Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

ETN · NYSE

Eaton Corp plc

Industrials · Misc Industrial & Commercial Machinery & Equipment

—Finančné zdravieNehodnotené87.5 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
27,45 mld. USDTržby · rast YoY 10,3 %
Net income
4,09 mld. USDČistý zisk · čistá marža 14,9 %
Free cash flow
3,55 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 12,9 %
Diluted EPS
10,45 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
NedostupnéPrevádzková marža · hrubá marža 37,6 %
Return on assets (ROA)
10,3 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
0,62 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Chýba 12.5 % váhy vstupov.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q2 FY 2026 · USD

Obdobie: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.

Tržby
8,53 mld. USDMedziročne 21,4 % · Q2 FY 2025
Prevádzkový zisk
NedostupnéPrevádzková marža Nedostupné
Čistý zisk
0,82 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
2,11 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 31. 7. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 8531000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001551182-26-000030 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 31. 7. 2026.
  • Čistý zisk: 821000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001551182-26-000030 · NetIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 31. 7. 2026.
  • Zriedený EPS: 2.1100000000 USD/shares · reported-v1. 0001551182-26-000030 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 31. 7. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 31. 7. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 14 dostupných období

27,448 mld. USD

Obdobie do 2025-12-31

31. 12. 2025Revenue27,448 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-3,842727,86842719,57957331,290722012-12-31: 0 mld. USD2013-12-31: 0 mld. USD2014-12-31: 0 mld. USD2015-12-31: 20,855 mld. USD2016-12-31: 19,747 mld. USD2017-12-31: 20,404 mld. USD2018-12-31: 21,609 mld. USD2019-12-31: 21,39 mld. USD2020-12-31: 17,858 mld. USD2021-12-31: 19,628 mld. USD2022-12-31: 20,752 mld. USD2023-12-31: 23,196 mld. USD2024-12-31: 24,878 mld. USD2025-12-31: 27,448 mld. USD20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2012-12-310
2013-12-310
2014-12-310
2015-12-3120,855
2016-12-3119,747
2017-12-3120,404
2018-12-3121,609
2019-12-3121,39
2020-12-3117,858
2021-12-3119,628
2022-12-3120,752
2023-12-3123,196
2024-12-3124,878
2025-12-3127,448

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Údaje nestačia na schválené celkové skóre finančného zdravia.

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

Nehodnotené

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do

87.5 %

Nedostupné metriky modelu: Operating margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula.

Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

—/100
Váha 25 % · vstupy 50 %

Finančná stabilita

—/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

—/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

—/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

—/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modeluNedostupnéNedostupnéPrevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu14,9 %NedostupnéČistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu1,3 ×NedostupnéObežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu52,8 %NedostupnéVšetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu12,9 %Nedostupné(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu1,1 ×NedostupnéPrevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu8,8 %NedostupnéCAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %NedostupnéPočet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu10,3 %NedostupnéČistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

14 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 14 dostupných období

31. 12. 2025Revenue27,448 mld. USDNet income4,087 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.07,8226815,6453623,4680431,290722012-12-31: 0 mld. USD2013-12-31: 0 mld. USD2014-12-31: 0 mld. USD2015-12-31: 20,855 mld. USD2016-12-31: 19,747 mld. USD2017-12-31: 20,404 mld. USD2018-12-31: 21,609 mld. USD2019-12-31: 21,39 mld. USD2020-12-31: 17,858 mld. USD2021-12-31: 19,628 mld. USD2022-12-31: 20,752 mld. USD2023-12-31: 23,196 mld. USD2024-12-31: 24,878 mld. USD2025-12-31: 27,448 mld. USD2012-12-31: 1,217 mld. USD2013-12-31: 1,861 mld. USD2014-12-31: 1,793 mld. USD2015-12-31: 1,972 mld. USD2016-12-31: 1,916 mld. USD2017-12-31: 2,985 mld. USD2018-12-31: 2,145 mld. USD2019-12-31: 2,211 mld. USD2020-12-31: 1,41 mld. USD2021-12-31: 2,144 mld. USD2022-12-31: 2,462 mld. USD2023-12-31: 3,218 mld. USD2024-12-31: 3,794 mld. USD2025-12-31: 4,087 mld. USD20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2012-12-3101,217
2013-12-3101,861
2014-12-3101,793
2015-12-3120,8551,972
2016-12-3119,7471,916
2017-12-3120,4042,985
2018-12-3121,6092,145
2019-12-3121,392,211
2020-12-3117,8581,41
2021-12-3119,6282,144
2022-12-3120,7522,462
2023-12-3123,1963,218
2024-12-3124,8783,794
2025-12-3127,4484,087

Operating & net margin

Ročné výsledky · 14 dostupných období

31. 12. 2025Operating marginNedostupnéNet margin14,89 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.6,610,5614,5218,482015-12-31: 15,02 %2016-12-31: 14,98 %2017-12-31: 15,75 %2018-12-31: 16,8 %2019-12-31: 17,18 %2015-12-31: 9,46 %2016-12-31: 9,7 %2017-12-31: 14,63 %2018-12-31: 9,93 %2019-12-31: 10,34 %2020-12-31: 7,9 %2021-12-31: 10,92 %2022-12-31: 11,86 %2023-12-31: 13,87 %2024-12-31: 15,25 %2025-12-31: 14,89 %20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2012-12-31NedostupnéNedostupné
2013-12-31NedostupnéNedostupné
2014-12-31NedostupnéNedostupné
2015-12-3115,029,46
2016-12-3114,989,7
2017-12-3115,7514,63
2018-12-3116,89,93
2019-12-3117,1810,34
2020-12-31Nedostupné7,9
2021-12-31Nedostupné10,92
2022-12-31Nedostupné11,86
2023-12-31Nedostupné13,87
2024-12-31Nedostupné15,25
2025-12-31Nedostupné14,89

Free cash flow

Ročné výsledky · 14 dostupných období

31. 12. 2025Free cash flow3,553 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.01,0126052,025213,0378154,050422012-12-31: 1,071 mld. USD2013-12-31: 1,671 mld. USD2014-12-31: 1,246 mld. USD2015-12-31: 1,903 mld. USD2016-12-31: 2,073 mld. USD2017-12-31: 2,146 mld. USD2018-12-31: 2,093 mld. USD2019-12-31: 2,864 mld. USD2020-12-31: 2,555 mld. USD2021-12-31: 1,588 mld. USD2022-12-31: 1,935 mld. USD2023-12-31: 2,867 mld. USD2024-12-31: 3,519 mld. USD2025-12-31: 3,553 mld. USD20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2012-12-311,071
2013-12-311,671
2014-12-311,246
2015-12-311,903
2016-12-312,073
2017-12-312,146
2018-12-312,093
2019-12-312,864
2020-12-312,555
2021-12-311,588
2022-12-311,935
2023-12-312,867
2024-12-313,519
2025-12-313,553

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 14 dostupných období

31. 12. 2025Cash & equivalents0,622 mld. USDLong-term debtNedostupné

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.00,2607750,521550,7823251,04312012-12-31: 0,577 mld. USD2013-12-31: 0,915 mld. USD2014-12-31: 0,781 mld. USD2015-12-31: 0,268 mld. USD2016-12-31: 0,543 mld. USD2017-12-31: 0,561 mld. USD2018-12-31: 0,283 mld. USD2019-12-31: 0,37 mld. USD2020-12-31: 0,438 mld. USD2021-12-31: 0,297 mld. USD2022-12-31: 0,294 mld. USD2023-12-31: 0,488 mld. USD2024-12-31: 0,555 mld. USD2025-12-31: 0,622 mld. USD20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2012-12-310,577Nedostupné
2013-12-310,915Nedostupné
2014-12-310,781Nedostupné
2015-12-310,268Nedostupné
2016-12-310,543Nedostupné
2017-12-310,561Nedostupné
2018-12-310,283Nedostupné
2019-12-310,37Nedostupné
2020-12-310,438Nedostupné
2021-12-310,297Nedostupné
2022-12-310,294Nedostupné
2023-12-310,488Nedostupné
2024-12-310,555Nedostupné
2025-12-310,622Nedostupné

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 14 dostupných období

31. 12. 2025Total assets41,251 mld. USDTotal liabilities21,782 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.011,75653523,5130735,26960547,026142012-12-31: 35,81 mld. USD2013-12-31: 35,491 mld. USD2014-12-31: 33,487 mld. USD2015-12-31: 31,059 mld. USD2016-12-31: 30,476 mld. USD2017-12-31: 32,623 mld. USD2018-12-31: 31,092 mld. USD2019-12-31: 32,805 mld. USD2020-12-31: 31,824 mld. USD2021-12-31: 34,027 mld. USD2022-12-31: 35,014 mld. USD2023-12-31: 38,432 mld. USD2024-12-31: 38,381 mld. USD2025-12-31: 41,251 mld. USD2012-12-31: 20,632 mld. USD2013-12-31: 18,628 mld. USD2014-12-31: 17,69 mld. USD2015-12-31: 15,765 mld. USD2016-12-31: 15,478 mld. USD2017-12-31: 15,333 mld. USD2018-12-31: 14,95 mld. USD2019-12-31: 16,672 mld. USD2020-12-31: 16,851 mld. USD2021-12-31: 17,576 mld. USD2022-12-31: 17,94 mld. USD2023-12-31: 19,363 mld. USD2024-12-31: 19,851 mld. USD2025-12-31: 21,782 mld. USD20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2012-12-3135,8120,632
2013-12-3135,49118,628
2014-12-3133,48717,69
2015-12-3131,05915,765
2016-12-3130,47615,478
2017-12-3132,62315,333
2018-12-3131,09214,95
2019-12-3132,80516,672
2020-12-3131,82416,851
2021-12-3134,02717,576
2022-12-3135,01417,94
2023-12-3138,43219,363
2024-12-3138,38119,851
2025-12-3141,25121,782

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 14 dostupných období

31. 12. 2025Revenue growth10,33 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-20,47-11,42-2,376,6915,742016-12-31: -5,31 %2017-12-31: 3,33 %2018-12-31: 5,91 %2019-12-31: -1,01 %2020-12-31: -16,51 %2021-12-31: 9,91 %2022-12-31: 5,73 %2023-12-31: 11,78 %2024-12-31: 7,25 %2025-12-31: 10,33 %20122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2012-12-31Nedostupné
2013-12-31Nedostupné
2014-12-31Nedostupné
2015-12-31Nedostupné
2016-12-31-5,31
2017-12-313,33
2018-12-315,91
2019-12-31-1,01
2020-12-31-16,51
2021-12-319,91
2022-12-315,73
2023-12-3111,78
2024-12-317,25
2025-12-3110,33

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 14 dostupných období

Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.

31. 12. 2025Finančné zdravieNedostupné

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.Pre tento graf chýbajú overené vstupy.
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2012-12-31Nedostupné
2013-12-31Nedostupné
2014-12-31Nedostupné
2015-12-31Nedostupné
2016-12-31Nedostupné
2017-12-31Nedostupné
2018-12-31Nedostupné
2019-12-31Nedostupné
2020-12-31Nedostupné
2021-12-31Nedostupné
2022-12-31Nedostupné
2023-12-31Nedostupné
2024-12-31Nedostupné
2025-12-31Nedostupné
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2012-12-312013-12-312014-12-312015-12-312016-12-312017-12-312018-12-312019-12-312020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
RevenueTržby0 mld. USD0 mld. USD0 mld. USD20,86 mld. USD19,75 mld. USD20,4 mld. USD21,61 mld. USD21,39 mld. USD17,86 mld. USD19,63 mld. USD20,75 mld. USD23,2 mld. USD24,88 mld. USD27,45 mld. USD
Net incomeČistý zisk1,22 mld. USD1,86 mld. USD *1,79 mld. USD *1,97 mld. USD *1,92 mld. USD *2,99 mld. USD *2,15 mld. USD2,21 mld. USD1,41 mld. USD2,14 mld. USD2,46 mld. USD3,22 mld. USD3,79 mld. USD4,09 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk2,22 mld. USD3,18 mld. USD3,31 mld. USD3,13 mld. USD2,96 mld. USD3,21 mld. USD3,63 mld. USD3,68 mld. USDNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Diluted EPSZriedený zisk na akciu3,46 USD3,90 USD3,76 USD4,22 USD4,20 USD6,68 USD4,91 USD5,25 USD3,49 USD5,34 USD6,14 USD8,02 USD9,50 USD10,45 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow1,66 mld. USD2,29 mld. USD1,88 mld. USD2,41 mld. USD2,57 mld. USD2,67 mld. USD2,66 mld. USD3,45 mld. USD2,94 mld. USD2,16 mld. USD2,53 mld. USD3,62 mld. USD4,33 mld. USD4,47 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)0,59 mld. USD0,61 mld. USD0,63 mld. USD0,51 mld. USD0,5 mld. USD0,52 mld. USD0,57 mld. USD0,59 mld. USD0,39 mld. USD0,58 mld. USD0,6 mld. USD0,76 mld. USD0,81 mld. USD0,92 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty0,58 mld. USD0,92 mld. USD0,78 mld. USD0,27 mld. USD0,54 mld. USD0,56 mld. USD0,28 mld. USD0,37 mld. USD0,44 mld. USD0,3 mld. USD0,29 mld. USD0,49 mld. USD0,56 mld. USD0,62 mld. USD
Total assetsAktíva35,81 mld. USD35,49 mld. USD33,49 mld. USD31,06 mld. USD30,48 mld. USD32,62 mld. USD31,09 mld. USD32,81 mld. USD31,82 mld. USD34,03 mld. USD35,01 mld. USD38,43 mld. USD38,38 mld. USD41,25 mld. USD
Current assetsObežné aktíva7,9 mld. USD8,73 mld. USD8,1 mld. USD6,62 mld. USD7,03 mld. USD8,34 mld. USD7,59 mld. USD8,73 mld. USD9,18 mld. USD7,51 mld. USD8,75 mld. USD11,68 mld. USD11,8 mld. USD12,36 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky5,52 mld. USD4,91 mld. USD5,36 mld. USD4,63 mld. USD5,49 mld. USD5,08 mld. USD5,15 mld. USD5,13 mld. USD5,88 mld. USD7,21 mld. USD6,36 mld. USD7,75 mld. USD7,86 mld. USD9,37 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom20,63 mld. USD *18,63 mld. USD *17,69 mld. USD *15,77 mld. USD *15,48 mld. USD *15,33 mld. USD *14,95 mld. USD *16,67 mld. USD *16,85 mld. USD *17,58 mld. USD *17,94 mld. USD *19,36 mld. USD *19,85 mld. USD *21,78 mld. USD *
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhuNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti9,77 mld. USD8,97 mld. USD8,02 mld. USDNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Interest expenseÚrokové nákladyNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné0,2 mld. USD0,15 mld. USD0,14 mld. USDNedostupné0,15 mld. USD0,13 mld. USD0,24 mld. USD
Cost of revenueNáklady na tržby11,45 mld. USD15,37 mld. USD15,65 mld. USD14,3 mld. USD13,4 mld. USD13,76 mld. USD14,51 mld. USD14,34 mld. USD12,41 mld. USD13,29 mld. USD13,87 mld. USD14,76 mld. USD15,38 mld. USD17,13 mld. USD
Free cash flow Voľný peňažný tok · model1,07 mld. USD1,67 mld. USD1,25 mld. USD1,9 mld. USD2,07 mld. USD2,15 mld. USD2,09 mld. USD2,86 mld. USD2,56 mld. USD1,59 mld. USD1,94 mld. USD2,87 mld. USD3,52 mld. USD3,55 mld. USD
Net margin Čistá maržaNedostupnéNedostupnéNedostupné9,5 %9,7 %14,6 %9,9 %10,3 %7,9 %10,9 %11,9 %13,9 %15,3 %14,9 %
Zdroj · dátum podania SEC

* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.

* Čistý zisk materskej spoločnosti je vypočítaný ako konsolidovaný zisk mínus vykázaný výsledok nekontrolných podielov z rovnakého podania SEC. Zisk dostupný bežným akcionárom sa zaň automaticky nezamieňa.

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 12,9 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 10,3 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
  • Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.

Riziká a slabé miesta

  • Chýba 12.5 % váhy vstupov.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Dáta umožňujú čítať výsledky, ale nestačia na celkové hodnotenie finančného zdravia.

Medziročný rast tržieb 10,3 %, čistá marža 14,9 % a FCF marža 12,9 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -0,4 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti Eaton Corp plc

Eaton Corp plc · Misc Industrial & Commercial Machinery & Equipment.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.