GILD · NASDAQ
GILEAD SCIENCES, INC.
Healthcare · Biological Products, (No Diagnostic Substances)
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 29,44 mld. USDTržby · rast YoY 2,4 %
- Net income
- 8,51 mld. USDČistý zisk · čistá marža 28,9 %
- Free cash flow
- 9,46 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 32,1 %
- Diluted EPS
- 6,78 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 34 %Prevádzková marža · hrubá marža 78,8 %
- Return on assets (ROA)
- 14,4 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- NedostupnéHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 24,94 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 10,31 mld. USD na 9,46 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 8,3 mld. USDMedziročne 6,8 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 3,46 mld. USDPrevádzková marža 41,7 %
- Čistý zisk
- 2,43 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 1,94 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 30. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 8300000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000882095-26-000039 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 30. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 3462000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000882095-26-000039 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 30. 10. 2026.
- Čistý zisk: 2429000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000882095-26-000039 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 30. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 1.9400000000 USD/shares · reported-v1. 0000882095-26-000039 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 30. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 30. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
29,443 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue29,443 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 7,011383 | |
| 2010-12-31 | 7,94942 | |
| 2011-12-31 | 8,385385 | |
| 2012-12-31 | 9,702 | |
| 2013-12-31 | 11,202 | |
| 2014-12-31 | 24,89 | |
| 2015-12-31 | 32,639 | |
| 2016-12-31 | 30,39 | |
| 2017-12-31 | 26,107 | |
| 2018-12-31 | 22,127 | |
| 2019-12-31 | 22,449 | |
| 2020-12-31 | 24,689 | |
| 2021-12-31 | 27,305 | |
| 2022-12-31 | 27,281 | |
| 2023-12-31 | 27,116 | |
| 2024-12-31 | 28,754 | |
| 2025-12-31 | 29,443 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
8,51 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income8,51 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,635755 | |
| 2010-12-31 | 2,901257 | |
| 2011-12-31 | 2,803637 | |
| 2012-12-31 | 2,592 | |
| 2013-12-31 | 3,075 | |
| 2014-12-31 | 12,101 | |
| 2015-12-31 | 18,108 | |
| 2016-12-31 | 13,501 | |
| 2017-12-31 | 4,628 | |
| 2018-12-31 | 5,455 | |
| 2019-12-31 | 5,386 | |
| 2020-12-31 | 0,123 | |
| 2021-12-31 | 6,225 | |
| 2022-12-31 | 4,592 | |
| 2023-12-31 | 5,665 | |
| 2024-12-31 | 0,48 | |
| 2025-12-31 | 8,51 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
9,456 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow9,456 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 2,971 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 7,476 | |
| 2019-12-31 | 8,319 | |
| 2020-12-31 | 7,518 | |
| 2021-12-31 | 10,805 | |
| 2022-12-31 | 8,344 | |
| 2023-12-31 | 7,421 | |
| 2024-12-31 | 10,305 | |
| 2025-12-31 | 9,456 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28,9 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin28,9 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 37,59 | |
| 2010-12-31 | 36,5 | |
| 2011-12-31 | 33,43 | |
| 2012-12-31 | 26,72 | |
| 2013-12-31 | 27,45 | |
| 2014-12-31 | 48,62 | |
| 2015-12-31 | 55,48 | |
| 2016-12-31 | 44,43 | |
| 2017-12-31 | 17,73 | |
| 2018-12-31 | 24,65 | |
| 2019-12-31 | 23,99 | |
| 2020-12-31 | 0,5 | |
| 2021-12-31 | 22,8 | |
| 2022-12-31 | 16,83 | |
| 2023-12-31 | 20,89 | |
| 2024-12-31 | 1,67 | |
| 2025-12-31 | 28,9 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
59,023 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets59,023 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 9,698559 | |
| 2010-12-31 | 11,59263 | |
| 2011-12-31 | 17,303134 | |
| 2012-12-31 | 21,239838 | |
| 2013-12-31 | 22,579 | |
| 2014-12-31 | 34,664 | |
| 2015-12-31 | 51,716 | |
| 2016-12-31 | 56,977 | |
| 2017-12-31 | 70,283 | |
| 2018-12-31 | 63,675 | |
| 2019-12-31 | 61,627 | |
| 2020-12-31 | 68,407 | |
| 2021-12-31 | 67,952 | |
| 2022-12-31 | 63,171 | |
| 2023-12-31 | 62,125 | |
| 2024-12-31 | 58,995 | |
| 2025-12-31 | 59,023 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
A · Silné
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: Liabilities / assets. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula. Zobrazené skóre používa čiastočné vstupy.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
81/100Peňažné toky
94/100Rast a konzistentnosť
81/100Efektívnosť kapitálu
86/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 34 % | 90,1 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 28,9 % | 97,3 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,6 × | 81,1 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 32,1 % | 100 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,2 × | 87,1 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 4,2 % | 62,6 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 14,4 % | 86,1 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue29,443 mld. USDNet income8,51 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 7,011383 | 2,635755 | |
| 2010-12-31 | 7,94942 | 2,901257 | |
| 2011-12-31 | 8,385385 | 2,803637 | |
| 2012-12-31 | 9,702 | 2,592 | |
| 2013-12-31 | 11,202 | 3,075 | |
| 2014-12-31 | 24,89 | 12,101 | |
| 2015-12-31 | 32,639 | 18,108 | |
| 2016-12-31 | 30,39 | 13,501 | |
| 2017-12-31 | 26,107 | 4,628 | |
| 2018-12-31 | 22,127 | 5,455 | |
| 2019-12-31 | 22,449 | 5,386 | |
| 2020-12-31 | 24,689 | 0,123 | |
| 2021-12-31 | 27,305 | 6,225 | |
| 2022-12-31 | 27,281 | 4,592 | |
| 2023-12-31 | 27,116 | 5,665 | |
| 2024-12-31 | 28,754 | 0,48 | |
| 2025-12-31 | 29,443 | 8,51 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin34,04 %Net margin28,9 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 50,34 | 37,59 | |
| 2010-12-31 | 49,84 | 36,5 | |
| 2011-12-31 | 45,2 | 33,43 | |
| 2012-12-31 | 41,33 | 26,72 | |
| 2013-12-31 | 40,39 | 27,45 | |
| 2014-12-31 | 61,33 | 48,62 | |
| 2015-12-31 | 68 | 55,48 | |
| 2016-12-31 | 58,02 | 44,43 | |
| 2017-12-31 | 54,1 | 17,73 | |
| 2018-12-31 | 37,06 | 24,65 | |
| 2019-12-31 | 19,1 | 23,99 | |
| 2020-12-31 | 16,49 | 0,5 | |
| 2021-12-31 | 36,32 | 22,8 | |
| 2022-12-31 | 26,87 | 16,83 | |
| 2023-12-31 | 28,05 | 20,89 | |
| 2024-12-31 | 5,78 | 1,67 | |
| 2025-12-31 | 34,04 | 28,9 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow9,456 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 2,971 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 7,476 | |
| 2019-12-31 | 8,319 | |
| 2020-12-31 | 7,518 | |
| 2021-12-31 | 10,805 | |
| 2022-12-31 | 8,344 | |
| 2023-12-31 | 7,421 | |
| 2024-12-31 | 10,305 | |
| 2025-12-31 | 9,456 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalentsNedostupnéLong-term debt24,936 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,272958 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 0,907879 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 9,884 | 7,605734 | |
| 2012-12-31 | 1,804 | 8,223988 | |
| 2013-12-31 | 2,113 | 6,636 | |
| 2014-12-31 | 10,027 | 12,404 | |
| 2015-12-31 | 12,851 | 22,055 | |
| 2016-12-31 | 8,229 | 26,346 | |
| 2017-12-31 | 7,588 | 33,542 | |
| 2018-12-31 | 17,94 | 27,322 | |
| 2019-12-31 | 11,631 | 24,593 | |
| 2020-12-31 | 5,997 | 31,402 | |
| 2021-12-31 | 5,338 | 26,695 | |
| 2022-12-31 | 5,412 | 25,23 | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | 24,987 | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | 26,711 | |
| 2025-12-31 | Nedostupné | 24,936 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets59,023 mld. USDTotal liabilitiesNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 9,698559 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 11,59263 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 17,303134 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 21,239838 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 22,579 | 10,77 | |
| 2014-12-31 | 34,664 | 18,83 | |
| 2015-12-31 | 51,716 | 32,601 | |
| 2016-12-31 | 56,977 | 37,614 | |
| 2017-12-31 | 70,283 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 63,675 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 61,627 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | 68,407 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 67,952 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 63,171 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 62,125 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 58,995 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 59,023 | Nedostupné |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth2,4 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 13,38 | |
| 2011-12-31 | 5,48 | |
| 2012-12-31 | 15,7 | |
| 2013-12-31 | 15,46 | |
| 2014-12-31 | 122,19 | |
| 2015-12-31 | 31,13 | |
| 2016-12-31 | -6,89 | |
| 2017-12-31 | -14,09 | |
| 2018-12-31 | -15,24 | |
| 2019-12-31 | 1,46 | |
| 2020-12-31 | 9,98 | |
| 2021-12-31 | 10,6 | |
| 2022-12-31 | -0,09 | |
| 2023-12-31 | -0,6 | |
| 2024-12-31 | 6,04 | |
| 2025-12-31 | 2,4 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie88 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 83 | |
| 2014-12-31 | 90 | |
| 2015-12-31 | 90 | |
| 2016-12-31 | 88 | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 87 | |
| 2019-12-31 | 84 | |
| 2020-12-31 | 64 | |
| 2021-12-31 | 84 | |
| 2022-12-31 | 78 | |
| 2023-12-31 | 80 | |
| 2024-12-31 | 63 | |
| 2025-12-31 | 88 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 7,01 mld. USD | 7,95 mld. USD | 8,39 mld. USD | 9,7 mld. USD | 11,2 mld. USD | 24,89 mld. USD | 32,64 mld. USD | 30,39 mld. USD | 26,11 mld. USD | 22,13 mld. USD | 22,45 mld. USD | 24,69 mld. USD | 27,31 mld. USD | 27,28 mld. USD | 27,12 mld. USD | 28,75 mld. USD | 29,44 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 2,64 mld. USD | 2,9 mld. USD | 2,8 mld. USD | 2,59 mld. USD | 3,08 mld. USD | 12,1 mld. USD | 18,11 mld. USD | 13,5 mld. USD | 4,63 mld. USD | 5,46 mld. USD | 5,39 mld. USD | 0,12 mld. USD | 6,23 mld. USD | 4,59 mld. USD | 5,67 mld. USD | 0,48 mld. USD | 8,51 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 3,53 mld. USD | 3,96 mld. USD | 3,79 mld. USD | 4,01 mld. USD | 4,52 mld. USD | 15,27 mld. USD | 22,19 mld. USD | 17,63 mld. USD | 14,12 mld. USD | 8,2 mld. USD | 4,29 mld. USD | 4,07 mld. USD | 9,92 mld. USD | 7,33 mld. USD | 7,61 mld. USD | 1,66 mld. USD | 10,02 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 2,82 USD | 1,66 USD | 1,77 USD | 1,64 USD | 1,81 USD | 7,35 USD | 11,91 USD | 9,94 USD | 3,51 USD | 4,17 USD | 4,22 USD | 0,10 USD | 4,93 USD | 3,64 USD | 4,50 USD | 0,38 USD | 6,78 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 3,08 mld. USD | 2,83 mld. USD | 3,64 mld. USD | 3,2 mld. USD | 3,11 mld. USD | 12,82 mld. USD | 21,25 mld. USD | 17,05 mld. USD | 11,9 mld. USD | 8,4 mld. USD | 9,14 mld. USD | 8,17 mld. USD | 11,38 mld. USD | 9,07 mld. USD | 8,01 mld. USD | 10,83 mld. USD | 10,02 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0,13 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0,92 mld. USD | 0,83 mld. USD | 0,65 mld. USD | 0,58 mld. USD | 0,73 mld. USD | 0,59 mld. USD | 0,52 mld. USD | 0,56 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1,27 mld. USD | 0,91 mld. USD | 9,88 mld. USD | 1,8 mld. USD | 2,11 mld. USD | 10,03 mld. USD | 12,85 mld. USD | 8,23 mld. USD | 7,59 mld. USD | 17,94 mld. USD | 11,63 mld. USD | 6 mld. USD | 5,34 mld. USD | 5,41 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Total assetsAktíva | 9,7 mld. USD | 11,59 mld. USD | 17,3 mld. USD | 21,24 mld. USD | 22,58 mld. USD | 34,66 mld. USD | 51,72 mld. USD | 56,98 mld. USD | 70,28 mld. USD | 63,68 mld. USD | 61,63 mld. USD | 68,41 mld. USD | 67,95 mld. USD | 63,17 mld. USD | 62,13 mld. USD | 59 mld. USD | 59,02 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 4,81 mld. USD | 5,71 mld. USD | 13,92 mld. USD | 6,16 mld. USD | 7 mld. USD | 17,71 mld. USD | 24,76 mld. USD | 19,59 mld. USD | 31,82 mld. USD | 35,84 mld. USD | 30,3 mld. USD | 16 mld. USD | 14,77 mld. USD | 14,44 mld. USD | 16,09 mld. USD | 19,17 mld. USD | 18,34 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 1,87 mld. USD | 2,46 mld. USD | 2,51 mld. USD | 4,24 mld. USD | 6,41 mld. USD | 5,76 mld. USD | 9,89 mld. USD | 9,22 mld. USD | 11,64 mld. USD | 10,61 mld. USD | 9,76 mld. USD | 11,4 mld. USD | 11,61 mld. USD | 11,24 mld. USD | 11,28 mld. USD | 12 mld. USD | 11,81 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 10,77 mld. USD * | 18,83 mld. USD * | 32,6 mld. USD * | 37,61 mld. USD * | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | 0 mld. USD | 1,17 mld. USD | 2,7 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,98 mld. USD | 0 mld. USD | 2,75 mld. USD | 2,75 mld. USD | 2,5 mld. USD | 2,76 mld. USD | 1,52 mld. USD | 2,27 mld. USD | 1,8 mld. USD | 1,82 mld. USD | 2,81 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | 7,61 mld. USD | 7,05 mld. USD | 3,94 mld. USD | 11,92 mld. USD | 21,07 mld. USD | 26,35 mld. USD | 30,8 mld. USD | 24,57 mld. USD | 22,09 mld. USD | 28,65 mld. USD | 25,18 mld. USD | 22,96 mld. USD | 23,19 mld. USD | 24,9 mld. USD | 22,13 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,07 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,21 mld. USD | 0,36 mld. USD | 0,31 mld. USD | 0,41 mld. USD | 0,69 mld. USD | 0,96 mld. USD | 1,12 mld. USD | 1,08 mld. USD | 1 mld. USD | 0,98 mld. USD | 1 mld. USD | 0,94 mld. USD | 0,94 mld. USD | 0,98 mld. USD | 1,02 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 1,6 mld. USD | 1,87 mld. USD | 2,12 mld. USD | 2,47 mld. USD | 2,86 mld. USD | 3,79 mld. USD | 4,01 mld. USD | 4,26 mld. USD | 4,37 mld. USD | 4,85 mld. USD | 4,68 mld. USD | 4,57 mld. USD | 6,6 mld. USD | 5,66 mld. USD | 6,5 mld. USD | 6,25 mld. USD | 6,23 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 2,97 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 7,48 mld. USD | 8,32 mld. USD | 7,52 mld. USD | 10,81 mld. USD | 8,34 mld. USD | 7,42 mld. USD | 10,31 mld. USD | 9,46 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 37,6 % | 36,5 % | 33,4 % | 26,7 % | 27,5 % | 48,6 % | 55,5 % | 44,4 % | 17,7 % | 24,7 % | 24 % | 0,5 % | 22,8 % | 16,8 % | 20,9 % | 1,7 % | 28,9 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 34 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 32,1 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 2,4 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 10,31 mld. USD na 9,46 mld. USD.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 2,4 %, čistá marža 28,9 % a FCF marža 32,1 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +27,2 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 10,31 mld. USD na 9,46 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti GILEAD SCIENCES, INC.
GILEAD SCIENCES, INC. · Biological Products, (No Diagnostic Substances).
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗