149,739,2
2018-12-3144,6239,6
2019-12-3133,9326,15
2020-12-3138,0133,9
2021-12-3139,6533,38
2022-12-3124,8219,9
2023-12-3134,6628,98
2024-12-3142,1837,91
2025-12-3141,4430,08

Free cash flow

Ročné výsledky · 14 dostupných období

31. 12. 2025Free cash flow46,109 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.015,4105230,8210446,2315661,642082012-12-31: 0,377 mld. USD2013-12-31: 2,86 mld. USD2014-12-31: 5,495 mld. USD2015-12-31: 7,797 mld. USD2016-12-31: 11,617 mld. USD2017-12-31: 17,483 mld. USD2018-12-31: 15,359 mld. USD2019-12-31: 21,212 mld. USD2020-12-31: 23,584 mld. USD2021-12-31: 38,993 mld. USD2022-12-31: 19,289 mld. USD2023-12-31: 44,068 mld. USD2024-12-31: 54,072 mld. USD2025-12-31: 46,109 mld. USD20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2012-12-310,377
2013-12-312,86
2014-12-315,495
2015-12-317,797
2016-12-3111,617
2017-12-3117,483
2018-12-3115,359
2019-12-3121,212
2020-12-3123,584
2021-12-3138,993
2022-12-3119,289
2023-12-3144,068
2024-12-3154,072
2025-12-3146,109

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 14 dostupných období

31. 12. 2025Cash & equivalents35,873 mld. USDLong-term debt58,744 mld. USD

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.016,7420433,4840850,2261266,968162012-12-31: 2,384 mld. USD2013-12-31: 3,323 mld. USD2014-12-31: 4,315 mld. USD2015-12-31: 4,907 mld. USD2016-12-31: 8,903 mld. USD2017-12-31: 8,079 mld. USD2018-12-31: 10,019 mld. USD2019-12-31: 19,079 mld. USD2020-12-31: 17,576 mld. USD2021-12-31: 16,601 mld. USD2022-12-31: 14,681 mld. USD2023-12-31: 41,862 mld. USD2024-12-31: 43,889 mld. USD2025-12-31: 35,873 mld. USD2025-12-31: 58,744 mld. USD20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2012-12-312,384Nedostupné
2013-12-313,323Nedostupné
2014-12-314,315Nedostupné
2015-12-314,907Nedostupné
2016-12-318,903Nedostupné
2017-12-318,079Nedostupné
2018-12-3110,019Nedostupné
2019-12-3119,079Nedostupné
2020-12-3117,576Nedostupné
2021-12-3116,601Nedostupné
2022-12-3114,681Nedostupné
2023-12-3141,862Nedostupné
2024-12-3143,889Nedostupné
2025-12-3135,87358,744

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 14 dostupných období

31. 12. 2025Total assets366,021 mld. USDTotal liabilities148,778 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.0104,315985208,63197312,947955417,263942012-12-31: 15,103 mld. USD2013-12-31: 17,895 mld. USD2014-12-31: 39,966 mld. USD2015-12-31: 49,407 mld. USD2016-12-31: 64,961 mld. USD2017-12-31: 84,524 mld. USD2018-12-31: 97,334 mld. USD2019-12-31: 133,376 mld. USD2020-12-31: 159,316 mld. USD2021-12-31: 165,987 mld. USD2022-12-31: 185,727 mld. USD2023-12-31: 229,623 mld. USD2024-12-31: 276,054 mld. USD2025-12-31: 366,021 mld. USD2012-12-31: 3,348 mld. USD2013-12-31: 2,425 mld. USD2014-12-31: 3,87 mld. USD2015-12-31: 5,189 mld. USD2016-12-31: 5,767 mld. USD2017-12-31: 10,177 mld. USD2018-12-31: 13,207 mld. USD2019-12-31: 32,322 mld. USD2020-12-31: 31,026 mld. USD2021-12-31: 41,108 mld. USD2022-12-31: 60,014 mld. USD2023-12-31: 76,455 mld. USD2024-12-31: 93,417 mld. USD2025-12-31: 148,778 mld. USD20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2012-12-3115,1033,348
2013-12-3117,8952,425
2014-12-3139,9663,87
2015-12-3149,4075,189
2016-12-3164,9615,767
2017-12-3184,52410,177
2018-12-3197,33413,207
2019-12-31133,37632,322
2020-12-31159,31631,026
2021-12-31165,98741,108
2022-12-31185,72760,014
2023-12-31229,62376,455
2024-12-31276,05493,417
2025-12-31366,021148,778

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 14 dostupných období

31. 12. 2025Revenue growth22,17 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-9,459,5928,6247,6566,692013-12-31: 54,69 %2014-12-31: 58,36 %2015-12-31: 43,82 %2016-12-31: 54,16 %2017-12-31: 47,09 %2018-12-31: 37,35 %2019-12-31: 26,61 %2020-12-31: 21,6 %2021-12-31: 37,18 %2022-12-31: -1,12 %2023-12-31: 15,69 %2024-12-31: 21,94 %2025-12-31: 22,17 %20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2012-12-31Nedostupné
2013-12-3154,69
2014-12-3158,36
2015-12-3143,82
2016-12-3154,16
2017-12-3147,09
2018-12-3137,35
2019-12-3126,61
2020-12-3121,6
2021-12-3137,18
2022-12-31-1,12
2023-12-3115,69
2024-12-3121,94
2025-12-3122,17

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 14 dostupných období

31. 12. 2025Finančné zdravie93 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002014-12-31: 95 bodov / 1002015-12-31: 92 bodov / 1002016-12-31: 99 bodov / 1002017-12-31: 99 bodov / 1002018-12-31: 97 bodov / 1002019-12-31: 94 bodov / 1002020-12-31: 96 bodov / 1002021-12-31: 97 bodov / 1002022-12-31: 83 bodov / 1002023-12-31: 93 bodov / 1002024-12-31: 96 bodov / 1002025-12-31: 93 bodov / 10020122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2012-12-31Nedostupné
2013-12-31Nedostupné
2014-12-3195
2015-12-3192
2016-12-3199
2017-12-3199
2018-12-3197
2019-12-3194
2020-12-3196
2021-12-3197
2022-12-3183
2023-12-3193
2024-12-3196
2025-12-3193
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2012-12-312013-12-312014-12-312015-12-312016-12-312017-12-312018-12-312019-12-312020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
RevenueTržby5,09 mld. USD7,87 mld. USD12,47 mld. USD17,93 mld. USD27,64 mld. USD40,65 mld. USD55,84 mld. USD70,7 mld. USD85,97 mld. USD117,93 mld. USD116,61 mld. USD134,9 mld. USD164,5 mld. USD200,97 mld. USD
Net incomeČistý zisk0,05 mld. USD1,5 mld. USD2,94 mld. USD3,69 mld. USD10,22 mld. USD15,93 mld. USD22,11 mld. USD18,49 mld. USD29,15 mld. USD39,37 mld. USD23,2 mld. USD39,1 mld. USD62,36 mld. USD60,46 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk0,54 mld. USD2,8 mld. USD4,99 mld. USD6,23 mld. USD12,43 mld. USD20,2 mld. USD24,91 mld. USD23,99 mld. USD32,67 mld. USD46,75 mld. USD28,94 mld. USD46,75 mld. USD69,38 mld. USD83,28 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu0,01 USD0,60 USD1,10 USD1,29 USD3,49 USD5,39 USD7,57 USD6,43 USD10,09 USD13,77 USD8,59 USD14,87 USD23,86 USD23,49 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow1,61 mld. USD4,22 mld. USD7,33 mld. USD10,32 mld. USD16,11 mld. USD24,22 mld. USD29,27 mld. USD36,31 mld. USD38,75 mld. USD57,68 mld. USD50,48 mld. USD71,11 mld. USD91,33 mld. USD115,8 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)1,24 mld. USD1,36 mld. USD1,83 mld. USD2,52 mld. USD4,49 mld. USD6,73 mld. USD13,92 mld. USD15,1 mld. USD15,16 mld. USD18,69 mld. USD31,19 mld. USD27,05 mld. USD37,26 mld. USD69,69 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty2,38 mld. USD3,32 mld. USD4,32 mld. USD4,91 mld. USD8,9 mld. USD8,08 mld. USD10,02 mld. USD19,08 mld. USD17,58 mld. USD16,6 mld. USD14,68 mld. USD41,86 mld. USD43,89 mld. USD35,87 mld. USD
Total assetsAktíva15,1 mld. USD17,9 mld. USD39,97 mld. USD49,41 mld. USD64,96 mld. USD84,52 mld. USD97,33 mld. USD133,38 mld. USD159,32 mld. USD165,99 mld. USD185,73 mld. USD229,62 mld. USD276,05 mld. USD366,02 mld. USD
Current assetsObežné aktíva11,27 mld. USD13,07 mld. USD13,39 mld. USD21,65 mld. USD34,4 mld. USD48,56 mld. USD50,48 mld. USD66,23 mld. USD75,67 mld. USD66,67 mld. USD59,55 mld. USD85,37 mld. USD100,05 mld. USD108,72 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky1,05 mld. USD1,1 mld. USD1,42 mld. USD1,93 mld. USD2,88 mld. USD3,76 mld. USD7,02 mld. USD15,05 mld. USD14,98 mld. USD21,14 mld. USD27,03 mld. USD31,96 mld. USD33,6 mld. USD41,84 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom3,35 mld. USD2,43 mld. USD3,87 mld. USD5,19 mld. USD5,77 mld. USD10,18 mld. USD13,21 mld. USD32,32 mld. USD31,03 mld. USD41,11 mld. USD60,01 mld. USD76,46 mld. USD93,42 mld. USD148,78 mld. USD
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhuNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné0 mld. USD
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti1,5 mld. USD0 mld. USDNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné0 mld. USD9,92 mld. USD18,39 mld. USD28,83 mld. USD58,74 mld. USD
Interest expenseÚrokové náklady0,05 mld. USD0,06 mld. USD0,02 mld. USD0,02 mld. USD0,01 mld. USD0,01 mld. USD0,01 mld. USD0,02 mld. USDNedostupné0,02 mld. USD0,19 mld. USD0,45 mld. USD0,72 mld. USD1,17 mld. USD
Cost of revenueNáklady na tržby1,36 mld. USD1,88 mld. USD2,15 mld. USD2,87 mld. USD3,79 mld. USD5,45 mld. USD9,36 mld. USD12,77 mld. USD16,69 mld. USD22,65 mld. USD25,25 mld. USD25,96 mld. USD30,16 mld. USD36,18 mld. USD
Free cash flow Voľný peňažný tok · model0,38 mld. USD2,86 mld. USD5,5 mld. USD7,8 mld. USD11,62 mld. USD17,48 mld. USD15,36 mld. USD21,21 mld. USD23,58 mld. USD38,99 mld. USD19,29 mld. USD44,07 mld. USD54,07 mld. USD46,11 mld. USD
Net margin Čistá marža1 %19,1 %23,6 %20,6 %37 %39,2 %39,6 %26,1 %33,9 %33,4 %19,9 %29 %37,9 %30,1 %
Zdroj · dátum podania SEC

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 41,4 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 22,9 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 22,2 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Riziká a slabé miesta

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 54,07 mld. USD na 46,11 mld. USD.
  • Vykázaný čistý zisk klesol z 62,36 mld. USD na 60,46 mld. USD.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.

Čo sledovať ďalej

  • Aká je závislosť príjmov od reklamy?
  • Ako investície do infraštruktúry menia peňažné toky?
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 22,2 %, čistá marža 30,1 % a FCF marža 22,9 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -7,8 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 54,07 mld. USD na 46,11 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
  • Vykázaný čistý zisk klesol z 62,36 mld. USD na 60,46 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti Meta Platforms

Meta prevádzkuje sociálne a komunikačné aplikácie a vyvíja technológie virtuálnej a rozšírenej reality.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.