ISRG · NASDAQ
INTUITIVE SURGICAL INC
Healthcare · Orthopedic, Prosthetic & Surgical Appliances & Supplies
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 10,06 mld. USDTržby · rast YoY 20,5 %
- Net income
- 2,86 mld. USDČistý zisk · čistá marža 28,4 %
- Free cash flow
- 2,49 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 24,7 %
- Diluted EPS
- 7,87 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 29,3 %Prevádzková marža · hrubá marža 66 %
- Return on assets (ROA)
- 14,6 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 3,37 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 3,05 mld. USDMedziročne 21,7 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 0,59 mld. USDPrevádzková marža 19,4 %
- Čistý zisk
- 0,52 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 1,49 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 21. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 3048700000.0000000000 USD · reported-v1. 0001035267-26-000071 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 21. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 592600000.0000000000 USD · reported-v1. 0001035267-26-000071 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 21. 10. 2026.
- Čistý zisk: 522800000.0000000000 USD · reported-v1. 0001035267-26-000071 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 21. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 1.4900000000 USD/shares · reported-v1. 0001035267-26-000071 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 21. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 21. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
10,0647 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue10,0647 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,0522 | |
| 2010-12-31 | 1,413 | |
| 2011-12-31 | 1,7573 | |
| 2012-12-31 | 2,1788 | |
| 2013-12-31 | 2,2651 | |
| 2014-12-31 | 2,1317 | |
| 2015-12-31 | 2,3844 | |
| 2016-12-31 | 2,7065 | |
| 2017-12-31 | 3,1382 | |
| 2018-12-31 | 3,7242 | |
| 2019-12-31 | 4,4785 | |
| 2020-12-31 | 4,3584 | |
| 2021-12-31 | 5,7101 | |
| 2022-12-31 | 6,2222 | |
| 2023-12-31 | 7,1241 | |
| 2024-12-31 | 8,3521 | |
| 2025-12-31 | 10,0647 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,856 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income2,856 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 0,2326 | |
| 2010-12-31 | 0,3818 | |
| 2011-12-31 | 0,4951 | |
| 2012-12-31 | 0,6566 | |
| 2013-12-31 | 0,671 | |
| 2014-12-31 | 0,4188 | |
| 2015-12-31 | 0,5888 | |
| 2016-12-31 | 0,7383 | |
| 2017-12-31 | 0,6709 | |
| 2018-12-31 | 1,1279 | |
| 2019-12-31 | 1,3793 | |
| 2020-12-31 | 1,0606 | |
| 2021-12-31 | 1,7046 | |
| 2022-12-31 | 1,3223 | |
| 2023-12-31 | 1,798 | |
| 2024-12-31 | 2,3226 | |
| 2025-12-31 | 2,856 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,4907 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow2,4907 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 0,7496 | |
| 2024-12-31 | 1,3038 | |
| 2025-12-31 | 2,4907 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28,38 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin28,38 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 22,11 | |
| 2010-12-31 | 27,02 | |
| 2011-12-31 | 28,17 | |
| 2012-12-31 | 30,14 | |
| 2013-12-31 | 29,62 | |
| 2014-12-31 | 19,65 | |
| 2015-12-31 | 24,69 | |
| 2016-12-31 | 27,28 | |
| 2017-12-31 | 21,38 | |
| 2018-12-31 | 30,29 | |
| 2019-12-31 | 30,8 | |
| 2020-12-31 | 24,33 | |
| 2021-12-31 | 29,85 | |
| 2022-12-31 | 21,25 | |
| 2023-12-31 | 25,24 | |
| 2024-12-31 | 27,81 | |
| 2025-12-31 | 28,38 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
20,4587 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets20,4587 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,8097 | |
| 2010-12-31 | 2,3904 | |
| 2011-12-31 | 3,0631 | |
| 2012-12-31 | 4,0592 | |
| 2013-12-31 | 3,9503 | |
| 2014-12-31 | 3,9594 | |
| 2015-12-31 | 4,9073 | |
| 2016-12-31 | 6,4869 | |
| 2017-12-31 | 5,7768 | |
| 2018-12-31 | 7,8467 | |
| 2019-12-31 | 9,7332 | |
| 2020-12-31 | 11,1689 | |
| 2021-12-31 | 13,555 | |
| 2022-12-31 | 12,974 | |
| 2023-12-31 | 15,4415 | |
| 2024-12-31 | 18,7432 | |
| 2025-12-31 | 20,4587 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
A · Silné
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
95/100Peňažné toky
85/100Rast a konzistentnosť
99/100Efektívnosť kapitálu
86/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 29,3 % | 82,1 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 28,4 % | 95,9 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 4,9 × | 100 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 12,3 % | 90,2 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 24,7 % | 86,9 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,1 × | 82,4 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 18,8 % | 97,7 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 14,6 % | 86,4 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue10,0647 mld. USDNet income2,856 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,0522 | 0,2326 | |
| 2010-12-31 | 1,413 | 0,3818 | |
| 2011-12-31 | 1,7573 | 0,4951 | |
| 2012-12-31 | 2,1788 | 0,6566 | |
| 2013-12-31 | 2,2651 | 0,671 | |
| 2014-12-31 | 2,1317 | 0,4188 | |
| 2015-12-31 | 2,3844 | 0,5888 | |
| 2016-12-31 | 2,7065 | 0,7383 | |
| 2017-12-31 | 3,1382 | 0,6709 | |
| 2018-12-31 | 3,7242 | 1,1279 | |
| 2019-12-31 | 4,4785 | 1,3793 | |
| 2020-12-31 | 4,3584 | 1,0606 | |
| 2021-12-31 | 5,7101 | 1,7046 | |
| 2022-12-31 | 6,2222 | 1,3223 | |
| 2023-12-31 | 7,1241 | 1,798 | |
| 2024-12-31 | 8,3521 | 2,3226 | |
| 2025-12-31 | 10,0647 | 2,856 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin29,27 %Net margin28,38 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 35,87 | 22,11 | |
| 2010-12-31 | 39,29 | 27,02 | |
| 2011-12-31 | 39,54 | 28,17 | |
| 2012-12-31 | 40,3 | 30,14 | |
| 2013-12-31 | 37,64 | 29,62 | |
| 2014-12-31 | 25,56 | 19,65 | |
| 2015-12-31 | 31,04 | 24,69 | |
| 2016-12-31 | 35,09 | 27,28 | |
| 2017-12-31 | 33,87 | 21,38 | |
| 2018-12-31 | 32,21 | 30,29 | |
| 2019-12-31 | 30,69 | 30,8 | |
| 2020-12-31 | 24,09 | 24,33 | |
| 2021-12-31 | 31,89 | 29,85 | |
| 2022-12-31 | 25,35 | 21,25 | |
| 2023-12-31 | 24,8 | 25,24 | |
| 2024-12-31 | 28,12 | 27,81 | |
| 2025-12-31 | 29,27 | 28,38 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow2,4907 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 0,7496 | |
| 2024-12-31 | 1,3038 | |
| 2025-12-31 | 2,4907 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents3,368 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 0,2214 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 0,2798 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 0,4658 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 0,5537 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 0,7821 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | 0,6003 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 0,7146 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 1,0366 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 0,6482 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 0,8579 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 1,1676 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | 1,6226 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 1,2909 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 1,5812 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 2,7501 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 2,0274 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 3,368 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets20,4587 mld. USDTotal liabilities2,517 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,8097 | 0,2724 | |
| 2010-12-31 | 2,3904 | 0,353 | |
| 2011-12-31 | 3,0631 | 0,4175 | |
| 2012-12-31 | 4,0592 | 0,4791 | |
| 2013-12-31 | 3,9503 | 0,4489 | |
| 2014-12-31 | 3,9594 | 0,58 | |
| 2015-12-31 | 4,9073 | 0,5878 | |
| 2016-12-31 | 6,4869 | 0,7091 | |
| 2017-12-31 | 5,7768 | 0,9964 | |
| 2018-12-31 | 7,8467 | 1,1592 | |
| 2019-12-31 | 9,7332 | 1,4485 | |
| 2020-12-31 | 11,1689 | 1,4098 | |
| 2021-12-31 | 13,555 | 1,6035 | |
| 2022-12-31 | 12,974 | 1,8614 | |
| 2023-12-31 | 15,4415 | 2,0442 | |
| 2024-12-31 | 18,7432 | 2,2136 | |
| 2025-12-31 | 20,4587 | 2,517 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth20,51 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 34,29 | |
| 2011-12-31 | 24,37 | |
| 2012-12-31 | 23,99 | |
| 2013-12-31 | 3,96 | |
| 2014-12-31 | -5,89 | |
| 2015-12-31 | 11,85 | |
| 2016-12-31 | 13,51 | |
| 2017-12-31 | 15,95 | |
| 2018-12-31 | 18,67 | |
| 2019-12-31 | 20,25 | |
| 2020-12-31 | -2,68 | |
| 2021-12-31 | 31,01 | |
| 2022-12-31 | 8,97 | |
| 2023-12-31 | 14,49 | |
| 2024-12-31 | 17,24 | |
| 2025-12-31 | 20,51 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie91 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 96 | |
| 2012-12-31 | 96 | |
| 2013-12-31 | 95 | |
| 2014-12-31 | 86 | |
| 2015-12-31 | 89 | |
| 2016-12-31 | 94 | |
| 2017-12-31 | 91 | |
| 2018-12-31 | 91 | |
| 2019-12-31 | 92 | |
| 2020-12-31 | 88 | |
| 2021-12-31 | 92 | |
| 2022-12-31 | 86 | |
| 2023-12-31 | 82 | |
| 2024-12-31 | 87 | |
| 2025-12-31 | 91 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 1,05 mld. USD | 1,41 mld. USD | 1,76 mld. USD | 2,18 mld. USD | 2,27 mld. USD | 2,13 mld. USD | 2,38 mld. USD | 2,71 mld. USD | 3,14 mld. USD | 3,72 mld. USD | 4,48 mld. USD | 4,36 mld. USD | 5,71 mld. USD | 6,22 mld. USD | 7,12 mld. USD | 8,35 mld. USD | 10,06 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 0,23 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,66 mld. USD | 0,67 mld. USD | 0,42 mld. USD | 0,59 mld. USD | 0,74 mld. USD | 0,67 mld. USD | 1,13 mld. USD | 1,38 mld. USD | 1,06 mld. USD | 1,7 mld. USD | 1,32 mld. USD | 1,8 mld. USD | 2,32 mld. USD | 2,86 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 0,38 mld. USD | 0,56 mld. USD | 0,69 mld. USD | 0,88 mld. USD | 0,85 mld. USD | 0,54 mld. USD | 0,74 mld. USD | 0,95 mld. USD | 1,06 mld. USD | 1,2 mld. USD | 1,37 mld. USD | 1,05 mld. USD | 1,82 mld. USD | 1,58 mld. USD | 1,77 mld. USD | 2,35 mld. USD | 2,95 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 5,93 USD | 9,47 USD | 12,32 USD | 15,98 USD | 16,73 USD | 11,11 USD | 5,18 USD | 6,26 USD | 5,77 USD | 9,49 USD | 3,85 USD | 2,94 USD | 4,66 USD | 3,65 USD | 5,03 USD | 6,42 USD | 7,87 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 0,39 mld. USD | 0,55 mld. USD | 0,68 mld. USD | 0,81 mld. USD | 0,88 mld. USD | 0,67 mld. USD | 0,81 mld. USD | 1,09 mld. USD | 1,14 mld. USD | 1,17 mld. USD | 1,6 mld. USD | 1,48 mld. USD | 2,09 mld. USD | 1,49 mld. USD | 1,81 mld. USD | 2,42 mld. USD | 3,03 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 1,06 mld. USD | 1,11 mld. USD | 0,54 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 0,22 mld. USD | 0,28 mld. USD | 0,47 mld. USD | 0,55 mld. USD | 0,78 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,71 mld. USD | 1,04 mld. USD | 0,65 mld. USD | 0,86 mld. USD | 1,17 mld. USD | 1,62 mld. USD | 1,29 mld. USD | 1,58 mld. USD | 2,75 mld. USD | 2,03 mld. USD | 3,37 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 1,81 mld. USD | 2,39 mld. USD | 3,06 mld. USD | 4,06 mld. USD | 3,95 mld. USD | 3,96 mld. USD | 4,91 mld. USD | 6,49 mld. USD | 5,78 mld. USD | 7,85 mld. USD | 9,73 mld. USD | 11,17 mld. USD | 13,56 mld. USD | 12,97 mld. USD | 15,44 mld. USD | 18,74 mld. USD | 20,46 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 0,85 mld. USD | 1,28 mld. USD | 1,47 mld. USD | 1,89 mld. USD | 1,93 mld. USD | 1,81 mld. USD | 2,2 mld. USD | 3,25 mld. USD | 2,81 mld. USD | 4,33 mld. USD | 4,66 mld. USD | 6,63 mld. USD | 5,84 mld. USD | 6,25 mld. USD | 7,89 mld. USD | 7,11 mld. USD | 9,78 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 0,2 mld. USD | 0,27 mld. USD | 0,32 mld. USD | 0,4 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,49 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,66 mld. USD | 0,82 mld. USD | 1,03 mld. USD | 0,97 mld. USD | 1,15 mld. USD | 1,42 mld. USD | 1,66 mld. USD | 1,75 mld. USD | 2,01 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 0,27 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,42 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,45 mld. USD | 0,58 mld. USD | 0,59 mld. USD | 0,71 mld. USD | 1 mld. USD | 1,16 mld. USD | 1,45 mld. USD | 1,41 mld. USD | 1,6 mld. USD | 1,86 mld. USD | 2,04 mld. USD | 2,21 mld. USD | 2,52 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 0,3 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,61 mld. USD | 0,67 mld. USD | 0,72 mld. USD | 0,81 mld. USD | 0,81 mld. USD | 0,94 mld. USD | 1,12 mld. USD | 1,37 mld. USD | 1,5 mld. USD | 1,75 mld. USD | 2,03 mld. USD | 2,39 mld. USD | 2,72 mld. USD | 3,42 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0,75 mld. USD | 1,3 mld. USD | 2,49 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 22,1 % | 27 % | 28,2 % | 30,1 % | 29,6 % | 19,6 % | 24,7 % | 27,3 % | 21,4 % | 30,3 % | 30,8 % | 24,3 % | 29,9 % | 21,3 % | 25,2 % | 27,8 % | 28,4 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 29,3 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 24,7 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 20,5 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 20,5 %, čistá marža 28,4 % a FCF marža 24,7 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +0,6 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
O spoločnosti INTUITIVE SURGICAL INC
INTUITIVE SURGICAL INC · Orthopedic, Prosthetic & Surgical Appliances & Supplies.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗