HON · NASDAQ
HONEYWELL INTERNATIONAL INC
Industrials · Aircraft Engines & Engine Parts
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 37,44 mld. USDTržby · rast YoY 7,8 %
- Net income
- 4,73 mld. USDČistý zisk · čistá marža 12,6 %
- Free cash flow
- 5,42 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 14,5 %
- Diluted EPS
- 7,36 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 21,7 %Prevádzková marža · hrubá marža 36,9 %
- Return on assets (ROA)
- 6,4 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 12,27 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Vykázaný čistý zisk klesol z 5,71 mld. USD na 4,73 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 4,99 mld. USDMedziročne 1,3 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 1,06 mld. USDPrevádzková marža 21,3 %
- Čistý zisk
- 0,66 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 2,08 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 22. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 4994000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000773840-26-000143 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 1062000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000773840-26-000143 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
- Čistý zisk: 664000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000773840-26-000143 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 2.0800000000 USD/shares · reported-v1. 0000773840-26-000143 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 22. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 22. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
37,442 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue37,442 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 29,951 | |
| 2010-12-31 | 32,35 | |
| 2011-12-31 | 36,529 | |
| 2012-12-31 | 37,665 | |
| 2013-12-31 | 39,055 | |
| 2014-12-31 | 40,306 | |
| 2015-12-31 | 38,581 | |
| 2016-12-31 | 39,302 | |
| 2017-12-31 | 40,534 | |
| 2018-12-31 | 41,802 | |
| 2019-12-31 | 36,709 | |
| 2020-12-31 | 32,637 | |
| 2021-12-31 | 34,392 | |
| 2022-12-31 | 35,466 | |
| 2023-12-31 | 33,009 | |
| 2024-12-31 | 34,717 | |
| 2025-12-31 | 37,442 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
4,729 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income4,729 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,548 | |
| 2010-12-31 | 2,022 | |
| 2011-12-31 | 2,067 | |
| 2012-12-31 | 2,926 | |
| 2013-12-31 | 3,924 | |
| 2014-12-31 | 4,239 | |
| 2015-12-31 | 4,768 | |
| 2016-12-31 | 4,812 | |
| 2017-12-31 | 1,545 | |
| 2018-12-31 | 6,765 | |
| 2019-12-31 | 6,143 | |
| 2020-12-31 | 4,779 | |
| 2021-12-31 | 5,542 | |
| 2022-12-31 | 4,966 | |
| 2023-12-31 | 5,658 | |
| 2024-12-31 | 5,705 | |
| 2025-12-31 | 4,729 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
5,422 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow5,422 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 3,341 | |
| 2010-12-31 | 3,559 | |
| 2011-12-31 | 2,043 | |
| 2012-12-31 | 2,633 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 4,446 | |
| 2016-12-31 | 4,403 | |
| 2017-12-31 | 4,935 | |
| 2018-12-31 | 5,606 | |
| 2019-12-31 | 6,058 | |
| 2020-12-31 | 5,302 | |
| 2021-12-31 | 5,143 | |
| 2022-12-31 | 4,508 | |
| 2023-12-31 | 4,599 | |
| 2024-12-31 | 5,226 | |
| 2025-12-31 | 5,422 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
12,63 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin12,63 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 5,17 | |
| 2010-12-31 | 6,25 | |
| 2011-12-31 | 5,66 | |
| 2012-12-31 | 7,77 | |
| 2013-12-31 | 10,05 | |
| 2014-12-31 | 10,52 | |
| 2015-12-31 | 12,36 | |
| 2016-12-31 | 12,24 | |
| 2017-12-31 | 3,81 | |
| 2018-12-31 | 16,18 | |
| 2019-12-31 | 16,73 | |
| 2020-12-31 | 14,64 | |
| 2021-12-31 | 16,11 | |
| 2022-12-31 | 14 | |
| 2023-12-31 | 17,14 | |
| 2024-12-31 | 16,43 | |
| 2025-12-31 | 12,63 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
73,681 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets73,681 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 35,993 | |
| 2010-12-31 | 37,834 | |
| 2011-12-31 | 39,808 | |
| 2012-12-31 | 41,853 | |
| 2013-12-31 | 45,435 | |
| 2014-12-31 | 45,451 | |
| 2015-12-31 | 49,316 | |
| 2016-12-31 | 54,566 | |
| 2017-12-31 | 59,47 | |
| 2018-12-31 | 57,773 | |
| 2019-12-31 | 58,679 | |
| 2020-12-31 | 64,586 | |
| 2021-12-31 | 64,47 | |
| 2022-12-31 | 62,275 | |
| 2023-12-31 | 61,525 | |
| 2024-12-31 | 75,196 | |
| 2025-12-31 | 73,681 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
B · Dobré
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
46/100Peňažné toky
78/100Rast a konzistentnosť
85/100Efektívnosť kapitálu
57/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 21,7 % | 66,8 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 12,6 % | 56,6 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,3 × | 67,9 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 79,6 % | 24,5 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 14,5 % | 61,2 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,4 × | 94,2 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 6,5 % | 69,5 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 6,4 % | 56,8 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue37,442 mld. USDNet income4,729 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 29,951 | 1,548 | |
| 2010-12-31 | 32,35 | 2,022 | |
| 2011-12-31 | 36,529 | 2,067 | |
| 2012-12-31 | 37,665 | 2,926 | |
| 2013-12-31 | 39,055 | 3,924 | |
| 2014-12-31 | 40,306 | 4,239 | |
| 2015-12-31 | 38,581 | 4,768 | |
| 2016-12-31 | 39,302 | 4,812 | |
| 2017-12-31 | 40,534 | 1,545 | |
| 2018-12-31 | 41,802 | 6,765 | |
| 2019-12-31 | 36,709 | 6,143 | |
| 2020-12-31 | 32,637 | 4,779 | |
| 2021-12-31 | 34,392 | 5,542 | |
| 2022-12-31 | 35,466 | 4,966 | |
| 2023-12-31 | 33,009 | 5,658 | |
| 2024-12-31 | 34,717 | 5,705 | |
| 2025-12-31 | 37,442 | 4,729 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin21,71 %Net margin12,63 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | 5,17 | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | 6,25 | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | 5,66 | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | 7,77 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | 10,05 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | 10,52 | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | 12,36 | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | 12,24 | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | 3,81 | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | 16,18 | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | 16,73 | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | 14,64 | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | 16,11 | |
| 2022-12-31 | 22,62 | 14 | |
| 2023-12-31 | 22,91 | 17,14 | |
| 2024-12-31 | 22,08 | 16,43 | |
| 2025-12-31 | 21,71 | 12,63 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow5,422 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 3,341 | |
| 2010-12-31 | 3,559 | |
| 2011-12-31 | 2,043 | |
| 2012-12-31 | 2,633 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 4,446 | |
| 2016-12-31 | 4,403 | |
| 2017-12-31 | 4,935 | |
| 2018-12-31 | 5,606 | |
| 2019-12-31 | 6,058 | |
| 2020-12-31 | 5,302 | |
| 2021-12-31 | 5,143 | |
| 2022-12-31 | 4,508 | |
| 2023-12-31 | 4,599 | |
| 2024-12-31 | 5,226 | |
| 2025-12-31 | 5,422 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents12,273 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,801 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 2,65 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 3,698 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 4,634 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 6,422 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | 6,959 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 5,455 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 7,843 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 7,059 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 9,287 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 9,067 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | 14,275 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 10,959 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 9,627 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 7,925 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 9,906 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 12,273 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets73,681 mld. USDTotal liabilities58,651 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 35,993 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 37,834 | 27,047 | |
| 2011-12-31 | 39,808 | 28,906 | |
| 2012-12-31 | 41,853 | 28,788 | |
| 2013-12-31 | 45,435 | 27,856 | |
| 2014-12-31 | 45,451 | 27,667 | |
| 2015-12-31 | 49,316 | 30,898 | |
| 2016-12-31 | 54,566 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 59,47 | 42,805 | |
| 2018-12-31 | 57,773 | 39,415 | |
| 2019-12-31 | 58,679 | 39,973 | |
| 2020-12-31 | 64,586 | 46,796 | |
| 2021-12-31 | 64,47 | 45,228 | |
| 2022-12-31 | 62,275 | 44,956 | |
| 2023-12-31 | 61,525 | 45,091 | |
| 2024-12-31 | 75,196 | 56,042 | |
| 2025-12-31 | 73,681 | 58,651 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth7,85 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 8,01 | |
| 2011-12-31 | 12,92 | |
| 2012-12-31 | 3,11 | |
| 2013-12-31 | 3,69 | |
| 2014-12-31 | 3,2 | |
| 2015-12-31 | -4,28 | |
| 2016-12-31 | 1,87 | |
| 2017-12-31 | 3,13 | |
| 2018-12-31 | 3,13 | |
| 2019-12-31 | -12,18 | |
| 2020-12-31 | -11,09 | |
| 2021-12-31 | 5,38 | |
| 2022-12-31 | 3,12 | |
| 2023-12-31 | -6,93 | |
| 2024-12-31 | 5,17 | |
| 2025-12-31 | 7,85 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie65 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 64 | |
| 2023-12-31 | 64 | |
| 2024-12-31 | 65 | |
| 2025-12-31 | 65 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 29,95 mld. USD | 32,35 mld. USD | 36,53 mld. USD | 37,67 mld. USD | 39,06 mld. USD | 40,31 mld. USD | 38,58 mld. USD | 39,3 mld. USD | 40,53 mld. USD | 41,8 mld. USD | 36,71 mld. USD | 32,64 mld. USD | 34,39 mld. USD | 35,47 mld. USD | 33,01 mld. USD | 34,72 mld. USD | 37,44 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 1,55 mld. USD | 2,02 mld. USD | 2,07 mld. USD | 2,93 mld. USD | 3,92 mld. USD | 4,24 mld. USD | 4,77 mld. USD | 4,81 mld. USD | 1,55 mld. USD | 6,77 mld. USD | 6,14 mld. USD | 4,78 mld. USD | 5,54 mld. USD | 4,97 mld. USD | 5,66 mld. USD | 5,71 mld. USD | 4,73 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 8,02 mld. USD | 7,56 mld. USD | 7,67 mld. USD | 8,13 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 2,05 USD | 2,59 USD | 2,61 USD | 3,69 USD | 4,92 USD | 5,33 USD | 6,04 USD | 6,21 USD | 2,00 USD | 8,98 USD | 8,41 USD | 6,72 USD | 7,91 USD | 7,27 USD | 8,47 USD | 8,71 USD | 7,36 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 3,95 mld. USD | 4,2 mld. USD | 2,83 mld. USD | 3,52 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 5,52 mld. USD | 5,5 mld. USD | 5,97 mld. USD | 6,43 mld. USD | 6,9 mld. USD | 6,21 mld. USD | 6,04 mld. USD | 5,27 mld. USD | 5,34 mld. USD | 6,1 mld. USD | 6,41 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,61 mld. USD | 0,64 mld. USD | 0,79 mld. USD | 0,88 mld. USD | 0,95 mld. USD | 1,09 mld. USD | 1,07 mld. USD | 1,1 mld. USD | 1,03 mld. USD | 0,83 mld. USD | 0,84 mld. USD | 0,91 mld. USD | 0,9 mld. USD | 0,77 mld. USD | 0,74 mld. USD | 0,87 mld. USD | 0,99 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 2,8 mld. USD | 2,65 mld. USD | 3,7 mld. USD | 4,63 mld. USD | 6,42 mld. USD | 6,96 mld. USD | 5,46 mld. USD | 7,84 mld. USD | 7,06 mld. USD | 9,29 mld. USD | 9,07 mld. USD | 14,28 mld. USD | 10,96 mld. USD | 9,63 mld. USD | 7,93 mld. USD | 9,91 mld. USD | 12,27 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 35,99 mld. USD | 37,83 mld. USD | 39,81 mld. USD | 41,85 mld. USD | 45,44 mld. USD | 45,45 mld. USD | 49,32 mld. USD | 54,57 mld. USD | 59,47 mld. USD | 57,77 mld. USD | 58,68 mld. USD | 64,59 mld. USD | 64,47 mld. USD | 62,28 mld. USD | 61,53 mld. USD | 75,2 mld. USD | 73,68 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 13,94 mld. USD | 15,49 mld. USD | 16,13 mld. USD | 17,6 mld. USD | 21,16 mld. USD | 22,19 mld. USD | 20,05 mld. USD | 23,06 mld. USD | 26 mld. USD | 24,36 mld. USD | 24,3 mld. USD | 28,18 mld. USD | 25,37 mld. USD | 24,98 mld. USD | 23,5 mld. USD | 27,91 mld. USD | 30,39 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 11,15 mld. USD | 11,72 mld. USD | 12,28 mld. USD | 13,05 mld. USD | 14,18 mld. USD | 14,77 mld. USD | 18,37 mld. USD | 16,33 mld. USD | 18,86 mld. USD | 18,92 mld. USD | 18,1 mld. USD | 19,2 mld. USD | 19,51 mld. USD | 19,94 mld. USD | 18,54 mld. USD | 21,26 mld. USD | 23,41 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | Nedostupné | 27,05 mld. USD * | 28,91 mld. USD * | 28,79 mld. USD * | 27,86 mld. USD * | 27,67 mld. USD * | 30,9 mld. USD * | Nedostupné | 42,81 mld. USD * | 39,42 mld. USD * | 39,97 mld. USD * | 46,8 mld. USD * | 45,23 mld. USD * | 44,96 mld. USD * | 45,09 mld. USD * | 56,04 mld. USD * | 58,65 mld. USD * |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,46 mld. USD | 0,39 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,33 mld. USD | 0,32 mld. USD | 0,31 mld. USD | 0,34 mld. USD | 0,32 mld. USD | 0,37 mld. USD | 0,36 mld. USD | 0,36 mld. USD | 0,34 mld. USD | 0,41 mld. USD | 0,75 mld. USD | 1,05 mld. USD | 1,34 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 23,26 mld. USD | 24,72 mld. USD | 28,56 mld. USD | 28,29 mld. USD | 28,36 mld. USD | 28,96 mld. USD | 26,75 mld. USD | 27,68 mld. USD | 28,14 mld. USD | 29,05 mld. USD | 24,34 mld. USD | 22,17 mld. USD | 22,06 mld. USD | 22,35 mld. USD | 20,64 mld. USD | 21,36 mld. USD | 23,61 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 3,34 mld. USD | 3,56 mld. USD | 2,04 mld. USD | 2,63 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 4,45 mld. USD | 4,4 mld. USD | 4,94 mld. USD | 5,61 mld. USD | 6,06 mld. USD | 5,3 mld. USD | 5,14 mld. USD | 4,51 mld. USD | 4,6 mld. USD | 5,23 mld. USD | 5,42 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 5,2 % | 6,3 % | 5,7 % | 7,8 % | 10 % | 10,5 % | 12,4 % | 12,2 % | 3,8 % | 16,2 % | 16,7 % | 14,6 % | 16,1 % | 14 % | 17,1 % | 16,4 % | 12,6 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 21,7 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 14,5 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 7,8 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Vykázaný čistý zisk klesol z 5,71 mld. USD na 4,73 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 7,8 %, čistá marža 12,6 % a FCF marža 14,5 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -3,8 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 5,71 mld. USD na 4,73 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti HONEYWELL INTERNATIONAL INC
HONEYWELL INTERNATIONAL INC · Aircraft Engines & Engine Parts.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗